Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_Kai230

Quake ]I[ Arena - ewolucje w grze...

30 postów w tym temacie

Uprzedzam na wstępie, że ten topic nie traktuje o ewolucji całej gry tylko o trickach, które można wykonywać w QIIIA :) Zainteresowałem się tym ostatnio po zainstalowaniu "Kłaka Trzy" na swoim kompie. Zachciało mi się nagle RJ-tów ( Rocket Jumpów jakby co ) i inncyh. Dlatego też ściągnałem sobie dwa filmik defragowe ( tak to się nazywa ? ) i zacząłem się w to bawić. Mam kilka pytań, na które w sieci odpowiedź jest, ale głęboko przede mną ukryta :
1. Jak się robi salto ?
2. Jak da się robić taaakie długie skoki na strafeowaniu - umiem, ale nie takie długie jak na filmikach ( to chyba zasługa zasad defragu - zmiana grawitacji często się w necie pojawia )
3. Poszukuję dobrego programu pokoroju Frapsa, ale żeby nie żarł tak FPSów, bo filmiki trochę wole by były i żeby w darmowej wersji nie miał ograniczenia nagrywania.
Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:43, Yamamoto napisał:

1. Salta na prawde zrobić się nie da. To jest tylko animacja którą widzisz jak ktoś skacze np. salta,
piruety.


Kijowo :P Kolejnym dylematem mym jest "bieganie po ścianch" z plasma gunem - wygląda super, da się zrobić, ale...próbuję i nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2005 o 21:48, Dark_Kai230 napisał:


Kijowo
:P Kolejnym dylematem mym jest "bieganie po ścianch" z plasma gunem - wygląda super, da się zrobić, ale...próbuję i nie
działa :/


Jakie bieganie po ścianach? Zagraj w multi!!! turniej na railgun rządzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:50, Yamamoto napisał:

Jakie bieganie po ścianach? Zagraj w multi!!! turniej na railgun rządzi!


Ano takie, że skaczesz z plasma gunem przy ściane i strzelasz i on jakoś Cię niesie :P Zobacz filmik Cetus The Movie albo Austrix net i wszystko się wyjaśni :) Railgun jest fajny, ale zbyt campowy jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Railgun

Dnia 17.10.2005 o 21:53, Dark_Kai230 napisał:

jest fajny, ale zbyt campowy jak dla mnie.


Z raila trzeba się nauczyć strzelać a nie campić. Wtedy jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Bieganie" po scianach jest mozliwe na normalnej grze takze, ale jak kazda sztuczka wymaga treningu. Uzytecznosc jest jednak niewielka ;)

Co do Frapsa to chyba nie znajdziesz nic lepszego bo to nie wina programu, ale powolnosci komputera. (no ale moge sie mylic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 02:29, Volvox napisał:

Co do Frapsa to chyba nie znajdziesz nic lepszego bo to nie wina programu, ale powolnosci komputera. (no ale
moge sie mylic ;)


No tyle, że mi idzie o czas nagrywania głównie.

Bieganie jest, ale cięzkie, że nie wiem, bo ciągle mnie od ściany odpycha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 02:29, Volvox napisał:

"Bieganie" po scianach jest mozliwe na normalnej grze takze, ale jak kazda sztuczka wymaga treningu. Uzytecznosc jest jednak
niewielka ;)

niewielka? hm, zalezy gdzie i kiedy ;-p tak sie sklada, ze dosc czasto na wiekszych turniejach mozna zobaczyc jak np. na mapce ztn3tourney1 zawodnicy czasem wchodza po scianie za pomoca plazmy po RA... :>
a trik ten robi sie mniej wiecej tak (by pionowo do gory sie wzniesc): kursor musi byc troszeczke ponad stykiem sciany z podlozem, zaczynamy bieg do przodu i nie przestajemy biec, az do samego konca, naciskamy przycisk skoku i natychmiast po tym zaczynamy strzelac z plazmy...
kiedys troszke sie trikami bawilem, ale daleko mi do swiatowej czolowki ;-] zostalo mi tylko kilka demek ;-]
http://s49.yousendit.com/d.aspx?id=37PBSDBPCJY3K1P6AEJWTOJD3U
http://s49.yousendit.com/d.aspx?id=1HJQ1B6CZA1W72ZZBK6EPKITSI
http://s49.yousendit.com/d.aspx?id=0HD15KFULH34Y3N42AIBY9QBIF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:48, Dark_Kai230 napisał:

Kijowo
:P Kolejnym dylematem mym jest "bieganie po ścianch" z plasma gunem - wygląda super, da się zrobić, ale...próbuję i nie
działa :/


Włącz pro moda - jest dużo łatwiej i w miare szybko da się tego nauczyć. Bez pm też się da, jak mówił trollf, ale jest trudniej, przynajmniej mi się nie udało.

Jest jeszcze jedna sztuczka związana z plasma gunem - jak przeciwnik skacze z góry (np z mostu) a ty jesteś na dole to możesz go plasma gunem podbijać tak, że nie spadnie na ziemie póki nie zginie. Tak przynajmniej słyszałem, nigdy tego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale ile średnio czasu trzeba żeby dojść do jako takiej perfekcji ( wiem, że to zależy ode mnie tj. jak szybko się uczę itd. ale wiem, że raczej dłuuyuugo ).

Co to jest ten ProMode ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 14:21, Dark_Kai230 napisał:

Co to jest ten ProMode ? :)

modyfikacja quake''a... do sciagniecia jako osobny modul pod nazwa CPMA stad:
http://www.promode.org/
lub jako opcja w modzie OSP...
rozni sie tym, ze masz szybsza (praktycznie natychmiastowa) zmiane broni, o wiele wieksza kontrole w powietrzu i innymi drobiazgami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:43, Dark_Kai230 napisał:

Wielkie thx. Ściąga mi się, ale to jest 120 MB. Niby trohę mało znaczące zmiany, a waży tyle co stara gra :P

no, zmiany az tak male to nie sa, mozna powiedziec, ze to zupelnie inna gra ;-] (taka namiastka quake1 w guake3) - no i ta 120 megowa paczka zawiera prawie 40 dodatkowych map przystosowanych do tego trybu gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 14:06, Dark_Kai230 napisał:

Chciałbym się dowiedzieć jak to uruchomić... niestety jakoś nie mogę tego zrobić :(

chodzi Ci o CPMA? jesli tak to rozpakowujesz tego moda, pozniej tworzysz w glownym katalogu q3 katalog cpma, do ktorego przerzucasz cala zawartosc rozpakowanego pliku wraz z podkatalogami - uruchamiasz gre, pozniej z menu wybierasz MODS, tam zaznaczasz Challenge ProMode Arena, naciskasz LOAD i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szybko uruchomic cpma to stworz skrot i w sciezce pliku dodaj
+set fs_game cpma +set vm_game 2

ja gram w qwaka sporadycznie od paru lat, jakis super nie jestem aczkolwiek staram sie niedawac ;D granie z kims lepszym sprawia mi wieksza przyjemnosc niz z gorszym ^^ . Nie lubie grac na wszelkich modyfikacjach itd, itp tylko zwykly dm na q3dm17 ;D jak ktos chcialby pograc to niech pisze na gg7507816, jak cos to mam pare wersji od pierwszej do 1.32 i cpm ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować