Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Akcje City Interactive mkną w górę

23 postów w tym temacie

Gratulujemy i życzymy więcej sukcesów. Widocznie droga obrana przy okazji Snipera była tą właściwą. Miejmy nadzieje, że gry od CI będą już tylko lepsze i będziemy mieli za jakiś czas kolejny powód do dumy na arenie twórców gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również składam się do tych gratulacji i życzę im jak najlepszych sukcesów w przyszłości. I niezwykle ciesze się że w końcu Polscy dystrybutorzy zaczynają wypuszczać godne tytuły które warte są do recenzowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale widzicie, jechali na grach budżetowych i udało mi się w 6 lat wejść na giełdę. ( Powstali w 2002, w 2008 weszli na giełdę ). A taki CDP potrzebował 13 lat by być atrakcyjnym na giełdzie ( liczę 1996 -2009, CDP trochę wcześnie funkcjonował, ale takie funkcjonowanie ;p).

Koło marca robiłem właśnie projekty porównawczy CDP i CI co do rozwoju globalnego i powiem, że może gracze kręcą nosem na gry CI budżetowe, ale to one zapewnił sukces tej firmie.

Jak popatrzycie na to gdzie mają siedziby to można być pod wrażeniem. ( Mnie osobiście dziwi, że jedno studio mają w Meksyku O_o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 19:26, Okopolitan napisał:

Ale widzicie, jechali na grach budżetowych i udało mi się w 6 lat wejść na giełdę. (
Powstali w 2002, w 2008 weszli na giełdę ). A taki CDP potrzebował 13 lat by być atrakcyjnym
na giełdzie


Tyle że zanim nastały chude lata CDP raczej nie spieszyło się z wejściem na giełdę - nie tylko dlatego że nie mogło, tylko dlatego że nie chciało.

Dnia 06.08.2010 o 19:26, Okopolitan napisał:

Koło marca robiłem właśnie projekty porównawczy CDP i CI co do rozwoju globalnego i powiem,
że może gracze kręcą nosem na gry CI budżetowe, ale to one zapewnił sukces tej firmie.


Sukces komercyjny - owszem. Ale czy prestiżowy, jakościowy itd.? Nie sądzę. Tym niemniej życzę im jak najlepiej, bo to w końcu rodacy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że kiedyś CI zacznie robić porządne gry (taaaa jasne...) bo jak narazie to dlamnie City Interactive = g**no a nie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 20:43, Jarden napisał:

Mam nadzieję że kiedyś CI zacznie robić porządne gry (taaaa jasne...) bo jak narazie
to dlamnie City Interactive = g**no a nie gry.

Może i g**no, ale dzięki temu g**nu CI jest największym i najwięcej zarabiającym producentem gier w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 20:44, Dared00 napisał:

Może i g**no, ale dzięki temu g**nu CI jest największym i najwięcej zarabiającym producentem
gier w Polsce.


Co jest cholernie dobijające:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 20:44, Dared00 napisał:

Może i g**no, ale dzięki temu g**nu CI jest największym i najwięcej zarabiającym producentem gier w Polsce.


A znasz może jakieś strony lub opracowania, które wskazywałyby, że City "jest największym i najwięcej zarabiającym producentem gier w Polsce" lub zestawienia z innymi producentami/wydawcami, zwłaszcza CD Projektem? Bo jestem mocno zainteresowany takimi informacjami, a znalezienie ich graniczy z cudem (dobrze, że chociaż na gram.pl pojawiają się takie krótkie notki, jak komentowana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest to w pełni temat związany z grami, więc nie wiem, co Ci nie pasuje. City Interactive tworzy gry i to Polski zespół, więc takie info jest dla części graczy tu istotne, bo przecież, to dzięki ich osiągnięciom w branży gier ich akcje poszły w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo City, oby tak dalej!
Im lepiej się wiedzie ekipie z CI, tym lepiej będzie się miała cała polska scena, nie ma co narzekac tylko inwestować w ich akcje ^__^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od lat są zdecydowanie największym studiem deweloperskim w Polsce i nie tylko i zarabiają kwoty, o których CDPR może tylko marzyć, więc w sumie nie dziwie się, że i na giełdzie dobrze im się powodzi.

edit:
@karvaialka: teraz nie chce mi się szukać, ale czytałem o tym już jakiś czas temu, może nawet na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:47, SongoX napisał:

Przecież jest to w pełni temat związany z grami, więc nie wiem, co Ci nie pasuje. City
Interactive tworzy gry i to Polski zespół, więc takie info jest dla części graczy tu
istotne, bo przecież, to dzięki ich osiągnięciom w branży gier ich akcje poszły w górę.


wiekszosc ich gier jest bardzo kiepska ,to jest firma która idzie na ilość nie na jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 20:07, Vojtas napisał:

> Koło marca robiłem właśnie projekty porównawczy CDP i CI co do rozwoju globalnego
i powiem,
> że może gracze kręcą nosem na gry CI budżetowe, ale to one zapewnił sukces tej firmie.


Sukces komercyjny - owszem. Ale czy prestiżowy, jakościowy itd.? Nie sądzę. Tym niemniej
życzę im jak najlepiej, bo to w końcu rodacy. :)


Jakby nie patrzeć jest to biznes, który ma być dochodowy i dawać możliwości rozwoju :) Znaleźli nisze w rynku ( gry budżetowe, z ceną do 20zl ) i ją wykorzystali. Są dzięki temu najlepiej zarabiającą i najszybciej rozwijającą się firmą w Polsce i jedną z najszybciej rosnących na świecie. Czy jest to sukces komercyjny? Zależy jak definiujesz to pojęcie "sukces komercyjny". Prestiż firma ma - tylko nie pośród takich ludzi jak my - czyli graczy, których nie interesują tanie gry, nie jesteśmy dla nich targetem rynkowym i tyle. Jeżeli akcje rosną to znaczy, że firma ma markę wyrobioną. Jakość? Im nigdy nie chodziło o jakość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 00:15, Okopolitan napisał:

Czy jest to sukces komercyjny? Zależy jak definiujesz to pojęcie
"sukces komercyjny".


Tak samo jak sukces finansowy.

Dnia 07.08.2010 o 00:15, Okopolitan napisał:

Prestiż firma ma - tylko nie pośród takich ludzi jak my - czyli
graczy, których nie interesują tanie gry,


Tu nie chodzi o tanie gry, tylko o tanie i kiepskie gry (oni to mogą nazywać eufemizmami, co nie zmienia faktu). Na świecie sprzedawane są również gry tanie (tzn. tanie w produkcji i sprzedaży), które jednak są przyzwoite, a nawet bardzo dobre.

Dnia 07.08.2010 o 00:15, Okopolitan napisał:

nie jesteśmy dla nich targetem rynkowym i tyle. Jeżeli akcje rosną to znaczy,
że firma ma markę wyrobioną.


Pozytywną wśród akcjonariuszy na pewno. Wśród graczy, którzy oczekują jakości - również, tyle że niezbyt pochlebną.

Dnia 07.08.2010 o 00:15, Okopolitan napisał:

Jakość? Im nigdy nie chodziło o jakość :)


Zauważyłem, choć ich przygodówki z cyklu Art of Murder, są mocno powyżej poziomu shooterów, które CI oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować