Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2009 o 00:27, Wayzin napisał:

Głupia sprawa, ale nie chce mi last.fm nic scrobblować od około miesiąca. Nie łyka utworów,
które już przedtem nabijałem. Scrobbling oczywiście mam włączony, robiłem nawet reinstalkę
scrobblera. Czy mógłby ktoś podzielić się wiedzą nt. tego jak rozwikłać tą zagadkę? Byłbym
po stokroć wdzięczny :) Czy jest możliwe, iż przez jakiegoś wirusa mam obecne problemy
z przesyłaniem odsłuchanej muzyki na lasta?

Sprawdź czy masz plugin włączony w odtwarzaczu. A na czym w ogóle słuchasz muzyki? Jak wmp to wejdź w dodatki plugin i aktywuj dodatek last.fm bo mógł się wyłączyć - u mnie się tak działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 00:27, Wayzin napisał:

Głupia sprawa, ale nie chce mi last.fm nic scrobblować od około miesiąca. Nie łyka utworów,
które już przedtem nabijałem. Scrobbling oczywiście mam włączony, robiłem nawet reinstalkę
scrobblera. Czy mógłby ktoś podzielić się wiedzą nt. tego jak rozwikłać tą zagadkę? Byłbym
po stokroć wdzięczny :) Czy jest możliwe, iż przez jakiegoś wirusa mam obecne problemy
z przesyłaniem odsłuchanej muzyki na lasta?

Mi kiedyś nie scrobblowało bo zablokowałem winampa na firewallu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 19:25, RazorBMW napisał:

A mi czasem nie scrobbluje, a na przykład w innej porze dnia już scrobbluje. I jest to
losowe. I nie wiem od czego to zależy. :<

Czasem od tego, czy masz dany utwór w bibliotece ID, czasem jednak w ogóle nie scrrobluje, bo są jakieś przerwy techniczne, ale prędzej czy później utwory się pojawiają na profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 21:49, Aaron_Seraphin napisał:

...ale prędzej czy później utwory się pojawiają na profilu.


niekoniecznie. czasem pojawia mi się info w profilu, coś w stylu xxx w ciągu 45minut. z tym, że przez te 45 minut powinny się zescrroblowac inne utwory, czego nie robią. na bieżąco pokazuje mi, co leci, ale nie apdejtuje listy ostatnio odtwarzanych. reinstalki itp itd nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest alternatywny sposób skroblowania. Pozwala naprawić błędy podczas skroblowania winampa czy foobara, a nawet można dzięki niemu skroblować z wieży, winyli i odtwarzacza mp3. Mowa oczywiście o scRYMble, czyli wykorzystaniu RYM w celu skroblowania na last.fm. Genialne! Trzeba mieć tylko Firefoxa, ściągnąć dodatek Greasemonkey i zainstalować scRYMble. Po zainstalowaniu scRYMble należy wejść na profil danego albumu i pod listą utworów ukaże się okienko gdzie trzeba wpisać swój login z last.fm oraz hasło. Klikamy ''scrobble a previous play'' i wpisujemy jak dawno słuchaliśmy danego albumu i voila. Można oczywiście też wybierać pojedyncze utwory. Jest to niezwykle użyteczna opcja jeśli słuchamy muzyki offline lub miewamy problemy z tagami/scroblowaniem z winampa/foobara. W dodatku obsługa scRYMble jest banalnie prosta. Konto na RYM nie jest wymagane (aczkolwiek gorąco polecam tą stronkę).

http://ansiform.afraid.org/scrymble/
http://www.rateyourmusic.com/ (w prawym górnym rogu jest wyszukiwarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję ;), ja mam tylko ponad 4000 odworzeń; no ale konto na last.fm ma stosunkowo niedługo i aż tak często muzyki nie słucham i zresztą nie ważne kto ile ma odsłuchań liczy się to, że słucha się tego co się lubi i ile się lubi ;P Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 00:03, ArkStorm napisał:

A ja się muszę pochwalić, bo dla mnie to przełomowa chwila :) niedawno naliczyłem 100000
odsłuchań :F

Hohoho, gratulacje. Trochę poczekam na taki wynik... Może za dwa lata przy moim tempie, ale nic nie wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 00:03, ArkStorm napisał:

A ja się muszę pochwalić, bo dla mnie to przełomowa chwila :) niedawno naliczyłem 100000
odsłuchań :F


Nice.
Mi jeszcze sporo brakuje, ale za to spokojnie przed 100k odsłuchań, będę miał 10k artystów. ]:>

Ale i tak najbardziej, jak na razie irytujący jest błąd z shoutcastami z którymi najwidoczniej nie mogą sobie programiści poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 00:27, meryphillia napisał:

> A ja się muszę pochwalić, bo dla mnie to przełomowa chwila :) niedawno naliczyłem
100000
> odsłuchań :F

Nice.
Mi jeszcze sporo brakuje, ale za to spokojnie przed 100k odsłuchań, będę miał 10k artystów.
]:>

Ale i tak najbardziej, jak na razie irytujący jest błąd z shoutcastami z którymi najwidoczniej
nie mogą sobie programiści poradzić...


Dzięki :-) ja Tobie zazdroszczę wykonawców, gdyż sam mam ledwo trochę ponad 1k ;p Na laście siedzę już od 3 lat więc i nutek się trochę uzbierało :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 10:08, mariowsad napisał:

ile sie płaci za użytkowanie tego serwisu? bo ja miałem kiedyś last fm i skończyła mi
się prubna wersja a teraz już nic nie odtwarza...

Mówisz o radiu? 3$ miesięcznie. W cenie są inne pierdoły "subskrybcji". Ale samo posiadanie konta, łącznie ze scrobblowaniem, proponowanymi wykonawcami itp jest za darmo ;]

PS. prÓbna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 07:37, ArkStorm napisał:

Dzięki :-) ja Tobie zazdroszczę wykonawców, gdyż sam mam ledwo trochę ponad 1k ;p Na
laście siedzę już od 3 lat więc i nutek się trochę uzbierało :) pozdrawiam wszystkich


Trzeba poznawać po prostu różną muzykę i nie ograniczać się do jednego gatunku.
A do tego właśnie last.fm świetnie się nadaje przecież. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z was plug-inu Fire.fm do Firefoksa? Ja właśnie zacząłem słuchać sobie muzyki przez tą wtyczkę. Nie pożera transferu z Last.fm, a możemy słuchać wykonawców jak byśmy byli subskrybentami :) Pewnie nie wszystkie kawałki i nie w całości, ale to zawsze coś. Polecam ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 22:11, meryphillia napisał:

Po co mam płacić skoro mogę mieć za darmo?


Za co płacić?

Dnia 29.09.2009 o 22:11, meryphillia napisał:

Pozostawię bez komentarza chyba...


No właśnie. Lepiej się nie odzywaj jak nie wiesz o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro odkryłeś sposób na oszukanie systemu, który normalnie pozwala mieszkańcowi Polski odsłuchać tylko 30 utworów na last.fm i słuchać więcej muzyki z serwerów last.fm, to jak nazywać to inaczej, jak nie złodziejstwem?

Przecież w ten sam sposób usprawiedliwiają swoje "obejście systemu" opłat, ludzie ściągający gry z sieci czy wyciągający czekoladę przez dziurę wybitą w witrynie sklepowej...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że o ile dobrze rozumiem, to piractwo jak kazde inne. Nie lepiej zasac po prostu album z neta jak juz sie w takie rzeczy bawimy ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzecz akurat jest legalna - swego czasu też z tego korzystałem. Polecam zajrzeć tutaj: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7684. Ogólnie sprawa jest taka, że na chwilę obecną, żeby mieć możliwość słuchania radia za darmo rzeczywiście trzeba pójść bokiem i założyć konto w sensownym kraju, anonimowe słuchanie nie jest już możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować