Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przepis na grę doskonałą niedługo w rękach każdego developera?

30 postów w tym temacie

Przypomniał mi się HTML. Kiedyś trzeba było uczyć się tego języka na pamięć, teraz sa różne programy typu front page. Wystarczy wybrać gotowy skrypt i kilka godzin pisania z głowy, podobnie się dzieje z grami komputerowymi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie zrobisz dobrej strony jak nie usiadziesz nad nia w edytorze tekstow (nie chodzi mi tu o wordy itp, raczej o notatnik, albo inne podobne wytwory). A jak jeszcze doliczyc do tego dynamiczne dzialanie strony, to bez pisania kodu sie nie obejdzie. Chociaz fakt faktem, ze sa pewne programy, ktorych nazwy tu nie bede wymienial, dzieki ktorym robienie stron np a asp staje sie prostrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 16:23, Zorrro napisał:

"Taki program Lucasartsowi by się przydał, bo od KOTOR''a (jedynki) chyba nic genialnego (w
sensie - bez niedoróbek, za krótkich, ze skopanym zakończeniem) nie stworzyli"... KOTOR''a
robiło chyba Bioware...

LA chyba tylko zleca produkcję lwiej części gier. I potem naciska na terminy, przez co ucierpiał KOTOR 2 i jego wykastrowane zakończenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys(10+ lat temu) kiedy tworzenie gier to tylko wpisanie ilus tam linijek tekstu i poproszenie kolegi o zrobienie obrazka, to przydal by sie taki program co by nam od razu robil to co chcemy. Teraz przecierz tworzenie gier to pisanie fabuly, robienie grafiki 3d i 2d od zera, wymyslanie wszystkiego, oryginalnosc... Silnik gry tez pewnie lepiej zrobic samemu niz zeby program ci go zrobil bo na pewno nie ma on takich mozliwosci jakie masz przy robieniu samemu od nowa silnika. Ja tam sie nie znam i nie mam pojecia jak ma to dzialac, ale mam wrazenie ze nie pomoze w tworzeniu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

master962: "coś nie wydaje mi się że program wymyśli lepszą gre niż człowiek"
Ale przeciez kazdy program jest zrobiony przez człowieka nie?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pełna automatyzacja... a gdzie tu miejsce na oczekiwanie, napięcie i tym podobne? w końcu "świetne gry" spowszednieją i staną się powielanymi schematami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boze ludzie... widac ze malo wiecie o procesie tworzenia gier a takze samego oprogramowania, tak to jest jak malolaty siedza i tylko graja, byscie poczytali abdz wzieli sie do nauki...
"usprawniać ma proces projektowania przyszłych hitów" ... wiecie co to takiego Inzynieria Oprogramowania?? jest to taka dziedzina informatyki (pewnie o ktorej i tka NIE slyszeliscie) ktora zajmuje sie wlasnie analiza tworzonego oprogramowania w tym przypadku gier ;)... ten program nie ebdzie DORADZAL! bedzie pomagal w przejzystym tworzeniu Concept Doca i innych opisowych dokumentow w ktorych ebda znajdowaly sie elementy gier, bedzie zwracal uwage na problemy na ktore musza zwrocic programisci i autorzy... radzilbym poczytac czym sie zajmuje INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA a pozniej psiac takie cudowne komentarze.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crashkid z tego co powiedziales to mozna stwierdzic, ze to bedzie dzialac tak jak pisanie jakiegos programu w c++ w terminalu. Tam program podkresla, ze funkcja nie dziala prawidlowo, badz zgubiles gdzies syntax i takie tam. O to chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm powiedzmy.... on bedzie pomagal i pokazywal co zalezy od czego... a jesli bedzie tego za malo to podpowie ze czegos brakuje... aby program byl bardziej przyjazny dla nas jak i dla tworcow w procesie tworzenia programu...
acha ogolnie TWORZENIE takie polega na tworzeniu odpowiednich schematow blokowych... pewnie ktos pomysli "ee tma wstawiach chmurki jakies i je alczyc tez mi zabawa..." ... odpowiem mu tak... zrob jeden prosty schemat zeby byl poprawny to bedziesz KIMS ;) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować