Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2008 o 11:32, Galadin napisał:

Nie - gry komputerowe uzależniają i nie ma zanczenia czy się za nie płaci czy są za darmo
- takie Ogame strasznie uzależnia i wiele innych przykładów, a jest grą darmową i gra
się w przeglądarce. A im lepsza gra tym bardziej uzależnia. No ale przecież każde hobby
może uzależniać prawda? Trzeba się po prostu umieć kontrolować. :)
Pozdrawiam.

Gry abonamentowe uzależniają bardziej niż zwkłe gry. Nie odnosi się to jednak to każdego gracza. Płatne mmo mogą wywoływać np uczucie "zapłaciłem 50 zł za miesiąc, musze grać jak najwięcej, aby te pieniądze nie poszły na marne" - co prawda jak ktoś jest bogatszy to pewnie na to nie zwróci uwagi, ale to taki przykład dotyczący samego "płacenia". Natomiast wszystkie gry uzależniają na swój sposób ;] jednak tak jak napisał Galadin trzeba się kontrolować i nie popadać w skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogame uzależnia?
Może coś w tym jest, bo sam gram od paru lat, ale...
Mniej więcej na tej samej zasadzie jestem uzależniony jak od wchodzenia na stronki z newsami ;)
Owszem, kiedyś miałem zapał, ale możliwości nie było, potem był zapał, możliwości, chęć, a teraz są możliwości ale brakuje zapału i chęci. Co nie zmienia faktu, że lubię sobie powegetować w grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się widzi poniższa konfiguracja w AOC? :

Athlon 64 3500 + , Win XP
1,5 GB Ram (DDR)
Geforce 8600 GT

Zakładam, iż słabo, ale czy na tyle, by darować sobie rozgrywkę nawet na najniższych detaliszczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujący problem. Studiuję i niestety nie mogę wziąść ze sobą komputera stacjonarnego (RODZEŃSTWO) i zostałem zmuszony do zakupu notebooka. Rozumię, że oficjalnie nie ma wsparacia dla laptopów, ale popatrzcie na moja konfigurację i napiszcie co sądzicie, czy będę mógł pograć??

Procesor: Intel® Core2 Duo P8400 Penryn( 2,26 GHz*2/1066MHz cache L2 3MB)
Pamięć: 4096MB DDR2 800 MHz
Karta graficzna: GF 9600M GT 512MB

i oczywiście cała reszta, która nie ma znaczenia.

W innym wypadku pozostaje mi granie tylko podczas weekend'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:48, MateoKiszlo napisał:

Zakładam, iż słabo, ale czy na tyle, by darować sobie rozgrywkę nawet na najniższych
detaliszczach?


Ja na twoim miejscu darowałbym sobie zakup tej gry i płacenie abonamentu - nie nacieszysz się grą na minimalnych detalach a spodziewaj się przy tym pełno ścinek itd - odbiera to całą przyjemność z zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 08:11, PrzeSmek napisał:

Ja mam nastepujący problem. Studiuję i niestety nie mogę wziąść ze sobą komputera stacjonarnego
(RODZEŃSTWO) i zostałem zmuszony do zakupu notebooka. Rozumię, że oficjalnie nie ma wsparacia
dla laptopów, ale popatrzcie na moja konfigurację i napiszcie co sądzicie, czy będę
mógł pograć??

Procesor: Intel® Core2 Duo P8400 Penryn( 2,26 GHz*2/1066MHz cache L2 3MB)
Pamięć: 4096MB DDR2 800 MHz
Karta graficzna: GF 9600M GT 512MB


Spróbować zawsze możesz, jednak pamiętaj, że ta gra na naprawde mocnych kompach stacjonarnych sprawia problemy ;/ Chociaż może na niezbyt wysokich ustawieniach się odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 23:37, Gosu napisał:

Ja mam core duo , 4 gb ram ddr3 i Radeona 4780 512 i przy duzych bitwach tnie sie :)



Siege się nie liczą ;)

Chodzi o ogólne odczucie i grę:)
W pewnych kategoriach nie ma sprzętu, który nie miałby przycinek w tej grze...

>Ja mam nastepujący problem. Studiuję i niestety nie mogę wziąść ze sobą komputera stacjonarnego (RODZEŃSTWO) i zostałem zmuszony do zakupu notebooka. Rozumię, że oficjalnie nie ma wsparacia dla laptopów, ale popatrzcie na moja konfigurację i napiszcie co sądzicie, czy będę mógł pograć??

Procesor: Intel® Core2 Duo P8400 Penryn( 2,26 GHz*2/1066MHz cache L2 3MB)
Pamięć: 4096MB DDR2 800 MHz
Karta graficzna: GF 9600M GT 512MB

i oczywiście cała reszta, która nie ma znaczenia.

W innym wypadku pozostaje mi granie tylko podczas weekend''ów.


Granie tylko w weekendy po wakacjach to coś co sprawiło, że nie przedłużyłem subskrypcji, a takiego laptopa, żeby AoC chodził niestety nie mam ;)

Na luzach powinno Ci śmigać na medium, nie wiem jak ta grafa jest wydajna w laptopie, ale kto wie czy byś sobie w pve i na high nie mógł pozwolić :) (mam nadzieję, że się nie mylę)...Jeszcze luknę po forach co tam ludzie piszą o graniu na laptopach w AoC. Swego czasu kumpel na niezłym całkiem sprzęcie, całe lvlowanie i pve grał na high, ale w ramach "endgame" przesiadł się na medium details i ograniczył pewne ustawienia żeby w pvp nie miał żadnych przycinek, freezów itd.

>No jeszcze trzeba poczekac az dobrze zrobia optymalizacje grafiki ;/ moze najblizszy patch to da kto wie

Hm...popatrzcie na Anarchy Online, nie ma sobie co za bardzo robić nadziei z tą optymalizacją w AoC ;)
Chyba, że xbox i czekać aż wyjdzie na niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 13:49, zawcia napisał:

> Ja mam core duo , 4 gb ram ddr3 i Radeona 4780 512 i przy duzych bitwach tnie sie
:)


Siege się nie liczą ;)

Chodzi o ogólne odczucie i grę:)
W pewnych kategoriach nie ma sprzętu, który nie miałby przycinek w tej grze...


W khelseta city kiedy bije sie kolo 10 osob tez mi tnie i to czasami dosc pozadnie, ale jest to ewidetnie wina gry i tak moja vista jest 64 bitowa, mam nowe stery i sp1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wina efektów czarów z tego co się orientuję...Masz grę ustawioną totalnie na max? czy "tylko" przyciskiem high details? Jaka rozdziałka?

Było, nie było, zgadzam się, wina gry, na takim sprzęci powinno chodzić stabilnie ~100 fps ;)

Pamiętam swego czasu na DM grindzie jak się laliśmy, 13, 14 osób było, do tego pełno mobów i w pewnym momencie wszystkim spadł fps do 1-5 klatek, trwało to minutę, może 2, kto liczy czas podczas walki :P A potem wszystkim wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to niestabilne... :/ Ale z tego co czytam to działanie tej gry zależy od szczęścia:P Nie wiem tylko jak możnabyło spieprzyć! tak świetny pomysł na grę, wielka szkoda, teraz wychodzą błędy, które popełniono już na samym początku tworzenia gry, a dokładnie przy dodawaniu poszczególnych funkcji do silnika gry... jeszcze raz szkoda:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:30, zawcia napisał:

to wina efektów czarów z tego co się orientuję...Masz grę ustawioną totalnie na max?
czy "tylko" przyciskiem high details? Jaka rozdziałka?


Mam wszystko na maximum ''recznie'' ustawione, rozdzielczosc standardowa 1024-768. Generalnie nawet jak naprawia to i pvp to juz zdecydowalem ze odchodze, zreszta cala moja gildia podjela tez taka decyzje... szkoda ale szczerze mowiac nawet jakby wszystko dzialalo to nie jest jeszcze to czego ja oczekiwalem od tej gry, swiat jest masakrycznie maly jak na mmo, praktycznie all 80 lv moga tylko w khelsetta pobiegac, raid instance zadna rewelacja tez nie sa, no nic...czas wyprobowac Warhammera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 02:09, Gosu napisał:

Mam wszystko na maximum ''recznie'' ustawione, rozdzielczosc standardowa 1024-768. Generalnie
nawet jak naprawia to i pvp to juz zdecydowalem ze odchodze, zreszta cala moja gildia
podjela tez taka decyzje... szkoda ale szczerze mowiac nawet jakby wszystko dzialalo
to nie jest jeszcze to czego ja oczekiwalem od tej gry, swiat jest masakrycznie maly
jak na mmo, praktycznie all 80 lv moga tylko w khelsetta pobiegac, raid instance zadna
rewelacja tez nie sa, no nic...czas wyprobowac Warhammera :)


Hahahahahaha, i to napisal ten dzieciol co wczesniej pisal:

Uwazaj sobie z tym chlopczykiem placku. Ja mam Tier 3 city, gram sobie battlekeepy, moja gildia ma najwiekszy progress pve na moim servie wiec mi sie nie nudzi, jak ty jestes jakis leszczem co nie posiada nic to moze Ci sie gra nudzi, albo masz za slaby sprzet by batlekepa pociagnac, twoj problem, dla mnie aoc jest super gra

Noooo chlopie, EPIC FAIL
Pure Pwn3d ;] teraz moge ci tylko powiedziec sssssiiiiiijjjjjj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 02:43, zawcia napisał:

He he :D Terrorite ile radości ;D Przyznaj się, że tylko czekałeś na taką okazję :D


No że ba :) Ale sam przyznaj zawcia. EPIC FAIL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwnie, że gildia z takimi osiągami postanowiła po prostu... odejść, no ale cóż, skoro ta gildia była najlepsza to teraz przynajmniej inne, mniejsze gildie będą miały szanse zaistnieć ;]
Już tak dawno nie grałem w AoC.... może załącze się pod koniec miesiąca, tylko wpierw musze sprzedać gitare, są jacyś chętni ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 10:56, Skwarek pl napisał:

Troche dziwnie, że gildia z takimi osiągami postanowiła po prostu... odejść, no ale cóż,
skoro ta gildia była najlepsza to teraz przynajmniej inne, mniejsze gildie będą miały
szanse zaistnieć ;]
Już tak dawno nie grałem w AoC.... może załącze się pod koniec miesiąca, tylko wpierw
musze sprzedać gitare, są jacyś chętni ? ;]


jesli elektryk to mow jaki i za ile, braciszkowi na 7 urodziny chce kupic xD

a co do odchodzenia duzych gildii, jak jeszcze gralem w lineage 2, to tam cale ally 100+ osob odeszlo po prostu z serwera ot tak, mieli wszystko co mozna bylo zdobyc i im sie po prostu znudzilo, poszli "psuc" inny serwer od zera xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować