Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2011 o 11:06, BartexooN napisał:

Odpowiedziałem ci na częsc pytań. Co do pytania z napisami i Kinectem to nie wiem.



Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie Xboxa
1.) Konto "gold" zapewnia rozgrywkę multiplayer. Czy to znaczy, że bez konta gold nie można grac w gdy onlinowe np. Bad Company 2?
2.) Czy to prawda, że za achievmenty dostaje się jakieś punkty?
3.) Jeśli to powyżej to prawda, do czego one służą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 20:57, Sigu napisał:

Mam kilka pytań odnośnie Xboxa
1.) Konto "gold" zapewnia rozgrywkę multiplayer. Czy to znaczy, że bez konta gold nie
można grac w gdy onlinowe np. Bad Company 2?

Nie można

Dnia 18.02.2011 o 20:57, Sigu napisał:

2.) Czy to prawda, że za achievmenty dostaje się jakieś punkty?

Tak.

Dnia 18.02.2011 o 20:57, Sigu napisał:

3.) Jeśli to powyżej to prawda, do czego one służą?

Do niczego. Szpan przed znajomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 20:57, Sigu napisał:

Mam kilka pytań odnośnie Xboxa
1.) Konto "gold" zapewnia rozgrywkę multiplayer. Czy to znaczy, że bez konta gold nie
można grac w gdy onlinowe np. Bad Company 2?
2.) Czy to prawda, że za achievmenty dostaje się jakieś punkty?
3.) Jeśli to powyżej to prawda, do czego one służą?


1) bez golda nie ma multi na sieci... co najwyżej lokalnie
2) są, podliczają się do gamerscore
3) do lansu?

Edit: @ Dared00: Damn you!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 20:57, Sigu napisał:

Mam kilka pytań odnośnie Xboxa
1.) Konto "gold" zapewnia rozgrywkę multiplayer. Czy to znaczy, że bez konta gold nie
można grac w gdy onlinowe np. Bad Company 2?

Przecież sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu...

Dnia 18.02.2011 o 20:57, Sigu napisał:

2.) Czy to prawda, że za achievmenty dostaje się jakieś punkty?


Gamer Score.

Dnia 18.02.2011 o 20:57, Sigu napisał:

3.) Jeśli to powyżej to prawda, do czego one służą?


Dają sporo frajdy i można poszpanować przed znajomymi lub w takich serwisach jak My Gamer Card (link w przypiętym poście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to. Niestety muszę postawić minusik przy Xboksie :/
Mogliby już odpuścić ludziom ta rozgrywkę sieciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XBL to nie tylko rozgrywka sieciowa. Jak dla mnie te 10zł miesięcznie za tą usługę nie jest wielką kwotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAQ na dzień 18.02.2011 r.

Ważne! Zanim zadasz pytanie przeczytaj być może rozwiązanie widnieje poniżej!

1. Specyfikacja techniczna
Procesor: IBM PowerPC Xenon (trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz każdy)
* GPU: ATI R500 (Xenos)
* 48 zunifikowanych jednostek Shader Model
* taktowanie rdzenia – 500 MHz
* RAM: 512 MB GDDR3 współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny
* taktowanie pamięci – 700 MHz (1,4 GHz efektywnie)
* 10 MB pamięci eDRAM stosowanej jako bufor ramki
* Odtwarzane formaty: DVD Video, DVD-ROM, DVD-R/RW, CD-DA, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG, MPEG-4 oraz CD
* Obsługa trybów 480p, 720p, 1080i oraz 1080p
* 3 porty USB 2.0 lub 5 portów w przypadku "Slim''a"
* 1 port HDMI
* Możliwość podłączenia jednocześnie 4 kontrolerów
* Odłączany dysk twardy o pojemności 20GB, 60 GB, 120 GB lub 250 GB (w wersji Slim nie współpracuje z innymi wersjami i na odwrót!)
* Karty pamięci: 64MB, 256MB, 512MB

2. Akcesoria dodatkowe
- headset
- Messanger Kit
- Play & Charge Kit
- kamera Live Vision
- karta pamięci
- wymienne panele przednie (wyjątek to Xbox 360 Slim)
- pilot
- kierownica Microsoft Wireless Racing Wheel
- gitara (Guitar Hero, Rock Band)
- perkusja (Rock Band)
- mikrofon (Rock Band, Lips, Guitar Hero)
- kamerka Kinect
- Wi-Fi (do starszych modeli Xboxa 360)

2. Jakie zestawy Xboxa 360 są oficjalnie dostępne i co dostaję w zestawie?
* Xbox 360 Slim 250 GB – Zmniejszoną wersję Xboxa 360 w kolorze piano black (błyszczący czarny), okablowanie (zasilacz, component), dysk twardy 250 GB, instrukcję

* Xbox 360 Slim 4 GB – Zmniejszoną wersję Xboxa 360 w kolorze matowym czarnym, okablowanie (zasilacz, component), wbudowane 4 GB pamięci, instrukcję

* Xbox 360 Slim 4 GB + Kinect – to samo co inne wersje jednak z Kinectem i dodatkową grą na Kinecta.

* Xbox 360 Slim 250 GB + Kinect – analogiczna sytuacja do tej wyżej.

3. Biblioteka gier
http://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/xbox360/metascore?view=condensed

4. Xbox Live – co to?
Xbox Live (XBL) jest to wirtualna społeczność użytkowników podłączonych do sieci. Dzięki niej można chatować, prowadzić rozmowy głosowe, wideokonferencje, lecz główny nacisk został położony na grę wieloosobową. Są 2 wersje:
*Gold – pakiet pozwalający dodatkowo na grę w sieci, pobieranie wersji demo bez zwłoki, korzystanie z portalów społecznościowych (Twitter, Facebook), słuchanie internetowego radia (Last.FM) i otrzymywanie zniżek na cotygodniowe promocje. Aby mieć dostęp do funkcji multiplayer musimy za nią płacić. Do kupienia są specjalne zdrapki zasilające konto na 3, 12 i 12 + 1 miesiąc gratis (najczęściej zdrapki okazyjne np. wydanie nowej gry). Miesiąc Golda otrzymuje się po zarejestrowaniu pierwszych 3 kont na danej konsoli każde następne otrzymuje status Silver.
*Silver - bezpłatny, podstawowy pakiet. Posiada wszystkie funkcje Microsoft Live! Gold, z wyjątkiem gry wieloosobowej, korzystania z portali społecznościowych, radia Last.FM oraz ograniczeniem w pobieraniu nowych wersji demo (możliwe jest to dopiero po 7 dniach od ukazania się dema na Xbox Live). W niektórych grach znajdują się kody pozwalające na granie w sieci przez 48 godzin, jednak nie nadają one przywilejów Xbox Live Gold (brak możliwości pobierania nowych wersji demo przez 7 dni i grania w niektóre gry w sieci w trybie rankingowym).

*Xbox Live Marketplace – „rynek”, na którym można pobrać dema najnowszych gier i trailery (także w HD) oraz za Microsoft Points kupić gry arcade, nowe stroje, postacie, samochody itp.

*Microsoft Points – "waluta", którą płaci się na Xbox Live Marketplace, polega ona na punktach, które można kupić w formie zdrapki lub kartą kredytową.

*GamerScore – jest to ilość punktów, zdobyta przez gracza za odblokowanie osiągnięć (achievements), np. dostajesz 20 punktów za strzelenie 3 bramek jednym piłkarzem w PES. Każda (!) gra ma inne osiągnięcia. Punkty te nie są środkiem płatniczym na rynku Xbox Live.

5. Czy mogę podłączyć Xboxa 360 do monitora?
Tak, możesz. Wystarczy kupić kabel VGA lub HDMI (o ile twój monitor ma ten port), który znajdziesz chociażby na Allegro.pl lub Gram.pl.

6. Konsola mi się popsuła! Co teraz?

Nie wpadaj w panikę ;). Zadzwoń na infolinię Microsoft pod numer 00 800 12 11 654 wybierz pomoc techniczną i opisz problem. Na infolinii spróbują zdiagnozować i w razie potrzeby podadzą dalsze kroki. Gdy nie da się nic zrobić Microsoft zamawia kuriera. Można „umówić” się na naprawę na dwa sposoby. Albo zadzwonić na infolinię i tam umówić się na podanie paczki. Wtedy Microsoft zamawia kuriera na nasz adres i odbiera od nas przesyłkę. Drugi sposób to zamówienie naprawy przez Internet. W tym przypadku na maila przychodzi list przewozowy, który trzeba wydrukować i zamówić kuriera. Wysyłka do serwisu jest darmowa.

W przypadku sprzętu zza granicy trzeba najpierw przeprowadzić proces rejestracji. Jeśli Xbox 360 jest z Ameryki Północnej (ma format wyświetlania NTSC) proces może się wydłużyć, jeśli chce się mieć Xboxa w tym samym formacie. W innym przypadku Xbox 360 ma format zmieniony na PAL.

Dalsze szczegóły jak pakować, wysyłać itd. Otrzymasz w mailu po zgłoszeniu naprawy. Naprawa trwa do 3 tygodni w zależności od awarii zmienia się czas naprawy. Jeśli Xbox 360 kwalifikuje się do wymiany to trwa to zazwyczaj od 2-5 dni.

7. Jak się rejestrować w usłudze Xbox Live?

Najlepiej przycisnąć w konsoli przycisk „Dołącz teraz do usługi Xbox Live!” i wykonać po kolei opisane tam punkty. Xbox Live jest już w Polsce, więc można wybrać jako kraj rejestracji Polskę.

8. Mam problem z konfiguracją Xbox Live. Pomocy!

http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfiguracje-Xbox-Live.html

9 . Intercooler? Czy warto?
Nie, nie warto. Intercooler nie jest urządzeniem licencjonowanym przez Microsoft. Może on doprowadzić do uszkodzenia gniazda zasilania w konsoli. Wtedy zgłaszając taką usterkę w serwisie Microsoftu, gwarancja nie zostanie uznana.

10. Czy Xbox 360 ma blokadę regionalną?
Niestety tak. Jeśli masz konsolę kupioną w Europie, to musisz kupować gry PAL, bądź Region Free. Jeśli kupiłeś w USA, to NTSC, bądź RF. Jeśli w Japonii, to NTSC-J, bądź RF. Lista gier z blokadami regionalnymi dostępna jest pod tym adresem: http://www.play-asia.com/paOS-00-3-xbox360_co...e-49-en.html (nie biorę na siebie odpowiedzialności, w przypadku kiedy, gra z tej listy nie będzie działać)

11. Czy jest możliwość przerobienia konsoli?
Tak, owszem. Istnieje możliwość montażu chipu NME oraz flash napędu. Jednak podczas tej operacji tracimy gwarancję (!) oraz jesteśmy narażenie na BAN usługi Live (nie będziesz miał możliwości połączenia się z tą usługą). Dodatkowo jest to nieopłacalne ponieważ traci się możliwość gry z innymi osobami, aktualizacji, pomocy technicznej i innych korzyści płynących z używania legalnego oprogramowania. W przypadku znalezienia przez policję takiego oprogramowania można ponieść konsekwencje prawne.

12. Słyszałem, że Xbox 360 często się przegrzewa. To prawda?
Był to częsty problem występujący w starszych modelach konsoli, jednak nowa architektura Xboxa pozwoliła na znaczne zmniejszenie tej niedogodności. Niemniej jednak faktem jest wydzielanie przez konsole dużej ilości ciepła podczas pracy.

13. Słyszałem o różnych modelach "płyt". O co chodzi?
W Xbox 360 występują różne modele płyty głównej różnią się technologią wykonania i awaryjnością. Oto następujące modele:
*Xenon - pierwsza wersja, najbardziej awaryjna, słabo chłodzona, nieprodukowana, wykonana w technologii CPU 90nm, GPU 90nm, głośna praca, zasilacz 203 W.
*Zephyr - druga wersja, trochę mniej awaryjna, lekko poprawione chłodzenie, lecz nadal słabe, nieprodukowana, wykonana w technologii CPU 90nm, GPU 90nm, głośna praca, zasilacz 203 W.
*Falcon - trzecia wersja, dużo mniej awaryjna, bardzo poprawione chłodzenie, nieprodukowana, wykonana w technologii CPU 65nm, GPU 80nm, posiada port HDMI, cichsza od poprzednich modeli, zasilacz 175 W.
*Opus - jest to "falcon" bez portu HDMI, niedostępny w sprzedaży, wymieniany w serwisie z Xenona/Zephyra.
*Jasper- czwarta wersja, prawie bezawaryjna, dobre chłodzenie, nieprodukowana, wykonana w technologii CPU 65nm, GPU 65nm, posiada port HDMI, dużo cichsza praca, zasilacz 150 W.
*Vallhala- piąta wersja, w zupełności wyeliminowany problem przegrzewania (zupełnie przebudowana obudowa), bardzo dobre chłodzenie, produkowana, CPU 45 nm, GPU 45 nm, posiada port HDMI, bardzo cicha praca, niskie zużycie prądu, wbudowane Wi-Fi o standardzie 2,4 GHz 802.11n, specjalny port do Kinect’a pozwalający używać Kinecta bez zasilacza, zasilacz 135 W.

14. Jak sprawdzić jaki model płyty głównej posiadam?
http://madgamer.pl/2008/12/13/jak-rozpoznac-x360-jasper/

15. Kinect? Co to jest?

Jest to kamerka podłączana do Xboxa 360. Pozwala ona na grę bez użycia żadnych kontrolerów. Steruje się jedynie gestami ciała. Po prostu jak chcesz podskoczyć to podskakujesz, a kamerka przenosi to na ekran.

16. Słyszałem o jakiś tanich punktach na Allegro. Dlaczego są tak tanie? Ile kosztują te z legalnych źródeł?

Na Allegro pojawiła się możliwość kupowania kont z nabitymi ogromnymi ilościami punktów MSP za bardzo niskie ceny. Najprawdopodobniej są to punkty kupowane z kradzionych kart kredytowych. Nie polecam ich kupowania. I zapraszam do artykułu, w którym zostało to szeroko opisane: http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,8134409,Skad_sie_biora_tanie_punkty_na_Allegro_.html . Oficjalną ceną dla zdrapek za 12 miesięcy pakietu Gold na Xbox Live! Polska jest 229 zł. Jednak w sklepach i na Allegro można kupić je taniej. Od 130 do 200 zł za abonament na cały rok. Można oczywiście kupić abonament na inny okres z inną ceną.

17. Co daje mi kupno zdrapki na polskiego Live'a! z oficjalnego źródła?

http://www.ppe.pl/news-2516-Bonusy_polskiego_Xbox_Live.html

18. Co wybrać PS3, czy Xboxa 360?

Nie można powiedzieć, która konsola jest lepsza. Jest to kwestia gustu. Najpierw należy sprawdzić listę gier, którymi jest się zainteresowanym i wybrać konsolę, która bardziej pasuje pod względem gier i reszty spraw. Oby dwie konsole mają swoje plusy i minusy. Polecam udać się do tematu traktującego o PS3 i również przeczytać FAQ. Wybrać konsolę wg gustu.

Źródła: post bojanzaw http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5389&pid=1688 z jego źródłami.
- wikipedia
- xboxonline forum
- moje wiadomości.

****************************************************************

Spaykus

Z ciekawostek (może kogoś to zainteresuje ;)) - pozwoliłem sobie stworzyć listę Gramowiczów z aktywnymi kontami na Xbox Live (tak, tak, wiem, w Polsce Live''a nie ma...). Serdecznie zachęcam do dołączania do niej, zobaczymy ile aczików razem natrzaskaliśmy :)

http://www.mygamercard.net/clboard.php?id=mWpgbar8

****************************************************************

Albii

Poszedłem śladem Spaykusa i pozwoliłem sobie stworzyć listę Gramowiczów tylko, że zamiast na MGC, to na TrueAchievements. Zapraszam gorąco do dopisywania się do niej. Zobaczymy ile "naprawdę" GamerScore natrzaskaliśmy. ;)

http://www.trueachievements.com/leaderboard.aspx?leaderboardid=1186&findgamerid=68430
Link już działa [M - K]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 22:38, Albii napisał:

XBL to nie tylko rozgrywka sieciowa. Jak dla mnie te 10zł miesięcznie za tą usługę nie
jest wielką kwotą.


Aha, ok ^^
To zmienia postać rzeczy. 10zł to rzeczywiście niedużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na plus, ale mogles zostawic info o starszych modelach konsol, jako ze sa one ciagle w sprzedazy.

A I do X''a slim 250 jest takze Pad oraz headset.

I kinect to nie tylko kamera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 23:00, Mafioso_PL napisał:

Ogolnie na plus, ale mogles zostawic info o starszych modelach konsol, jako ze sa one
ciagle w sprzedazy.


No właśnie się zastanawiałem, bo jeszcze je sprzedają, ale pomyślałem, że dam te produkowane, bo one są częściej w sklepach.

Dnia 18.02.2011 o 23:00, Mafioso_PL napisał:

A I do X''a slim 250 jest takze Pad oraz headset.


O małe niedopatrzenie, ale myślę, że domyślą się ludzie ;).

Dnia 18.02.2011 o 23:00, Mafioso_PL napisał:

I kinect to nie tylko kamera ;)


No miałem zostawić ten tekst o Natalu, ale dla potencjalnego nabywcy kinecta to ważniejsze jest to jak działa i co to jest zamiast tego opisu jak skomplikowanym jest to urządzeniem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Xbox 360 może leżeć poziomo, czy raczej jest to niewskazane?
Mam wolne miejsce pod półeczką na monitor, perfekcyjne pod x''a.
Tylko nie wiem, czy może jakkolwiek wpłynąć to na jego działanie.
Wszystkie zestawy x''a zawierają po jednym bezprzewodowym padzie (mam na myśli te obecne w sklepach)?
Jest różnica w obrazie między kablem Component a HDMI?
W jaki sposób można podłączyć X''a pod amplituner?
W celu uzyskania DTS 5.1.

Dzięki za pomoc z góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 13:52, NikiNicoo napisał:

Mam pytanie.
Xbox 360 może leżeć poziomo, czy raczej jest to niewskazane?
Mam wolne miejsce pod półeczką na monitor, perfekcyjne pod x''a.
Tylko nie wiem, czy może jakkolwiek wpłynąć to na jego działanie.

Spokojnie może, przynajmniej ten stary, ma nawet gumki, żeby się nie ślizgał.

Dnia 19.02.2011 o 13:52, NikiNicoo napisał:

Wszystkie zestawy x''a zawierają po jednym bezprzewodowym padzie (mam na myśli te obecne
w sklepach)?

Tak.

Dnia 19.02.2011 o 13:52, NikiNicoo napisał:

Jest różnica w obrazie między kablem Component a HDMI?

Podobno jest, nie miałem porównania. Jakbyś kupował kabel HDMI, to kup NAJTAŃSZY, jaki się da. Niema różnicy w obrazie między nima takim za 200 zł.

Na resztę pytań nie odpowiem, bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mam problem z headsetem.Headset działa-testowałem na MP4. Lecz problem jest taki: otóż ja gram na monitorze od PC i podłączam big-benem do monitora kabel i jeszcze takie 2x kable w jednym podłączam do głównego zasilania głośnika. I tak... Wkładam headset do Xboxa 360. Włączam Xbox 360 i klikam jeszcze raz guzik na padzie "X" - Perferencje (końcowa zakładka) i głośnosc/głośniki,coś takiego i mogę sobie ustawic...Lecz nie ma głosu i nie ma oznaków,że coś mówię na headsecie. Jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę porysowaną płytę z grą, ale się uruchamia. Natomiast gdy chcę zainstalować, przy 97% wyskakuje, że jest porysowana lub zabrudzona i proszą, żebym ją przetarł. Zrobiłem to kilkakrotnie i nadal to samo. Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 19:04, Oloninho napisał:

Mam troszkę porysowaną płytę z grą, ale się uruchamia. Natomiast gdy chcę zainstalować,
przy 97% wyskakuje, że jest porysowana lub zabrudzona i proszą, żebym ją przetarł. Zrobiłem
to kilkakrotnie i nadal to samo. Jak to naprawić?


Hm, może oddaj płytę do renowacji. Czasami pomaga, czasami nie. Ale za 5zł warto spróbować ;)

PS Gramy wieczorem coś?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, gramy... Dawno Cię nie było, teraz jeszcze ja wyjechałem (ale już jestem) ; d Przez pewien czas myślałem, że nie żyjesz. Poważnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wg. mnie nawet lepiej żeby leżał poziomo. W pionie masz większą szanse że zaliczy glebę lub, że płytka w napędzie się porysuje.

Różnica między Componentem a HDMI jest kosmiczna. Powiedzmy, że HDMI to telewizja satelitarna HD, a Component to polsat na taniej antenie na telewizorze babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować