Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

VGChartz podaje wyniki sprzedaży StarCrafta II

64 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2010 o 15:47, vegost napisał:

Nie uda im się pobić rekordu MW2. Zobaczycie :)


A obyś się mylił. Jakby gra na jedną, "umierającą" platformę pobiła ten rekord (trzy platformy), to by dopiero utarło nosa niektórym. :) Szkoda, że Blizzard nie jest "w opozycji" do Activision, bo przydałby się im taki prztyk, no ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 16:46, Feallan napisał:

A obyś się mylił. Jakby gra na jedną, "umierającą" platformę pobiła ten rekord (trzy
platformy), to by dopiero utarło nosa niektórym. :) Szkoda, że Blizzard nie jest "w opozycji"
do Activision, bo przydałby się im taki prztyk, no ale cóż.


Ja to uważam że nawet jak nie pobije (o tak o parę dziesiątek tysięcy... OBY NIE) to i tak będzie dobry pokaz tego że można wydać grę na jedną platformę i zbić dużą kasę...

P.S: Chciałem pod koniec napisać dobrym produktem, ale jeszcze sam nie grałem a na paru reckach opierać się nie będę... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zachodnich sklepach SC2 kosztuje ok 60 Euro = 240 zł.

Ale dlaczego Blizz nie zgodził się tym razem na niższą cenę dla naszego pięknego kraju, jak to było przy Diablo 2 albo Warcrafcie3?

Odpowiedź znalazłem gdy ostatnio zalogowałem się na koncie BN. Po zarejestrowaniu zakupionego w Polsce Starcrafta2, w polskiej wersji językowej mogę całkowicie legalnie i za darmo pobrać grę po angielsku! Co już zrobiłem - działa.

I podobnie mogę pobrać angielskie wersje Diablo 2 i Warcrafta 3, które też kupiłem w polskich wersjach językowych.

Kto pamięta jęki i żale nawiedzające to forum 6 lat temu, a dotyczące dostępności i ceny angielskojęzycznych D2 i W3?

Blizzard do tej pory zabezpieczał rynek zachodni przed tanimi wersjami swoich gier poprzez przymusowe polonizacje / lokalizacje. Kto by grał w Diablo 2 po chińsku choćby za 5 zł? Teraz tej bariery językowej nie ma więc cena musi być równa dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj mylą ceny polskich gier PC z ogółem cen na PC. Na zachodzie cena gry na PC wcale nie jest niższa od tej na konsole, a jeżeli już to jest to różnica max 10$. To polska cena jest zmieniona, a nie cena PCtowa. Dla zachodu cena 60$ to nic specjalnego. Dla przypomnienia powiem, że taki MW2 na zachodzie na PC kosztował dokładnie tyle samo co na konsole (tj. 60$), podczas gdy w Polsce w dniu premiery można było go kupić za 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować