Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pomóż Haiti. Graj w Halo

95 postów w tym temacie

Cholerne pijawy nawet na takim nieszczęściu ludzi chcą zarobić kasę i kręcić dalszy Hype na swoją durną grę.

Swoją drogą KAŻDA fundacja teraz to czysta kasa, i żeby pomóc Haitańczykom
trzeba by było dać im każdą złotówkę prosto do ręki. A to nie jest bardzo możliwe.
Niech mi tu nikt nie mówi, że jestem bez serca, że pomoc to pomoc, każdy grosz się liczy itp.
Grosz to się przedewszystkim liczy dla Fundacji i jej pracowników.
Wystarczy trochę poczytać to się dowiecie, że gdyby naprawdę Afryka dostawała
tyle pieniędzy ile do tej pory zebrano, już dawno każde państewko stanęło by na nogi.
Niestety za duży w tym interes i za dobry biznes można kręcić na wszystkich biedakach którym się pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tak wypowiedzi, ale doszedłem tylko do 2 strony...
Jakoś tak głupio mi się zrobiło, gdy czytałem jak my potrafimy się nienawidzić, obrażać, zero współczucia...
Gdybym mieszkał gdzieś na granicy to wziąłbym komputer i uciekł. Nie mówię, że cała Polska jest zła, ale coraz częściej spotykam się z właśnie takimi osobami jak Tekeeus- czuje się bezkarnie w internecie to pisze co mu ślina na język przyniesie. Wielka szkoda. Według mnie jesteśmy krajem, który wiele przeszedł- 123 lata niewoli, Hitler, dwie wojny światowe, a dalej niektórzy nie mają szacunku dla życia ludzkiego i chyba co najgorsze- do swoich rodaków!
To naprawdę straszne...

Przepraszam, za spam, ale musiałem się wyżalić. Co do akcji----> niestety nie posiadam możliwości aby pomóc, ale na pewno nikomu nie życzyłbym takiego losu... I( gdybym tylko miał okazję to nie zawahałbym się i grał cały dzień...

pepsi-------niestety da się zauważyć, że Pana stwierdzenie "lepiej nie pomagaj, bo Cię oplują i zadepczą" panuje już w internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nabijać kabzę M$ i Bungie lepiej wybrać mniejsze zło w postaci polskiej, swojskiej fundacji.
Ile przy tym skorzystają to ich, ważne, że Haiti i ci biedni ludzie dostaną trochę polskiego grosza nie robiąc przy tym nikomu reklamy.

Jeśli na prawdę chcecie pomóc przez duże "P"
tu macie listę kont: http://www.tvn24.pl/0,1638354,0,1,jak-pomoc-haiti,wiadomosc.html

Ja już pomogłem, gdyby się jakiś "gorliwy" odezwał. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 18:04, Econochrist napisał:

Swoją drogą KAŻDA fundacja teraz to czysta kasa, i żeby pomóc Haitańczykom
trzeba by było dać im każdą złotówkę prosto do ręki. A to nie jest bardzo możliwe.

Obawiam się, że nie masz racji. Dawanie do ręki pieniędzy to bardzo słaby pomysł i na dalszą metę słabo się sprawdza. "Nie daruj głodnemu ryby. Podaruj mu wędkę i naucz go łowić." myślę, że to jedyna skuteczna metoda na trwałą pomoc.

Dnia 16.01.2010 o 18:04, Econochrist napisał:

Niech mi tu nikt nie mówi, że jestem bez serca, że pomoc to pomoc, każdy grosz się liczy
itp.
Grosz to się przedewszystkim liczy dla Fundacji i jej pracowników.

Możesz korzystać z organizacji użytku publicznego np. PAH czy WOŚP. Masz raporty roczne i wszystko jest jawnie rozliczone. I ja bym zalecał wspieranie właśnie tych, przynajmniej wiesz co dokładnie dzieje się z Twoimi pieniędzmi.

Dnia 16.01.2010 o 18:04, Econochrist napisał:

Niestety za duży w tym interes i za dobry biznes można kręcić na wszystkich biedakach
którym się pomaga.

Mam wrażenie, że nie masz na myśli fundacji tylko o polityków i lokalnych gangsterów/biznesmenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Obawiam się, że nie masz racji. Dawanie do ręki pieniędzy to bardzo słaby pomysł i na dalszą metę słabo się sprawdza. "Nie daruj głodnemu ryby. Podaruj mu wędkę i naucz go łowić." myślę, że to jedyna skuteczna metoda na trwałą pomoc."

I co Twoim zdaniem powinniśmy dać Haitańczykom? Drewno, cegły? Zbudujcie sobie domy. Mąkę, wodę i drożdże? Upieczcie sobie chleba.
Im mniej pośrednictwa, tym mniej kosztów. To jest zasada. A o tym dawaniu do ręki mówiłem to był tylko prosty, lecz mało realny w realizacji w naszych warunkach przykład.

"Możesz korzystać z organizacji użytku publicznego np. PAH czy WOŚP. Masz raporty roczne i wszystko jest jawnie rozliczone. I ja bym zalecał wspieranie właśnie tych, przynajmniej wiesz co dokładnie dzieje się z Twoimi pieniędzmi."

PAH - tak, nawet przez nich pomogłem Haiti. Jeśli ich zadowoli moje sto złotych, cieszył się będę i ja. WOŚP - nie. Może cele ma szczytne ale nie mam zamiaru utrzymywać zarówno Owsiaka jak i jego Przystanku Woodstock.

"Mam wrażenie, że nie masz na myśli fundacji tylko o polityków i lokalnych gangsterów/biznesmenów."

W takim razie złe masz wrażenie kolego. Poczytaj trochę poważnej prasy, zamiast np. CD-Action sięgnij po Newsweek, Politykę, Wprost. Bardzo dużo ciekawych artykułów tam można znaleźć. To wszystko choć Tobie i innym może się wydawać irracjonalne to niestety ma swoje odbicie w rzeczywistości. Nawet nie jesteś sobie w stanie wyobrazić co firma jest w stanie zrobić dla kasy, jak oszczędzać na ludziach, jak skracać wydatki, jak ucinać na socjalnym, jakie robić przekręty. FIRMA! Kolego FIRMA, a każda Fundacja to taka firma. Duża bądź mała, i zajmująca się inną gałęzią gospodarki, ale firma. Wiem co mówię, bo pracuję w dużej firmie. Nie fundacji, ale firmie. Zarządowi nie zależy na ludziach, ani na materiałach które produkuje. Liczą się grube pieniądze. Jak będziesz kiedyś miał przyjemność pracować w dużej firmie, zrozumiesz moje słowa. Puki co moja wypowiedź będzie dla Ciebie antyglobalistyczno-intrygowym bełkotem.

Tu masz wspomniane 2 artykuły o pomocy w Afryce. Miłej lektury :)

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/newsweek_swiat/-kontynent-do-czarnej-roboty-,47775,1
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/blizna-na-sumieniu-swiata,16561,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście się nie edytowało.

Żebyś mnie nie wziął za potwora, to nie mam na myśli WSZYSTKICH FUNDACJI.
Mam na myśli te największe, powszechnie znane. To tam dochodzi najczęściej do nadużyć, przekrętów itd.
Małe fundacje stoją w cieniu tych większych ale za to przeważnie im zależy na losie ludzi którym pomagają. Dobrze, że świata do reszty nie przeżarła mamona, i zawsze znajdzie się kilkoro ludzi którzy są wrażliwi na cierpienie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy uważają że sposób w jaki Bungie pomaga to jedyny i najlepszy.
Ta wiadomość pojawiła się na koncie Facebook grupy System of a Down, jak widać można uświadomić ludzi jak mogą FAKTYCZNIE przyczynić się do pomocy ofiarom bez odstawiania zbędnej szopki i pseudo promocji:

Please donate to help Haiti earthquake disaster victims rebuild their lives and communities.

* Text HAITI to 90999. $10 will be charged to your cell phone bill and given to the American Red Cross.

* Text YELE to 501501. $5 will be charged to your cell phone bill and given to Yele Haiti.

* Text CERF to 90999. $5 will ...be charged to your cell phone bill and
given to the United Nations Central Emergency Response Fund.

* Text HAITI to 45678. $5 will be charged to your cell phone bill and given to The Salvation Army.

Or click below link, to find out other ways you can help.


5$ czyli zamiast kupować kolejne mierne DLC od BioWare do DA:O można przeznaczyć te pieniądze na szczytny cel bez zbędnych ceregieli, proste, wygodne i na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was powinni się leczyć na głowę. Naprawdę. Ktoś robi akcję, zbiera pieniądze, a Wy?
Wszędzie te spiskowe teorie, chamstwo, polaczkowatość, narzekania, głupie wojenki, wymieniać można bez końca. Trzy miliony ludzi doznało takiej tragedii, jakiej wielu z was nigdy na oczy nie zobaczy, nie odczuje. Tysiące zginęło, wielu straciło dach nad głową, dorobek całego życia, nie mają gdzie się podziać, mieszkają w namiotach, a wy się kłócicie o grę? Co za żałosne gówniarstwo, bo inaczej określić się tego nie da.
Nie życzę nikomu, aby spotkała go taka tragedia. Aby stracił całe rodziny, wszystko co miał.

Po prostu brak mi słów. Ręce opadają. Wiedziałem, że większość komentujących na gramie to nastolatki, ale nie wiedziałem, że tak wielu jest niedorozwiniętych, głupich i niedojrzałych. W takich chwilach wstyd człowieka bierze, że musi z takim dnem umysłowym żyć w jednym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
A Ciebie spotkało? Ja wiem co mówię, bo u mnie w rodzinie zginął wujek w trzęsieniu ziemi w L''Aquili, więc im pomogłem, chociaż moje 100 zł wiele nie pomoże, ale jak inni coś dadzą to na pewno się coś nazbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 10:23, Xjumpaytech napisał:

A Ciebie spotkało?


Inna tragedia, ale skutki bardzo podobne. Dla mnie.

>Ja wiem co mówię, bo u mnie w rodzinie zginął wujek w trzęsieniu ziemi

Dnia 18.01.2010 o 10:23, Xjumpaytech napisał:

w L''Aquili, więc im pomogłem, chociaż moje 100 zł wiele nie pomoże, ale jak inni coś
dadzą to na pewno się coś nazbiera.


Im więcej ludzi wpłaci, tym lepiej. A bzdurne kłótnie o grę w obliczu życiowej tragedii tysięcy ludzi i oskarżanie o bogacenie kosztem innych to tylko dowód na to, z jakim dnem umysłowym żyjemy w jednym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 15:12, Hellmut napisał:

A więc odhaczamy:
Tekeeus - Nie dość, że nazywasz cierpiące ofiary "małpami", to jeszcze życzysz
im, aby spotkało ich coś jeszcze gorszego. Takie przedmiotowe traktowanie powoduje, że
mogę co najwyżej współczuć ludziom, których spotkasz w swoim życiu. A tutaj rozrabiać
już nie będziesz - BAN.


On nie nazywał konkretnie Haitańczyków małpami tylko ogólnie wszystkich ludzi tak nazywa.
Poza tym, ban ? I gdzie ta wolność słowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2010 o 18:13, Radekl2 napisał:

(...)Wielka szkoda. Według mnie jesteśmy krajem, który wiele przeszedł- 123 lata niewoli, Hitler, dwie wojny
światowe,


zapomniałeś o Stalinie

Dnia 16.01.2010 o 18:13, Radekl2 napisał:

a dalej niektórzy nie mają szacunku dla życia ludzkiego i chyba co najgorsze- do swoich
rodaków! (...)


A do czego tu mieć szacunek ? Do tępych ludzi, którzy nie tylko niszczą siebie ale też swoje środowisko w imię śmiesznych wymyślonych papierków zwanych pieniędzmi ?

A jeśli chodzi o temat to podzielam zdanie mniejszości, że to żałosna reklama i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 12:23, Tekeeus napisał:

(...)
I dlaczego kretynizmy? Nie mam prawa kibicować Ziemi w starciu "Ziemia vs człowiek"?
Dalej skorupo ziemska - zalej ich tonami gruzu i błota!
(...)


Popieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować