Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WeWantLive - odliczanie rozpoczęte

24 postów w tym temacie

Uruchomienie Xbox Live w Polsce pociągnie za sobą oficjalne wsparcie dla usługi Games for Windows Live. Tak więc ja, zatwardziały pececiarz, trzymam za braci xboksiarzy kciuki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że M$ ma niezłych ekspertów od marketingu. Niewielkim kosztem zrobić sobie taka reklamę XBOXa i wprowadzenia w końcu LIVE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 14:11, Kirabaxior napisał:

Te odliczanie się przyda - Polacy sprawdzą, czy M$ dotrzyma obietnicy. Kto się zakłada,
że nie dotrzyma?


Mi się też zdaje, że nie dotrzyma (ale obym się mylił :) ). Trzymam kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Micro nie obchodzi, że są u nas uczciwi, nieprzerabiający konsol gracze. Patrzy na statystyki - 50% piraci, to olewamy wszystkich. Powinni stuknąć się w główki. Ale cóż, tak już jest, nic się nie poradzi. Więc LIVE nie będzie, bo nie będą chcieli wydawać kasy dla 50% uczciwych. Zrobią pewnie trick - "chcecie LIVE? OK, ale pamiętajcie, że nie przeniesiemy statystyk, achievów z Waszych nielegalnych kont zagranicznych"... I kto wtedy na to pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak...ci którzy przerabiają mają zabawe a my cierpimy....sądze że nie będzie..ale to może i lepiej, możliwe że wtedy cena xbox live wzrosłaby , a na allegro mamy tanio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "obiecanym" czasie M$ oznajmi coś takiego: w związku z licznym zainteresowaniem usługa live na terenie Polski przez graczy, postanowiliśmy wspomóc ich i uruchomić tą usługę na Polskę. Oczywiście nie podadzą terminu, bo będzie to w najlepszym razie gwiazdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 14:07, Korbhegn napisał:

Nie jestem pewien ze Xbox live pociagnie za soba GfWL


Bądź pewnien, gdyż to dokładnie TA SAMA usługa. Absurd ograniczeń regionalnych nawet na PC wynika z faktu powiązania LIVE z konsolą.
Na wprowadzeniu LIVE w Polsce skorzystają obie strony, więc im szybciej to nastąpi, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym xbox live u nas, szkoda mi tylko maniakow, ja mam kilka gierek na pc z achievementami, a xboxa kupilem niedawno, a z powodu cen gierek (nie chce go przerabiac) mam tylko kilka tytulow i raptem osiagnalem prawie 3k punktow, a jak ktos ma ponad 10k, to mi go szkoda jesli nie przerzuca kont z osiagami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię zrozumieć tego zbierania punktów, które są tylko dla picu i aby się pochwalić "jaki to jestem maniak". Co innego, gdyby za zdobyte punkty możnaby coś kupić, np. dodatki do gier lub i nowe gry. Nie jestem konsolowcem, więc nie bardzo wiem jak to działa, może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 14:09, Volvox napisał:

Widać, że M$ ma niezłych ekspertów od marketingu. Niewielkim kosztem zrobić sobie taka
reklamę XBOXa i wprowadzenia w końcu LIVE.

Czyli cała kontrakcja to tak naprawdę tylko PRowa zagrywka MS, a cała akcja jest autorstwa Microsoftu? W sumie to by miało sens, bo cały szum wokół ostatnich wydarzeń (jeżeli nie był ukartowany) to byłoby wielkie szczęście Micrsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy jakiekolwiek podjęcie działań ze strony Microsoftu. Mam nadzieję, że w tym roku Polska oficjalnie będzie obsługiwała Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 16:05, Zarajev napisał:

Czyli cała kontrakcja to tak naprawdę tylko PRowa zagrywka MS, a cała akcja jest autorstwa
Microsoftu? W sumie to by miało sens, bo cały szum wokół ostatnich wydarzeń (jeżeli nie
był ukartowany) to byłoby wielkie szczęście Micrsoftu.


Czy cała to bym tak pochopnie nie osądzał, ale widać działania marketingowców od czasu spotkania kontrakcji z M$. Na początek zmiana z wrogo brzmiącej "kontrakcji" na milszą "WeWantLive". Pierwsza ma negatywny wydźwięk i jest skierowana przeciw komuś (wskazuje kto jest zły). Nowa nazwa kojarzy się przyjemniej, bo jest ukierunkowana na wspólną walkę aby coś osiągnąć (więc M$ nie jest przedstawiany negatywnie).
Sądzę, że w odpowiedzi dostaniemy jakiś happening ze zbieraniem głosów za LVIE aby pokazać jak graczom w Polsce zależy. Takie akcje są bardzo skuteczne, ponieważ wieści nie niosą się tylko przez media, ale też poprzez graczy (fora, czaty, rozmowy, itp), a obecnie marketing szeptany jest najskuteczniejszy (a Microsoft potrzebuje trochę czasu na odpalenie LIVE).

PS. Ciekawe czy to, że autor tego listu zajmuje się "Marketing/Reklama/Public Relations" może mieć z tym wszystkim coś wspólnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 14:09, Volvox napisał:

Widać, że M$ ma niezłych ekspertów od marketingu. Niewielkim kosztem zrobić sobie taka
reklamę XBOXa i wprowadzenia w końcu LIVE.


Experci są do D. W branży marketingowej ostro pojechali akcję MS. Teraz to MS łata swoją bzdurnie zorganizowana akcję PR-owymi sztuczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 17:28, Volvox napisał:

Czy cała to bym tak pochopnie nie osądzał, ale widać działania marketingowców od czasu
spotkania kontrakcji z M$. Na początek zmiana z wrogo brzmiącej "kontrakcji" na
milszą "WeWantLive". Pierwsza ma negatywny wydźwięk i jest skierowana przeciw komuś (wskazuje
kto jest zły). Nowa nazwa kojarzy się przyjemniej, bo jest ukierunkowana na wspólną walkę
aby coś osiągnąć (więc M$ nie jest przedstawiany negatywnie).

To było do przewidzenia od samego początku. Bo co ze spotkania MS-kontrakcja mogło wyniknąć? "Hm, jesteście straszni, ale tak szczerze mówiąc to planowaliśmy Live ogłosić oficjalnie w marcu, ale ok zrobimy to dzisiaj". Podobnie jak w bojkocie L4D2, gdzie twórcy akcji zostali zaproszeni do siedziby Valve, obdarowani gadżetami, egzemplarzami gier i innymi suwenirami a zaraz potem powiedzieli "No, gra jest całkiem niezła, nawet lepsza od jedynki!".

Cokolwiek MS nie zrobiłby, jest wygrany. Walczyć z kontrakcją - wtedy wysunąłby świetne argumenty, że Live to nie ich wina, robią co mogą, to przez piratów, centralę, hiszpańską inkwizycję. Zjednoczyć się z kontrakcją - walczymy we wspólnym celu, Live w Polsce, na pohybel Hamburgerom!

Taka jest niestety smutna prawda, i jeżeli CAŁOŚĆ nie została ukartowana, to gratuluję panu Płocharskiemu pomysłu na sukces i zgrabną linijkę w CV. ;\

Tak swoją drogą - panowie z kontrakcji obiecali opublikować zapis z konferencji wideo. Do dziś tego nie zrobili.

PS. Tak w ogóle - kto pisze list do centrali MS w Stanach Zjednoczonych po POLSKU?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować