Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II wymaga połączenia z siecią

395 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2010 o 08:54, mufur napisał:

idea to nie to samo co ideał

Oczywiście, bo idea dąży do ideału. Komunizm to idea, która dąży do idealnego wg nich ustroju, pozytywiści mieli ideę dążącą do stworzenia wg nich idealnego, organicznego społeczeństwa... Idea Ubisoftu dążyła do tego, zeby gra musiała łączyć się z internetem i wszystko było pod ich kontrolą - jak wiadomo, nadal nie musi, a i oni pod kontrolą niczego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 16:42, Arry napisał:

Moje pieniążki zasilą konta wydawców, którzy
mnie szanują, a Ubi niech idzie w diabły...


A że tak spytam. W jaki sposób Ubi okazuje brak szacunku względem twojej osoby? Bo chyba nie dlatego że stara się chronić przed zlodziejami. O padnięciu serverów nie piszę bo to ewidentna wpadka, ale czy odrazu brak szacunku to chyba nie (bo jak padają servery w MMORPG takie larum o braku szacunku się nie podnosi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 09:04, mufur napisał:

A że tak spytam. W jaki sposób Ubi okazuje brak szacunku względem twojej osoby? Bo chyba
nie dlatego że stara się chronić przed zlodziejami. O padnięciu serverów nie piszę bo
to ewidentna wpadka, ale czy odrazu brak szacunku to chyba nie (bo jak padają servery
w MMORPG takie larum o braku szacunku się nie podnosi).


Tu już nie chodzi o wpadkę (chociaż to, co się wtedy stało i ich tłumaczenie były co najmniej kretyńskie) - chodzi o to podejście do mnie jako klienta. "Masz PCta? Jesteś Złodziejem!".
Chodzi o to, że kupując grę w sklepie wcale nie mam pewności, że sobie w nią pogram. A nawet gdybym i przeszedł tą grę, to za 2-3 lata może się okazać, że gra już nie będzie działać, bo UBI przestanie ją wspierać.
Próba ochrony własnych produktów jest ok - popieram takie działania, ale Ubisoft robi aktualnie coś więcej niż chroni własne gry...

Powiedz mi... ty naprawdę wierzysz, że Ubisoft zadowoli się tym zabezpieczeniem, które teraz jest i zostawi je takie jakie jest?
Nie sądzę, bo przez to zabezpieczenie już uzależnia graczy od siebie (co jest dla mnie już wystarczającym uwłaszczeniem), a wprowadzając w nim zmiany będzie w stanie drzeć kasę jak ...
Dobra - dalej już nie tłumaczę, bo zazwyczaj na jest tak, że jedna strona ma rację i druga strona ma rację - tyle że większość "z tych po drugiej stronie" nie chce się przyznać, iż tamci mogą mieć rację. Jak zacznę więcej pisać o tej sprawie, to może jeszcze zacznę bluzgać i co będzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 09:29, Arry napisał:

Tu już nie chodzi o wpadkę (chociaż to, co się wtedy stało i ich tłumaczenie były co
najmniej kretyńskie) - chodzi o to podejście do mnie jako klienta. "Masz PCta? Jesteś
Złodziejem!".


Ale dlaczego? Dlatego że wprowadzają takie a nie inne zabezpieczenia?

Dnia 12.03.2010 o 09:29, Arry napisał:

Chodzi o to, że kupując grę w sklepie wcale nie mam pewności, że sobie w nią pogram.
A nawet gdybym i przeszedł tą grę, to za 2-3 lata może się okazać, że gra już nie będzie
działać, bo UBI przestanie ją wspierać.


Wiesz za te 2-3 lata to niewiele osób będzie pamiętało o tej grze i nawet jeśli Ubi przestanie je wspierać i wyłączą serwery to logicznym dla mnie jest że zabezpieczenie to zostanie zdjąte (no chyba że ubi działa aż tak nielogicznie, ale to chyba nie wchodzi w grę).
Zresztą już po roku będzie można ściągnąć takie zabezpieczenie bo kto tak bardzo chciał pograć w ACII to i tak ją kupił, a reszta będzie zajęta aktualnymi nowościami - piraci również.

Dnia 12.03.2010 o 09:29, Arry napisał:

Próba ochrony własnych produktów jest ok - popieram takie działania, ale Ubisoft robi
aktualnie coś więcej niż chroni własne gry...


To może z innej strony. Jakie Ty wprowadziłbyś zabezpieczenia na miejscu Ubi (czy jakiejkolwiek innej korporacji) w celu chronienia ich produktów (bo te jakie są stosowane na szeroką skalę - hasełka - nie zdają egzaminu). Myślę oczywiście o samej zasadzie działania a nie o konkretnym skrypcie, czy kodzie.

Dnia 12.03.2010 o 09:29, Arry napisał:


Powiedz mi... ty naprawdę wierzysz, że Ubisoft zadowoli się tym zabezpieczeniem, które
teraz jest i zostawi je takie jakie jest?


Sądzę nawet że będą wprowadzane jeszcze bardziej restrykcyjne np. że gra będzie "zainstalowana" na ich serwerze a nie na naszych kompach a gracz będzie miał dostęp jedynie do klienta (czy coś w ten deseń). Jeśli to zminimalizuje piractwo to będę takie działanie popierał. Podobnie ma się z zabezpieczeniami które teraz wprowadza Ubi jeśli faktycznie utrudnią życie piratom to widzę sens ich istnienia, w przeciwnym razie oczywiście nie.
Wiesz ja tak naprawdę również nie jestem masochistą i nie lubię sobie utrudniać życia jeśli nic to nie daje w szerszej perspektywie.

Dnia 12.03.2010 o 09:29, Arry napisał:

Nie sądzę, bo przez to zabezpieczenie już uzależnia graczy od siebie (co jest dla mnie
już wystarczającym uwłaszczeniem), a wprowadzając w nim zmiany będzie w stanie drzeć
kasę jak ...

Ale w jaki sposób, bo chyba jestem zbyt krótkozwroczny żeby to tak jasno dostrzec...

Jak zacznę więcej pisać o tej sprawie, to może jeszcze zacznę

Dnia 12.03.2010 o 09:29, Arry napisał:

bluzgać i co będzie? :)


Raczej nic wielkiego się nie stanie. No może tylko to że przyjmiesz postawę frustrata ze słomą w butach, który nocami przemienia się nieokrzesaną wulgarną świnę którą jedyne co interesuję to to jakby tu stać się jeszcze większym burakiem. ;) Dla potrzeb moderatora muszę chyba zaznaczyć iż nic z powyższego jak dotąd nie miało miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... mógłbym ci coś odpowiedzieć, ale tego nie zrobię, bo większość argumentów została już wypowiedziana - teraz to tylko byłoby podawanie ich w zmienionej formie.
Ok, ty masz swoje zdanie, ja mam swoje - rozumiem i szanuję to.
Ty uważasz Ubisoft za bogów, wybawicieli rozrywki na PCty i ogólnie za wspaniałą firmę, ja mam ich za bandę złodziei nie lepszą od piratów.
Jak dla mnie, to możesz święcie wierzyć w Ubisoft, jego zabezpieczenia i jego politykę - ja tego zrobić nie zamierzam.

Taka mała refleksja dla wszystkich (piratów i ich stronników, popierających Ubi, ortodoksyjnych katolików i kogo tutaj jeszcze naniesie...)
Wiecie jaka jest różnica pomiędzy szajką napadającą na banki, a szajką zwaną rządem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 14:01, Arry napisał:

Ty uważasz Ubisoft za bogów, wybawicieli rozrywki na PCty i ogólnie za wspaniałą firmę,
ja mam ich za bandę złodziei nie lepszą od piratów.


Wkładasz mi w usta słowa których nie powiedziałem - ale to tylko świadczy o tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 14:32, mufur napisał:

Wkładasz mi w usta słowa których nie powiedziałem - ale to tylko świadczy o tobie.

Nie, nie wypowiedziałeś tych słów, ale z twoich postów można wywnioskować, że taka jest twoja postawa wobec tegoż wydawcy.
Tak to jest na tym świecie - jak cię widzą, tak cię piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 15:20, Arry napisał:

Nie, nie wypowiedziałeś tych słów, ale z twoich postów można wywnioskować, że taka jest
twoja postawa wobec tegoż wydawcy.
Tak to jest na tym świecie - jak cię widzą, tak cię piszą.


Albo masz tak wybujałą nadinterpretację, albo nie do końca wychwytujesz sens moich wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wieści na temat rzekomej rekompensaty (jeśli ktoś nie śledzi forum Ubiasoftu):
http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/5181026566/m/3311033048 (wklejam link bo mi się nie chce tłumaczyć)
W skrócie - sprawdźcie czy macie poprawne maile podane na koncie Ubi, a może dostaniecie jakiś badziew. Swoją drogą, skąd oni wiedzą kto był poszkodowany jak serwery były (ponoć) atakowane? Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny pomysł po prostu. "Brawa" dla panów z Ubisoftu. Teraz wystarczy, że ktoś korzysta z bezprzewodowego netu, nastąpi krótka przerwa w odbiorze sygnału i mia rozgrywka w AC2 zamienia się w udrękę ...
Walka z piractwem - jak najbardziej. Ale nie takimi metodami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby chyba zapytac w wątku o Assassin''s Creed 2, ale już Ci odpowiadam - NIE :)
I to jest zaleta konsol - brak DMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że takim postępowaniem sami sobie strzelają samobuja,jeżeli będą dalej takie głupie pomysły wprowadzać, w końcu ktoś ich zaskarży o odszkodowanie z powodu niemożliwości grania jak im się serwer zawiesi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować