Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Lekkoatletyka

405 postów w tym temacie

Za nami dzień, w którym jeden medal miał być pewny. Skończyło się delikatnie mówiąc
średnio. Bo o ile 4 miejsca Lewandowskiego i Tymińskiej należy uznać za sukces, to 9 miejsce
Małachowskiego i 10 miejsce obu naszych tyczkarek, to chyba porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 14:54, Dark_elves napisał:

Za nami dzień, w którym jeden medal miał być pewny. Skończyło się delikatnie mówiąc
średnio. Bo o ile 4 miejsca Lewandowskiego i Tymińskiej należy uznać za sukces, to 9
miejsce
Małachowskiego i 10 miejsce obu naszych tyczkarek, to chyba porażka.


Dla mnie tragicznei sie zakończyło.

Popatrzcie na Pyrek i Rogowska, skaczą le jak narazie nie mają za soba młodych które by zastąpiły je w przyszłosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 14:58, karolekx23x napisał:

Popatrzcie na Pyrek i Rogowska, skaczą le jak narazie nie mają za soba młodych które
by zastąpiły je w przyszłosci.

W naszym sporcie generalnie tak jest, że brakuje ciągłości. Pojawiają się utalentowane
jednostki, jednak nie ma później kontynuacji tych sukcesów. Szkoda, że np nie specjalizujemy
się w jednej dyscyplinie jak np. Kenijczycy czy Etiopczycy w biegach długich, Holendrzy w
łyżwiarstwie szybkim, czy Australijczycy w pływaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto jutro będzie na okładce oficjalnego biuletynu mistrzostw świata w Daegu:)
W pierwszy dzień był Hooker, potem Bolt, Robles, a wczoraj Isinbayeva. Jak wszyscy skończyli
nie będę przypominał. Czyżby jakieś fatum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 13:36, Dark_elves napisał:

Ciekawe kto jutro będzie na okładce oficjalnego biuletynu mistrzostw świata w Daegu:)

Całe szczęście, że raczej na pewno nie będzie żadnego Polaka :-)
Oby tylko później nie dali Majewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 18:56, Dark_elves napisał:

Stawiam, że w dzień finału kuli na okładce będzie Andreas Thorkildsen:)

Sprawdzimy :-)
Ale podobno klątwa została już przełamana przez Rosjankę w chodzie.
BTW. Będzie dziś bezpośrednia transmisja czy nie?!! Bo czekam a cały czas dają Radwańską :-/
W necie widać, że Majewski uzyskał minimum w 1-szym rzucie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 03:35, A-cis napisał:

BTW. Będzie dziś bezpośrednia transmisja czy nie?!! Bo czekam a cały czas dają Radwańską
:-/
W necie widać, że Majewski uzyskał minimum w 1-szym rzucie :-)

Od 12 transmisja na TVP 2 , TVP Sport, i TVP HD. A finał z Majewskim na czele o ile wiem zaczyna się o 11:55.
Edit: Teraz już sam nie wiem bo panowie z TVP 2 dni temu mówili że Majewski ma rzucać dzisja czyli w czwartek. Zaś wchodzę na stronę sport.pl a tam pisze że finał jednak jutro o 12. Więc już sam nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 07:11, Ziggy napisał:

Od 12 transmisja na TVP 2 , TVP Sport, i TVP HD. A finał z Majewskim na czele o ile
wiem zaczyna się o 11:55.

Zgadza się, ale finał kuli jest jutro, a nie dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z jednej strony zdegustowany 11 miejscem naszej sztafety 4x400 m, która nie zakwalifikowała się do finału, przy czym w swoim biegu półfinałowym (w którym nie biegli nasi najgroźniejsi tradycyjni rywale tj. USA, Jamajka, Wlk. Brytania i Niemcy) zajęła dopiero 6 miejsce.
Jednak z drugiej strony, Polacy uzyskali swój najlepszy tegoroczny rezultat, a wiec nie można powiedzieć, że pobiegli tragicznie.
Chyba zwyczajnie świat nam ucieka. Szkoda, bo tradycyjnie sztafeta 4x400 m z Polakami to był jeden z bardziej emocjonujących momentów ostatniego dnia wielkich imprez lekkoatletycznych :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Igor Janik. W pierwszym rzucie uzyskał 80,88 m i to IMHO bez problemu powinno wystarczyć na wejście do finału a przecież ma jeszcze 2 rzuty.
Przynajmniej będzie komu kibicować w sobotę w finale :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Byłem zbytnim optymistą i Janikowi jednak zabrakło centymetrów do wejścia. Kolejne 2 rzuty miał jednak sporo słabsze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 14:16, A-cis napisał:

Niestety. Byłem zbytnim optymistą i Janikowi jednak zabrakło centymetrów do wejścia.
Kolejne 2 rzuty miał jednak sporo słabsze :-(

Eliminacje w ogóle były dosyć loteryjne. Stosunkowo dalekie miejsce obrońcy tytułu, i co
chyba jeszcze większą niespodzianką to to, że Tero Pitkämäki poza finałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jeden medal i to w ogóle nie spodziewany. Faworyci zawodzą.

Niech sie wezmą za prace bo pojechać to nie wszystko.
Jeszcze tak dalej to przyszłe IO będą najsłabsze w wykonaniu naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 20:46, karolekx23x napisał:

Niech sie wezmą za prace bo pojechać to nie wszystko.
Jeszcze tak dalej to przyszłe IO będą najsłabsze w wykonaniu naszego kraju.

Spokojnie:) Ja myślę, że Małachowski spokojnie do Igrzysk się odbuduje, inni też
przygotują się odpowiednio na najważniejszą imprezę czterolecia, a może znowu pokaże się nam jakiś młody talent o którym w tym roku jeszcze nic nie słychać i efektem tego powinny być 2 może 3 medale olimpijskie.
Przynajmniej ja w to wierzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej Anita Włodarczyk jak na razie nie zawodzi. W pierwszym swoim rzucie uzyskała minimum kwalifikacyjne (71 m) rzucając 71,09 m. Również w pierwszym rzucie minimum zapewniła sobie jej najgroźniejsza rywalka i aktualna rekordzistka świata Betty Heidler (71,48 m).
Niestety druga nasza reprezentantka w młocie - Joanna Fiodorow rzuciła tylko 66,88 m i nie awansowała do finału.
Finał w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 04:49, A-cis napisał:

Przynajmniej Anita Włodarczyk jak na razie nie zawodzi. W pierwszym swoim rzucie uzyskała
minimum kwalifikacyjne (71 m) rzucając 71,09 m. Również w pierwszym rzucie minimum zapewniła
sobie jej najgroźniejsza rywalka i aktualna rekordzistka świata Betty Heidler (71,48
m).
Niestety druga nasza reprezentantka w młocie - Joanna Fiodorow rzuciła tylko 66,88 m
i nie awansowała do finału.
Finał w niedzielę.

Złoto raczej zarezerwowane dla Niemki. Ale myślę, że tutaj nie ma w tym roku, aż tak wyrównanej
stawki jak np. w pchnięciu kulą, i Anita powinna stanąć na podium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 07:23, Dark_elves napisał:

Złoto raczej zarezerwowane dla Niemki. Ale myślę, że tutaj nie ma w tym roku, aż tak
wyrównanej stawki jak np. w pchnięciu kulą, i Anita powinna stanąć na podium.

Abyś był dobrym prorokiem. Ale jest jeszcze Chinka, Rosjanka Łysenko i Kubanka, które potrafią rzucić ponad 75 m a obawiam się czy Włodarczyk jest w stanie w tym roku tyle rzucić.
No cóż, pozostaje tylko mocno trzymać kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek Majewski w swoim najlepszym wyniku rzuca 20,18 i nie wchodzi do ścisłego finału.
Te Mistrzostwa Świata, to dla nas klęska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować