Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2009 o 20:00, kotfilon napisał:

czy po aktywacji konta 30 dni jest liczone od pierwszego zalogowania na konto w grze?
do kogo pisać w sprawie przeniesienia postaci z triala na main account?
co dostaje każdy gracz po aktywacji konta ze zwykłej polskiej wersji pudełkowej po wpisaniu
/claim?


1) nie, liczy się od momentu wprowadzenia klucza
2) konto_aoc@gram.pl
3) nic ;<


@hammerfall87

jakoś nigdy nie miałem z tym problemu ;p
skombinuj sobie łuk i rób pulle z pewnej odległości, jeżeli pullujesz ranged to chowaj się z najbliższą przeszkodą iczekaj na nich ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)a trial się liczy od zalogowania pierwszego...dziwne
2)thx
3)ja gdzieś czytałem, że dostaje się śnieżnego mamuta (na oficjalnej stronie, tak samo napisane było w e-mailu zachęcającym do aktywowania pełnego konta po trialu)

zdobywca, łowca, barbarzyńca czy Guardian? czy któryś z nich ma pasek many, jak wygląda gameplay?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 23:18, kotfilon napisał:

1)a trial się liczy od zalogowania pierwszego...dziwne
2)thx
3)ja gdzieś czytałem, że dostaje się śnieżnego mamuta (na oficjalnej stronie, tak samo
napisane było w e-mailu zachęcającym do aktywowania pełnego konta po trialu)

zdobywca, łowca, barbarzyńca czy Guardian? czy któryś z nich ma pasek many, jak wygląda
gameplay?


Nie ma żaden ...

Zdobywca - średni i por pve i pod pve, szczególnie po patchu ... co tu dużo mówić ...
Łowca - DPS single target
Barbarian - aoe dmg, cc
Guardian - jak sama nazwa wskazuje ... Klasa tankująca ... Niski DMG, za to wysoka obrona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 23:24, SimpleGamer napisał:

> 1)a trial się liczy od zalogowania pierwszego...dziwne
> 2)thx
> 3)ja gdzieś czytałem, że dostaje się śnieżnego mamuta (na oficjalnej stronie, tak
samo
> napisane było w e-mailu zachęcającym do aktywowania pełnego konta po trialu)
>
> zdobywca, łowca, barbarzyńca czy Guardian? czy któryś z nich ma pasek many, jak
wygląda
> gameplay?

Nie ma żaden ...

Zdobywca - średni i por pve i pod pve, szczególnie po patchu ... co tu dużo mówić ...
Łowca - DPS single target
Barbarian - aoe dmg, cc
Guardian - jak sama nazwa wskazuje ... Klasa tankująca ... Niski DMG, za to wysoka obrona
.

Co do wyboru klasy ... Kwestia gustu, nikt CI nie powie im masz grać ...

EDIT z ODP mi sie pomylił, przepraszam za dubla .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 23:46, kotfilon napisał:

co oznacza skrót CC? bo już się spotykałem w AoC, ale dalej nie wiem.


Pewnie to samo co w innych MMO ale głowy nie dam, każda gra ma inny "slang". Możliwe, że chodzi o Crowd Control, czyli postać, która posiada zdolność "manipulowania" innymi postaciami poprzez zatrzymanie ich w miejscu itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie CC - crowd control "kontrola tłumu" to umiejętności typu: spowolnienie, ogłuszenie, unieruchomienie, przestraszenie, złapanie w pułapkę, odrzucenie, przewrócenie itd.itp.
W AoC każda z postaci ma takie bonusiki, tylko jedni mają tego więcej, a drudzy mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uslyszalem o 2 tygodniach darmowych w Age of Conan, aby pokazac gracza zmiany jakie zaszly w grze. No to instaluje, patchuje i odpalam. Pierwsze co to chcialem zobaczyc ten direct 10, odpalam wiec AoC d10 exe, skanuje pliki, odpala gre i...error prosimy wyslac wiadomosc do Fancom bla bla bla, mysle sobie no to sie zaczelo. Odpalam drugi raz, trzeci, to samo. W takim razie odpalilem gre normalna droga, nagle wywala mnie do windowsa z informacja zebym zainstalowal najnowsze sterowniki do karty graficznej 8.11 i czy chce je pobrac, aby nie miec problemow z gra, az sprawdzilem swoje stery bo nie dowierzalem, patrze numer moich to 9.6 (no comment) dalem wiec ze nie chce nic pobierac. Odpalam gre, dziala (przynajmniej ujrzalem menu co dalo juz jakas nadzieje) ustawiam wszystko na max detale, wlanczam direct x 10 beta test, chce bym zresetowal gre, robie to, patrze opjce wszystko na max ale...direct 9. Po kilkunastu probach zostalo direct 9 ^^ szperam w plikach, patrze jest simple config, odpalam, zmieniam na d10, zmieniam na jezyk polski, wlanczam gre, nagle patch 600 mb, mysle sobie pewnie polskie napisy itp, czekam, sciaga, koniec, wchodze do gry...direct 9 :P Dobra trudno, wchodze do gry, patrze polskie menu, wpisuje login, pokazuje postacie i komunikat, jedyna wersja dostepna to english ( tego sie spodziewalem w sumie) ale po co mi patchowal te 600 mb w takim razie. W koncu po zmaganiach z gra ktora przeciez ma TYLE zmian do zaoferowania, ja juz zauwazylem jedna, ze jest jeszcze wiekszy problem z odpaleniem jej niz ja gralem pol roku temu :), wybieram mojego guardiana 80 lv i wlancza sie gra. Grafika okropna, mialem wrazenie ze ta gra wyglada gorzej niz jak kiedys w nia gralem, albo po prostu przez te pol roku nagralem sie w gry juz z d10 i teraz AoC wypada bardzo kiepsko z d9. Pogralem 10 minut, probujac przypomniec sobie cokolwiek z gry i...windows! AoC przestal dzialac! (a to Ci nowina :O). Postanowilem udac sie do kolegi ktory tez bo wielu staraniach jednak odpalil gre na d10 (czyli mozna!), dowiedzialem sie jednak ze to jest d10 po jakis 30 minutach patrzenia jak on gra, poniewaz roznica miedzy tym co widzialem u siebie na d9 a u niego na d10 byla prawie zadna, ten Directx10 beta test, to chyba jest BARDZO beta, ale powodzenia moze sie uda :) Napewno w rozgrywce zostalo usprawnione mase rzeczy, bo nie zabijam juz graczy jednym combem:P nie wiem jedak co do reszty zmian, poniewaz nie pamietam zbytnio co pol roku temu nie chodzilo, pamietam jakies tam bugi na rajdach z bosami chyba jeszcze. Generalnie nie zrobila na mnie ta gra po tych 6 miesiacach zadnego dobrego wrazenia, server byl nieco pusty, nie wiem moze zla pora, ale coz...za taki abonament, ktos dla kogo AoC bedzie pierwszym MMO moze sie podobac. Na marginesie Moj komputer to Radeon 4870, core duo E8400, do tego 4 gb ramu DDR 3, vista 64 bit, moze windows jest przyczyna, bo plik exe z d10 dokladnie ma w nazwie win 32, no ale chyba fancom wie ze ludzie uzywaja takze 64 bit :) Inne gry na d10 dzialaja (Hellgate, Crysis, Call of Juarez etc). Mozliwe ze to wina mojego sprzetu, moze sterownik 8.11 pomoze (lol). Tylko mnie nie zjedzcie za ten post ^^ ja opisuje tylko to co zobaczylem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci wrzucilem te 8.11 sterowniki, gra odpalila na d10, wyglada lepiej, o dziwo lepiej niz u kumpla nawet...tylko ze jak wlacze opcje wiatru w drzewach, to zamiast wiatru mam czarne plamy, wiec to jest na OFF. Drugim problemem jest to ze jak sie odwracam to czasami na niebie robia sie czarne kwadraty ^^

ps. Teraz przy wlanczaniu gry nie mowi juz ze chce najnowsze stery 8.11, tylko ze chce zamiast 8.11 to 9.4, pewnie po zainstalowaniu 9.4 powie ze chce 9.6 i bede w punkcie wyjscia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedynie dlaczego tylko opisujesz problemy techniczne i grafikę gry. Co z wrażeniami po itemizacji i zmianach w parametrach postaci? Co z PvP? Dla mnie grafika jest jak tło, to co najważniejsze to grywalność a w grach z naciskiem na MP dodatkowo społeczność gry (co z tego że sama gra jest spoko skoro nikt w nią nie gra?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosu - zmartwię Cię, problem jest tylko i wyłącznie z Twoim sprzętem/sterownikami itd.
Wiadomo, każdemu, w każdej grze może zdarzyć się crash, problem z czymś, ale jak widać w Twoim przypadku masz nagromadzenie niekorzystnych zbiegów okoliczności, które nie wynikają z winy Funcomu, bo jak można przeczytać i na tym forum i na wielu innych technicznych problemów aktualnie jest jak na lekarstwo.

Dx10 wygląda naprawdę super jak się ustawi na maxa i mówię to jako osoba, która miała okazję grać w Crysisa na max detalach, widziałem inne MMO z obsługą dx10 (lotro), a także grałem długo po premierze na dx9 i po prostu wiem co widziałem ;D


@player000

Poopisywałbym swoje wrażenia, ale wiecie, że moje zawsze pozytywne więc sobie daruję :)

Teraz przynajmniej jest na tyle różnicy między blue a green itemami, że ludzie są zachęcani do robienia instancji, zdobywania gearu pvp, tworzenia craftowanych setów itd. I jest to pozytywne zjawisko, bo zadaniem twórców gry jest sprawienie żeby to co robią gracze miało jakieś znaczenie dla nich ;]

Swoją drogą pisałeś, że na Fury skromnie ludzi (wybacz jak się mylę), ale moje konto EU również zostało objęte tą akcją promocyjną, więc sobie z przyjemnością odwiedziłem moje dawne konto i...ludzi naprawdę mnóstwo. Stara Tarantia pęka w szwach, koło Tradera czujesz, że jesteś u Tradera. Khes rownież aż się roiła od gankerów i pvp ;p Wycieczka przez dzielnicę szlachty do przyjemnych i prostych również nie należała.

@edit

ups, a jednak mimo woli coś napisałem o__O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 08:12, player000 napisał:

Zastanawia mnie jedynie dlaczego tylko opisujesz problemy techniczne i grafikę gry. Co
z wrażeniami po itemizacji i zmianach w parametrach postaci? Co z PvP? Dla mnie grafika
jest jak tło, to co najważniejsze to grywalność a w grach z naciskiem na MP dodatkowo
społeczność gry (co z tego że sama gra jest spoko skoro nikt w nią nie gra?)


Otz dlatego ze Ciezko sie gra jak wszystko Ci sie zmienia w kwadraty :) PvP jeszcze nie gralem, nawet nie pamietam jak rozpoczac walke...Co do zmian parametrow postaci nie moge ich okreslic poniewaz nie pamietam jakie byly wczesniej, tylko tyle zauwazylem ze nie zabijam innych tak szybko jak kiedys. Opisywalem tylko to co narazie zobaczylem, bede kombinowal zeby pozbyc sie tych graficznych problemow i wtedy pogram wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:27, zawcia napisał:

Gosu - zmartwię Cię, problem jest tylko i wyłącznie z Twoim sprzętem/sterownikami itd.
Wiadomo, każdemu, w każdej grze może zdarzyć się crash, problem z czymś, ale jak widać
w Twoim przypadku masz nagromadzenie niekorzystnych zbiegów okoliczności, które nie wynikają
z winy Funcomu, bo jak można przeczytać i na tym forum i na wielu innych technicznych
problemów aktualnie jest jak na lekarstwo.


Te kwadraty wygladaja dokladnie tak jak w Cryoastis grze przy shaderach 4.0, gdzie tworcy przyznali sie do problemow z radeonami. I wiesz mi pisze Ci to osoba ktora grala rowniez w Crysis na max detalach i rozdzielczosci bez jakich kolwiek problemow. Jesli ktos na forum ma radeona 4780 i nie ma zadnych problemow z AoC na d10 to wtedy uwierze ze to wina mojego sprzetu a nie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, radeony z seri 48xx to aktualnie jedne z najpopularniejszych kart graficznych, więc takie niedopatrzenie byłoby niemożliwe. Podkręcałeś radka? Po kwadratach (czarno-biała szachownica?) wnioskowałbym, ze Ci się przegrzewa karta. Sprawdź w sterach jaką masz temp. podczas grania. Ewentualnie może się przegrzewać też procesor, kręcony?;p

Co do Crysisa itd. to było odnośnie tego, że grafa w AoC jest niezła, więc to, że źle wygląda może być związane ciągle z problemem u Ciebie ;p

No i zawsze jest możliwość, że masz jakiegoś niewyobrażalnego pecha ;p

spróbuj też zrobić update dx, bo problem może być jeszcze związany z czymś innym, o czym nie wiemy ;< bo właśnie przeglądam forum i:

"i activated my account again for the 14day re-trial, but having graphics problems atm (20 fps and weird black artifacts flashing on my screen ftl...) so i can't really see for myself till that's fixed"

więc jeśli to nie ty, to jest druga osoba, która wraca po długiej przerwie i ma jakiś problem (ten pan po roku).


Jedna sprawa,istotna, instalowałeś aoc od nowa czy dalej masz tą samą instalkę co wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:46, zawcia napisał:

Wiesz, radeony z seri 48xx to aktualnie jedne z najpopularniejszych kart graficznych,
więc takie niedopatrzenie byłoby niemożliwe. Podkręcałeś radka? Po kwadratach (czarno-biała
szachownica?) ciach...


Nic nie mam podkrecane, nie bawie sie w takie rzeczy bo nie mam w nich doswiadczenia a ryzykowac nie chce :) Karta ma kolo 60 stopni, czyli norma podczas grania. Problem z gra jest dokladnie taki sam jak pol roku temu, przed doslownie chwileczka dostalem error mesige ze nie mam wystarczajacej ilosci pamieci (4gm ramu). Wszystko jest niby ok, gram, ale nagle zaczyna po kilku chwilach strasznie ciac, a po kilku minutach wyskoczy error. Tak samo mialem kiedys, zmienialem wtedy rozdzielczosc i wracalem do poprzedniej i gra znowu dzialala, teraz tez tak bylo. Jednak tym razem slajd show zaczyna sie co kazde 10 minut grania. Co ciekawe zeby odpalic gre na d10 musze wlaczyc gre toz po zainstalowaniu sterownikow, jesli zrobie reset komputera lub go wylacze to gra juz nie odpali w d10. Musze robic quick install sterow nawet bez resetu kompa i wtedy znowu dziala. Szczerze mowiac nie mam pojecia czemu tak jest :)

Dnia 09.07.2009 o 13:46, zawcia napisał:

No i zawsze jest możliwość, że masz jakiegoś niewyobrażalnego pecha ;p


No to chociaz w tym sie zgadzamy ^^

Dnia 09.07.2009 o 13:46, zawcia napisał:


"i activated my account again for the 14day re-trial, but having graphics problems atm
(20 fps and weird black artifacts flashing on my screen ftl...) so i can''t really see
for myself till that''s fixed"


Juz sie pozbylem kwadratow, zrobilem swieza instalke sterow 9.6 i wyglada dobrze, tylko musialem zmniejszyc promien swiatla bo mnie oslepial :P

Dnia 09.07.2009 o 13:46, zawcia napisał:

więc jeśli to nie ty, to jest druga osoba, która wraca po długiej przerwie i ma jakiś
problem (ten pan po roku).


To nie ja :P

Dnia 09.07.2009 o 13:46, zawcia napisał:

Jedna sprawa,istotna, instalowałeś aoc od nowa czy dalej masz tą samą instalkę co wcześniej?


Instalowalem od nowa, gdzie bym 28 giga gre trzymal pol roku w ktora nie gram ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować