Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 - porównanie PC vs X360

53 postów w tym temacie

Screeny zupełnie nieporównywalne, nie dlatego, że któryś przewyższa jakościowo drugi, ale dlatego, że na jednym nic nie widać oprócz jakichś zbędnych żył i braku AA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny robiony w różnych miejscach. Wyglądają podobnie, może wersja na PC ciup lepiej. A i nie podchodzi mi ani trochę te smugi kiedy jesteśmy ranni (W NEO+ ME2 dostało 9+/10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 różne miejsca, aczkolwiek grafika na tym samym poziomie (nie ma kolosalnych różnic) ehh jedyne co mnie przeraża to ten cały efekt "umierania" co to kutwa za czerwone kolce ?! dante inc ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowym CDA Mass Effect 2 dostał od dawna nie wystawianą ocenę, czyli 10. To znaczy, że gra jest genialna - zaczynam zbierać kaskę. Kupię pewnie dopiero po sesji, bo bym się przestał uczyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co te porównanie? Przecież to oczywiste, że na PC będzie to wyglądało lepiej niż na 5-letniej konsoli. Trochę logiki nie boli, prawda? Jedynie porównania Xbox360 vs PS3 maja jakiś sens.
Ja w ME 2 zagram na PC, bo nie mam Xboxa. Mam tylko nadzieję, że wymagania nie są jakieś straszne, bo mój leciwy GF7900 GTO może sobie nie poradzić. ME 1 z wyłączonym AA działa płynnie i może druga część też nie będzie robiła jakiś strasznych fochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównania wersji na konsole z wersją na PC są bez sensu, bo na każdym PC gra może wyglądać inaczej. Na przykład na moim PC na pewno nie będzie wyglądać tak jak na tych obrazkach (niestety). ;-)
Poza tym widzę, że w wersji PC nie włączono tego filtra, który pamiętam że można było ustawić w jedynce - dawał złudzenie filmowego ziarna pokrywając obraz lekkim szumem. Choćby z tego powodu porównanie jest niefachowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak dana gra wygląda na danej platformie zależy tylko od programistów. Jak im się zechce (a razej jak im sie nie będzie chciało) to i na piecu będzie gorzej wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoundWave- no nie wiem wersja Modern Warfare 2 na X''a została pobrana z torrentów 970 tys. razy. co prawda liczba pobrań na pieca jest cztery razy większa ale jednak. poza tym: gdzie ty kupiłeś już mass effecta 2;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 19:01, heros123456789 napisał:

SoundWave- no nie wiem wersja Modern Warfare 2 na X''a została pobrana z torrentów 970
tys. razy. co prawda liczba pobrań na pieca jest cztery razy większa ale jednak. poza
tym: gdzie ty kupiłeś już mass effecta 2;p?

A kto powiedzial, ze kupilem? Nie mam 360, a to na niego jest juz dostepny. I tez nie trzeba kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoundWave bez urazy, ale byle co zjesz i byle co gadasz.

Mam tylko nadzieję, że tym razem ME2 zostanie dokładnie skonfigurowany pod PC bo niestety na sprzęcie nowym, nie mającym roku ( mowa o sprzęcie z kartą GF9600 ) ME1 potrafiło się zwieszać, mielić dźwięki albo po prostu wyłączać ... Ech, jeszcze tylko 7 dni. Ciekawi mnie jeszcze czy przesyłki kurierskie zostaną dostarczone na czas - znaczy się w piątek ?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 19:45, Kaldaka napisał:

SoundWave bez urazy, ale byle co zjesz i byle co gadasz.

Jesli komus odpowiadasz to uzywaj ODPOWIEDZ, po to tam jest. Chyba, ze boisz sie, ze ktos wytknie ci glupote w twoich postach... A wlasnie, skoro juz o tym mowa, niby jakim cudem "byle co gadam"? Ass Erect 2 juz jest dla ludzi z 360, moze chcesz mi wmowic, ze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będę o to apelował do redakcji - dawajcie same obrazki bez podpisów i najlepiej bez HUDa (widzę że w pecetowej odsłonie mozna się pożegnać z obsługą pada, szkoda), a nie tak wszystko podane na tacy :) Dajcie się tym graficznym onanom wykazać - może jakiś konkurs: 10 obrazków, po 5 na każdą platformę, bez podpisów, kto zgadnie wszystkie (włącznie z podaniem jaka rozdziałka, tekstury, jakie efekty wył/wł) niech nawet wygra jakąś grę czy coś ;-) Niech wezmą swoje lupy i do boju !

Obrazki wygladają prawie identycznie - jak wlepiam wzrok w monitor, to jedyne co widzę to to że na PC jest wyższa rozdziałka co daje mniej "poszarpanych krawędzi". Czego w praniu, w wersji konsolowej i tak się nie zauważy, bo nikt nie bedzie siedział 20 cm. przed telewizorem. Efekt jak bohater "obrywa" jest za to tak samo brzydki - niezależnie od platformy ;-)

Także nie ma tu nic, czym graficzni onani mogliby sie ekscytować - każdy wybierze sobie taką wersję jaka mu bedzie pasowała, ze względu na to czy będzie wolał grać padem czy kombo klawa+mysz. I pewnie o to będą wojny - tak było przy premierze "jedynki" - pecetowi fanboje zaraz stwierdzili że maja "lepsze" sterowanie, a i niektorzy konsolowcy nie pozostawali dłużni rozpisując się jaki to pecetowy hud jest do dupala i jak psu z gardła ;-)

ps. A brak AA nie jest spowodowany tym, że niektóre gry na UE 3 nie mają tego włączanego w opcjach i trzeba kombinować z poziomu sterowników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fakt, że na PC nie będzie możliwości grania na padzie to padaka. Czemu jestem zmuszany, by na kanapie wykonywać jakieś kombinacje alpejskie z myszką i klawiaturą? Czy to tak trudno zaimplementować sterowanie z xboxa jako alternatywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja PCtowa wygląda lepiej. Dla mnie bardzo ważna jest rozdzielczość bo przy 720p niestety mam wrażenie jakbym niedowidział nawet grając na 24 calowym monitorze (a to denerwuje... dlatego tez nie lubie kina 3d bo obraz w nim jest delikatnie nieostry), wybór jest prosty-moj portfel głosuje na wersję blaszkową

zauważyłem ze o bezsensowności takich porównań piszą głównie posiadacze konsol, ciekaw jestem czemu? czy gdyby tendencja miała się odwrotnie tj grafika na konsoli byłaby lepsza niż na PC również postulowaliby o nie wrzucaniu podobnych tematów na gram.pl?

Lordpilot co ty tak ciągle z tym onanizmem? masz jakiś kompleks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff... ale pieprzycie, niby czemu porównanie grafiki z PC do tej na konsoli jest bez sensu? Moim zdaniem jak najbardziej sensowna i ciekawa rzecz, troche głupio tylko, że nie pokazali identycznej albo przynajmniej bardzo podobnej sceny. No, ale i tak z tego co widac na tych screenach to różnica jest nie duża i najwyraźniej ta "5 letnia konsola" niemal dorównuje nowym PC''tom :P Zresztą różnica jest chyba tylko w rozdzielczości, 1366x768 a 1920x1080 to dość duża różnica, szkoda, że ME2 nie wyjdzie na PS3 bo tam, gdyby załączyć rozdzielczość 1080p mogłoby się okazać, że wygląda tak jak na PC z najwyższej półki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować