Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

Tak z ciekawości postanowiłem sobie poszukać starych recenzji EVE. Zaglądnąłem na gamespot i zdziwiła mnie ta recka.

http://tnij.org/ep2d

Oczywiście masa lat minęło już, ale zabawnie się czytało ;P. Ciekawe tezy z przeszłości:
"tylko na miningu można porządnie zarobić"
"na paskach asteroidów w low sec, jedyne co ci grozi to wrogie npc"

ha ha, sporo się zmieniło :D.
Poza tym śmieszne jest narzekanie na to że nie ma w grze "ekspienia" ;).

A z innych rzeczy, znalazłem sobie jednak corpa i stwierdzam że to była dobra decyzja...z innymi ludźmi można więcej. Ostatnio strąciliśmy na pvp w low sec heavy assualt shipa vagabond :>. Cena regionalna 120m buahaha :D. Żeby nie było, to gostek piratem był więc to dobry uczynek ;). Security standing to miał on paskudny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam:
Co to jest?
Chodzi mi o ta poświatę przy obu Tengu. Widziałem to nie raz, ale nie mam pojęcia co to jest. W każdym razie nic czego używałem:)

20091030193545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 19:35, Dux napisał:

A że się tak zapytam:
Co to jest?
Chodzi mi o ta poświatę przy obu Tengu. Widziałem to nie raz, ale nie mam pojęcia co
to jest. W każdym razie nic czego używałem:)

To jest chyba Sensor booster ale pewny nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja doszedłem właśnie do momentu, gdzie zadania przerosły moje możliwości. A umiejętności juz z pewnością. Przynajmniej co do jednej misji - The Blockade lev. 3 z Angelsami, gdzie wykładam się już na 2 "dostawce" statków do ubicia, gdy wszystkich (tych "dokładek") jest cztery. Próbowałem już kombinować ze zmianą broni (artilery na autocanon), amunicji, "wspomagaczy" schielda, rozciąganiem tego latającego dziadostwa w jak najwieksze odległości od siebie i dalej nic. Mój hurrek na moich skilach nie wyrabia i tyle. Jestem w stanie ubić przy jednym "dolocie" góra dwa battlecruisery i trzeba spadać z powrotem, bo sie za duzo czerwonych pasków na tarczach robi (a czasem to nic nie ubije a i tak pora uciekać). Za szybko sięw jedna kupę zbieraja i tyle. Juz jeden agent sie na mmnie obraził, a drugi zlecil mi to samo. Tylko tu mi parę dni jeszcze zostało. Ale pewnie i tak za chwilę bedę mógł robic co najwyzej misje lev. 2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 20:18, Fumiko napisał:

Masz widać cienkie skille albo słaby fit, ja Blockade lvl 3 robiłam na Harbim i wyrabiałam...


Primo to jak najbardziej dps na kolana nie kładzie. Nie ta liga jeszcze i ciągle na T1 jadę.
Secundo faktycznie skille do shielda to bida z nyndzą jak powiadają i wziąłem się juz za ich upgrade (choć mam watpliwości czy zdążę:).
Tertio w fittowaniu specem nie jestem, to co mam, przynajmniej med sloty w zadnym ficie co widziałem u kogoś nie zauważyłem (przynajmniej w takiej konfiguracji). Ale inaczej jak jest efekty mam jeszcze gorsze. Czemu ten statek nie ma 6 med slotów tylko 4? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kogo zamierzacie oddać głos w wyborach na do gwiezdnej rady?
Widzę że większość kandydatów to Amerykanie i Holendrzy.

W ogóle może orientuje się ktoś jak wygląda ta ''wielka'' polityka w EVE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:54, Fatal-X napisał:

Na kogo zamierzacie oddać głos w wyborach na do gwiezdnej rady?
Widzę że większość kandydatów to Amerykanie i Holendrzy.

W ogóle może orientuje się ktoś jak wygląda ta ''wielka'' polityka w EVE?


Ja tylko wiem, że jest cos takiego. Ale ja nawet nie wiem jak sie głosuje, nie wspominajac już o tym, bym cos słyszał co reprezentują poszczególni kandydaci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:54, Fatal-X napisał:

W ogóle może orientuje się ktoś jak wygląda ta ''wielka'' polityka w EVE?


W skrócie: mało kogo to obchodzi póki jakieś "shit hits the fan", wtedy przez 15 minut jest zainteresowanie a potem każdy wraca do poda i zajmuje się swoimi sprawami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:54, Fatal-X napisał:

W ogóle może orientuje się ktoś jak wygląda ta ''wielka'' polityka w EVE?

Polityka in-game, a skład i zadania CSM nie mają ze sobą związku. Układ kosmopolitycnzy w New Eden zależy od tego jakie sojusze trzymają jakie terytoria oraz naturalnie jak o nie walczą. W tym kontekście istotne są sojusze, wspólni wrogowie, strony skłócone ze sobą od zawsze i nastawione na wzajemne zwalczanie bez względu na wszystko etc. Całość dotyczy kontroli zasobów (terytorialnych i ekonomicznych) w samej grze.
CSM natomiast jest ciałem doradczym dla CCP, którego rolą jest przyglądanie się rozwojowi EVE i zgłaszanie pomysłów/sugestii ze strony community. Dodatkową rolą jest nadzorowanie Devów, by nie powtórzyły się przypadki oszustw z którejkolwiek ze stron.
Z tego jasno wynika, że wybór przedstawiciela do CSM nie ma związku z polityką null-secu. Z drugiej strony szanse na wybór oraz ewentualne konsekwencje wyboru takiego a nie innego kandydata mogą wpływać na politykę. Wreszcie trzeba się zastanowić nad tym ile z opisywanych ról i możliwości CSM ma przełożenie na rzeczywistość in-game, a ile to po prostu nabijanie PRu przez CCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a dzisiaj serwer is closed, bo się Dominion wgrywa:) Oficjalnie do 22:00 czasu polskiego. Nie wiem jak to jest u CCP, ale cos mi się zdaje, ze mniejsza lub większa obsuwa jest całkiem prawdopodobna:P
Ja mam tylko nadzieję, że nie okaze się, że ów dodatek wymagać bedzie ściągnięcia plików o wadze półtorej giga czy cos w tych okolicach. Bo przy założeniu, ze przed moim pójściem spac serwer nie wstanie jeszcze, to przy 1mb łaczu to i jutro sobie wiele nie pogram :|


A najbardziej istotna zmianą dla mnie będzie możliwość przegladania wszystkich ubić swojej postaci, takze gdy ich ilość nie będzie się miescic na jednej stronie :EEE

A powazniej to sie chyba wcześniej hackingiem zainteresuję skoro wymagania do skila obnizają:) Na cloaku wczesniej zrobionym nic nie straciłem, bo i tak zarówno engineering jak i l\electronics miałem zrobiłem na lev. 5 juz wcześniej, bo wkurzające było jak co rusz nie dało się sfitować statku, bo albo CPU albo PG brakowało. Choć nie bardzo wiem, czy w ogóle można mówić o jakiejś "stratności" w postaci zbyt wysokiego jakiegoś skilla;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 12:11, Dux napisał:

Nie wiem jak to jest u CCP, ale cos mi się zdaje, ze mniejsza lub większa obsuwa jest
całkiem prawdopodobna:P

Mam nadzieję że nie, zaczęli pracę całkiem wcześnie więc może obejdzie się bez obsuwy czy innych crashów serwa.

Dnia 01.12.2009 o 12:11, Dux napisał:

A powazniej to sie chyba wcześniej hackingiem zainteresuję skoro wymagania do skila obnizają:)

A ja chyba nie :p... praktycznie jedyne co mnie interesuje tak konkretnie ze zmian to obniżenie kosztów w punktach lojalnościowych na BSa Navy na którego się chyba skuszę.
Ewentualnie ta przeglądarka się przyda nowa, bo aktualna była beznadziejna.

Reszta to jakieś szmery bajery dla alianców w 0.0 które mnie nie interesują. Ok, pewnie nowe zasady ulepszą wojny między sojuszami itd ale na razie 0.0 to nie mój konik, to mnie więc zwyczajnie nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie bardziej techniczne pytanko mam: jeśli po trialu, który skończyłem 2 miesiące temu, nie przedłużyłem subskrypcji, to czy moja postać ciągle jest w systemie i mógłbym normalnie zacząć grać od tego momentu, gdzie skończyłem?
Inna sprawa, ale z waszych wypowiedzi wynika, że dzisiaj to i tak nie ma sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 12:32, Fatal-X napisał:

Mam nadzieję że nie, zaczęli pracę całkiem wcześnie więc może obejdzie się bez obsuwy
czy innych crashów serwa.


Oby, ale patrząc na to, że w ostatnich dniach juz crashów kilak było, to moze byc różnie. No chyba, ze przez to limit crashów już wyczerpali;)

Dnia 01.12.2009 o 12:32, Fatal-X napisał:

A ja chyba nie :p... praktycznie jedyne co mnie interesuje tak konkretnie ze zmian to
obniżenie kosztów w punktach lojalnościowych na BSa Navy na którego się chyba skuszę.
Ewentualnie ta przeglądarka się przyda nowa, bo aktualna była beznadziejna.


No ja ostatnio większość czasu w WH siedzę, więc hacking do lokacji śpiochów typu radar będzie jak ulał. Faction BSy to dla mnie nadal daleka daleka przyszłość;)
A lepsza przegladarka (oby była faktycznie lepsza) rzeczywiście się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 12:45, GanD napisał:

Takie bardziej techniczne pytanko mam: jeśli po trialu, który skończyłem 2 miesiące temu,
nie przedłużyłem subskrypcji, to czy moja postać ciągle jest w systemie i mógłbym normalnie
zacząć grać od tego momentu, gdzie skończyłem?
Inna sprawa, ale z waszych wypowiedzi wynika, że dzisiaj to i tak nie ma sensu ;)


Nie mam pojecia, ale z tego co wyczytałem, to konta trialowe po wprowadzeniu Dominion maja być kasowane po 14 dniach nieaktywności. Pytanie tylko, czy w takim przypadku jak Twój oznaczać to będzie automatyczna kasację zaraz po wgraniu dodatku, czy tez te 14 dni konto jeszcze będzie "wisieć". Wcześniej zdaje się nie byłoby z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 12:50, Dux napisał:

Nie mam pojecia, ale z tego co wyczytałem, to konta trialowe po wprowadzeniu Dominion
maja być kasowane po 14 dniach nieaktywności. Pytanie tylko, czy w takim przypadku jak
Twój oznaczać to będzie automatyczna kasację zaraz po wgraniu dodatku, czy tez te 14
dni konto jeszcze będzie "wisieć". Wcześniej zdaje się nie byłoby z tym problemu.


Dzięki, za dzień lub dwa spróbuję się zalogować na stronie www (teraz się, jak wiadomo, nie da). Jeśli się uda, to chyba będzie oznaczało, że moje konto ciągle istnieje. Mam nadzieję, bo nie chciałbym zaczynać wszystkiego od nowa (tzn. learning...). A dopiero obecnie sytuacja na tyle mi się ustabilizowała, że mam trochę czasu na granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem aktywować konto, ale po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych i wybraniu opcji confirm wyskakuje mi taki błąd:

Payment 9775695 failed Credit Card risk assessment with ErrorCode: 22000010 and ErrorMessage: NO DRIVER FOR COMMUNICATION. Your transaction reference number is: 9775695

Co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 14:58, GanD napisał:

Chciałem aktywować konto, ale po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych i wybraniu opcji
confirm wyskakuje mi taki błąd:

Payment 9775695 failed Credit Card risk assessment with ErrorCode: 22000010 and ErrorMessage:
NO DRIVER FOR COMMUNICATION. Your transaction reference number is: 9775695


Co z tym fantem zrobić?


Ja sobie kartę odpusciłem i upgradowałem z PayPala:) Ewentualnie petycja moze jakaś do operatora. Bo chyba Twojej karty też uznać nie chcą.
Albo nadal robia przy kontach i mozliwość zapłaty jest jescze zablokowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, do duszy, niespecjalnie mi się widzi zakładanie konta PayPal i czekanie 3 dni aż przelew przejdzie, bo tam mi też karty nie akceptuje, a nie mam pojęcia dlaczego, już kiedyś korzystałem z kart banku ING w tego typu transakcjach i nie było problemu. Trudno, szybciej się chyba niestety nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze w takim razie zaczekaj, aż update skończą i sprawdź czy wtedy odpali. A nuż faktycznie opcja płatności jeszcze nie jest aktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować