Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

hmmm... dziś dostałem w ręce grę: Gothic II: Noc Kruka, właśnie zaczynam grać, i gra wydaje mi sie... dość fajna, więcej sie wypowiem jak już troszkę pogram. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 20:18, sprite39 napisał:

No dobra... podbiegasz do trolla. Ten przyjmuję pozycje ostrzegawczą. To dość powolny proces
więc korzystasz z okazji, wbiegasz trollowi za plecy i zaczynasz go naparzać ile wlezie. Ten
będzie próbował do ciebie się odwrócić. Reszta jest prosta - cały czas trzymasz się za plecami
bestii i walisz ją bronią. Obrót trolla o 180 zajmuje mu ok. 2-3 sekundy tak więc bydlak może
sobie pomarzyć żeby ciebie zaatakować.

Ta metoda może czasem troche zająć - dlatego warto czasem oddalić się i zapisać grę.

Eee, no powiedzmy ;P... W sumie ja bym podpiął to pod bug, bo przecież każdy atak powoduje blok trolla, przez co możesz go swobodnie obijać. No, ale ok, plusa masz, tylko takiego mniejszego ;P.
A co do tego cytatu: "Ja pokonałem bestię w uczciwej walce. I zapewniam cie, że mówie prawde, pokonanie tej bestii jest banalne, nawet na 0 lvl i gołą pięścią. trzea tylko znać metodę.", to trzymając się tego, co napisałem w linijkach powyżej, ta walka tak do końca uczciwa nie była ;P. I zapewniam cię, że na poziomie 0, nawet z wypasioną bronią tego trolla nie zranisz.
Btw. Te screeny u ciebie na gramsajcie wymiatają xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bug. To po prostu wynika z głupoty i powolności trolla. Bezi jest szybszy i to bestię dezorientuje.

Moim zdaniem była uczciwa. Jak już wspomniałem - żadnej magii, żadnych przeszkód, żadnych łuków itp. Po prostu broń i to wszystko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:56, Akeno napisał:

BTW: Jak należy walczyć ze smokami? Jestem przy Padradorze i nie wiem, jak drania ubić... Szczególnie,
że się leczy...

Jeżeli sobie z nim nie radzisz, to radzę wynająć najemnika, bądź wspomóc się zwojem na Przyzwanie Demona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 14:05, Akeno napisał:

Mi chodzi o bardziej... destrukcyjne zaklęcia. I przywoływania. Gdyby to światło chociaż oślepiało
wrogów :P...

Tego typu zaklęcia będziesz musiał sam zrobić, bo nigdzie gotowe nie występują. Z kolejnymi kręgami dostaniesz wybór coraz lepszych zaklęć, a puste runy będą dostępne do kupienia u Goraxa (w Jarkendarze chyba też Cronosa) i zdobywane w czasie wykonywania zadań pobocznych (od Luthera, Fernanda, w Kolonii od ludzi w jaskini za zabicie utopców, od Milena za dostanie się na zamek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:56, Akeno napisał:

BTW: Jak należy walczyć ze smokami? Jestem przy Padradorze i nie wiem, jak drania ubić... Szczególnie,
że się leczy...


Najlepiej iść z Cipherem i Rodem. Powinni pomóc a jak nie to najlepiej walczyć z nim Szponem Beliara. A jak to nie to przywołać jakiegoś stworka typu szkielet,golem,demon i walczyć, walczyć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:56, Akeno napisał:

BTW: Jak należy walczyć ze smokami? Jestem przy Padradorze i nie wiem, jak drania ubić... Szczególnie,
że się leczy...

Ja, mając bodajże strzelca w kuszach, każdego dziada bez problemu załatwiam na odległość. Wystarczy stanąć tak, by gadzina nie miała nas w zasięgu ognia i pruć ile wlezie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 02:10, Jakub Wędrowycz napisał:

> BTW: Jak należy walczyć ze smokami? Jestem przy Padradorze i nie wiem, jak drania ubić...
Szczególnie,
> że się leczy...
Ja, mając bodajże strzelca w kuszach, każdego dziada bez problemu załatwiam na odległość. Wystarczy
stanąć tak, by gadzina nie miała nas w zasięgu ognia i pruć ile wlezie :-)


Taaa. Ale przedtem trzeba mieć spory zapasik strzał/bełtu zakupionego u Beneta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 08:59, mlynar911 napisał:

Taaa. Ale przedtem trzeba mieć spory zapasik strzał/bełtu zakupionego u Beneta :D

Z tego co pamiętam, to nigdy nie kupowałem ani bełtów, ani strzał. Po prostu otwierałem wszystkie znalezione skrzynie ;-) Przy zwłokach przeciwników też czasem coś się znalazło, więc nie wydałem ani grosza. Chociaż z drugiej strony, ciężka kusza łowcy smoków do najtańszych nie należy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od niedawna gram w tę gierkę więc wybaczcie pytanie- czy tam jest dobrze jest włamywać się, szabrować, itp? :P słowem czy można/trzeba wybrać tę ścieżkę, czy tylko drogę prawa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 10:16, seles napisał:

od niedawna gram w tę gierkę więc wybaczcie pytanie- czy tam jest dobrze jest włamywać się,
szabrować, itp? :P słowem czy można/trzeba wybrać tę ścieżkę, czy tylko drogę prawa ;P


Trzeba to robić umiejetnie....czyli uważać żeby nikogo nie było w poblizu....jesli chcesz to obrać tą ścieżke mniej duza zręczność i postaraj sie przyłaczyć do gildi złodzieji, bardzo opłacalna jest umiejetność otwieranie zamków (niezalżenie kim jestes) pełno jest skrzyn rozrzuconych po całym świecie Gothica których nikt nie pilnuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 15:01, Raylin napisał:

Tego typu zaklęcia będziesz musiał sam zrobić, bo nigdzie gotowe nie występują. Z kolejnymi
kręgami dostaniesz wybór coraz lepszych zaklęć, a puste runy będą dostępne do kupienia u Goraxa
(w Jarkendarze chyba też Cronosa) i zdobywane w czasie wykonywania zadań pobocznych (od Luthera,
Fernanda, w Kolonii od ludzi w jaskini za zabicie utopców, od Milena za dostanie się na zamek).


W jednej z kopalń w Kotlinie Jarkendaru znajduje się któraś z run ognia. Można też znaleźć runę na farmie Sekoba. Dlatego pytam się ,czy gdzieś oprócz tych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 10:26, feniksipopiół napisał:

> od niedawna gram w tę gierkę więc wybaczcie pytanie- czy tam jest dobrze jest włamywać
się,
> szabrować, itp? :P słowem czy można/trzeba wybrać tę ścieżkę, czy tylko drogę prawa ;P


Trzeba to robić umiejetnie....czyli uważać żeby nikogo nie było w poblizu....jesli chcesz to
obrać tą ścieżke mniej duza zręczność i postaraj sie przyłaczyć do gildi złodzieji, bardzo
opłacalna jest umiejetność otwieranie zamków (niezalżenie kim jestes) pełno jest skrzyn rozrzuconych
po całym świecie Gothica których nikt nie pilnuje....

O fajnie. Dzieki.
A ile zajmuje przejscie gothica II? bo gram już 3 dzień chyba a dopiero niecałe 4000 doświadczenia, i mam wrażenie, że w tym tępie nigdy nie skończe. Jestem w Khorinis , nie naleaę do żadnej gildii jeszcze, bo nie wiem do której..., czy jak wstąpię to moge potem odejść, czy jak? Jak sie dostać do górnego miasta? Myślę o włamaniu,a le na razie nie umiem otwierać zamków.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 15:05, Lord Andre 1 napisał:

Wie ktos moze do czego służy ten pierścien i gdzie go można znaleźć bo właśnie sobie patrzałem
co mam w ekwipunku i natrafiłem na ten pierścień.

To jest pierscien zamorskiej gildii? Jak tak, to wczoraj bylem u Fernanda (koniec zadania z przemytnikami broni) to jego pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 12:55, seles napisał:

A ile zajmuje przejscie gothica II? bo gram już 3 dzień chyba a dopiero niecałe 4000 doświadczenia,
i mam wrażenie, że w tym tępie nigdy nie skończe. Jestem w Khorinis , nie naleaę do żadnej
gildii jeszcze, bo nie wiem do której..., czy jak wstąpię to moge potem odejść, czy jak? Jak
sie dostać do górnego miasta? Myślę o włamaniu,a le na razie nie umiem otwierać zamków.:(

-Zalezy ja pierwszy raz gralem ponad 8 miechow
-Wybor gildii pozostawiem tobie a wstapienie jest nieodwolalne
-Do gornego miasta mozesz sie dostac jak bedziesz odywatlelem miasta
-Wlamywania uczy Thorben jak go zagadasz (przy wykonywaniu pierwszych zadan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> A ile zajmuje przejscie gothica II? bo gram już 3 dzień chyba a dopiero niecałe 4000 doświadczenia,

Dnia 22.01.2008 o 12:55, seles napisał:

i mam wrażenie, że w tym tępie nigdy nie skończe. Jestem w Khorinis , nie naleaę do żadnej
gildii jeszcze, bo nie wiem do której..., czy jak wstąpię to moge potem odejść, czy jak? Jak
sie dostać do górnego miasta? Myślę o włamaniu,a le na razie nie umiem otwierać zamków.:(


NIE MOŻNA SIE ODŁĄCZYC OD GILDI....WYBÓR GILDI JEST NIEODWOŁALNY....na poczatku radziłbym przystapic do straży, awasując zostaniesz paladynem....dośc prosta gildia na poczatek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Zalezy ja pierwszy raz gralem ponad 8 miechow

:S

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Wybor gildii pozostawiem tobie a wstapienie jest nieodwolalne

to dotyczy zawodów, czy dopiero potem? znaczy jak zostanę uczniem u kowala czy alchemika np. to będę nim do końca. Nikt mi nie zaproponował przystąpienia do złodziei

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Do gornego miasta mozesz sie dostac jak bedziesz odywatlelem miasta

czyli trzeba mieć pracę.
Powiedzcie, czy świat w gothicu nie kończy się natym 1 miescie chyba

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Wlamywania uczy Thorben jak go zagadasz (przy wykonywaniu pierwszych zadan).

e,tak, wziął już ode mnie 200 sztuk złota >< a nic nie nauczył, bo za mało punktów nauki :(
Jeszce nie wiem jak używać zaklęć, np zaklęcie niepamięci w jednym z zadań - naciskam klawisz, któremu jest przypisany, coś się świeci mi na niebiesko w rękach, a koleś nie traci pamięci...do tego mnie atakuje i nic nie zdazam już zrobić.
{mam grę z CDA, bez pudełka, więc stąd tyle pytań ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Zalezy ja pierwszy raz gralem ponad 8 miechow

:S

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Wybor gildii pozostawiem tobie a wstapienie jest nieodwolalne

to dotyczy zawodów, czy dopiero potem? znaczy jak zostanę uczniem u kowala czy alchemika np. to będę nim do końca. Nikt mi nie zaproponował przystąpienia do złodziei

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Do gornego miasta mozesz sie dostac jak bedziesz odywatlelem miasta

czyli trzeba mieć pracę.
Powiedzcie, czy świat w gothicu nie kończy się natym 1 miescie chyba

Dnia 22.01.2008 o 14:03, TICOCHONDRIUSS napisał:

-Wlamywania uczy Thorben jak go zagadasz (przy wykonywaniu pierwszych zadan).

e,tak, wziął już ode mnie 200 sztuk złota >< a nic nie nauczył, bo za mało punktów nauki :(
Jeszce nie wiem jak używać zaklęć, np zaklęcie niepamięci w jednym z zadań - naciskam klawisz, któremu jest przypisany, coś się świeci mi na niebiesko w rękach, a koleś nie traci pamięci...do tego mnie atakuje i nic nie zdazam już zrobić.
{mam grę z CDA, bez pudełka, więc stąd tyle pytań ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować