• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
SamFiniszer

Nie pokojąca temperatura karty graficznej.

Pytanie

Mam od jakiegoś czasu problem z kartą [?].
Podczas gry np: w TDU dzisiaj miałem cały obraz biały. Kiedyś miałem na kierownicy tekstury palm.
W dirt2 miałem różowe kwadraciki. Temperatura grafiki wynosi w tym momencie 68 C a podczas gry 85 - 90 C o.O
Komputer dzisiaj przeczyszczałem i nawet większa temperatura po tym jest xd.

Karta Graficzna to Geforce 9600 GT zotac amp! [seryjnie podkręcona]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Słyszałem, że na rynku istnieją modele ze starym chłodzeniem i nowym. Nowe mają większe wentylatory, gdyż bywały przypadki przegrzań. Może w tym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A tego nie wiedziałem.... Gdy kupiłem komputer było wszystko najs, ale w wakacje zeszłego roku nagle mi zaczęły te dziwne rzeczy w tdu wyskakiwać [nie przypominało mi to artefaktów po postu ekran np biały tak jak dzisiaj ale słychać dźwięk silnika i normalnie jeździć się dało. To samo nie dawno w Sega rally było. Komputer kupiony, a właściwie złożony w 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Obejrzyj cooler, może coś [jakiś syf, kurz, paprochy etc] blokują radiator, najlepiej zerknij sobie na niego z dobra latarką, żebyś miał wszystko dobrze widoczne. Najlepiej kartę wykręcić, dobrze obejrzeć, wyczyścić sprężonym powietrzem po czym sprawdzić jak będzie działać. Jeśli radiator chodzi prawidłowo to pozostaje raczej tylko serwis.

Jak tempy przebija się ponad 90 stopni to nie polecam grać intensywnie, chyba że chcesz tego GFa "sfajczyć" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli masz blisko do serwisu to najlepiej zanieś komp do przeglądu bo to się skończy spaleniem karty, całkiem zresztą możliwe że już została uszkodzona (miałem coś podobnego przy jednym ze starszych GeForce''ów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jutro właśnie wybieram się do serwisu. Ja pamiętam, że kiedyś próbowałem podkręcić tą kartę [nie wiedziałem, że ona jest już seryjnie :]. Lecz wróciłem do seryjnych taktowań]. Zobaczymy co zasugerują. Napiszę później w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Serwis musowo w takim razie.
Ewentualnie uwalona czujka temperatury, ale wtedy grafika działała by prawidłowo, nie wywalały by ci arty graficzne no i generalnie przy 95 stopniach wystarczy nawet dotknąć obudowę na wysokości zamontowanej grafiki żeby wiedzieć czy faktycznie generuje ona ciepło czy tylko czujka przekłamuje i pokazuje złe odczyty.
Może jak ją podkręcałeś przekręciłeś zegary i wtedy coś siadło bo układ nie wyrobił za wysokich taktów.
Ewentualnie jeszcze pozostaje ci zobaczyć czy pod obciążeniem radiator prawidłowo zwiększa obroty - w GPU-Z looknij na zakładkę z tempami i sprawdź czy radiator jak grafa dobija 80 stopni i wzwyż poprawnie zwiększa moc z typowych 40% na 60-80-100 [chyba że masz to manualnie ustawione w rivii że radiator skacze z 40 na 50% przy 70 stopniach, na 60% przy 75 stopniach itp, ale nawet jak masz to na manualnych ustawieniach też warto sprawdzić czy działają]


P.S.
Z tym "pisałem że czyściłem" , ok luz pisałeś. Z racji tego żeś nie napisał jak to profilaktycznie podałem że najwygodniej grafę wykręcić i dobrze przedmuchać powietrzem [bo znam takich co czyszczą grafikę "pędzelkiem" do malowania ], więc bez nerwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja już nic lepiej tam nie grzebie bo bardziej zrypie ;D. Jeśli to ja overclockowałem o jakieś chyba 100/200 mhz lecz pewien nie jestem. Co do temperatury jak wyłączyłem komputer i dotknąłem to mało co się nie poparzyłem więc czujka nie jest zrypana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować