Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

A jaki procesor polecicie (max. 300 zł i żeby starczyl mi jeszcze na rok przynajmiej) i coś jeszcze co by poszlo ( 400zł) mi na pewno na wysokich ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić BF3, ale nie wiem czy mój laptop go udzwignie. Podaje parametry mojego kompa.
AMD Athlon™ II M300 2x 2.0 GHz
4 GB ram DDR2 RAM (800 MHz)
ATI Mobility Radeon™ HD 4570 512 MB
Bad Company 2 chodziło mi płynnie na niskich. Wiem że na laptopie ciężko będzie odpalić taką gre, ale może ktoś z Was ma podobny sprzęt i próbował. Gra musi chodzić płynnie (moze na najniższych) bo chce kupić tylko do multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 14:54, jarekao napisał:

Witam. Mam zamiar kupić BF3, ale nie wiem czy mój laptop go udzwignie. Podaje parametry
mojego kompa.
AMD Athlon™ II M300 2x 2.0 GHz
4 GB ram DDR2 RAM (800 MHz)
ATI Mobility Radeon™ HD 4570 512 MB
Bad Company 2 chodziło mi płynnie na niskich. Wiem że na laptopie ciężko będzie odpalić
taką gre, ale może ktoś z Was ma podobny sprzęt i próbował. Gra musi chodzić płynnie
(moze na najniższych) bo chce kupić tylko do multi.

Raczej będą lagi przy dwurdzeniowcu 2 Ghz i słabej karcie graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 14:54, jarekao napisał:

Witam. Mam zamiar kupić BF3, ale nie wiem czy mój laptop go udzwignie. Podaje parametry
mojego kompa.
AMD Athlon™ II M300 2x 2.0 GHz
4 GB ram DDR2 RAM (800 MHz)
ATI Mobility Radeon™ HD 4570 512 MB
Bad Company 2 chodziło mi płynnie na niskich. Wiem że na laptopie ciężko będzie odpalić
taką gre, ale może ktoś z Was ma podobny sprzęt i próbował. Gra musi chodzić płynnie
(moze na najniższych) bo chce kupić tylko do multi.


Nie ruszy ci.

@Lukisix: generalnie musialbys dokupic 2 giga ramu, ale niewiadoma zostaje karta graficzna - to jest 4850, ale ile ma pamieci? Dla przykladu u mnie (4gb ram, taki sam procesor, HD4870 512mb) w 1280x1024 wszystko na low w CQ32 i rush32 gra chodzi w 25-40FPSach.

A zeby poszlo ci na wysokich, to musisz nowy komputer kupic. Wymiana procesora na czterordzeniowy wymaga wymiany plyty glownej, oba te czynniki musza byc poparte wymiana karty graficznej (w przeciwnym wypadku ten twoj radeon bedzie "waskim gardlem" dla procesora), a jesli wymienisz karte, to juz mozesz od razu kupic 4giga ramu o szybszym taktowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nekr jeżeli chodzi o "przybl. całk. il. pamięci to mam 1274 MB
ale oile wiem mam dobrą błyte główną bo za kompa 2 lata temu dalem 3000 zł za skrzynke (bez tych zewnęterznych np klawa , monitor itp.)
I wlaśnie crysis 2 działa mi na wysokich plynnie a na ultra (czy jakoś tak) ścina się tylko na początku gry singiel a na multi wszystko ok
mam jeszcze do dyspozycji 1000 zł jak coś to napisz co moge dokupić bez wymiany kompa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lipa. Myślałem, że jakoś da rade ruszyć. A tu widze, że nawet zmniejszając rozdzielczość czy zmieniając pliki konfiguracyjne nic z tego raczej nie będzie. Pewnie gra jest słabo zoptymalizowana skoro taki Crysis 2 ktory ma zajebista grafike działa płynnie a BF3 nawet się nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lapka MSI z ATI HD5870, intel i5 2x2,27GHz i 4 GB RAMu i BF śmiga aż miło na ustawieniach high/ultra. Szkoda że bety nie sprawdziłeś na swoim laptopie to byś miał jakieś odniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz serio? Mam niemal identycznego lapka (Radosław 5730, Intel i5 2x2,26@2x2,53), a beta chodziła u mnie ledwo-ledwo na ustawieniach medium.
Aktualizowałeś ostatnio sterowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 16:20, Zbicku napisał:

Próbował już ktoś te nowe sterowniki dla kart Nvidia? Jakieś zauważalne różnice?


Gra już nie sprawia mi problemów na podkręconej karcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 15:52, ww3pl napisał:

Mówisz serio? Mam niemal identycznego lapka (Radosław 5730, Intel i5 2x2,26@2x2,53),
a beta chodziła u mnie ledwo-ledwo na ustawieniach medium.
Aktualizowałeś ostatnio sterowniki?


Serio serio. Stery do mobilka to Catalyst 11.9. Może z tymi ultra to trochę przesadziłem, bo sprawdziłem tylko jedną opcje na ultra mam. Ale rozdziałka natywna czyli 1680x1050. A co do cięć w becie to oczywiście były ale to raczej nie z powodu sprzętu a lagów serwera. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: jak gram zawsze włączoną mam podstawkę chłodzącą. Wtedy temperatura karty nie przekracza 70-kilku stopni.

Edit: pogrzebałem trochę i Twoim problemem jest zdecydowanie karta graficzna - http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, najnowsze stery dla mojego laptopa są z drugiej połowy 2010 roku, więc i tutaj może tkwić problem.
Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi BF3 działa płynnie w rozdzielczości 1280x1024 szczegóły niskie :
Intel Core 2 Duo E4400 2.00Ghz @ 2.00Ghz
4GB Ram
Radeon HD 5670 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam orientujecie się może za co są przyznawane pkt w trybie kooperacji? dlaczego np. w 2 misji gdzie strzelam z heli ja mam powiedzmy 12k pkt. a ktoś inny ma 18k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 23:00, Zand79 napisał:

Witam orientujecie się może za co są przyznawane pkt w trybie kooperacji? dlaczego np.
w 2 misji gdzie strzelam z heli ja mam powiedzmy 12k pkt. a ktoś inny ma 18k?


Na koniec każdej misji w co-opie masz wypisane za co ile punktów. Im więcej killi - tym więcej punktów etc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 19:39, ww3pl napisał:

Ech, najnowsze stery dla mojego laptopa są z drugiej połowy 2010 roku, więc i tutaj może
tkwić problem.
Szkoda.

nie wiem jakiego masz lapka ale zakładam że masz problem z aktualizacją sterów, jeżeli to Lenovo Y560 to na pewno pomoże to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=4258
a jak nie to zakombinuj z tamtą wersją sterowników, bo Bf u mnie działa na med + tekstury na high i wszystko płynnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, dzięki.
... Najpierw, to załatwię sobie BF3 na PC''ta, rzecz jasna ;-)

Największym zmartwieniem jest... mój dysk. 5400 RPM ledwo wyrabiało w BC2, a co dopiero mówić o BF3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować