Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Kto lubi gre ''''Mafia'''' - stara ale jara

2238 postów w tym temacie

Uwaga,w poście znajduje się wiele informacji na temat zakończenia gry.

Dnia 29.05.2008 o 16:53, JayL napisał:

Mam pytanie odnośnie zakończenia Mafii, więc osoby, które jej nie skończyły, a mają taki
zamiar uprzedzam, że będzie WIELKI SPOILER ODNOśNIE ZAKOńCZENIA GRY. A mianowicie
- ludzie, którzy rzekomo zabili Tommy''ego pytają się go, czy jest "panem Angelo". I
tu jest pewien problem. Przecież Tommy sam wcześniej powiedział, że zmienił tożsamość.
A chyba niemożliwym jest, żeby zmienili mu tylko nazwisko.

Zmienili mu nazwisko i imię ale co ma to do rzeczy?Don napewno był bardzo zdesperowany,skoro Tomy rozwalił całą Mafie.Skoro dopadł Franka w Europie(chociaż Sam mógł blefować,ale nie sądzę)to mógł odnaleźć Toma.Wpływy Mafii są ogromne.

Dnia 29.05.2008 o 16:53, JayL napisał:

Niby mówi, że przegrał, ale
przecież jego dołączenie do Mafii, śmierć Pauliego i konieczność zabicia Sama mogły świadczyć
o jego porażce, a nie jego śmierć. Co Wy o tym sądzicie? Bo mi to spokoju nie daje. ^^

Skoro było widać jak dostaje w głowę z obrzyna i to z takiej odległości,to mogło świadczyć tylko o jego śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 21:45, swietlik94 napisał:

Podobno gra jest wyśmienita. Kupię w najbliższym czasie. A, czy to prawda, że można wyłączyć
widok posoki?


Hm, z tego co pamiętam to jest dostępna opcja, w której regulujemy sobie ilość krwi na ekranie. Ja trochę ją sobie zwiększałem, bo podczas strzelanin ekran troszkę się zaczerwieniał ;-)

Moim zdaniem zakup Mafii to rewelacyjny wybór. Jest to jedna z moich ulubionych gier, a sporo już się w życiu "nagrałem", bo graczem jestem od 1999 roku. Świetna pozycja, w niej naprawdę bardzo cenię sobie klimat. Tak pięknego, wyczuwalnego klimatu prawdziwej mafii, tamtych czasów próżno szukać w innych tytułach. Jeśli dołączymy do tego miasto, Lost Heaven oraz mnogość aut - jest bosko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest genialna. Mój ulubiony tytuł i w dodatku teraz można go dostać za 24zł. Bardzo podobało mi się to, że z biegiem gry miasto rozwijało się tz. z czasem wchodziły nowe modele samochodów co pokazywało, że jednak czas tutaj płynie. Ogólnie mógł bym pisać o tej grze godzinami ale po co. Wszyscy wiemy, że gra jest genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że migli znaleźć kogoś innego o nazwisku Angelo i przez pomyłkę go zastrzelić. Tak samo tekst wypowiadany przez Tommy''ego [coś o przegranej] jest dość dwuznaczny - nie musi oznaczać śmierci, ale np. sam fakt wplątania się w mafię. Zresztą tak czy inaczej - dzięki swojemu postępowaniu Tommy zyskał dobre paredziesiąt lat życia. Wątpię, żeby pracując w mafii dożył sędziwego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 22:59, JayL napisał:

Chodzi mi o to, że migli znaleźć kogoś innego o nazwisku Angelo i przez pomyłkę go zastrzelić.
Tak samo tekst wypowiadany przez Tommy''ego [coś o przegranej] jest dość dwuznaczny -
nie musi oznaczać śmierci, ale np. sam fakt wplątania się w mafię. Zresztą tak czy inaczej
- dzięki swojemu postępowaniu Tommy zyskał dobre paredziesiąt lat życia. Wątpię, żeby
pracując w mafii dożył sędziwego wieku.

Ale ta osoba którą zastrzelili to był raczej Tomy.
Aczkolwiek ciekawi mnie czy don wynajął tych ludzi "z za kratek"czy też wypuścili go z więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałeś wpływy Mafii są ogromne. Raczej nie ma większego sensu doszukiwać się, czy wyszedł czy też z więzienia kogoś zdobył, bo dla takiego człowieka nie wiele rzeczy jest nie do zdobycia.

BTW. Mnie to nieco dziwi, że twórcy podczas finałowej sceny gangsterom dali te same stroje jakie popularne były w latach 30-tych i 40-tych skoro po Tomie widać było, że postarzał się o co najmniej 30 lat. Samochód owszem, był z innej epoki ale stroje już nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Ale wiecie? Wiem, nie wiecie ^^ Otóż dzisiaj dostałem Mafię od ojca ;) Kiedyś miałem kupić już tą grę, ale słabe screeny jakie są z tyłu pudełka mnie odstraszyły, i wybrałem The Guild 2, też niezła gra, ale.. Z początku myślałem że Mafia nawet do pięt nie dorasta GTA, ba, niedawno nawet sprzeczałem się z paroma osobami o tym jak słaba jest Mafia w porównaniu do GTA, a że inni tak uparcie bronili Mafii musiałem sam w nią zagrać, więc poprosiłem ojca żeby mi kupił. No dobra, pudełko, no wygląd średni, ale to, co jest na płycie jest zupełnie inne :) Gra od początku wciąga, gram od samego rana, teraz jestem przy misji Sarah (no, parę przerw miałem, żeby nie wyszło że grać nie umiem ^^). Klimat, no wszystko jest po prostu super, choć trochę mało rozbudowany teren, tj. mało ulic, wąski most (ten w prawdziwym San Francisco jest o wiele, wiele większy) i szkoda że samochody nie są chociaż jak z lat 40-50, ale wiadomo, ucierpiałby na tym klimat :) Grafika i tekstury są, jak na te lata i tak na wysokim poziomie, żadnych pikseli, choć modele samochodów niekiedy są kanciaste. Muzyka jest na prawdę klimatyczna i wpada w ucho. Jak już wspomniałem, grywalność na najwyższym poziomie.
Oceny:

- Oprawa graficzna 8,6/10 (jednak grafika jest stara, ale i tak ładna)
- Oprawa muzyczna: 10/10
- Klimat 10/10 (dałbym 100/10, ale to wystarczy ^^)
- Ilość aut 10/10 (jest ich sporo, choć na początku jeździ jakieś 6-7 modeli w różnych kolorach)
- Ilość broni 10/10 (sporo ich jest, w dodatku animacje strzałów są super)
- Model zniszczeń 10/10 (tu jest właśnie ogromna przewaga nad GTA. W Mafii gdzie uderzysz, tam będzie widoczne uszkodzenie, nie tak, że uderzasz w lewą stronę samochodu a prawa jest zniszczona ^^)
- Ogólna ocena: 10/10 (nie biorę pod uwagę wad, bo jest ich bardzo mało, w dodatku że to gra z bodajże 2002 (!) roku, więc każdą wadę zasłania 5 zalet ;P)

Za tak niską cenę mamy tak ciekawą grę, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne są bolidy ^^ Normalnie szaleć i jechać, szczególnie wtedy, kiedy miałem przewieźć ten prawdopodobnie najszybszy samochód na świecie (phi, też mi szybki, ciekawe jak by wyglądał wyścig tego bolidu z Bugatti Veyron ^^). A można odblokować ten, lub jakikolwiek inny bolid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 19:23, Union Pacific napisał:

Przecież to były lata 30-te i wtedy Veyrona nie było :)


O, właśnie ciekawy temat, ciekawe jak by ludzie zareagowali widząc takiego Veyrona lub jakikolwiek nowszy samochód z naszych lat ^^ Chociaż, my teraz mówimy: To był zabytkowy samochód z lat 30, a za paręnaście lat: To zabytkowy samochód Bugatti Veyron, jak na tamte czasy był dość szybki, 407 km/h, więc jest o 400 km/h wolniejszy od dzisiejszego, typowego samochodu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Unio Pacyfiku ^^ Te podane przez Ciebie bryki są jakby wyjęte z XXII wieku ^^ Fajowe prototypy ;) Ale dobra, koniec offtopicu, przejdźmy do rzeczy. Podobno można podmieniać samochody tak jak w GTA? Jeśli tak, gdzie jest ich najwięcej? Chodzi mi o pojazdy z lat ''30 i ''40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, opcja Edytuj już wygasła, a chciałem się Ciebie zapytać co sądzisz o tej modyfikacji (samochody z lat 50 i 60): http://mafiascene.com/modules.php?name=downloads&cat_id=14&last_id=0&page=2 Pytam się bo ty jednak coś o grze, modach i samochodach wiesz, więc powiedz mi, opłaca się to pobierać czy nie? Gra straci na tym sporo klimatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie samochody oryginalne są bardzo dobre i nie trzeba ich podmieniać. Mi nie przeszkadzają. :] Jeżeli koniecznie chcesz podmienić jakiś samochód to postaraj się skontaktować z userem PEACE22 - on zna się na modyfikacjach i podmienianiu wozów w Mafii lepiej ode mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, na razie się powstrzymam, ściągnąłem parę modów żeby grafika ładniejsza i na razie to mi wystarczy. Ale mam problem w misji, eh, Dziwka ;) Otóż już wybiłem szefa, nie zabiłem tamtej "pani" ^^, wysadziłem budynek i doszedłem do policji. Mam 51 HP, bez straty życia zabijam tamtego gościa-snajpera ale Ci policjanci co wychodzą z drzwi albo mnie zabijają albo pozbawiają sporej ilość HP, w dodatku nieraz kryją się za bloczkami i nie mogę ich trafić, a na na krótki dystans zanim zdążę ich ustrzelić z Obrzyna oni mnie zabijają ;/ Raz mi się udało ich wybić w pień, ale chyba jakiś snajper, którego miejsca pobytu nie znał mnie zabił. Plox Plox Healp Meiii! I nied healp!^$%$$#@ ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale teraz mam kolejny problem, dotyczący misji "Wycieczka na wieś". Otóż gdy wjeżdżam na te podwórko gdzie jest Paulie jest wczytywanie i gra się wyłącza z komunikatem Game.exe. Jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować