Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

No własnie.
Zastanawiałem się jak poradza sobie synteci przeciwnko talii z Konungiem. Jak się przed chwila okazało całkiem dobrze - 2:0 dla mnie. :-D Grałem z graczem Saxon. Zagrał chaocką talią na konungu. Ale taką sobie ta talie miał, ustawił poziom bohatera na zaledwie 6 - 28 HP. Samobójca czy jak? Poddał obie rundy jak zobaczyl, że w następnych turach polegnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajny pomysł mi właśnie przyszedł do głowy na talię Kinetów. Miałem opisać teraz jej działanie, ale na razie sie wstrzymam. Bo jeśli talia się sprawdzi to może to być jedna z najmocniejszych talii Kineckich. :-D Idę zobaczyć czy da się ją złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wszystko ładnie, pięknie tyle, że brakuje jeszce ze dwa sloty na zaklęcia w talii. W taką ilością slotów nei jestem pewien czy dostanę na początku gry właściwe zaklęcia. Najważniejszy jest początek. Ale moze coś na to zaradzę. Musze pomyślec nad odpowiednimi istotami, bo ogólne założenia już mam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale lol przez całą niedziele nie miałem kompa bo wysiadł mi zasilacz.a teraz musze coś ugrać....tylko brakuje mi jakiejś super talii..........wiesz Humanghost też mam czasem takie wrażenie jakby niektórzy podglądali czym wyjde na pojedynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wrażenia nie mam :P. Choć zdaża sięże gram wężami na syntecką talię na gazie, ale to jeszcze nie oznacza że przegram :D. Niektórzy nie muszą podglądać tylko biorą rusha pszczół bo to "ich" najlepszy deck ;D, a innymi sobie jakos nie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mój pomysł z kinecką talia zawieszam na kołku. Aby można było nią grać potrzebny jest 12 poziom a jak wezmę 12 poziom to nie starczy na wszystkie potrzebne zaklęcia. Pomysł dobry, choć nierealny. Chciałem wykorzystać więzy wody i ogniki. Choć jak wezmę 10 poziom i wszystkie odpowiednie zaklęcia to skuteczność talii oceniam na jakieś 40%-50%. Za mało..
Pomyślcie: więzy wody (1 eter) kopiowane przez tkacza (2 eteru) i rzucane na ognika 1/4 lub 3/7 (3/5 eteru). Powstaje świetna ściana, którą można nawet poświęcić. Nie traci się nic prócz uroku a zyskuje HP, bo istota wraca na pole bitwy. Jak dodać do tego niestrudzenie to jest nieźle. Można tez do talii dodać ochronę przed czarami i trupi paraliż. Ładnie wygląda, ale trudna w użyciu i wymaga dużego szczęścia. Praktycznie bezbronna przeciwko Witalom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi się udało :D. Mam 10 lev bohatera :), specjalność mocniejsze więzy więc dodaje 16 Hp za free, braqje mi tylko czegoś co szybko dorobi mane (jest 1 ale to za mało :C). Założenie jest proste: zagryzam bełkotaczy łącznikiem lub przywoływaczem, przywołuje grubaska 8/8, puszczm więzy wody i jego też jem :). W miarę możliwości kopiuję więzy wody, sposób zabicia wroga (można zgadnąć) misiaczki 8/8. Sqtecznośćzprawdziłem z kompem 2x wins :D, ale trzeba ją chyba jeszcze dopieścić, moim zdaniem można zamienić belkotaczy na tkaczy i część z nich zamienić na więcej łączniqw i przywoływaczy :P.
-----> Humanghost - miałeś napre\awde doskonały i nowatorski pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stworzyłem deq na ognikach i od razu dostałem z jakimś kolesiem z rosjii...
acha i o co chodzi z tym:wykryto próbe oszustwa itp.
może obublikuje zdjęcie tej talii i coś mi doradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bełkotacze to zły pomysł. Poprawiona talia na dole :) Zrobiłem w/g pomysłu posta wyżej.
----> humanghost: więzy wody sięsumują więc jak masz 3x na rycerzu 8/8 i zadziała specjalność to dostajesz 48 HP.
Pozdro ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe - wygrałem z tym cot4cośtam (4lev). Zawsze miałem do niego respekt bo często ze mną wygrywał ale przegrał z moimi łącznikami. 1 runda przez zaskoczenie (pomimo ze miał katastrofe + łańcuch :P) okazałem się szybszy, a 2 runda przez jego pomyłkę :D miałem łańcuch a on nie i zarzucił katastrofę hehe. Nie zabił by mnie ale chciał uszkodzić :) - fajnie wyszło. Troche expa przybyło bo miał 4 lev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mój pomysł się podoba. :-D Nowatorski to chyba jest, bo nie widziałem jak dotad nikogo kto by grał talią opartą na tych konkretnych zaklęciach. Może spróbuje coś z nią jeszcze wykombinowac i jutro sprawdzę na pojedynku.
Kurcze, ta gra naprawdę wciąga. Nawet jak nie gram to myśle jaką można by tu jeszcze talie zrobić. hehe Wręcz nie do pomyslenia, że Nival nie robi następnej częsci albo chociaż nie pomyślał o dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Mam tak samo jak ty :P. Gra mnie wessała i myśle o niej non-stop. W pracy jestem na forum (jak mam czas) w domu na serwerze :). Talie o której gadamy jeszcze poprawiłem bo nie zauważyłem że nie ma kalectwa ;) (potrzebne bardziej na tkaczy niż magobójców).
PS: Co do 3 części to pewnie coś kombinują bo tą 2 część rozdali chyba żeby tą grę upowszechnić i każdy wciągnięty przez tę grę qpi sobie 3 (tak mi sięwydaje :)). Szkoda że nic nie wiadomo czy prace trwają :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jadnak będzie trzecia odsłona gry. Fajnie by było. :-) Póki co pozostaje nam gra w dwójkę, co jak widac jest dobra rozrywką nawet kilka lat po premierze gry. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum była kiedyś dyskusja o kontynuacji Etherlords, i niestety Nival raczej nie myśli o tworzeniu 3 części, kolejnej poprawki też chyba nie będzie. Moze jednak nivalowcy zmienią zdanie jak już uporają się z HoMM 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym więzom wody kineci zyskali bardzo dużo w moich oczach. Nie ma drugiej takiej rasy co tak szybko się uzdrawia. Dopiero dotarło do mnie że Chaos i synteci są do zabijania a witalowie i kineci do uzdrawiania :). Narazie jednak będę grał chaotami i witalami. W końcu to twój pomysł i nie chce popsuć ci przyjemnosci z odkrycia :). Jak bey zaczął grać kinetami to mógł bys sie spodziewać jakiejś kontry na ten deck :P (prawde mówiąc nie wyobrażam sobie kontry na więzy wody). Ale zaczne z opóźnieiem 3 dniowym, tak żebyś to ty zaskoczył przeciwniqw :) (tak sobie pomyślałem że było by nie fer wozić się na twoim pomyśle ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 09:35, mirmul napisał:

Na rosyjskim forum była kiedyś dyskusja o kontynuacji Etherlords, i niestety Nival raczej nie myśli o tworzeniu 3 części,
kolejnej poprawki też chyba nie będzie. Moze jednak nivalowcy zmienią zdanie jak już uporają się z HoMM 5.


Cieszę się że tu trafiłeś :), szkoda tylko że z taką smutną nowiną. Poczekamy zobaczymy. Może naval nie był zadowolony ze sprzedaży 18.000 szt. gry :/ (nie znam się ale to chyba raczej mało). E2 qpiłem za 29zł (lub około), za 3 dał bym 50zł może nawet więcej gdybym mógł zapłacić wirtualną kasą to może nawet z 90zł :). Prawda jest taka, że o tej grze mało kto wiedział - dopiero jak się ukazała w cda ludzie zaczeli w nią grać. Teraz napewno w Polsce E3 rozeszło by się jak świeże bułeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 19:22, zari2 napisał:

stworzyłem deq na ognikach i od razu dostałem z jakimś kolesiem z rosjii...
acha i o co chodzi z tym:wykryto próbe oszustwa
itp.
może obublikuje zdjęcie tej talii i coś mi doradzicie


Pokaż te ogniki :) Postaram się pomóc ale wiesz - kinetami jestem narazie cieńki (nie licząc tych więzów wody :D)
Co do prób oszustwa to sam sięzastanawiam nad tym komunikatem i do tej pory nie wiem czy ktoś oszuqje na pojedynq czy to jest błąd. Acha i jest napisane że jest remis a punktami co były w puli to się dzielisz z tym drugim :/ (czyli zdobywasz troche expa jak ktoś ma wyższy lev od ciebie).Co do rozerwań połączeń to cóż - tak się czasem dzieje i ten wykopany z gy traci cały exp co był w puli a ten farciaż go dostaje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Etherlords II tak jak i jedynka przemknęła właściwie bez echa przez rynek. Pamiętam, ze podobna sytuacja miała miejsce z Disciples I. Czy Nival wróci do koncepcji tej gry? Watpię. HoM&M V apowiada sie na dyżu hit i Nival zapewne zajmie sieprodukcją dodatków do tej gry, jak to miało miejsce za kazdym razem gdy wychodziły poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 11:17, HumanGhost napisał:

Etherlords II tak jak i jedynka przemknęła właściwie bez echa przez rynek. Pamiętam, ze podobna sytuacja miała miejsce z
Disciples I. Czy Nival wróci do koncepcji tej gry? Watpię. HoM&M V apowiada sie na dyżu hit i Nival zapewne zajmie sieprodukcją
dodatków do tej gry, jak to miało miejsce za kazdym razem gdy wychodziły poprzednie części.


Trudno - będę 10 lat grał w E2 (chyba że wcześniej serwer zlikwidują :P). Może jak zainteresowanie drugą częścią będzie cały czas rosło (będzie zarejestrowanych 100.000 osób), to ktoś z naval zauważy to i się zajmi robieniem E3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować