Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2008 o 19:59, Jaki Ganh1 napisał:

> Mam pytanie ile kosztuje jakiś bardzo dobry monitor LCD cena nie gra narazie roli?

http://allegro.pl/item292031582_krol_monitorow_24_samsung_3_lata_gw_super_bajery_.html




Za 2600zł kupisz super neca 24 cale FullHD. Super kolory (matryca bodajże PVA), kąty niesamowite.

A i GATEWAY'a ci nie polecam bo w Polsce same odpadki. Pozatym są marnie wykonane. Zdarza się krzywy pivot (nawet o kilkanaście stopni), piszczący zasilacz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 21:50, cubba napisał:

Witam
Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym modelu monitora LCD LG FLATRON L 1753TR-SF:
http://www.maximedia.pl/?c=monitory.lcd&p=lg_flatron_l_1753tr_sf_l1753tr_sf

W sumie już jestem na niego zdecydowany, ale ciekaw jestem co o nim myślicie.


Bardzo ładny monitor, parametry też niczego sobie, jeżeli go kupisz to napisz, sądzę, że się nie zawiedziesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że CTR- już prawie zniknęły z rynku, według nie są lepsze od LCD. Powiem wam tylko, że ja mam monitor LCD, kupiony 4,5 roku temu, gdy jeszcze była to nowość i coś "extra", kosztował wtedy ok. 2100 zł.
Pół roku później kumpel kupował kompa, ma CRT i w porównaniu z moim zdecydowanie lepszy.
Rozdziałka do 1600x 1200, częstotliwośc do 120 Hz (100 optymalne) a u mnie jak to LCD 1024x860 i 75 Hz, przy dłuższym siedzeniu czuć różnicę.
Mam nadzieję (bo nie śledzę za bardzo tego rynku) , że dzisiejsze LCD- ki mają lepsze parametry, a na pewno mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:37, Mixon1988 napisał:

Rozdziałka do 1600x 1200, częstotliwośc do 120 Hz (100 optymalne) a u mnie jak to LCD 1024x860
i 75 Hz, przy dłuższym siedzeniu czuć różnicę.


W LCD częstotliwość odświeżania ma znaczenia. Przy LCD 40Hz to jak 250Hz przy CRT czy cośtakiego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pytanie co do monitora Philips 22 WS (1680x1050)
bo moja siostra taki sobie dzisiaj kupiła i ja też zastanawiam się nad kupnem tego monitora, bo w najbliższym miesiącu mam zamiar wywalić z pokoju telewizor i kupić sobie TUNER TV do komputera ale nie jestem pewien czy w większości gier (tych najnowszych) będę mógł ustawić taką dużą rozdzielczość ? np. w (wymienie te gry co mam) Crysis,BF2+JS,Q4,Oblivion,CS:Strike,HL2,F.E.A.R,GW, na moim obecnym monitorze LCD 19'' mogłam ustawić w tych grach maksymalną rozdzielczość 1280/1024 (standard)... ?

20080117222451

20080117222513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... ups widzę, że temat podupadł ;]

Mam problem (już długo miesięczny) z monitorem CRT. Otóż bardzo często (właściwie cały czas) zdarza mu się "błyskać jasnością" ;] Sorry nie wiem jak to nazwać. On po prostu bez przerwy miga. Tak jakby bez przerwy zmieniała się jasność. Nieraz jest to widoczne mocniej, nieraz słabiej. Z tym, że to nie są takie powolne zmiany. W ciągu sekundy miga tak kilkakrotnie. Może mnie zrozumieliście, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to jaśniej wyjaśnić...

Pozdrawiam...

EDIT - Dodaje od razu, że jest to model HIGHSCREEN MS 1797 DX. Ma już około sześciu lar ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie nowy Lg W52?? spoko monitor widziałem go w działani2 dni temu i jestem pod wrażniem jakości obrazu naprawde 1 liga wsród obecnie dostepnych monitorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, czy ktoś mi może mi powiedzieć dlaczego warto kupić LCD zamiast CRT, ale tak z kilka argumentów, bo trza rodziców przekonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ma tematu tylko o monitorach CRT, więc pytam tu...

Możecie polecić mi lepsze firmy, czy modele tych monitorków? Chcę się zaopatrzyć w CRT, tylko jestem kompletnie zielony w tych sprawach, nie wiem na co zwrqacać uwagę, czego unikać...

Z góry dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 11:20, rogoz94 napisał:

W sumie to nie ma tematu tylko o monitorach CRT, więc pytam tu...

Możecie polecić mi lepsze firmy, czy modele tych monitorków? Chcę się zaopatrzyć w CRT,
tylko jestem kompletnie zielony w tych sprawach, nie wiem na co zwrqacać uwagę, czego
unikać...

Z góry dzięki ^^


Polecam ten monitor HP 7500. Mam go już jakiś czas i nie mam z nim problemów, a do tego jak na CRT ma dość przyzwoity wygląd.

20080628112522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się dziś najadłem strachu. Półtorej godziny próbowałem naprawić monitor. Co było z nim nie tak? Od, biały ekran, nic więcej. Podłączałem do konsoli, do PC, odłączałem, włączałem, wyłączałem, stukałem, rzucałem... Czekałem, aż się nagrzeje, czekałem, aż się ostygnie...
... urok CRT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 14:31, 143872 napisał:

Jaka jest różnica w odświeżaniu między np. 60hz a 75hz?

Taka jak między 1/60 sekundy a 1/75 sekundy.
1 Hz = 1/1 s a np. 2 to już 1/2s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:18, Szlomber napisał:

Taka jak między 1/60 sekundy a 1/75 sekundy.
1 Hz = 1/1 s a np. 2 to już 1/2s.

A tak po "polsku" to co mi to daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jeżeli chodzi o CRT to jest to zmniejszenie migotania ekranu, dzięki czemu mniej ci się oczy męczą.
Ale w przypadku LCD to na np. "bolączkę" oczu ma wpływ jasność monitora. Ja np. mam monitor LCD, który ma częstotliwość odświeżania 60hz, a po obniżeniu jasności w ogóle oczy nie bolą.

Taka rada: jak chcesz kupić CRT to koniecznie 100hz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim CRT mam opcję 200hz, ale kiedy ją ustawiam to myszka szybciej chodzi, tak jakbym zmienił DPI na większe. To coś nie tak czy tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować