Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Lekkoatletyka

405 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2010 o 21:36, A-cis napisał:

Jak widzę, nie da się tak prosto zakończyć :-)))

No dobra, więc ostatnie wyjaśnienia w sprawie Bednarka ;)

Dnia 25.05.2010 o 21:36, A-cis napisał:

Bednarek IMHO nie dlatego dostaje zaproszenia, że wygrał jedne zawody wynikiem 2,24 (wynikiem,
od którego czasem czołowi skoczkowie rozpoczynają skakanie), tylko dlatego, że jest aktualnym
medalistą Mistrzostw Świata.

Słowa trenera Bednarka, pana Lecha Krakowiaka: "PO sukcesie Sylwka dostaliśmy sporo zaproszeń na światowe mitingi /.../" Więc zwycięstwo jednak miało wpływ na zaproszenia. Wiem, że początek sezonu, wielu jeszcze szuka formy, inni szlifują ją na mniejszych mitingach, ale chłopak został jeżeli nie zauważony to przypomniany w światowej lekkiej atletyce.
To tak gwoli dokończenia sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mitingu Zlatej Tretry w Ostrawie Polka Anita Włodarczyk pokazała niezłą formę uzyskując najlepszy w tym roku wynik na świecie w rzucie młotem - 74,74 m.
Jest to niezły prognostyk przed ME.
Szkoda że dziś, w drugiej części mitingu, organizatorzy "nie zapewnili" dobrej pogody. Ciekaw byłem bowiem aktualnej formy Artura Nogi na 110 m ppł., ale padający deszcz osłabił nieco przebieg konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego posta jedno miejsce wyżej: Anita Włodarczyk szaleje.
Dziś na mitingu w Bydgoszczy poprawiła swój własny ubiegłoroczny rekord świata i rzuciła 78,30 m.
Dziewczyna po zobaczeniu wyniku zaczęła piszczeć i znów podskakiwać choć wszyscy krzyczeli do niej "nie skacz" :-)
W konsekwencji znów musiała sobie okładać nogę lodem. Ale teraz chyba było mniej groźnie.
Zresztą dowiemy się jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic tylko pogratulowac Anicie, na prawdę ogromna forma przez ostatnie dwa lata.
Mnie osobiście cieszą dobre występy Marcina Lewandowskiego. Ostatnio w Oslo znowu podium w diamentowej lidze. Kszczot 7. Lewandowski to chyba pewniak na medal na ME w Hiszpanii. Najlepszy biały na świecie na 800m to pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś Memoriał Kusocińskiego? Coś mało ludzi było na stadionie. U nas to byłby komplet. No ale tamci pewnie wiedzieli, że to nie będzie nic ciekawego. :-)
Miting, w porównaniu z bydgoskim, był dosyć marny. Żadnych bardziej znanych nazwisk (no i wyników).
Najbardziej znani to byli Polacy: Włodarczyk, Majewski i Małachowski. Ale tylko ten ostatni poprawił swój wynik z Bydgoszczy. Rzucił 67,10 m.
Włodarczyk rzucała na swoim normalnym, dobrym poziomie, a Majewskiemu to dobrze wychodziło głównie rzucanie ... mięsem. Bo rzuty kulą jakoś nie za bardzo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takimi pytaniami to do trenera na treningu a nie na forum. Ja szlifuję wyjście na wielu treningach, nie da się wytłumaczyć w 5 min. Do tego musi być praktyka a nie teoria. Bariera 12 sekund to nic wielkiego, ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 21:35, A-cis napisał:

Oglądał ktoś Memoriał Kusocińskiego?

Tak po treningu wpadłem na chwilę. Miło się oglądało np: Fratera w biegu na 100m, w końcu mistrz olimpijski ze sztafety. Organizacja ogólnie kiepska, długie przerwy i zdaje się mało atrakcyjny finansowo dla zawodników. Szkoda, że sztafecie 4x100 zabrakło na minimum do Sewilli. Konkurencji technicznych nie oglądałem z należytą uwagą, mam to do siebie, że na stadionie patrzę na bieżnie, chyba, że inne konkurencje są lepiej wyeksponowane. Zainteresowanie nikłe, niestety lekkoatletyka jest w dołku, nie jesteśmy w stanie zorganizowac dużego meetingu (oprócz Pedros''a), chociaż koszulki dla każdego poniżej 15 roku życia, który przyjdzie na stadion to miły gest, coś co mogło zachęcic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze a propos wczorajszego mitingu Diamentowej Ligi w Rzymie (obecnie zaczęła się powtórka transmisji). Transmisja była (jak dla mnie) dosyć chaotyczna. Realizator skakał po konkurencjach bez żadnego planu. W chwili gdy w jakieś dyscyplinie miał być istotny (nieraz decydujący) moment, np. 3-ci skok na jakiejś wysokości w skoku wzwyż, to on się przenosił na inną dyscyplinę, a tego decydującego momentu nie pokazywał nawet z powtórki. Totalnie gubiło się sytuację w dyscyplinie i atmosferę.
W dodatku obaj redaktorzy komentowali chyba ze studia i gubili się chyba jeszcze bardziej ode mnie. Np. w pewnym momencie, pokazując skok Ani Rogowskiej w tyczce, realizator pokazał sytuację skokową Moniki Pyrek (pomylił osoby). Obaj redaktorzy nie zauważyli tego i pogubili się w rozważaniach (chociaż najwyraźniej coś im się nie zgadzało) nie mogąc dopasować skoku do widocznego rezultatu :-)
Jak na tak prestiżowy miting, to realizacja była gorzej niż słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Oslo dosyć słabo spisała się Polka Anna Rogowska. Mistrzyni Świata i liderka list rankingowych skoczyła tylko 4,40 m i zajęła 3 miejsce za Niemką i Rosjanką.
Miejsce mógłbym przeboleć ale gdybyż to był wynik przynajmniej 4,60 m :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym dniu DME w Norwegii Polska jest na 6 miejscu wśród 12 startujących zespołów. Kilkoro zawodników nieco rozczarowało m.in. wspomniana Rogowska i Sylwester Bednarek, który uzyskał tylko 2,18 m. Osobiście więcej się również spodziewałem po Annie Jesień, która zajęła 4 miejsce.
Za to dla równowagi mile zaskoczyło kilkoro mniej znanych zawodników. Np. Renata Pliś czy Mateusz Demczyszak.
Jutro dzień drugi zawodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DME nie oglądałem ze względu na inne zawody, ale przeglądając wyniki co się rzuca w oczy:
100m się nie zmienia. Jest Kuc, który się zatrzymał, a oprócz niego nie widac nikogo. Stempel biegnący 10.41 to średnie świadectwo dla rodzimego sprintu.
Bieg na 1500m wolny i tutaj można było coś ugrac, ale się nie ugrało, czwarte miejsce naszego reprezentanta.
Ponadto Marcin Lewandowski przegrał 800 o włos, triumf Szymkowiaka na 3000 przez przeszkody. Noga coraz lepiej, albo to zaplanowana strategia, albo wziął się w garśc po przegranej na HMP z Bochenkiem. Dobrze w każdym razie. Szkoda mi polskich sztafet, które zawsze wielbiłem, a do tej 4x400 z Sewilli z przed jedenastu lat sentyment mam ogromny. Teraz w wyraźnym dołku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 19:52, ko-nik napisał:

Ponadto Marcin Lewandowski przegrał 800 o włos, triumf Szymkowiaka na 3000 przez przeszkody.

Liczyłem po cichu na wygraną Lewandowskiego ale za to Szymkowiak sprawił miłą niespodziankę.
Ogólnie mniej zwycięstw niż w ubiegłym roku. Wtedy poza Majewskim wygrali jeszcze: Włodarczyk (niestety w tym roku nie mogła wystartować z powodu kontuzji), Jesień, Pyrek (w tym roku nie startowała. Zamiast niej była Rogowska) i Małachowski.
W tym roku pod tym względem było gorzej. Ale ogólnie trzymamy poziom. Pojawiło się kilka nowych obiecujących twarzy.

Dnia 21.06.2010 o 19:52, ko-nik napisał:

Szkoda mi polskich sztafet, które zawsze wielbiłem, a do tej 4x400 z Sewilli z przed jedenastu lat sentyment mam
ogromny. Teraz w wyraźnym dołku.

Brak sponsorów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 21:31, A-cis napisał:

Liczyłem po cichu na wygraną Lewandowskiego ale za to Szymkowiak sprawił miłą niespodziankę.

Fakt można było liczyc na Lewandowskiego nawet nie tak po cichu. Szczególnie, że w pierwszej części sezonu Borzakowskiego nie widywałem, a tu nagle.. W każdym razie Marcin cały czas może pretendować do tytułu najszybszego białego ośmiusetmetrowca, a może nawet średniodystansowca (bo i 1500 w tym roku na poziomie jak najbardziej. 3:40 na hali to dobry wynik). A walka z Borzakowskim mam nadzieję będzie ciekawym elementem ME.

Dnia 21.06.2010 o 21:31, A-cis napisał:

W tym roku pod tym względem było gorzej. Ale ogólnie trzymamy poziom. Pojawiło się kilka
nowych obiecujących twarzy.

Powinno byc ich jeszcze więcej. Niektóre konkurencje, aż proszą się o wyniki formatu europejskiego.

Dnia 21.06.2010 o 21:31, A-cis napisał:

Brak sponsorów. :-)

No nie wiem. Lat temu kilka i kilkanaście też niespecjalnie mogliśmy się pochwalic sponsoringiem, a jednak sukcesy były. Lisowski doprowadził nasze sztafety 4x400 m do sukcesu w Sewilli, wcześniej drugiego miejsca na ME, później dobrego występu w Sydney, pechowego, bo gdyby nie upadek jednego z reprezentantów (nie pamiętam, którego, musiałbym poszukac, bodaj druga zmiana) to medal w kieszeni był. A były jeszcze złota HMŚ i HME rok i dwa lata później. Później sukcesy chyba tylko pomniejsze. Cała plejada sukcesów teraz jakoś ucięta. Staram się zrozumiec gdzie jest błąd. W szkoleniu? W finansowaniu? W braku odpowiedniej bazy i wyławianiu talentów? Pewnie wszędzie po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:37, ko-nik napisał:

> Brak sponsorów. :-)
No nie wiem. Lat temu kilka i kilkanaście też niespecjalnie mogliśmy się pochwalic sponsoringiem,
a jednak sukcesy były. Lisowski doprowadził nasze sztafety 4x400 m do sukcesu

Ale przecież to właśnie grupa Lisowskiego miała osobnego, specjalnego sponsora.
Nie pamiętam teraz kto to był (Pedros, albo ten który sponsorował również Małysza) ale to był fakt. Po rezygnacji sponsora, gdy skończyły się pieniądze, odszedł również Lisowski i grupa się rozpadła. A szkoda :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy. Kapitan naszej reprezentacji - Szymon Ziółkowski w pierwszym swoim rzucie (75,75 m) uzyskał minimum kwalifikacyjne i - jak sam to powiedział - świeci przykładem dla reszty ekipy :-)
Dziś mamy następujące konkurencje:

Godzina Dyscyplina M/K Faza zawodów
----------------------------------------------------------------
8:05 20km Chód M FINAŁ
9:30 Rzut młotem M Kwal. Gr. A
10:00 400m Ppł K Runda 1
10:30 Pchnięcie kulą K Kwal. Gr. A/B
10:40 400m M Runda 1
11:05 Rzut młotem M Kwal. Gr. B
11:30 800m K Runda 1
12:15 1500m M Runda_ 1
12:30 Skok w dal K Kwal. Gr. A/B
12:45 Rzut dyskiem K Kwal. Gr. A
13:55 Rzut dyskiem K Kwal. Gr. B
---------------------------------------------------------
19:05 Rzut oszczepem K Kwal. Gr. A
19:10 Skok wzwyż M Kwal. Gr. A/B
19:15 100m M Runda 1
19:35 Pchnięcie kulą K FINAŁ
20:10 400m K Runda_ 1
20:20 Trójskok M Kwal. Gr. A/B
20:30 Rzut oszczepem K Kwal.Gr. B
21:05 10000m M FINAŁ

Czy ktoś z forumowiczów to ogląda? Albo chociaż śledzi wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mamy pierwszy medal na Mistrzostwach Europy. Tylko brązowy ale za to niespodziewany. Joanna Wiśniewska w rzucie dyskiem wykonała swój najlepszy rzut w tym sezonie i wynikiem 62,37 cm zajęła 3 miejsce.
W dodatku w ostatniej próbie udało się jej rzucić jeszcze dalej ale niestety nie ustała w kole.
Niemniej jednak brawo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować