Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Sam tak robiłem, ale wolę poświęcić się budowaniu niż wydobywaniu. Zabawa przestrzennymi klockami jest fajniejsza niż niszczenie świata od wewnątrz...

@Isildur
Zapamiętaj co napisałem gdy zabraknie ci cegieł, bo chyba nie zamierzasz budować wszystkiego z drewna :p
Zbudowałem wieżę z ok 7 tysięcy szklanych klocków... Przetopienie tego zajęłoby za dużo czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 20:42, Sigu napisał:

@Isildur
Zapamiętaj co napisałem gdy zabraknie ci cegieł, bo chyba nie zamierzasz budować wszystkiego
z drewna :p


Jestem w trakcie poszukiwania gliny, jak myślisz dlaczego moja chatka jest zrobiona praktycznie z piaskowca? ;]

Dnia 02.07.2011 o 20:42, Sigu napisał:

Zbudowałem wieżę z ok 7 tysięcy szklanych klocków... Przetopienie tego zajęłoby za dużo
czasu...


Owszem zajęłoby sporo czasu, ale za to jaka satysfakcja, że się to samemu zrobiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 20:42, Sigu napisał:

...


Za przeproszeniem, pieprzenie. Jestem w polowie projektu, juz teraz zuzylem jakies 12k ziemi, 18k wypalanego kamienia, 6k piaskowca i pare tysiecy cobblestonu, wszystko recznie wydobyte. Chce zrobic latajace krysztaly, wydobylem juz 25 klockow diamentow i 130 klockow lapisu i nie uwazam tego za strate czasu. Kopanie jest czescia tej gry. Oczywiscie jezeli ktos chce to moze korzystac z komend, ale odrobina wysilku jeszcze nikomu nie zaszkodzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 20:46, Isildur napisał:

Owszem zajęłoby sporo czasu, ale za to jaka satysfakcja, że się to samemu zrobiło ;)


Samo ułożenie tych klocków daje ogromną satysfakcję. Ja korzystam z moda z edytorem ekwipunku w grze i jestem bardzo zadowolony. Pewnie byłbym bardziej, gdybym grał "uczciwie", ale i tak satysfakcja jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wanna be rich and I want loads of money.
I don''t care about clever,
I don''t care about funny.
To chyba tłumaczy wszystko, jeśli zrobiłem błąd w cytacie, przepraszam :p
Wolę projektowanie na modelach 3D niż kopanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 20:42, Sigu napisał:

Zbudowałem wieżę z ok 7 tysięcy szklanych klocków... Przetopienie tego zajęłoby za dużo
czasu...



no ale jakbys jednak zrobil to sam to moglbys pewnego dnia stanac sobie przed ta wieza, przeleciec wzrokiem od dolu do gory i pomyslec "ooo [m-I]... ja wiedzialem ze jestem zajebisty, ale teraz to juz chyba przesadzilem"
;)

Takie male pytanko mam. Dalo by sie zrobic winde wodna prowadzaca od dna swiata az do domku naszego np. ?
Wogole czy sie da jeszcze cos takiego zrobic? Dawno nie gralem, teraz to widze ze jakies deszcze padaja i nawet pieruny :D fajnie sie dzieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 00:04, diablolod napisał:

no ale jakbys jednak zrobil to sam to moglbys pewnego dnia stanac sobie przed ta wieza,
przeleciec wzrokiem od dolu do gory i pomyslec "ooo [m-I]... ja wiedzialem ze jestem
zajebisty, ale teraz to juz chyba przesadzilem"
;)


Ale takiego słownictwa jak wulgaryzmy nie mam zamiaru tolerować, Degrad -1 za słownictwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 00:04, diablolod napisał:

Takie male pytanko mam. Dalo by sie zrobic winde wodna prowadzaca od dna swiata az do
domku naszego np. ?

Poszukaj na YouTube, wpisz coś w stylu "Minecraft water elevator 1.7.2".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2011 o 00:13, Isildur napisał:

Ale takiego słownictwa jak wulgaryzmy nie mam zamiaru tolerować, Degrad -1 za
słownictwo...



Prawde mowiac to tu mnie bardzo zdziwilies,w koncu chodzilo mi o "oddanie uczucia"... no chyba ze ooo kurcze twoim zdaniem niesie dokladnie takie same odczucie ;)


Denerwuje mnie ciagle to ze po kazdej nocy kolo domku lataja mi te zielone creepery. Nie chca sie palic jak ich pobratymcy nie wiem dlaczego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 01:00, Sigu napisał:

No wiesz... w normalnej wersji gry teoretycznie powinno je zabić światło pochodni ^^


??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Światło w Minecrafcie podzielone jest na poziomy ( od 15 ( 100% jasności ) do 0 ( ok. 3% jasności )). Moby nie podchodzą do światła na poziomie 7 lub wyżej. Pochodnia tworzy światło na poziomie 14 więc będą się spawnowac przy nim świnie, owce itd. itp. ale inne moby do pochodni nie podejdą. Ale to jest teoria, jak jest w praktyce nie wiem, gram na peaceful...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Creepery nie giną od słońca. Po prostu, tak już jest.
Przy świetle, np pochodni, lawy, nie spawnują się potwory, ale podejść mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drewno, węgiel i stawiamy pochodnie na całej mapie!

Właśnie zauważyłem dość ciekawą rzecz... Czy jeszcze komuś Minecraft przegrzewa komputer bardziej niż np. Aion, Bad Company 2 czy inne wymagające produkcje? Jestem zdziwiony działaniem Minecrafta na mojego topiącego się prawie po 2h grania laptopa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jaki jestem hepi z tego powodu :p
Po co w domu ogrzewanie? Wystarczy Minecraft, ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 20:24, Sigu napisał:

Jeśli tworzysz projekt to używanie linii komend nie jest zbytnim oszustwem... Sam tak
robiłem, ale kopanie wszystkiego samemu było monotonne, długie i jak przyszło co do czego
zabrakło mi materiału w miejscu w którym kopałem :p


IMO na tym właśnie polega, ta gra, by marnotrawić sobie czas na nawet takie duperele, jak wyłupanie miliona kawałków skał.
Używanie komend zwyczajnie znudziłoby mnie po kilku dniach, skoro nad niczym specjalnie nie musiałbym się wysilić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś stronka która przybliży mi zasady tej gry? Może ktoś wytłumaczy o co mniej więcej chodzi, na czym to wszystko polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 09:16, Ifym napisał:

Jest jakaś stronka która przybliży mi zasady tej gry? Może ktoś wytłumaczy o co mniej
więcej chodzi, na czym to wszystko polega?


Ta gra polega na budowaniu świata za pomocą wydobytych sześciennych bloków.
[Ang]: http://www.minecraftwiki.net/wiki/Gameplay
[Pol]: http://pl.minecraftwiki.net/Tryby_gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 09:16, Ifym napisał:

Jest jakaś stronka która przybliży mi zasady tej gry? Może ktoś wytłumaczy o co mniej
więcej chodzi, na czym to wszystko polega?

Polecam poradniki CTSG. Tu masz pierwszy : http://www.youtube.com/watch?v=1N69HbaBFbY
Nagrane jeszcze za czasów alphy, więc trochę nieaktualne, ale mimo wszystko uważam że wciąż są to chyba najlepsze polskie poradniki do minecraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować