Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2012 o 18:01, Wielki_Bubba napisał:

Zauważyłem, że częściej je dostają feederzy niż najlepsi gracze w danej partii.

Właśnie przed chwilą miałem dwie gry, w których wypadło łącznie 6 przedmiotów. Jeden dla mnie (akurat się należało, gankowałem ostro jako Bounty), jeden dla leavera, 3 dla największych feederów i jeden dla gościa z mojego teamu który większą część gry był AFK.

Naprawdę powinni wprowadzić jakieś skrypty, które zwiększałyby szansę na dostanie przedmiotu dla osób, które dobrze grały...

Swoją drogą, są jakieś kary za raportowanie / leavy? W takim Heroes of Newerth powyżej iluśtam % leavów jest zablokowany matchmaking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:21, Mordant napisał:

Swoją drogą, są jakieś kary za raportowanie / leavy? W takim Heroes of Newerth powyżej
iluśtam % leavów jest zablokowany matchmaking.


Taa, trafia się do specjalnej kolejki dla leaverów, gdzie grasz tylko z takimi. No i przez to szuka dłużej gry, bo tam jednak jest sporo mniej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:24, Wielki_Bubba napisał:

> Swoją drogą, są jakieś kary za raportowanie / leavy? W takim Heroes of Newerth
powyżej
> iluśtam % leavów jest zablokowany matchmaking.

Taa, trafia się do specjalnej kolejki dla leaverów, gdzie grasz tylko z takimi. No i
przez to szuka dłużej gry, bo tam jednak jest sporo mniej osób.


Na 24h się tam trafia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:38, Ecko09 napisał:

Na 24h się tam trafia?


Zależy od tego który raz się ma karę. Ale pierwsza chyba jest nawet trochę mniejsza. Nie jestem pewien, nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 02.08.2012 o 19:38, Ecko09 napisał:

Na 24h się tam trafia?


Z tego co czytałem na oficjalnym forum to tak, ale słyszałem o dłuższych karach.

BTW jest jeszcze kara, że się nie dostaje punktów & przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:21, Mordant napisał:

Naprawdę powinni wprowadzić jakieś skrypty, które zwiększałyby szansę na dostanie przedmiotu
dla osób, które dobrze grały...


Niby by się przydało, tylko napisanie algorytmu wedłóg którego maszyna pozna kto grał dobrze a kto nie wcale nie jest takie proste. Oceniając gracza skrypt musiał by się na przykład zorientować w jakiej roli dokłądnie grasz, a to nie musi być oczywiste. Taki Lion czy Bane mogą radzić sobie i na midzie jako ganker i na side lane jako support więc przypisanie ich do jednej roli odpada (pomijam już to że jak ostatni raz midowałem Lionem to i tak musiałem sam wardować, a wylądawałem na midzie tylko dlatego że mój mądry team uznał że drow + bounty hunter to świetny long lane).

To co rzeczywiście Valve może zrobić to nie dawać itemów leaverom, system i tak już ich wyłapuje więc dołożenie dodatkowej zmiennej przy losowaniu nie powinno za bardzo przeciążyć serwerów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucze do skrzynek nie wypadają po grach, można je jedynie kupić, tak?

Bo jak na złość same skrzynki mi lecą (albo przedmioty dla postaci, którymi nie gram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 19:40, Mordant napisał:

Klucze do skrzynek nie wypadają po grach, można je jedynie kupić, tak?

Tak.

Dnia 05.08.2012 o 19:40, Mordant napisał:

Bo jak na złość same skrzynki mi lecą (albo przedmioty dla postaci, którymi nie gram).

Itemki zawsze możesz wymienić daj znać co masz nawet tu w temacie, lub udostępnij publicznie steam inventory i daj ogłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Quakenet IRCu, na kanale #dota2, rozdają klucze do bety. Nie wiem na czym to polega dokładnie, ale jak komuś zależy, to może warto się zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mam niezłe szczęście, co prawda nie wylosowało mnie (na 44 kluczy było prawie 900 chętnych osób), ale jedna osoba której się poszczęściło nie miała widocznie na niego ochoty, wkleiła swój klucz na główny kanał- a że czujne oko wszystko obserwowało i miałem otwarte okienko aktywacji produktu w steamie udało mi się zdobyć Dotę 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 21:43, Kopiec napisał:

/.../

Graty ;]

Mam nadzieję, że po TI2 Valve wprowadzi Meepo. Gram jeszcze sporo w starą Dotę i widziałem go dzisiaj w mojej drużynie. Robi za 5 w drużynie taki ogarnięty Geomancer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Od jakiegoś czasu dropią mi na przemian 2 itemy. Takim sposobem mam już 3 Stone Loins i 3 Forgemaster''s Armlet dla Axe''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś ustawić smarcasty w Docie?
Nie wyobrażam sobie grania bez tego, tracenie czas na wciskanie klawisza i jeszcze klikanie celowniczkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 15:16, Kopiec napisał:

Da się jakoś ustawić smarcasty w Docie?
Nie wyobrażam sobie grania bez tego, tracenie czas na wciskanie klawisza i jeszcze klikanie
celowniczkiem...

Przecież klawisz wciskasz jedną ręką, celujesz drugą. Gdzie tu jest tracenie czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalne, zawsze będziesz miał opóźnienie w stosunku do smartcastów. One są nie dość że szybsze, to o wiele bardziej wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 15:16, Kopiec napisał:

Da się jakoś ustawić smarcasty w Docie?
Nie wyobrażam sobie grania bez tego, tracenie czas na wciskanie klawisza i jeszcze klikanie
celowniczkiem...

Nie, co prawda słyszałem o zewnętrznym programie ale jest trochę z tym roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja gorzkich żali, tym razem oberwie się matchmakingowi:

Spokojna, cicha noc, odpalam grę, licząc na to, że może jednak stanie się cud i otrzymam po przeciwnej stronie graczy, którzy będą reprezentowali mój poziom, a nie poziom z deczka mówiąc wyjadaczy. Gdzie tam. Otrzymałem ludzi, którzy naprawdę dobrze ogarniają grę (w tym Invoker sypiący zaklęciami tak sprawnie, że albo był Azjatą albo miał bardzo dobrego bota, a to istna rzadkość w moich grach, a grałem już z wieloma Invokerami). W dodatku stanowili oni grupę ustawioną już przed wyszukaniem gry. No chwila, przecież wiadomo, że takim osobom, które są w ścisłej współpracy, będzie zawsze łatwiej grać niż randomom, które poznały się dokładnie w momencie rozpoczęcia gry. Dlaczego takie osoby są traktowane przez matchmaking w taki sposób, że dostają przeciętnych graczy na pożarcie? Ani my z tego frajdy nie mamy, bo dostajemy po czterech literach tak ostro, że grać się odechciewa, ani oni, bo gra z nami to dla nich żadne wyzwanie.

A, jeden z nich wziął Lycana. I wsadźcie sobie w buty teksty o tym jak to można go łatwo zablokować, bo zapominacie dodać, że oprócz standardowego "wystarczy wiedzieć jak" jest jeszcze "dobrze się zegrać i wypowiedzieć 50 magicznych słów w trzy sekundy podczas zaćmienia Księżyca w gaju prasłowiańskim, tańcząc na jednej nodze, a drugą robiąc szpagat 180 stopni" - bo tak mniej więcej wygląda poziom trudności blokowania Pudge''a, Lycana czy Ursy na grach publicznych z randomami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ci tłumaczyliśmy, że Ursa jest łatwy do zablokowania i tak jest. Natomiast nikt nie mówił o Lycanie, który jest po prostu świetny w każdych rękach. Włącz ulti i PPM na wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo ma jak dobierać graczy, bo poziomy doświadczenia nie są jeszcze zbyt wiarygodną miarą umiejętności gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować