Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Black Ops - wrażenia z Gamescom 2010

41 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2010 o 23:05, szypek26 napisał:

Nie. Ale o ile fabuła MW1 jakoś w miarę trzyma się kupy, to samo założenie fabularne
MW2 jest debilne - Rosja atakująca USA. Pozdrawiam scenarzystę, który dojdzie do wniosku,
że realny jest atak jednego państwa ''jądrowego'' na drugie. Bez przesady... Albo chociażby
założenie, że Ta-Cała-Tajna-Jednostka jest w stanie na podstawie zdjęć CCTV łusek po
pociskach, dojść do brazylskiego handlarza bronią. Albo taka pierdoła - od kiedy to w
favelach wszyscy strzelają z karabinów z celownikami laserowymi / dot sight?!
Takich bzdur jest więcej, gdzieś nawet czytałem fajny tekst, w którym to było podsumowane,
ale go teraz nie znajdę. A sam już nie pamiętam wszystkich rzeczy, które powodowały,
że rwałem włosy z głowy nad głupotą scenarzystów z IW.


Na tym polega fun tej gry. Jak chcesz realistyczną fabułę i misje to pograj w OF. W końcu, który z nas nie chciałby rozpocząć misji od nurkowania z "ziomkami" albo skończyć jeszcze inną trzymąc się liny od helikoptera gdy pod nami eksploduje zamek. O i to głównie chodziło IW, oraz o to będzie głównie chodzić w Special Ops. Fabuła to background dla mozliwości stworzenia takich fajnych sytuacji jak np. zjazd na linie z wyrwy. Co do fragmentu z pociskiem, wiesz... 70% ludzi i tak w to uwierzy bo w końcu naukowcami nie są, ale ja np. fajnie się czułem w takim teamie któremu udaje się coś takiego, Ty nie? Ludzie chyba zapominają że to gra, w która się gra, aby urozmaicić sobie czas, a nie przeżywać przed komputerem że to nie możliwe aby Rosjanie rozbili całe lotnisko...

Dnia 26.08.2010 o 23:05, szypek26 napisał:

MW2 to niezła gra, gameplay (design poziomów, walka, skrypty) są świetne. Ale ogólnie
to IW się nie popisało.

Sam sobie zaprzeczyłeś. "Generalnie miód jest dobry, słodki, pasuje do herbaty, ale ogólnie to nie polecam, zły produkt"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:49, Gedo napisał:

> Zatkało mnie
> Czekam teraz na odpowiedź Bad Company 2;)

BF:BC2 Vietnam wychodzi pod koniec roku :P

Oby pobiło Black Opsa :) Jakoś Bardziej Wole Battlefield :)
Ale ten filmik łapie za jaja:) Jestem pod Wrażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 23:13, Piotr13PL napisał:

/.../

Nie zgadzam się, że "na tym polega fun tej gry". Nie oczekuję ultrarealistycznego podejścia, bo tak jak mówisz to tylo gra, ale pewnych założeń fabularnych przełknąć nie mogłem. Takie numery jak w MW2 bez problemu przeszłyby w grze klasy B, ale nie w kontynuacji jednej z najlepszych strzelanek ostatnich X lat. IW samo siebie nakręciło i po prostu przegięło przysłowiową pałę...
Zgadzam się, że fajnie jest sobie przejść jakąś maksymalnie efektowną misję, ale frajda z tego jest tylko do momentu, w którym potykasz się o dziury w scenariuszu.
MW1 też nie jest ideałem, bo jakim cudem np. Zakajev dorwał się do głowic jądrowych i wysłał je na USA w ostatniej misji? Do tego trzeba kodów aktywacyjnych, kluczyków i cholera wie czego. Ale mimo że takie zagranie jest nierealistyczne, to nie wali po oczach i nie krzyczy "bzdura alert!".

Dnia 26.08.2010 o 23:13, Piotr13PL napisał:

Sam sobie zaprzeczyłeś. "Generalnie miód jest dobry, słodki, pasuje do herbaty, ale ogólnie
to nie polecam, zły produkt"

Ja tego tak nie widzę. MW2 jest ogólnie dobre, ale gorsze od MW1 i moich oczekiwań. A podchodziłem do tej gry naprawdę spokojnie, bez hype''u.
I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie mogę zrozumieć, dlaczego głównyy obrazek zapowiedzi artykułu nie przenosi nas do właściwego tekstu, tylko ten głupi czerwony pasek to robi. Każdy chyba odruchowo klika w obrazek i dopiero póżniej zaczyna szukać tego paska. Nigdy tego nie zmienicie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szypek26, weź pod uwagę, że sytuacja na świecie pokazanym w grze nie jest odzwierciedleniem obecnej sytuacji na świecie. Denna i nietrzymająca się kupy fabuła? Pokaż mi drugą grę z tak dobrą i wciągającą fabułą, że nieraz możesz mieć wrażenie, że nie grasz, a oglądasz świetny, interaktywny film.

BTW. Jeżeli rwałeś sobie włosy z głowy podczas gry, to gratuluje. Ja wolałem rozkoszować się naprawdę świetną grą, a nie szukać dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 23:57, GranGTX napisał:

oglądasz świetny, interaktywny film.

Problem w tym że nie wszyscy lubią filmy typu zabili go i uciekł ;)

Pamiętam jak pierwsze CoD reklamowano hasłem "No one fights alone", i to było czuć w grze. Mieliśmy wielu kompanów, i byliśmy tylko jednym z wielu trybików. Misje w których działaliśmy sami(o ile pamiętam to Tama i Triplitz) uważałem za najsłabsze. W CoD4 misje SAS nie były jeszcze tak przesadzone, a misje Marines były całkiem fajne, bo ciągle byliśmy członkiem większego zespołu.

Ale misje TF141 w MW2 to już miejscami są zabawne. W kilka osób wyrzynamy połowę Rio? Da się załatwić!
Dwie osoby przebijają się przez fortecę najemników i gonią motorówką śmigłowiec? ROTFL

MW2 jest jak kasowy, amerykański film akcji i ma podobny problem: fajnie się ogląda, ale jak się potem pomyśli to jest przesadzone i bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu, co mówią złośliwcy, MW2 to dobra gra. Jednak jej największą wadą, oprócz idiotycznego systemu wyszukiwania gry przez neta, jest właśnie fabuła, która jest po prostu debilna... Już nie chodzi o atak Rosji na Amerykę, to akurat można jeszcze wybaczyć (zakładając że żaden z przywódców tych krajów nie użyłby atomówy)
ale o idiotyczne "usprawiedliwianie misji"
Popatrzmy na parę przykładów :

-Rosjanie atakują Stany, ze względu na incydent na lotnisku... kurna, we wcześniejszej misji rozpieprzamy im całą bazę wojskową... ale nie, Ruscy dobiorą się do Twojej dupy dopiero gdy zabijesz kilkunastu cywili, co tam baza militarna...akurat.
- Zespół 141 dowodzony przez Amerykańskiego Generała, ale składający się z samych Brytyjczyków... dziwne.
- Tajny zespół śledzi nie wiadomo po co handlarzy bronią którzy sprzedali ją wcześniej Makarovi... po jasną cholerą ? A kogo to obchodzi, skąd facet miał broń ? A nawet jeśli, to fajnie że po ich złapaniu w ogóle nie wykorzystano tego faktu w następnych misjach, tak jakby sami twórcy dobrze zdawali sobie sprawę że jest to zbędne. Ot, pretekst by ze dwie misje były w Brazylii. Inna sprawa że cały tamtejszy gang to tak naprawdę spora armia wyposażona w nowoczesną broń. Skurczybyki mógłby bez problemu przejąć całe miasto.
-Fala uderzeniowa z atomówy która bez problemu niszczy satelitę na orbicie... WTF !? Bez przesady, ludzie...

Przykłady można by mnożyć, ale mam nadzieję że oprócz efektywność, Black Ops będzie miał nieco lepszy scenariusz. Ten z pierwszego MW był akurat bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowam się jak moderator. Czy mogło by szanowne państwo nie rozmawiać o MW2, gdyż jest to relacja myszy z pokazu Black Ops. Dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fala uderzeniowa z atomówy która bez problemu niszczy satelitę na orbicie... WTF !? Bez przesady, ludzie...

Darkstar181 sorki że poprawie ale to był impuls elektromagnetyczny który niszczy wszystkie urządzenia elektryczne w swoim dość dużym zasiegu zależy od rozmiaru bomby:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 13:13, rslaski napisał:

Darkstar181 sorki że poprawie ale to był impuls elektromagnetyczny który niszczy wszystkie
urządzenia elektryczne w swoim dość dużym zasiegu zależy od rozmiaru bomby:D

Impuls elektromagnetyczny wywołany eksplozją nuklearną na sporej wysokości. I tak, wyłącza on elektronikę, ale nie sądzę żeby to spowodowało zamienienie ISS w kupę szczątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 23:05, szypek26 napisał:

favelach wszyscy strzelają z karabinów z celownikami laserowymi / dot sight?!

Był jakiś czas temu film o policji w favelach na Discovery albo NG i pokazali jaką broń posiadają gangi.
M16A4 z granatnikami (sic!), karabiny maszynowe, snajperki. Uzbrojeni są jak wojsko. Cena prawdziwego nowego celownika optycznego/laserowego zaczyna się od 300$ (dla nich to jest nic), a zamówić może taki każdy z dostawą do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 13:26, byverter napisał:

M16A4 z granatnikami (sic!), karabiny maszynowe, snajperki. Uzbrojeni są jak wojsko.
Cena prawdziwego nowego celownika optycznego/laserowego zaczyna się od 300$ (dla nich
to jest nic), a zamówić może taki każdy z dostawą do domu :)

Tutaj mnie zaskoczyłeś o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 13:13, rslaski napisał:

Fala uderzeniowa z atomówy która bez problemu niszczy satelitę na orbicie... WTF !? Bez
przesady, ludzie...

Darkstar181 sorki że poprawie ale to był impuls elektromagnetyczny który niszczy wszystkie
urządzenia elektryczne w swoim dość dużym zasiegu zależy od rozmiaru bomby:D

Wiem czym jest taki Impuls. Ale polega on na wyłączeniu (zniszczeniu) samej elektroniki, a nie całej konstrukcji. Ten satelita, jeżeli oczywiście zakładamy że fala do niego dojdzie, powinien co najwyżej przestać funkcjonować,ale nie rozpaść się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 10:52, Darkstar181 napisał:

- Zespół 141 dowodzony przez Amerykańskiego Generała, ale składający się z samych Brytyjczyków...
dziwne.


A co jeszcze dziwniejsze, podczas pierwszej misji w faweli, twoim kierowcą jest koleś z flagą amerykańską na ramieniu i australijską na czapce :P

Black Ops... Pewnie zagram, któryś z kumpli kupi. Osobiście wstrzymuje się z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darkstar181

ISS nie zostało by zniszczone a nawet draśnięte ....po pierwsze ISS jest w pewnej odległości od planety...w grze jest pokazana b.blisko....po drugie fala uderzeniowa nie rozchodzi sie w kosmosie....dlaczego? NIE MA TAM ATOMÓW KTÓRE BYŁY BY W STANIE SIE ODEPCHNĄĆ....fizyka 3 klasa gim. Jedyne szczątki które przemierzały by kosmos to szczątki bomby ale nie stanowiły bo zagrożenia dla ISS...jedyne co mogły by USZKODZIĆ to b.słoneczne.

Co do trejlera to fajnie wygląda...jak każdy trejler...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Black Ops zapowiada się ciekawie.A i jeszcze jedno,przestańcie się kłócić w sprawie zniszczenia ISS i realizmu MW2 bo autorom nie chodziło o realizm,lecz o frajdę którą gracz ma czerpać z gry.Jakbyście się mieli czepiać realizmu to lepiej się czepiajcie tego że rannym można się schować za jakąś skrzynką i zaraz wyjść w świetnym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 10:38, MalyWariat napisał:

Dla mnie Black Ops zapowiada się ciekawie.A i jeszcze jedno,przestańcie się kłócić w
sprawie zniszczenia ISS i realizmu MW2 bo autorom nie chodziło o realizm,lecz o frajdę
którą gracz ma czerpać z gry.Jakbyście się mieli czepiać realizmu to lepiej się czepiajcie
tego że rannym można się schować za jakąś skrzynką i zaraz wyjść w świetnym stanie :)


Właśnie! To Was nie dziwi? A co do nowego CoD już pre-oder zamówiony :) Razem z nowym AC, ale to szczegół. Grałem tylko w MW2 i dobrze mi się kojarzy- od takich gier oczekuję akcji, akcji i jeszcze raz akcji, a to tam było. Misje, które zostają w pamięci... dlatego kupię nowego CoD''a. Fabuła jest ważna, ale dla mnie w innych rodzajach gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować