Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel - zwyciężymy AMD jakością

105 postów w tym temacie

Kiedyś można było podać więcej różnic miedzy prockami Intela a AMD, teraz róznica miedzy nimi się zaciera ponieważ wszystko jest podytktowane polityką pod klienta. Jedynie co moge mojemu prockowi AMD zażucić to że sie skubany nieżle grzeje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Semprona sprawuje się bardzo dobrze,a procesory Intela mogą odnieść sukces (przynajmniej w Polsce) zmniejszając ceny swoich urzązeń. Tak mi się przynajmniej wydaje, gdyż właśnie to decyduje o zakupie procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w ciagu 10 lat lat moich kontaktów z komputerami Osoboistymi zauwazylem jedna tendencje Inetl Był swietny Pentium Pentium II az do swietnego Pentium 3 Potem Intel Popelnil bład mialem wszytkie procki inteal od pentiuma po pentium 3 jak rowniez celerony moj ostani procek Intela to celeron D 2.66Ghz owszem liczb Mhz wysoka ale nei przekłąda sie to na wydajnośc teraz mam Athlona 64 3000+ a Celek Chodzi u brata w pokoju Osaigi sa niebotycznie lepsze nawet od pentium 4 ktory jest pomylka i chodzi u mojego kumpla chlopak w FEAR sobie nie moze pograc w full detalach mimo podobnej karty graficznej jak moja a u mnie smiga az miło Intel musi wymyslisc cos dobrego zebym znowu do niego wrocil narazie stosunek ceny do wydajnosci (a chyba to sie liczy najbardziej bo malo kto kupuje komponenty do kompa patrzac na marke a nie na wydajnosc) u Amd jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:26, Revan napisał:

Kiedyś można było podać więcej różnic miedzy prockami Intela a AMD, teraz róznica miedzy nimi
się zaciera ponieważ wszystko jest podytktowane polityką pod klienta. Jedynie co moge mojemu
prockowi AMD zażucić to że sie skubany nieżle grzeje :-)


To masz jakies Dziwne Chlodzenie albo pasta ci wysla albo cus Sprawdz bo amd w przeciwenistwie do inteli maja niska temperature moj athlon 64 3000+ na stadardowym chlodzeniu po kilku godzinach grania w ut 2004 na full detalach i max rodzialce ma 49 stopni a jak tylko w necie siedze albo pracuje to gora 43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Semprona 64 bitowego 3000+ i jetem zadowolony:) Ma obsługe tych nowych instrukcji(czy jak to się tam nazywa, bo się nie znam ale pełno tego pisze) i komp ładnie chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon''y prawie zawsze miały stosunek ceny do wydajności lepszy. Nic się nie zmieniło wtej kwestii, tylko ty miałeś zawsze procesory intela i tego nie zauważyłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon''y prawie zawsze miały stosunek ceny do wydajności lepszy. Nic się nie zmieniło wtej kwestii, tylko ty miałeś zawsze procesory intela i tego nie zauważyłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:09, Marcin-91 napisał:

ja mam 2 rdzenowego intela i nie narzekam, a AMD z takimi samymi parametrami kosztował o ile
pamietam jakies 2 dychy taniej więc różnica w cenie prawie żadna



A porównywałeś temperature ,decybele , pobór mocy, wydajność w grach ?????????
Intel sie chowa lepszy jest moze w papierkowych robotach ( office itp.) ale to nie wydaje sie az tak wazne Amd górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:33, J.a.k napisał:

Athlon''y prawie zawsze miały stosunek ceny do wydajności lepszy. Nic się nie zmieniło wtej
kwestii, tylko ty miałeś zawsze procesory intela i tego nie zauważyłeś :P


Amd Gonił Intela ale zawsze byl krok w tyl dopieo durony i athlony na podstawke socet A byly oplacalne znaczy byly tak dobre jak intel a tansze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:31, Piter Fersin napisał:

To masz jakies Dziwne Chlodzenie albo pasta ci wysla albo cus Sprawdz bo amd w przeciwenistwie
do inteli maja niska temperature moj athlon 64 3000+ na stadardowym chlodzeniu po kilku godzinach
grania w ut 2004 na full detalach i max rodzialce ma 49 stopni a jak tylko w necie siedze albo
pracuje to gora 43


to u mnie moj athlon 3000 w ekstremalnych sytuacjach osiąga 40 stopni na standardowym chłodzeniu, podczas normalnej pracy jego temperatura najczęsiej spada poniżej 30 stopni przez co wiatrak na procku bardzo często się wyłacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:39, cinus` napisał:

> To masz jakies Dziwne Chlodzenie albo pasta ci wysla albo cus Sprawdz bo amd w przeciwenistwie

> do inteli maja niska temperature moj athlon 64 3000+ na stadardowym chlodzeniu po kilku
godzinach
> grania w ut 2004 na full detalach i max rodzialce ma 49 stopni a jak tylko w necie siedze
albo
> pracuje to gora 43

to u mnie moj athlon 3000 w ekstremalnych sytuacjach osiąga 40 stopni na standardowym chłodzeniu,
podczas normalnej pracy jego temperatura najczęsiej spada poniżej 30 stopni przez co wiatrak
na procku bardzo często się wyłacza :)



Jaka masz podstawke 939 czy 754 bo ja jade jeszce na 754 ale ma zamiar w kwietniu na urodzinki zmienic plyte na DFI :D (aktualnie epox) i socket 939 a staergo sprzedac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:05, SwenG napisał:

> Tak właśnie zauważyłem, że procesory Intela są okropnie drogie (za nic nie chcą obniżyć
ceny
> istniejącego od paru lat Pentium 4), ale mają sporą moc, więc coraz więcej gier ich wymaga.

Okropnie drogie ??? Ale o czym ty mówisz, porównaj ceny AMD-ków i P4 z górnej półki, ceny są
na podobnym poziomie. Chyba że masz na myśli jakieś semprony i inne takie wymysły.


AMD Athlon 64 3000+ BOX 630 < Intel Pentium 4 D630 3.0GHz EM64T BOX 770 (140zł różnicy czyli ponad 20%)
AMD Athlon 64 3200+ BOX 690 < Intel Pentium 4 D640 3.2GHz EM64T BOX 900 (210zł różnicy czyli ponad 25%)

itd.

Poza tym AMD są niżej taktowane i mniej się grzeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:43, Budyn napisał:

Śmiech na sali! Intel wygra z AMD? To chyba w snach, które nigdy nie istniały :]

Tak w naszym kraju to AMD może prowadzić, ale na świecie prowadzi Intel ze względu na większą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choc nowe logo bardzo mi się podoba, to jednak niestety nie wierzę w zapewnienia ludków z Intela. Po prostu AMD wygrywać będzie z nimi cenowo i jakościowo. No bo co, Athlony są złe? Moim zdaniem są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:45, pawelo007 napisał:

> Śmiech na sali! Intel wygra z AMD? To chyba w snach, które nigdy nie istniały :]
Tak w naszym kraju to AMD może prowadzić, ale na świecie prowadzi Intel ze względu na większą
wydajność.

Ciekawe, na całym świecie już AMD, ciekawe gdzie intel? Może w RPA....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej intel wykop tego śmiecia AMD co mi się spalił haha nigdy nie kupie Koreańskiego AMD bo mi to nie działa zawsze miałem z tym sprzętem kłopoty a Intel kupiłem i zasówa mi już 4 rok bez płaczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 12:38, Piter Fersin napisał:

> Athlon''y prawie zawsze miały stosunek ceny do wydajności lepszy. Nic się nie zmieniło
wtej
> kwestii, tylko ty miałeś zawsze procesory intela i tego nie zauważyłeś :P
>

Amd Gonił Intela ale zawsze byl krok w tyl dopieo durony i athlony na podstawke socet A byly
oplacalne znaczy byly tak dobre jak intel a tansze :D


I zgoda tyle że to były jeszcze czasy P2/P3 a nie P4. Więc ten gość na którego posta odpowiadałem nie miał racji.
A Durony i Athlony o których mówisz były dużo szybsze od procków Intela mimo podobnego taktowania a przy tym o wiele tańsze. Wtedy to różnica w stosunku ceny do jakości była największa i procków Intela w ogóle nie opłacało się kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować