Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2007 o 11:40, Abi Dalzim napisał:

A korzystałeś z dobrodziejstw alchemii, czy tylko z PN?

Wszystko było dokładnie wyliczone.Do wartości 90 tylko punkty nauki , następnie gulasze i jabłka ,potem wypiłem część zrobionych własnorecznie i kupionych mikstur , a dopiero powyżej 120 zużyłem wszystko co miałem do podniesienia współczynników.Skok był taki , że od razy gra zrobiła się za łatwa i dostępne miałem właściwie wszystkie bronie.Niestety za to na początku musiałem się mocno starać , bo Bezi był naprawde cienki.Przu kolejnym podejściu raczej nie zdecyduję się na takie żyłowanie współczynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 12:12, KrzychW napisał:

> A korzystałeś z dobrodziejstw alchemii, czy tylko z PN?
Wszystko było dokładnie wyliczone.Do wartości 90 tylko punkty nauki , następnie gulasze i
jabłka ,potem wypiłem część zrobionych własnorecznie i kupionych mikstur , a dopiero powyżej
120 zużyłem wszystko co miałem do podniesienia współczynników.Skok był taki , że od razy gra
zrobiła się za łatwa i dostępne miałem właściwie wszystkie bronie.Niestety za to na początku
musiałem się mocno starać , bo Bezi był naprawde cienki.Przu kolejnym podejściu raczej nie
zdecyduję się na takie żyłowanie współczynników.


No to nieźle! Nawet nie wiedziałem, że aż tyle punktów da się w ogóle wyciągnąć z mikstur, itp. Szacunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 12:31, Abi Dalzim napisał:

No to w sumie 142 pkt. zdobyłeś na jabłkach, gulaszach, miksturach i tabliczkach? Nieźle :)
Nie wiem czy ja tyle zdołam wyciągnąć...

Teraz nie pamiętam już dokładnie ile punktów za co było , a tylko wynik końcowy.Pamiętać też trzeba o 2 miksturach w Dworze Irdorath , a jest to aż 30 na siłę lub zręczność , w zależności co masz bardziej rozwinięte.Najważniejsze , aby nie wykorzystać mikstur , tablic itp. na samym początku , bo wtedy traci się przynajmniej po kilkadziesiąt punktów.Z drugiej strony , im dłużej tych rzeczy nie zużywamy , tym dłużej jest nam trudniej grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 12:43, KrzychW napisał:

Teraz nie pamiętam już dokładnie ile punktów za co było , a tylko wynik końcowy.Pamiętać też
trzeba o 2 miksturach w Dworze Irdorath , a jest to aż 30 na siłę lub zręczność , w zależności
co masz bardziej rozwinięte.Najważniejsze , aby nie wykorzystać mikstur , tablic itp. na samym
początku , bo wtedy traci się przynajmniej po kilkadziesiąt punktów.Z drugiej strony , im dłużej
tych rzeczy nie zużywamy , tym dłużej jest nam trudniej grać.


Ja szkoliłem się w walce wręcz. Dlatego co droższe mikstry na zręczność czy manę sprzedawałem. I niepotrzebnie, bo byłem zachłanny na sztuki złota. Ale oczywiście mikstury siły wykorzystywałem w odpowiedni sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego co droższe mikstry na zręczność czy manę sprzedawałem.

Dnia 21.03.2007 o 12:48, Druid Jaroo napisał:

I niepotrzebnie, bo byłem zachłanny na sztuki złota. Ale oczywiście mikstury siły wykorzystywałem
w odpowiedni sposób.

Złota po jakimś czasie mamy nadmiar , a mikstur podnoszących współczynniki zawsze jest za mało.Warto wytrzymać trudne początki , bo to potem procentuje dużo bardziej rozwiniętą postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 13:47, Abi Dalzim napisał:

Ile się płaci PN za 1 pkt siły powyżej 90? 4?

Tak.
Powyżej 120 pkt płaci się 5PN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:31, Abi Dalzim napisał:

> PS.A do czego służy w G2 czarna ruda
Najlepiej będzie przekonać się samemu - zjedz rudę i skocz w przepaść, fajny efekt :)

Hehe,a czy nie możesz zdradzić mi tej tajemnicy ? Bo nie mam aktualnie wgranego Gothica.
PS.A co chcesz powiedzieć pisząc fajny efekt :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2007 o 18:12, Gorn7 napisał:

Wgothicu nie ma czarnrj rudy tylko jest magiczna ruda i jaj się nie
je tylko może byc stosowana do ulepszenia pancerza albo miecza:)
Ciekawe gdzie znalazłes tą czarną rude?
A może chodzi ci o zcarną perłe:)
Tego też sie nie je bezi mógłby się udusic.

Oj to coś Gothica nie znasz :) Czarna ruda występuje w dodatku i jest ukryta w Jarkendarze.I nie chodzi mi o czarną perłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 14:11, boduczek napisał:


> Wgothicu nie ma czarnrj rudy tylko jest magiczna ruda i jaj się nie
> je tylko może byc stosowana do ulepszenia pancerza albo miecza:)
> Ciekawe gdzie znalazłes tą czarną rude?
> A może chodzi ci o zcarną perłe:)
> Tego też sie nie je bezi mógłby się udusic.
Oj to coś Gothica nie znasz :) Czarna ruda występuje w dodatku i jest ukryta w Jarkendarze.I
nie chodzi mi o czarną perłę.

Co ty powiesz jak ja grałem w Gothica to ty jeszcze nie wiedziałes co to za gra.
A jak chcesz wiedziec to w Gothicu 2 nie ma żadnej czarnej rudy tylko
jest w nocy kruka a tą gre dopiero przechodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2007 o 14:27, Gorn7 napisał:

Co ty powiesz jak ja grałem w Gothica to ty jeszcze nie wiedziałes co to za gra.
A jak chcesz wiedziec to w Gothicu 2 nie ma żadnej czarnej rudy tylko
jest w nocy kruka a tą gre dopiero przechodze.



No wiesz jest jednem mały problem co się sprzeczasz że nie ma w G2 .. no ok to wiemy że nie ma ale to jest temat o G2NK Więc wszytscy myslieli że Ci chodzi o tą grę więc radze uważniej look do tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2007 o 14:27, Gorn7 napisał:

Co ty powiesz jak ja grałem w Gothica to ty jeszcze nie wiedziałes co to za gra.

Masz rację,ja późno sięgnołem po tę grę,ale nie ma się o co złościć ;)

Dnia 21.03.2007 o 14:27, Gorn7 napisał:

A jak chcesz wiedziec to w Gothicu 2 nie ma żadnej czarnej rudy tylko
jest w nocy kruka a tą gre dopiero przechodze.

Ale tak jak napisał Ci Łukasz.G to temat o G2NK więc nie miej do mnie pretensji bo myślałem że i NK przeszedłeś.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 14:10, boduczek napisał:

PS.A co chcesz powiedzieć pisząc fajny efekt :D ?

To, że czarna ruda powoduje powolniejsze spadanie i taki fajny efekt odrealnienia (jak po bagiennym zielu). Dlatego jak zjesz rudę i skoczysz w przepaść, to zamiast spadać 2-3 sekundy, spadasz kilkanaście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że w połączeniu z miksturą szybkości, Szybkim Śledziem czy Zębatym Zielem, czarna ruda powoduje dłuższe, bardziej efektowne i efektywne skoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2007 o 14:47, Abi Dalzim napisał:

To, że czarna ruda powoduje powolniejsze spadanie i taki fajny efekt odrealnienia (jak po bagiennym
zielu). Dlatego jak zjesz rudę i skoczysz w przepaść, to zamiast spadać 2-3 sekundy, spadasz
kilkanaście :)

Hehe to musi fajnie wyglądać,dzięki za odpowiedz.Ale sam powiedz Deszczu Wilków nic nie przebiję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 14:47, Abi Dalzim napisał:

Dlatego jak zjesz rudę i skoczysz w przepaść, to zamiast spadać 2-3 sekundy, spadasz kilkanaście :)

Czyli taki Gothicowy Matrix? Heh, przeszedłem niedawno NK po raz trzeci, ale jeszcze nigdy nie wpadłem na pomysł, by użyć tej czarnej rudy :)

--
tabasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale sam powiedz Deszczu Wilków nic nie przebiję

Dnia 21.03.2007 o 14:52, boduczek napisał:

:D

Jaki "Deszcz Wilków", co to jest bo ja w temacie nie jestem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 14:58, Kostka XXL napisał:

Jaki "Deszcz Wilków", co to jest bo ja w temacie nie jestem??

Taki fajny czar, w który wilki spadają z nieba i same się zabijają, ale cholernie ciężko go znaleźć (niektórzy powiadają nawet, że to jest bug) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować