Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Muzyka Trance...

1996 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2007 o 19:34, paladin thunder napisał:

No cóż, narazie gram w niewielkim klubie w Katowicach. Głownie komercją.


Mhm... w każdym razie życzę sukcesów. :)

Dnia 23.07.2007 o 19:34, paladin thunder napisał:

Kręcę jednak w domu
sety trance. Zaprezentuje Ci je jak wrócę do domu. Czyli za tydzień :P


Nie ma sprawy odsłucham zapewne jak wrócę, ze zjazdu gram.pl.

PS. Widzę, że nowy jesteś na forum. Mamy tutaj niepisaną zasadę, że tniemy niepotrzebne cytaty. Staraj się to robić - ułatwia to rozmowę.
____________________________________________________________________

-----> Hard Moon

To gatunek muzyki klubowej, różniący się tym od innych, że jest boski. xD
A tak serio, jest to bardzo przystępny gatunek z klubowych gatunków. Trance jest zupełnie inny od techno, czy house. Polecam kliknąć któryś z linków w tym temacie i odsłuchać kilka utworów. Czy Ci się spodoba, to nie wiem. Może wolisz inną muzykę.
Aha, staraj się nie mylić tej muzyki z techno. Wiele osób popełnia ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łodświeżam temacik:
"Pokażę" Wam coś od jednego z moich ulubionych DJ''ów, mianowicie Szweda Davida Westa.
http://subskyy.imeem.com/music/u0wrI6T_/david_west_true_love/
Kawałek True Love, mi się bardzo podoba, ale na imeem nie znalazłem Welsh Morphology, a ów kawałek jest moim ulubionym od niego. (Na imeem zresztą jest tylko True Love, postaram się wrzucić coś jeszcze).
____________________________
http://djpinito.imeem.com/music/Ke2U8VI-/umbrella_original_mix/
Steve Angello & Sebastian Ingrosso - Umbrella. Niestety tylko 30-sekundowy preview, ale nie zmienia to faktu, że kawałek świetny.

http://m00nman.imeem.com/music/yFBk7rAo/touch_the_sun_duende_vocal_mix/
Alex Bartlett feat. Anthya - Touch The Sun (Duende Vocal Mix)
Jeden z hitów ostatnich tygodni, bardzo przyjemny z ładnym dubem, tak jak lubię;P.

Na dzisiaj tyle ode mnie, może Wy coś polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2007 o 22:10, ak.47 napisał:

Steve Angello & Sebastian Ingrosso - Umbrella. Niestety tylko 30-sekundowy preview, ale nie

Dnia 12.08.2007 o 22:10, ak.47 napisał:

Alex Bartlett feat. Anthya - Touch The Sun (Duende Vocal Mix)
Jeden z hitów ostatnich tygodni, bardzo przyjemny z ładnym dubem, tak jak lubię;P.

Na dzisiaj tyle ode mnie, może Wy coś polecicie?



Touch The Sun jest zaje.... :D

ja ostatnio odnalazłem coś takiego ....
dla mnie wypas :)
http://profile.imeem.com/CYf6zt/music/X7S-BY1M/chime_oryginal_remix/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajne, tylko jak to na imeemie - krótkie, bo 30-sekundowe, a uploadować się nie chce... Może później :) Jak znajdziesz to więcej takich kawałków wrzucaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj strasznie spodobał mi się ten kawałek - http://djdan877.imeem.com/music/RPYVnfB6/faxing_berlin_original_mix/
Deadmau5 - Faxing Berlin
i ten -
http://m00nman.imeem.com/music/cw3e86jp/moan_vs_id_mashup/
Trentemøller vs. DT8 Project - Falling Moan (Markus Schulz Mashup)
i jeszcze ten :) -
http://kuzma46.imeem.com/music/yzc7N3z5/a_thousand_nights/
Gregor Tresher - A Thousand Nights (szkoda, że tylko preview).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 18:29, HAGJ napisał:

kawałek luźno związany z trancem, ale nie mogłem się powstrzymać żeby tego nie zamieścić bo
iście genialne :
http://profile.imeem.com/LyzXi_/music/58JiWMuB/bel_amour_2007_jerry_ropero_michael_simon_remix/
polecam ja :)


OMG, rzeczywiście genialne! W tagach jest techno, ale ja podciągnąłbym to pod progresywny house, a to lllubię;P. Ekstra:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tagach zazwyczaj jest techno, w ogóle na imeem za mało gatunków do wyboru... ja zawsze zmieniam na "DJ" cokolwiek to znaczy...

Swoją drogą utworek lekki, ale jak dla mnie to raczej nie to... fajne, ale zazwyczaj czegoś takiego nie słucham, oczywiście ani to trance ani techno. Zdecydowanie house i to taki podchodzący pod progressive. A ja jednak bardziej siedzę w czystym trance, wiec... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:51, szerszeń45 napisał:

A tagach zazwyczaj jest techno, w ogóle na imeem za mało gatunków do wyboru... ja zawsze zmieniam na "DJ"
cokolwiek to znaczy...

I w ogóle coraz więcej preview''ów, np. wspaniałego Home od Above&Beyond ;P.

Dnia 24.08.2007 o 20:51, szerszeń45 napisał:

Swoją drogą utworek lekki, ale jak dla mnie to raczej nie to... fajne, ale zazwyczaj czegoś
takiego nie słucham, oczywiście ani to trance ani techno. Zdecydowanie house i to taki podchodzący
pod progressive. A ja jednak bardziej siedzę w czystym trance, wiec... ;)

Trzeba być otwartym na różne gatunki;). Ja lubię np. Sebastiena Legera, bo gra przyjemny prog-house, no i mój progresywny guru, Sasha:D. Posłuchaj jego jakiegokolwiek seta, wszystkie są ge-nial-ne. Naprawdę, świetny DJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:56, ak.47 napisał:

I w ogóle coraz więcej preview''ów, np. wspaniałego Home od Above&Beyond ;P.


Taa... pochrzaniło się, a kiedyś był to taki fajny portal...

Dnia 24.08.2007 o 20:56, ak.47 napisał:

Trzeba być otwartym na różne gatunki;).


U mnie z tym kiepsko. ;)

Dnia 24.08.2007 o 20:56, ak.47 napisał:

Ja lubię np. Sebastiena Legera, bo gra przyjemny prog-house,
no i mój progresywny guru, Sasha:D. Posłuchaj jego jakiegokolwiek seta, wszystkie są ge-nial-ne.
Naprawdę, świetny DJ.


Dla mnie często DJ nie grający trance już z miejsca jest spalony, mimo że potrafi bardzo fajnie zakręcić innym gatunkiem. Ale patrząc prawdzie w oczy nic poza house i trance mnie nie rusza...
Są też plusy, śmieję się ze wszystkich którzy potrafią znieść Basshuntera, Holi Dolly czy inne Mandaryny w radiu (pierwszym lepszym, wszędzie praktycznie to samo, choć na szczęście nie wszędzie, uff!), czy jak im tam było... Czasem warto być zamkniętym w jednym gatunku, przynajmniej wie się czego się słucha i że inni mają jeszcze gorzej zwłaszcza, że zazwyczaj nie odróżniają techno od trance`u, czy metalu od hip hopu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:02, szerszeń45 napisał:

Taa... pochrzaniło się, a kiedyś był to taki fajny portal...

Zdobył popularność, zrobiło się o nim głośno i wytwórnie, np. Anjunabeats, nie zgodziły się na takie bezkarne słuchanie swoich hitów. Głupota. W

Dnia 24.08.2007 o 21:02, szerszeń45 napisał:


U mnie z tym kiepsko. ;)

Napraw to;)

Dnia 24.08.2007 o 21:02, szerszeń45 napisał:

Dla mnie często DJ nie grający trance już z miejsca jest spalony, mimo że potrafi bardzo fajnie
zakręcić innym gatunkiem. Ale patrząc prawdzie w oczy nic poza house i trance mnie nie rusza...

Mnie rusza, taki np. Kanye West, ale to wyjątek.

Dnia 24.08.2007 o 21:02, szerszeń45 napisał:

Są też plusy, śmieję się ze wszystkich którzy potrafią znieść Basshuntera, Holi Dolly czy inne
Mandaryny w radiu (pierwszym lepszym, wszędzie praktycznie to samo, choć na szczęście nie wszędzie,
uff!), czy jak im tam było...

O tak, o tak, to i ja lubię, weź tego słuchaj na co dzień, bez głębszego sensu. Jakieś pamparampampamumpaumpatralalalagragitara :D.

Dnia 24.08.2007 o 21:02, szerszeń45 napisał:

Czasem warto być zamkniętym w jednym gatunku, przynajmniej wie
się czego się słucha i że inni mają jeszcze gorzej zwłaszcza, że zazwyczaj nie odróżniają techno
od trance`u, czy metalu od hip hopu. :)

Czasem warto, ale nie zawsze. Ja się powoli otwieram na polski hip-hop, bo stoi na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest dla mnie bit:). Ale popowe porąbańce, które myślą że trance to takie techno z wokalem, mnie denerwują strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:15, ak.47 napisał:

Zdobył popularność, zrobiło się o nim głośno i wytwórnie, np. Anjunabeats, nie zgodziły się
na takie bezkarne słuchanie swoich hitów. Głupota.


Ja się im nie dziwię, ale cóż.

Dnia 24.08.2007 o 21:15, ak.47 napisał:

Napraw to;)


Mam już wykształtowany charakter i gust muzyczny. Trance do słuchania, house do zabawy. Changes are bad ;)

Dnia 24.08.2007 o 21:15, ak.47 napisał:

Mnie rusza, taki np. Kanye West, ale to wyjątek.


A tam mnie się równie dobrze spodobała piosenka Nelly Furtado. Coś tam było "Flames to dust, lovers to freinds, why all good things coming to end?" ale zapomniało mi się jak się zwała. może "All Good Things"? Coś w tym stylu. Jednak mimo wszystko muzyka musi mieć w sobie to coś, co mnie poruszy.

Dnia 24.08.2007 o 21:15, ak.47 napisał:

O tak, o tak, to i ja lubię, weź tego słuchaj na co dzień, bez głębszego sensu. Jakieś
pamparampampamumpaumpatralalalagragitara :D.


A ludziom się to podoba, potem ściągają idiotyczne dzwonki, które wpieniają na sam dźwięk (dobrze, że monofoniczne). Najlepsza afera jak idąc po ulicy poznania widzę starszego gościa z aktówką. I nagle rozlega się jego komóra z 50 decybeli (na ucho) bombardują Cię Basshuntery z jakimś pierwszym gorszym jego "hitem". Boki zrywać. Ale ludzie się podniecają, cóż. Są gusta i guściki.

Dnia 24.08.2007 o 21:15, ak.47 napisał:

Czasem warto, ale nie zawsze.


Fakt.

Dnia 24.08.2007 o 21:15, ak.47 napisał:

Ja się powoli otwieram na polski hip-hop, bo stoi na naprawdę
wysokim poziomie.


A ja nigdy nie zacznę słuchać HH. Nie słyszę tam nic co byłoby warte uwagi. No bo co ma być?

Dnia 24.08.2007 o 21:15, ak.47 napisał:

Oczywiście najważniejszą rzeczą jest dla mnie bit:). Ale popowe porąbańce,
które myślą że trance to takie techno z wokalem, mnie denerwują strasznie.


Mnie też ale cóż, sam wyrażam skruchę, bo mnie ciężko odróżnić co mocniejszy rock (nu-metal?) od metalu. Zatem w tej kwestii postanawiam się nie wypowiadać, żeby kogoś nie urazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:42, szerszeń45 napisał:

Ja się im nie dziwię, ale cóż.

W takim razie niech pousuwają z YouTube wszystkie filmiki z imprez itp.

Dnia 24.08.2007 o 21:42, szerszeń45 napisał:

Mam już wykształtowany charakter i gust muzyczny. Trance do słuchania, house do zabawy. Changes
are bad ;)

A propos - poszukaj kawałka Chrisa Lake''a wraz z Laurą V - Changes In My Life ;D. House''owy, jakby co.

Dnia 24.08.2007 o 21:42, szerszeń45 napisał:

A tam mnie się równie dobrze spodobała piosenka Nelly Furtado. Coś tam było "Flames to dust,
lovers to freinds, why all good things coming to end?" ale zapomniało mi się jak się zwała.
może "All Good Things"? Coś w tym stylu. Jednak mimo wszystko muzyka musi mieć w sobie to coś,
co mnie poruszy.

Prawda, Nelly ma fajne utwory, ten mi się bardzo spodobał. Ona też, nie powiem;).

Dnia 24.08.2007 o 21:42, szerszeń45 napisał:

A ludziom się to podoba, potem ściągają idiotyczne dzwonki, które wpieniają na sam dźwięk (dobrze,
że monofoniczne). Najlepsza afera jak idąc po ulicy poznania widzę starszego gościa z aktówką.
I nagle rozlega się jego komóra z 50 decybeli (na ucho) bombardują Cię Basshuntery z jakimś
pierwszym gorszym jego "hitem". Boki zrywać. Ale ludzie się podniecają, cóż. Są gusta i guściki.

Moda. Inaczej tego nie wyjaśnisz, bo w domu pewnie słucha Zeppelinów i Deep Purple, ale jak go ludzie widzą musi być modnie. Spece od kształtowania wizerunku mają w tym swój niewątpliwy udział. Bo jak inaczej to wytłumaczysz? Mój tato ma ponad 40 lat i delikatnie mówiąc nie lubi Radia eska i tym podobnych badziewi.

Dnia 24.08.2007 o 21:42, szerszeń45 napisał:

A ja nigdy nie zacznę słuchać HH. Nie słyszę tam nic co byłoby warte uwagi. No bo co ma być?

Niektóre teksty są naprawdę ciekawe, nie ma już "joł madafaka, ukradli mi składaka".

Dnia 24.08.2007 o 21:42, szerszeń45 napisał:

Mnie też ale cóż, sam wyrażam skruchę, bo mnie ciężko odróżnić co mocniejszy rock (nu-metal?)
od metalu. Zatem w tej kwestii postanawiam się nie wypowiadać, żeby kogoś nie urazić.

Heh, ja staram się rozeznawać mniej więcej w innych gatunkach, żeby na idiotę nie wyjść ;). A nu-metal to z tego co wiem, słabszy rock, z elementami hip-hopu ;).

PS. "Take me to a place called Home!" Mistrzowski utwór, kocham Above & Beyond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za doublepost, ale mam newsa, że niedługo pojawi czteropłytowa składanka A State of Trance Classics Part 2!
Żadne mp3, tylko pełnie, nie zmiksowane wersje! Ciekawe ile to będzie kosztować, mam na to ochotę:D.
A propos - poprzednią edycję też bym kupił, tylko 15 Euro! I jakie hity - Rapture, Carte Blanche, Silence, Sound of Goodbye, Janeiro, zresztą zobaczcie sami - http://supra.armadamusic.nl/news/2006/08/857/ .

PS. Głosowaliście w DJMag Top 100? Jeśli nie - zagłosujcie!;) www.djmag.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

W takim razie niech pousuwają z YouTube wszystkie filmiki z imprez itp.


A właśnie. Przecież YouTube jest jeszcze bardziej popularne.

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

A propos - poszukaj kawałka Chrisa Lake''a wraz z Laurą V - Changes In My Life ;D. House''owy,
jakby co.


Kawałek słyszałem. Fajne :)

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

Prawda, Nelly ma fajne utwory, ten mi się bardzo spodobał.


Ano, mnie odpowiadają takie lekkie, wpadające w ucho melodie.

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

Ona też, nie powiem;).


;>

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

Moda. Inaczej tego nie wyjaśnisz, bo w domu pewnie słucha Zeppelinów i Deep Purple, ale jak
go ludzie widzą musi być modnie.
Spece od kształtowania wizerunku mają w tym swój niewątpliwy
udział. Bo jak inaczej to wytłumaczysz? Mój tato ma ponad 40 lat i delikatnie mówiąc nie lubi
Radia eska i tym podobnych badziewi.


Tutaj każdy ma inny gust, nie rozumiem popularności takiej muzyki, podobnie jak sukcesu The Sims. A jednak ludzie słuchają, grają...

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

Niektóre teksty są naprawdę ciekawe, nie ma już "joł madafaka, ukradli mi składaka".


Wolałem wersję "zajumali mi składaka". ;> Jednak jakby hh nie brzmiał, to tekstami mnie nie skusi. Chyba, że ktoś zacznie robić hip hop bez rapu. :) Wiemy, że jedno drugie wyklucza, zatem u mnie hh jest spalony jako gatunek.

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

Heh, ja staram się rozeznawać mniej więcej w innych gatunkach, żeby na idiotę nie wyjść ;).


A ja nie, dlatego wolę w niektórych kwestiach siedzieć cicho. ;)

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

A nu-metal to z tego co wiem, słabszy rock, z elementami hip-hopu ;).


Z elementami HH? oO OMG :D

Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

PS. "Take me to a place called Home!" Mistrzowski utwór, kocham Above & Beyond.


Marka A&B mówi sama za siebie. Zagłosowałem na Above na DJMag Top 100. Dla mnie po prostu Above & Beyond wymiata w tworzeniu tej muzyki. Poza tym oczywiście głos poleciał na Paul van Dyka, Armina van Buurena, Angelo Mike`a (świetny polski DJ) oraz ATB (co mi tam :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 05:26, szerszeń45 napisał:

Marka A&B mówi sama za siebie. Zagłosowałem na Above na DJMag Top 100. Dla mnie po prostu Above
& Beyond wymiata w tworzeniu tej muzyki. Poza tym oczywiście głos poleciał na Paul van Dyka,
Armina van Buurena, Angelo Mike`a (świetny polski DJ) oraz ATB (co mi tam :)).


Moje na Markusa Schulza, AvB, Davida Westa, Vadima Zhukova i Sashę;P. A Angelo znam, lubię jego Instytut Energetyki, naprawdę fajny kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:53, ak.47 napisał:

/.../ I w ogóle coraz więcej preview''ów, np. wspaniałego Home od Above&Beyond ;P./.../
/.../ "Take me to a place called Home!" Mistrzowski utwór, kocham Above & Beyond.


Co mi tam, może mi nie skrócą kawałka. :-)
Duration: 7:13 :)
http://profile.imeem.com/7Vp7XB/music/B5kxRhh7/home/

Przy okazji, polecam inny dobry numer A&B, a mianowicie No One On Earth ("Take... me... home..."), a przy okazji Can`t Sleep, Air For Life i Good For Me.
Above & Beyond są świetni i tyle. Warto słuchać wszystkiego co stworzą panowie Jono, Tony i Paavo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować