Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Pudełka pudełkami.
CDP jest ogólnie bardziej elastyczny, ceny zminiają sie "analogowo", czyli w miarę oddalania od daty wydania cena spada sobie powolutku (a z wykorzystaniem wPLN już na starcie jest niższa znacznie niż w większości sklepów), w przypadku Cenegi mamy doczynienia z cenami "oficjalnymi" w ich e-sklepie, ceny spadają "dyskretnie" (w znaczeniu cyfrowo)= nagle, po długim, długim czasie, gdy gra po roku dwóch, czy więcej wchodzi do tańszej serii.
Pod tym względem CDP stosuje bardziej elastyczne podejście do klienta.
Ja gry Cenegi też kupuję, ale na masową skalę robię to jedynie w CDP i w stosunku do oferty cenegi wychodzi to jak 6:1 (CDP:Cenega). Cenegi kupuję gry, w które mam zamiar pograć, w przypadku CDP skuszam się nawet na takie, które trzymam jedynie w pudłach w celach kolekcjonerskich.
Gdyby np. KK była w e-sklepie w cenie ok. 16-19 PLN i dodatkowo wprowadzonoby za zakupu powyżej 150PLN darmową wysyłkę, to taką ofertę uznałbym już za porównywalną z ofertą CDP. podobnie w przypadku innych gier. Co skutkowałoby tym, że byłbym skłonny kupować również gry, które w przypadku obecnej polityki ofertowej nie nabędę,ponieważ nie mam zamiaru w nie grać. A da sie w taki sposób robić bo jak widać CDP tak robi i żyje, w MM KK po 20zeta była, w empikach dało się przy kupnie większej ilości jeszcze taniej, czyli widać, że Cenega jest za mało elastyczna w stosunku do klienta. Nie wspominając już kolejnych wpadek ostatnich paru miesięcy.
Jeżeli będzie tak dalej to niedość, że planowane na lipiec wydatki na gry nie poszły do Cenegi (z powodu braku oczekiwanej oferty, podobnej to tej z gram.pl, w przypadku nieuruchomionego Klubu Gracza) to podobnie będzie w sierpniu gdzie będzie, już widzę, to kolejny zysk dla LEMa, a wrzesień już zarezerwowany dla CDP. Zakupy gier Cenegi odkładam licząc, że w końcu Cenega stanie się bardziej elestyczna i wprowadzi podobne regulacje jak CDP, jak dla mnie to bez naczenia mogę czekać dalej aż spadną do jeszcze tańszej serii albo po prostu nie kupić ich wogóle. Obecnie co najwyżej przykręcone ceny jestem skłonny zakupić poza kolejką, bo nie stanowią większej różnicy w ogólnym budżecie przeznaczonym na gry na dany miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 19:19, ShadowG napisał:

Czy ten Klub Gracza wreszcie ruszy? Już od kilku tygodni miał być uruchomiony, a dalej są
tylko te samouczki.

Nie ruszy w najbliższej przyszłości (patrz. Duke Nukem Forever), bo firma która go robiła dla Cenegi została za "wibro"wpadkę, odsunięta od projektu i obenie prace albo chwilowo ustały, albo co gorsza będą musiały ruszyć od nowa, jeżeli zlecą to kolejnej firmie. Ja na miejscu tej firmy bym się zastanowił, czy nie lepiej napisać to od nowa, tym bardziej jeżeli firma już robiła takie systemy i dysponuje jakimiś gotowymi klockami/modułami...
Więc pewno 3 miechy conajmniej, może na gwiazdkę coś zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 19:34, PioMrex napisał:

> Czy ten Klub Gracza wreszcie ruszy? Już od kilku tygodni miał być uruchomiony, a dalej

> tylko te samouczki.
Nie ruszy w najbliższej przyszłości (patrz. Duke Nukem Forever), bo firma która go robiła dla
Cenegi została za "wibro"wpadkę, odsunięta od projektu i obenie prace albo chwilowo ustały,
albo co gorsza będą musiały ruszyć od nowa, jeżeli zlecą to kolejnej firmie. Ja na miejscu
tej firmy bym się zastanowił, czy nie lepiej napisać to od nowa, tym bardziej jeżeli firma
już robiła takie systemy i dysponuje jakimiś gotowymi klockami/modułami...
Więc pewno 3 miechy conajmniej, może na gwiazdkę coś zobaczymy.


Ale Cenega musiała by być cieżko pokrecona żeby dawac to innej firmie skoro, jak niektórzy pisza, wszystko było gotowe. Wiec własciwie opozniaja start klubu z przyczyn marketingowych -- np. poczatek roku szkolnego. Dalsze opoznianie startu na pewno 1000 razy bardziej by jej zaszkodziło niż "wibro" wpadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega powinna najpierw wszystko dobrze przygotować, a dopiero potem uruchomić. Najpierw była możliwość rejestracji(nie wiem po co), potem trzeba było miesiąc czekać. Po miesiącu...następny miesiąc. Potem jakieś bezsensowne samouczki(ciekawe dla kogo) i wreszcie...nic. Może rzeczywiście ten system będzie jak Duke Nukem Forever, albo jak STALKER. Twórcy mieli ambicję na grę wszechczasów, a okazuje się, że po kilku latach wydadzą zwykłego FPSa. Tak samo może być z Klubem Gracza. Zaczyna się od wielkich obietnic, ciekawe na czym się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 19:49, ShadowG napisał:

Cenega powinna najpierw wszystko dobrze przygotować, a dopiero potem uruchomić.

Też jestem tego zdania. Tak to wygląda jak robione od ..."nie tej" strony...

Dnia 01.08.2006 o 19:49, ShadowG napisał:

Najpierw była możliwość rejestracji(nie wiem po co),

po to by ustalić za ile punktów mają być nagrody itp....chyba

Dnia 01.08.2006 o 19:49, ShadowG napisał:

potem trzeba było miesiąc czekać. Po miesiącu...następny
miesiąc. Potem jakieś bezsensowne samouczki(ciekawe dla kogo) i wreszcie...nic.

fakt - trochę to nie poważne, tymbardziej że chyba od maja się chwali że w każdej grze są punkty na wykorzystanie na zakup innych przedmiotów oraz na zniżki itp...

Dnia 01.08.2006 o 19:49, ShadowG napisał:

Zaczyna się od wielkich obietnic, ciekawe na czym się skończy.

Patrząc na przedpremierowy "wibrowy" pokaz - będzie chyba dobrze. Ale kiedy - nawet najstarsi górale nie wiedzą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 19:49, antoine napisał:

Ale Cenega musiała by być cieżko pokrecona żeby dawac to innej firmie skoro, jak niektórzy
pisza, wszystko było gotowe. Wiec własciwie opozniaja start klubu z przyczyn marketingowych
-- np. poczatek roku szkolnego. Dalsze opoznianie startu na pewno 1000 razy bardziej by jej
zaszkodziło niż "wibro" wpadka.

Dużo jednak brakuje Klubowi Gracza do gram.pl tu u CDP jest 100% integracja, na forum jeden login, w e-sklepie ten sam, w serwisie informacyjnym ciągle ten sam login... u Cenegi w e-Sklepie inny login, w Klubie inny, strona "oficjalna" średnio powiązana z resztą "serwisów" bałagan i prowizorka aż trzeszczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 20:02, PioMrex napisał:

Dużo jednak brakuje Klubowi Gracza do gram.pl tu u CDP jest 100% integracja, na forum jeden
login, w e-sklepie ten sam, w serwisie informacyjnym ciągle ten sam login... u Cenegi w e-Sklepie
inny login, w Klubie inny, strona "oficjalna" średnio powiązana z resztą "serwisów" bałagan
i prowizorka aż trzeszczy!!!


To sie zgadza. Az prosi sie o nowy sklep bo ten działa jakos do bani -- bywa, ze traci sie zawartosc koszyka etc. Brakuje forum. Moze ta wpadka oznacza, ze prowizorka sie utrzyma dłużej skoro odsuneli firme, ktora robila Klub Gracza. Teraz jak przyjda nowi i zaczna poprawiac sklep to beda musieli integrowac go z Klubem Gracza a jak znam życie to to znowu się skończy na różnych loginach. Moze sie pospieszyli z wywalaniem tej firmy. Pewnie za to odpowiadał jeden człowiek -- a kto wie czy nawet nie ktoś z Cenegi. Przeciez to było na serwerze cenegi wiec nie uwierze, ze cenga nie miała pojecia co jest na ich własnych serwerach. Po prostu sobie ktos zrobił jajo myslac, ze nie wyjdzie a przez przypadek wyszło. Wywalili cała firme -- moze to tylko pretekst bo im sie zle wspolpracowalo i nadzieja na uruchomienie klubu gracza sie oddala. Mam nadzieje, ze z tego wywalenia nie bedzie lepszych kwiatkow -- np. szlak trafi wszystkie punkty etc. Klub sie zapowiadał bardzo ciekawie i szczerze mowiac nadal mam nadzieje, ze jednak ruszy. Z tego co pisza w samouczku to mozna wnioskowac ze jednak zostawia w tyle CDP. Jak bedzie - zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wątpię aby to była "inna firma", co jak co ale wcześniej było mówione "pracujemy nad", "usprawniamy (coś)" itp.
Po prostu ładnie i dyplomatycznie wygląda takie tłumaczenie...
Punkty raczej nie zginą, bo nawet jeżeli zaczną Klub outsource''rować u innej firmy to co za problem odpowiednio przekonwertować jeden układ tabel na inny w bazie danych... Chyba lepiej by było gdyby to im rzeczywiście wykonała firma zewnętrzan z dużym doświadczeniem i portfolio, bo Cenega to co jak co nie firma sprzedająca suruwki (a i takie korzystają z uzług profesjonalniej wykonujących serwisy netowe) tylko drugi obok CDP gracz wśród wydawców w mainstream rynku growego w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 20:49, PioMrex napisał:

Po prostu ładnie i dyplomatycznie wygląda takie tłumaczenie...
Punkty raczej nie zginą, bo nawet jeżeli zaczną Klub outsource''rować u innej firmy to co za
problem odpowiednio przekonwertować jeden układ tabel na inny w bazie danych... Chyba lepiej
by było gdyby to im rzeczywiście wykonała firma zewnętrzan z dużym doświadczeniem i portfolio,


Wiesz -- duże doświadczenie wcale nie oznacza gwarancji sukcesu. Prokom ma duze doswiadczenie w komputeryzacji ZUS''u. Najwazniejszy jest czynnik ludzki -- cały ten Klub Gracza to w 3-4 miesiace moze zrobic nawet jedna sprytna osoba.

Dnia 01.08.2006 o 20:49, PioMrex napisał:

bo Cenega to co jak co nie firma sprzedająca suruwki (a i takie korzystają z uzług profesjonalniej
wykonujących serwisy netowe) tylko drugi obok CDP gracz wśród wydawców w mainstream rynku growego
w Polsce.


To jak serwis netowy jest wykonany nie zalezy od zawartosci. Na razie nie ma mozliwosci ocenienia czy ten Klub jest profesjonalnie zrobiony czy nie. Zreszta my sie tego nie dowiemy nigdy -- bedziemy mieli tylko przeslanki zeby sadzic tak czy inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 22:32, antoine napisał:

To jak serwis netowy jest wykonany nie zalezy od zawartosci. Na razie nie ma mozliwosci ocenienia
czy ten Klub jest profesjonalnie zrobiony czy nie.


jak nie ma możliwosci oceny wykonania? czemu mogę innym osobom resetować hasło wpisujac ich maile? czemu w htmlu sa setki bledow? czemu edycja danych osobowych nie idzie po https a host nie ma certyfikatu?

ocenic mozna az za dobrze. tylko szkoda czasu i zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 20:53, natanadler napisał:

Marcuz---> Przepraszam, zły dzień dzisiaj mam od 16-tej i pojechałem po was. A to się jeszcze
skumulowało z tymi hreołsami.


o widze kolega zdal sobie sprawe ze jego poprzedni post moze negatywnie wplynac na aplikacje do pracy w Cenedze. tia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 18:26, mmizu napisał:

Ciągle jestem zdania, że CDP jest ciągle daleko w tyle. Ale mimo tego CDP wydaje lepiej gry
niż Cenega. Pudełka, instrukcje... całość! Wszystko ładniej wygląda niż u Cenegi.

A widziales ostatnie wydania Obliviona i Cywilizacji 4 od Cenegi? Pod wzgledem zawartosci (poradniki, mapy, grube instrukcje etc.) sa wspaniale! A wyglad tez niczego sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 22:50, Ciastuś napisał:

> To jak serwis netowy jest wykonany nie zalezy od zawartosci. Na razie nie ma mozliwosci
ocenienia
> czy ten Klub jest profesjonalnie zrobiony czy nie.

jak nie ma możliwosci oceny wykonania? czemu mogę innym osobom resetować hasło wpisujac ich
maile? czemu w htmlu sa setki bledow? czemu edycja danych osobowych nie idzie po https a host
nie ma certyfikatu?


A to jest strona administracyjna -- ich Apache wogole nie slucha na https. Jak im ta sama firma robi administracje to wogole sie wszytko wyłoży :) i szlak trafi moje punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 17:25, PsychoMan napisał:

Rzeczywiście, te rzeczy od Creative czy Razor to rewelacja. CDP został w tej chwili daleko
w tyle.


Nie amierzam pakować 1000 zł w gry cenegi tylko po to żeby kupić myszke z 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 00:02, azur64 napisał:

> Rzeczywiście, te rzeczy od Creative czy Razor to rewelacja. CDP został w tej chwili daleko

> w tyle.

Nie amierzam pakować 1000 zł w gry cenegi tylko po to żeby kupić myszke z 100


To nie zamierzasz grać w te gry ? :)
Przecież nagrody są przy okazji - wolałbyś wydać 1000 zł na gry Cenegi i nie dostać nic, czy zgarnąc jakąs myszke przy okazji ? U mnie wirtualna kasa leży i nic ztego nie mam, zkolei u Cenegi moge mieć z tego, np. jakiś notes z Bardem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej cicho wierzę w sukces klubu gracza. To co zobaczyłem napawa mnie optymizmem na przyszłość. Liczę też po cichu na rychły statrt klubu - powodzenia C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2006 o 23:56, antoine napisał:

> maile? czemu w htmlu sa setki bledow? czemu edycja danych osobowych nie idzie po https
a host
> nie ma certyfikatu?

A to jest strona administracyjna -- ich Apache wogole nie slucha na https. Jak im ta sama firma
robi administracje to wogole sie wszytko wyłoży :) i szlak trafi moje punkty.


Ho ho, sami specjaliści widze głos zabrali :) Może wklep jeden z drugim w przeglądarce https://cenega.pl i zweryfikuj czy nie łączy się po https i czy certyfikatu nie ma:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 01.08.2006 o 22:56, Ciastuś napisał:

o widze kolega zdal sobie sprawe ze jego poprzedni post moze negatywnie wplynac na aplikacje
do pracy w Cenedze. tia


No coments..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 00:02, azur64 napisał:

Nie amierzam pakować 1000 zł w gry cenegi tylko po to żeby kupić myszke z 100


Lol, przecież wiadomo że nie biegnę teraz do sklepu, żeby kupić 10 gier po 100zł, żeby dostać głośniki, czy myszkę za free. Ale sama inicjatywa jest godna pochwały, a poza tym wszystko zależy od tego ile gier kupujesz, sporo osob mogło by 1000pkt w rok uzbierać spokojnie. Nawet nie musieliby 1 gry co miesiąc kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować