Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 - demo na PC już dostępne

159 postów w tym temacie

> Tak z ciekawosci- podaj parametry tego kompa 4-letniego :)

No to podał ;-) Tak jak pisałem - kiepsko u niego z wyliczeniami a i z pamięcią też coś nie teges ;-) Radeon HD4850 512 MB debiutował na rynku w czerwcu 2008 r., także jakby nie patrzeć coś się nie zgadza. No chyba, że facet zakrzywił czasoprzestrzeń, skoczył na moment w przyszłość, kupił tego "radka" i wrócił do 2006 r ;-)

O tym, że komp to dla niego tylko: procek, karta i ram (wtedy jak się mocno naciągnie to faktycznie może wyjść 1500 zł. albo i jeszcze mniej) już nie będę pisał, nie chce się zanadto wyzłośliwiać ;-)

ps.Procka, który podał też chyba w 2006 jeszcze nie było... (co najwyżej w głowach inżynierów Intela) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo sprawdzone. Muszę przyznać ze całkiem ładnie gra się prezentuje, system alki jest bardzo uproszczony, ale to nie przeszkadza, miałem dużo zabawy podczas walk. Akcja w Demie była bardzo wartka i wciągająca, dostajemy w niej dużo ekwipunku na przetestowanie ulubionego stylu walki, można by powiedzieć ze aż za dużo, miałem wrażenie że na koniec gry nasz bohater stał się już niezłą kosiarką a to dopiero na 4 poziomie.

Co do wymagań sprzętowych, mogę tylko potwierdzić że te podane są bardzo zawyżone, gra jest nieźle zoptymalizowana. Grałem bez żadnych przycięć z wszystkim na full za wyjątkiem cieni - medium i particle quality - medium w rozdzielczości 1024x768 (wyższa na 17 calowym wygląda nie za dobrze).
Sprzęt:
Athlon 64 X2 5600+
2GB Ram
HD 3870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lordpilot

Buhuhahaha.... To mam się rozumieć, że na rynku są tylko zestawy w całości do kupywania a samemu nie można z części złożyć? Pogratulować po prostu doskonałości wieku młodzieńczego. Ależ się uśmiałem.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Gothic 4 lipnie się przedstawia..., za sztywne ruchy widzę w tej grze, co do grafiki uważam że na 100% jest lepsza od G3 ale za to nawet na moim kompie:

Processor: Intel Core 2 Duo 3,00 Ghz
karta graficzna: nVidia Geforce 9600 GT (1GB Ram)
Ram: 2,50 GB Ram

Na maks detalach trochę muli ta gra :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak xD Demko pobrałem przeszedłem i jestem zadowolony z niego xD czekam teraz na pełna wersję i bankowo kupuje xD co do wymagań minimalnych to nie ma się co bać mój komp - Intel Core 2 Duo 2.53 , 3.25 RAM i Geforce 8800 GT i wszystko śmiga na full detalach w rozdziałce 1440x900 a i 1680x1050 gra chodzi płynnie , więc nie am stracha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 10:22, tofikowski napisał:

Tak... To jakieś z marketu kompy kupywałeś.... Mój ma 4 lata, kosztował 1500zł i wsio
na full wciąga.


Mylisz sie, sam go skladalem.

I nie wiedzialem ze Radeon 4850 ma 4 lata...o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 12:46, Lordpilot napisał:

> Tak z ciekawosci- podaj parametry tego kompa 4-letniego :)

No to podał ;-) Tak jak pisałem - kiepsko u niego z wyliczeniami a i z pamięcią też coś
nie teges ;-) Radeon HD4850 512 MB debiutował na rynku w czerwcu 2008 r., także jakby
nie patrzeć coś się nie zgadza. No chyba, że facet zakrzywił czasoprzestrzeń, skoczył
na moment w przyszłość, kupił tego "radka" i wrócił do 2006 r ;-)

O tym, że komp to dla niego tylko: procek, karta i ram (wtedy jak się mocno naciągnie
to faktycznie może wyjść 1500 zł. albo i jeszcze mniej) już nie będę pisał, nie chce
się zanadto wyzłośliwiać ;-)

ps.Procka, który podał też chyba w 2006 jeszcze nie było... (co najwyżej w głowach inżynierów
Intela) ;-)


też mi coś nie pasowało ;) bo wtedy własnie ja sam kupowałem mocny jak na owe czasy sprzęt i nijak nie mogłem się w 2 tys. zmieścić. no i te parametry...wtedy chyba niektórych rzeczy jeszcze na rynku nie było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2010 o 13:18, castlerock napisał:

też mi coś nie pasowało ;) bo wtedy własnie ja sam kupowałem mocny jak na owe czasy sprzęt
i nijak nie mogłem się w 2 tys. zmieścić. no i te parametry...wtedy chyba niektórych
rzeczy jeszcze na rynku nie było....


Do tego jeszcze dodac trzeba xboxa ktorego sprzedal bo ma takie same gry co PC ;) i ps3 ktore pozyczyl...ale sie ubawilem na przerwie z roboty hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 10:22, tofikowski napisał:

Tak... To jakieś z marketu kompy kupywałeś.... Mój ma 4 lata, kosztował 1500zł i wsio
na full wciąga.


Chciałbym zobaczyć to "wsio" na twoim Dual Core E2140, którego podkręciłeś do "zawrotnej" prędkości 2GHz xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:24, Hommicide napisał:

> Tak... To jakieś z marketu kompy kupywałeś.... Mój ma 4 lata, kosztował 1500zł i
wsio
> na full wciąga.

Chciałbym zobaczyć to "wsio" na twoim Dual Core E2140, którego podkręciłeś do "zawrotnej"
prędkości 2GHz xd

Masz wyżej link do kanału na YT. ;) Na zawrotnej szybkości przy której twój z większą wymięka...

@Gosu Buhuhaha... Na przerwie w pracy... hahaha... W szkole to się zgodzę. :)

@Lordpilot

Płyta Główna, Procesor, RAM, Zasilacz, Dysk, Nagrywarka, Wiatrak FAN, obudowa itd., wszystko z 2006r. Lipiec 2008r, dokupiony za cenę 50% mniejszą u kolegi w komputronik''u Radeon HD4850.

A co boli, że wszystko działa elegancko na takim sprzęcie... No poczekaj mama ci kupi (zestaw) wkrótce lub tato albo już kupili... ;) Zaraz będzie: "A co zazdrościsz?". Taaa... Zazdroszczę Twoim Rodzicom i kolegą, że wytrzymują z tobą. :D

Ps. all, Gameplay zaraz upnę na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>"Masz wyżej link do kanału na YT. ;) Na zawrotnej szybkości przy której twój z większą wymięka"

Tak, mam link do jakiegoś kanału. Kanału, który wcale nie musi być twój, a dodatkowo nikt nie napisał tam, jakie podzespoły ma jego komputer. Dowiedziałem się jeszcze, że twój genialny proc - najwolniejszy Dual Core z możliwych - bije na głowę C2D z wyższym taktowaniem i większą ilością cache. Jeśli nadal myślisz, że masz rację, to pokaż mi jakikolwiek benchmark, gdzie Pentium Dual Core E2140 (nawet podkręcony do 2GHz) wygrywa z C2D E4600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówiłem, że wygrywa w testach itd. Mówiłem o działaniu w praktyce... Bo tak mówicie jakbyście zazdrościli chodź niema czego. A wygląda na to, że stary proc lepiej działa stąd tak mnóstwo krytyki? do mnie, że na starszym lepiej.. Na Kanale YT w kilku filmach masz podane parametry. A Jak taki dociekliwy czy to nielewy kanał to popytaj znajomych moich z YT. A na nie dowiarke jak pisałem zaraz gameplay z Arcanii, oczywiście na max detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:51, tofikowski napisał:

A czy ja mówiłem, że wygrywa w testach itd. Mówiłem o działaniu w praktyce... Bo tak
mówicie jakbyście zazdrościli chodź niema czego. A wygląda na to, że stary proc lepiej
działa stąd tak mnóstwo krytyki? do mnie, że na starszym lepiej.. Na Kanale YT w kilku
filmach masz podane parametry. A Jak taki dociekliwy czy to nielewy kanał to popytaj
znajomych moich z YT. A na nie dowiarke jak pisałem zaraz gameplay z Arcanii, oczywiście
na max detalach...


1. "Na zawrotnej szybkości przy której twój z większą wymięka..." - Oto twoje słowa, z których wynika, że E2140 przebija wydajniejszy procesor, co jest oczywiście kompletną bzdurą, bo ten PDC nie przebija E4600 pod żadnym względem. Jest wolniejszy w grach, w konwertowaniu filmów itp. Nie znajdziesz żadnej kategorii, w której twój procesor mógłby pobić najstarszą serię c2d.

2. " A czy ja mówiłem, że wygrywa w testach itd. Mówiłem o działaniu w praktyce" - odsyłam wyżej. Nigdzie nie mówiłeś, że chodziło ci (jak ty to nazwałeś) "działaniu w praktyce". Swoją drogą, o jakie inne działanie mogło mi chodzi? o "wygląd na półce"?

3. Wcześniej prawiłeś o kompie z 2006 roku, ale twoje kłamstwa bardzo szybko wyszły na jaw. Wymieniałeś kartę w 2008 roku, więc nie możesz mówić, że twój wspaniały komp jest z 2006 i "WSIO" działa na full. Spróbuj uruchomić np. GTA IV choćby na najniższych. Będziesz miał spadki do mniej niż 15fpsów, a tego chyba płynnością nie nazwiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 08:26, Gosu napisał:

Graficznie ta gra dla mnie prezentuje sie gorzej niz Raisen z przed roku, woda wyglada
okropnie, drzewa tak sobie, pod wzgledem grafiki bardzo kiepsko, co do gameplaya to sie
nie wypowiem bo co mozna powiedziec po demie.


Więc jestem pewny że nie grałeś na full detalach. Raisen ma słabszą grafike. I to widać gołym okiem. Co to wody, jak pisalem wyżej... jest śliczna jeśli chodzi o różne kałuże, ale morze/ocean jest naprawde zrypany i nie dorpacowany. To jedyny minus jesli chodzi o grafike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może panowie wrócą do komentowania dema gry, a nie wykłócania o sprzęt? Bo widzę, że zaczyna się tutaj robić bezsensowny flame...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:51, tofikowski napisał:

A czy ja mówiłem, że wygrywa w testach itd. Mówiłem o działaniu w praktyce... Bo tak
mówicie jakbyście zazdrościli chodź niema czego. A wygląda na to, że stary proc lepiej
działa stąd tak mnóstwo krytyki? do mnie, że na starszym lepiej.. Na Kanale YT w kilku
filmach masz podane parametry. A Jak taki dociekliwy czy to nielewy kanał to popytaj
znajomych moich z YT. A na nie dowiarke jak pisałem zaraz gameplay z Arcanii, oczywiście
na max detalach...


na tym sprzecie który masz arcania ma ci chodzić na maksymalnych płynnie?!!!!! daj spokój, już nie raz tutaj tacy mitomani się rozpisywali.
pamietam jak jakiś gostek udowadniał że przy procku 1,7 i 700 MB ramu i Geforce 7200 G3 chodził mu bez ścinek na maksymalnych. Nawet gameplaye zapodawał i w żywe oczy twierdził że nie widac na nich ścinek..:D

Edit:
Isildur - sorry, ale na takie herezje jakie wygłaszaja co niektórzy, trudno obojetnym pozostać.
Niemniej zastosuję się do polecenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"to pokaż mi jakikolwiek benchmark, gdzie Pentium Dual Core E2140 (nawet podkręcony do 2GHz) wygrywa z C2D E4600." Czy tu nie chodziło ci o teorie? Bo mi się wydaje, że tak.

"Nigdzie nie mówiłeś, że chodziło ci (jak ty to nazwałeś) "działaniu w praktyce". Swoją drogą, o jakie inne działanie mogło mi chodzi? o "wygląd na półce"? " Odsyłam również wyżej...

" Wcześniej prawiłeś o kompie z 2006 roku, ale twoje kłamstwa bardzo szybko wyszły na jaw. Wymieniałeś kartę w 2008 roku, więc nie możesz mówić, że twój wspaniały komp jest z 2006 i "WSIO" działa na full. Spróbuj uruchomić np. GTA IV choćby na najniższych. Będziesz miał spadki do mniej niż 15fpsów, a tego chyba płynnością nie nazwiesz."

Mówiłem i tego się będę trzymał... Dla ciebie GTA 4 ode mnie (Dodaj nagrywanie FRAPS''a plus jeden tylko patch). http://www.youtube.com/watch?v=TKhqQBSiYKs


@Isildur Żaden problem ja się bez problemu dostosuje... Ale trzeba też zauważyć, że co na niektórych to ciężko się nie odezwać. Pożera zazdrość lub ktoś coś zrobił nie po ich myśli i się wyżywają. Tyle razy mówiłem: Internet od Lat 18! A Panów co tak nie dowiarkują ciągle, zapraszam na Gadu: 10283412 a jak ktoś woli głosową rozmowę to na TeamSpeak''a 3 pokój też posiadam więc pisać na gadulca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo bardzo mi się spodobało. Pomimo wszystkich uproszczeń gra się przyjemnie. Optymalizacja też jest niezła, gdy zobaczyłem jakie wymagania ma mieć Arcania, to byłem niemalże pewien, że odpalę grę na max średnich detalach. W demie niemal wszystko ustawiłem na full, a gra śmigała.

System walki moim zdaniem jest lepszy niż ten z poprzednich odsłon, jednakże gra przez to stała się zbyt łatwa (szczególnie twórcy powinni popracować nad bronią dystansową, która jest niesamowicie potężna i pozwala na strzelanie w ruchu. Oznacza to, że możemy strzelać do wroga i w tym samym czasie cofać się do tyłu kompletnie ignorując walkę w zwarciu). Pod względem technicznym gra leży i kwiczy. Niewidzialne ściany strasznie irytują, niemożność nie tylko pływania, ale i wejścia do stawu na więcej niż kilka kroków jest nie do przyjęcia. Niestety animacja też czasami kuleje.

Martwi mnie jedna rzecz, mianowicie przedmioty, jakie zdobywamy w czasie podróży. Demo udostępniło całkiem pokaźną ilość sprzętu, który niejednokrotnie okazał się mocno przesadzony. Kończąc demo na 4 poziomie miałem wrażenie, jakby mój heros mógł z swoim obecnym sprzętem zawojować świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie trochę zawiodłem na Arcanii mimo wszystko - uważam , że drzewko skilli jest jakieś dziwne :P takie A''la Mass effect & Alpha Protocol to z Gothic III nawet mi się podobało a w Arcanii widze , że całkowicie zrezygnowali ze współczynników :P No i na co ja teraz bd kase sypał skoro pkt. umiejętności rozdaje sam za free >? :D jakiejkolwiek nauki w grze też chyba nie uświadczymy bo typek zbiera zęby wilków tak sam z siebie :P Echh spłaszczyli Arcanie do minimum :P - A ja dalej bd żył nadzieją , że nowy bezimienny zginie na końcu tej części przygnieciony jakimś Kamerdolcem czy czymś innym i zrobią Gothic V z Bezim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 15:01, diablo787 napisał:

A ja sie trochę zawiodłem na Arcanii mimo wszystko - uważam , że drzewko skilli jest
jakieś dziwne :P takie A''la Mass effect & Alpha Protocol to z Gothic III nawet mi się
podobało a w Arcanii widze , że całkowicie zrezygnowali ze współczynników :P No i na
co ja teraz bd kase sypał skoro pkt. umiejętności rozdaje sam za free >? :D jakiejkolwiek
nauki w grze też chyba nie uświadczymy bo typek zbiera zęby wilków tak sam z siebie :P
Echh spłaszczyli Arcanie do minimum :P - A ja dalej bd żył nadzieją , że nowy bezimienny
zginie na końcu tej części przygnieciony jakimś Kamerdolcem czy czymś innym i zrobią
Gothic V z Bezim :D


Wszystko dokładnie jak napisałeś.

Trudno żyć bez nauczycieli którzy nauczają. Jeśli nie będzie pobocznych misji tylko głowna, to naprawde sie zawiode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować