Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #163: W jakie MMO aktualnie grasz?

32 postów w tym temacie

Zaraz po tym jak skończyłem grać w Wow''a po 2 latach gry, poskakałem jeszcze krótki czas po innych mmo, na chwile wróciłem do lineage, po czym postanowiłem wypróbować coś nowego, no i trafiłem na Warhammer Online, no i od razu się zakochałem w świecie młota, nigdy mnie ten temat nie zajmował, nigdy w niego wcześniej nie grałem (słyszałem sporo jaki to nie był słaby zaraz po wydaniu gry, ale podobno przeszedł rewolucję) po przegraniu na trialu 3-4 dni odrazu postanowiłem zakupić na allegro za 30zł kopię tej wspaniałej gry i nie żałuje. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, pisząc, że tylko 29% graczy jest, jak to ktoś napisał "zdrowych", troszkę się obraziłem. Gram w RoMa. A przy tym w MASĘ innych gier. I co? Nie jestem zdrowy? Hmmm... umysłowo chyba jestem. Fizycznie? Prawdopodobnie też, choć katar czasami dolega. Ale jak widać, przez to, że gram w RoMa - nie nałogowo, o nie, nie tak jak większość w niego grających, o nie, pewnie znacznie mniej, niż wielu gra choćby w MW2 - już awansuję dla hallasa na gracza chorego. Troszkę się czuję zgorszony, nie będę udawał, że jest inaczej. Ja np. jestem dumny nie z tego, z czego jest dumny MisticGohan, tylko z tego, że mimo grania w to ZUOOOO!, jakim jest RoM dla większości:
-czytam książki: nałogowo często, pochłaniając je w - tak sądzę - rekordowym tempie. Niemożliwe! "No-life" (no bo przecież jak gra w jakiekolwiek MMO, to musi być No-life''em, no nie?) czyta książki (aktualnie zabrałem się za Narrenturm)!
-umiem się wyrażać w swoim języku: uwierzycie? Ktoś, kto gra w MMO, rozumiecie to? MMO! Umie pisać po polsku! Co prawda tego sprawdzić nie możecie, ale - słowo - umie też mówić po polsku! I to - niestety - znacznie lepiej od wielu Polaków, którzy grają w normalne gry, jak - dajmy na to (a szczerze mówiąc - już daliśmy) - Modern Warfre 2.
-ruszam się: nie no, to już jest szczyt! Gość, który gra w RoMa rusza się, i to nie na trasie: do kompa, i z powrotem, ale także: z piłką, na rowerze, na wodzie (czyt. pływa ;) ), pieszo (i bynajmniej nie tylko po kolejne doładowanie telefonu, żeby diasy móc kupić), i wiele więcej. Wierzyć się nie chce.
-NIE JESTEM NO-LIFEM. I WBIJCIE SOBIE TO RAZ NA ZAWSZE DO GŁOWY. To, że gram w MMO, to nie oznacza, że nie żyję. Może nawet żyję bardziej, od ludzi zaślepionych myślą, że trzeba dokopać tym "zombiakom", i tak tego nie zauważą. Gram w wiele innych gier. Gram też w MMO, ale z umiarem. Czasem dużo, czasem mało. Czasem w ogóle.
"No-life''stwo" stało się pojęciem używanym tylko w stosunku do graczy MMO. Nawet tych, co nie będą grali dużej, niż godzinkę dziennie. A przypatrzcie się sobie. Czy nie obrywaliście kiedyś nocki (ja na przykład nie) na Waszej ulubionej grze? Czy nie zdarzało się Wam izolować się od świata na tydzień, żeby przejść wreszcie tego genialnego RPG-a? Na pewno nie wszystkim. Ale na pewno też niektórym się to zdarzało. I mogliby być No-life''ami, choć w w MMO nie grają.
Koniec wywodu. Zastanówcie się, czy warto ludzi tak pochopnie oceniać. "No-life" pisałem z dużej litery, bo myślę (oczywiście mogę się mylić), że można by to słowo podporządkować pod nazwę własną, albo grupę ludzi. (Jak np. Internet, czy Metalowcy - dwie możliwe formy [dopuszczalne]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Guild Wars...głównie dlatego że nie mam co robić ;D
Aktualnie ściągam RoM''a
Przyznam że czasami siedzie po 5h(w gw...a nawet cały dzień...nocki też trochę zajmuje...jak mam znalazło si ęcoś ciekawego ;D) a czasem nawet nie dotykam się do kompa...(wszystkie gry zbrzydły mi w momencie jak pograłem trochę w Metin2! nadal dręczą mnie koszmary)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej a gdzie Dungeons & Dragons Online : Ebberon Unlimited zgopdnie z danymi to 3 najpopularniejsze MMO na świecie (chociaż trochę dziwią te dane bo 2 runescape 1 oczywiście durny WoW) đwietna gra poza ni gram jeszcze w LotRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować