Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

iro1979 -->
Na pomysl z wykasowaniem pliku z gry nie wpadlem :0 A teraz to juz jedynym wyjsciem jest reinstalka gry i sprobuje tak zrobic. W koncu moge przejsc sie Witalami znow, w koncu lubie ta rase ;)

HumanGhost -->
Na tej stronce trzeba zaplacic za poradnik, do latwej gry, 1/3 jej wartosci. Spora glupota moim zdaniem. Wole sobie sam grac. A ponadto mam jakos wrazenie z innych poradnikow GOL ze maja czasem znikoma wartosc. Napisze ktokolwiek cokolwek i zamieszcza to bez zadnej weryfikacji. Pozniej maja napisane ze jest u nich poradnik i ludzie placa za sciagniecie. A po czasie sie przekonuja ze jest slabiutki i pelen bledow.
A tutaj sa prawdziwi gracze i udzielaja calej serii szybkich odpowiedzi na wszelkie pytania. I z pewnoscia tutaj moge uzyskac pewniejsze informacje. Wiec po co mi kiepskie poradniki z GOL-a :)

I ogolnie dzieki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo -->
Dzieki za podpowiedz. Zrobilem jak radziles i jak podalem sciezke do katalogu to rzeczywiscie zainstalowal. Zbugowane latki, to zawsze cos milego ;)

W kazdym razie mam juz pelne aktualizacje i moge zaczynac od nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie z serii ;)

Stare zapisy dzialaja jednak po spatchowaniu. Jednak czy one zawieraja zmiany? Nigdzie w opisie nie znalazlem o tym wzmianki. Wedlug mojego rozeznanie sa 3 wersje.
1. nie dzialaja - odpada
2. dzialaja ale nie zawieraja zmian
3. dzialaja ze zmianami z patchy
Do ktorej z dwoch ostatnich wersji te patche sie kwalifikuja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci powiedzieć, że uraziłeś mnie tym postem. Jeśli nie masz na coś rzetelnych argumentów to zachowaj zdanie dla siebie następnym razem.

iro1979: Mam coś dziś pecha do gier. Trzy razy próbowałem walczyć i za każdym razem błąd w trakcie próby połączenia. Cos mi mówi żeby dziś już nie próbować, bo będzie źle. Zaufać intulicji! ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 16:54, Sinic11 napisał:

Ostatnie pytanie z serii ;)

Stare zapisy dzialaja jednak po spatchowaniu. Jednak czy one zawieraja zmiany? Nigdzie w opisie
nie znalazlem o tym wzmianki. Wedlug mojego rozeznanie sa 3 wersje.
1. nie dzialaja - odpada
2. dzialaja ale nie zawieraja
zmian
3. dzialaja ze zmianami z patchy
Do ktorej z dwoch ostatnich wersji te patche sie kwalifikuja? ;)


Haha cholera wie. Jak masz stare sejwy chaotów to zobacz co daje szaman orków- jak zdejmuje urok to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HumanGhost -->
Urazilem Ciebie? Tutaj na forum, ktorego jestes rowniez czescia, uzyskuje wartosciowe odpowiedzi ktore mnie w pelni satysfakcjonuja. Gierka jest bardzo prosta, przynajmniej w wersji solo, i jest dla mnie praktycznie jedyna w ktora gram nie czytajac instrukcji. Chyba ze Ty pisales ten poradnik akurat dla GOL? Jak wspomnialem nie wydam tyle na poradnik do tej gry i go nie czytalem. Wiec nie mi oceniac wartosc jego. Jesli Ty go pisales to zapewne ma duza wartosc ;)
A dlaczego mi nie dajesz prawa do oceniania wartosci merytorycznej poranikow z GOL? Osobiscie mialem z kilkoma do czynienia. I, poza garscia przydatnych dla mnie "technicznych" infrormacji, zawieraly bledy wynikajace ze zwyklej nieznajomosci gry. Nie korzystam z tych poradnikow odkad staly sie one platne. Zawsze moge znalezc potzrebne mi informacje na bezplatnych stronach, wystarczy tylko poszukac. I nie tylko moje zdanie to jest. Ponadto jestem czescia forum GOL i opinie, przynajmniej w wiekszosci, o obecnej tresci umieszczanych tam poradnikow sie nie zmienily. Zawsze kazdy pisze ze zawieraja one pewne informacje ktore moga byc przydatne dla poczatkujacych graczy. Jednak zawsze jest w opinie ujete stwierdzenie o brakach i bledach. Wiec nic sie tam nie zmienilo. Jesli jestes czescia adminow GOl natomiast to czas chyba zaczac weryfikowac z wieksza uwaga zamieszczane materialy. W ten sposob raczej sie nie zdobedzie klientow. Nikt po raz drugi nie siegnie po poradnik z GOL, a przynajmniej ja takie opinie czytalem ludzi ktorzy kiedys tam cos sciagneli ;)

Wracajac do gierki. Jak juz napisalem jest ona prosciutka. Co innego gra multi. Ale tutaj z kolei jest tysiace mozliwych taktyk i ukladow. Tutaj mmoze i by sie jakis poradnik przydal. I bylby on niepelni z samej roznorodnosci mozliwosci multi ;)

Budo -->
Problem wlasnie w tym ze nie mam :) A z tego co patrzylem po opisach to to najprostszy sposob sprawdzenia ;) A nie chce mi sie kombinowac teraz, instalowac, grac itp ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo -->
Ha, jednak znalazlem ;) Przed zabawa z patchami, zdegustowany Syntetami ;), zaczalem gre Chaotami znow. !-2 stoczone walki, sam poczatek. Akurat miejsce zeby zobaczyc ze smierc nietoperzy zabiera zaklecie, ze orkowie szamani daja +1 pkt eteru i zdejmuja uroki. Wiec wersja 3 aktualna. Dzialaja ze zmianami z patchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX, za trening. Poprawiłem trochę deck i się opłaciło, zaryzykowałem na pojedynq po w wprowadzeniu zmian i 2/0 przyznam że pierwszak miał pojęcie o grze bo rozwalałem go na styk. teraz Zrobiłem jeszcze kilka zmian (musiałem obniżyć lev) i chyba jest ok. DEck pokazuje wszystkm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HumanGhost -->
No wiec przyjmij me przeprosiny :)
Teraz tak sobie wszedlem w podany link. I sie okazalo ze Ty jestes autorem poradnika ;) Na dodatek jest na tyle swierzy ze go jeszcze nie przeniesli do czesci platnej. :) Widzialem wczesniej w wyszukiwarce poradnik na GOL. Byl do niego link na kilku stronach gdzie zajrzalem skuszony tekstem o poradniku do tej gry. Jednak wszedzie pisalo wyslij SMS o tresci GOL z oplata 6 PLN + VAT ;) Bylo to tylko linki do niego i na dodatek platne. Nie zmienie opinii o zdecydowanej wiekszosci tego co jest umieszczane jako poradniki na GOL. I nie jest to tylko moje zdanie, o czym pisalem juz. Jednak po przejrzeniu Twojego poradnika jestem pelen uznania dla wlozonej pracy. Choc ja bym to raczej nazwal solucja nie poradnikiem ;) Co w sumie wynika chyba wlasnie z tego jak ta gra jest prosta. Trudno, wlasciwie niemozliwem jest napisanie o komponowaniu kart do kazdej walki. Z drugiej strony co innego sie musi przerodzic w solucje. A ta wyglada naprawde imponujaco. Ale nie bede jej czytal, przynajmniej miejsc ktorych nie odwiedzilem, zeby sobie nie psuc zabawy. Za to chetnie, z samej ciekawosci, poczytam sobie reszte. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 16:32, Sinic11 napisał:

Ja mam Diamande od strony Kinetow zaliczona. Ale nie sadze by ta Diamanda i w tym momencie
mi cos zmienila, nawet gdybym tamta kampanie przeszedl. Bardzo to dlugie, ale tez moja
frustracja na takowa "zagadke" wielka ;)

Chodzi jedynie o to, że ta druga brama posłużyła Diamandzie do zamknięcia Bety w pułapce. Prowadzi ona do tej części kompleksu, którą zwiedzasz grając Diamandą. Gdybyś mógł ją otworzyć, to niewykluczone, że cała misja Diamandy ległaby w gruzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HumanGhost -->
Jednak jest juz w czesci platnej ten poradnik. Dostepny jest tylko poczatek. Opis multi, co by mnie w sumie nawet interesowalo, jest juz niestety platny.
A co do tej tresci ktora moglem przejrzec. W kampanii Witalow w gaju jest walka z magnetycznym skoczkiem. Piszesz ze mozna go ominac. Wedlug mnie trzeba go ominac. Ale po to by go... pokonac :) Po to chyba tworcy te 2 drogi umiescili. Zabija sie chwasta i dostaje do kapliczki. Wtedy, z jej blogoslawienstwem, atakuje sie od drugiej strony skoczka i bez problemu zabija. To samo jest w 1 misji Syntetow. Tam tez ta krolowa sie omija tunelem, wlasnie po to on jest. Na jej "pomocnikach" zdobywa sie kolejny poziom doswiadenia, akurat starcza, i dobre czary. Wtedy walka z nia staje sie juz prosta.
A golonie to potezna solucja do gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treant -->

Dnia 29.10.2005 o 18:30, Treant napisał:

Chodzi jedynie
o to, że ta druga brama posłużyła Diamandzie do zamknięcia Bety w pułapce. Prowadzi ona do tej części kompleksu, którą zwiedzasz
grając Diamandą. Gdybyś mógł ją otworzyć, to niewykluczone, że cała misja Diamandy ległaby w gruzach.


Domyslam sie ze jakis cel tworcy gry w tym miec musieli ;) No ale misja Diamandy sie nie udalo przeciez, Beta zostal uwolniony. Umieszczanie takiej "przeszkody" na tej planszy wydaje mi sie bledem. Wedrujac po tej lokacji widzie min. wlasnie kapliczke do ktorej szukalem caly czas dojscia. Wedrowalem bardzo dlugo tam usilujac sie do niej dostac. A w jaki sposob ma moja "frustracje bugiem'' zmienic fakt iz po przejsciu wszystkich kampanii sie okaze ze tamtedy ma wedrowac Diamanda w ostatniej kampanii gry i dlatego ja tam nie moge wejsc? Wcale mnie to nie pociesza ;) To mial byc pewnie swietny pomysl na "polaczenie" roznych plansz w roznych kampaniach. Moze i ukryte miesjca na innych planszach roznych kampanii okaza sie miejscami wedrowek Diamandy. Ale tam przynajmniej nie moglem zerknac i uznawalem je po prostu czescia "zapelnienia: czworokatu planszy. Strasznie mnie wkurzyla ta 1 misja Syntetow, i nic tego nie zmieni. Nawet moja obecna wiedza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 18:43, Sinic11 napisał:

Diamanda w ostatniej kampanii gry i dlatego ja tam nie moge wejsc?

Tak zdecydowali twórcy gry. Na podobne przeszkody trafisz więcej razy, np. bohater nie będzie chciał walczyć z jakimś potworem, do innego nie będzie mógł się dostać, a najgorsze są te zasłonięte fragmenty mapy - tam też fajnie by było się dostać.
Największy zgrzyt w fabule jaki napotkałem to misja Syntetów, w której musisz wpuścić Grozę do fortecy Witalów. Gdy kiedyś grałem i podnieśli alarm zaatakował mnie bohater z wieży. Pokonałem go i zobaczyłem GAME OVER. Smutne, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem z randomizerem (4lev) tą talią z łowczynią - zaczynam wierzyć w ten deck :) wynik 2/0. Podrzucał mi bełkotaczy kinetami :) Ja ich wzmacniałem i polowałem. Lub zmieniałem aspekt z trupa na bełkotacza i fala :). w 2 rundzie nie miał szans przywołałem 10 swoich istot :) nie miał co podrzucać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 19:05, HumanGhost napisał:

Hehe podrzucał bełkotaczy? Samobójca. Nie wiem jak w takim razie zrobił ten 4lvl. :-D Ale gratulacje. Im klan więcej wygrywa
tym lepiej. :-D


Może myślał że wezme węże - zawsze ich dużo produqje :). A z randomizerem gra się trochę :) Dzisiaj już 2 x. Nie boi się mnie bo zawsze robię mu nadzieje i myśli "o mały włos i bym wygrał" :P. Co innego jak bym go rushował pszczołami - przestał by grać ze mną :C, a on daje dużo exp''a :) i szkoda by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować