Zaloguj się, aby obserwować  
Norrion

Final Fantasy VIII

35 postów w tym temacie

Witam! Mam dwa pytania dotyczące ff8 :) po pierwsze czy istnieje jakieś spolszczenie? muszę się przyznać że raz na jakiś czas pojawiają się słowa których nie znam:(. A 2 to podczas gry w tle wyskakują mi tkaie małe kreseczki. Ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie? Nie wiem chyba nie. Ale po co to posuje klimat :P Kreseczki? To chyba jakiś błąd w grze masz - moja rada to Finalki kochane grać na konsoli a nie na kompie, wogule klimat inny -> czyt. gorszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam Finala 7,8,9...na psx...zarabiste gry..wersja 7,8 angielska ..9 niemiecka.....wystarczajaco znam oba jezyki aby je bez problemu ukonczyc FF 7 to nawet 6 razy skonczylem i zakatrupilem wszystkie wepony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniaaam. Ja grałem tylko w FF8, o pozostałych tylko czytałem co nieco. Strasznie mi sie ta gierka spodobała, fajny system walki i rozwoju postaci, geenialne opracowane filmiki z GFami (jak dla mnie Bracia Minotaurzy RULAZ, a tuż za nimi Bahamut :-]) Poza tym praktycznie zakochałem się w Ragnaroku, ten piękny dragon-like-spaceship znalazł swoje miejsce w moim sercu miliarzysty naprawde przepiękny jest, a scenka ataku na Lunatic Pandora była chyba jedną z najlepszych w całej grze. Poza tym gra ma wprost genialny klimat, z czasem zaczynamy lubić bohaterów, wręcz dbać o nich. Miałem łzy w oczach i ogień w sercu gdy część mojej drużyny... w Bazie rakietowej.... :-(. Na szczęście tak jak pełen nadziei podejrzewałem, była to podpucha :-]. Gra mnie mówiąc krótko owładneła, znalazła swoje miejsce między innymi moimi kochanymi cRPGami jak Baldurs Gate, Fallout, Morrowind, Planescape Torment. Warta każdych pieniędzy i całego czasu jaką nad nią spędziłem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję jeszcze jednej informacji. Wiem że żeby gra poszła pod PC trzeba gdzies zmienić żeby chciała płytę czytac nie z dysku, a z napędu. Tylko jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 20:33, Norrion napisał:

potrzebuję jeszcze jednej informacji. Wiem że żeby gra poszła pod PC trzeba gdzies zmienić
żeby chciała płytę czytac nie z dysku, a z napędu. Tylko jak to zrobić?



final fantasy 8 wyszło też na PC....nie tylko na psx...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

This is a guide to getting FF8 PC to work on any OS with any version. All this requires is that you have the 5CDs (or ISO equivalents) and a will to listen and read carefully.

After installing the game to whatever directory you choose (I will use E:\FF8 in my example since it is a non-standard installation path), mount/insert the first CD into your drive.

Take note to what drive (letter) you will be using to mount/insert the first CD (I will use S:).

After having done so, open up your registry editor. (For those who are new to this: 1. click your start button 2. click run 3. type in regedit and hit enter)

In regedit, find the key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Square Soft, Inc\FINAL FANTASY VIII\1.00

Again, for those of you new to regedit, simply browse through the following folders (in this order) until the pane on your right displays several items, of which one will be "DataDrive".
HKEY_LOCAL_MACHINE
SOFTWARE
Square Soft, Inc
FINAL FANTASY VIII
1.00

Right click on the string value labelled "DataDrive" (it will have an icon with the letters ab on it to the left of it) in the right pane of the regedit browser.

Click "Modify"

In the field marked "Value Data" which is the only field you can change, it will probably display something like "c:"

This is where knowing your installation cd drive letter comes into play

Change the "c:" to whatever drive you installed FF8 with (for example "s:\")

Click OK

Close regedit.

Run ff8.exe or your appropriate shortcut.

Dobra znalazłem taki dokument, ale mam problem w tym miejscu "In regedit, find the key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Square Soft, Inc\FINAL FANTASY VIII\1.00" pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 21:05, Norrion napisał:

Dobra znalazłem taki dokument, ale mam problem w tym miejscu "In regedit, find the key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Square
Soft, Inc\FINAL FANTASY VIII\1.00" pomocy!!


To jest chyba self explainatory :) W uruchom wpisujesz regedit i otwiera ci się okno edycji rejestru. Szukasz tam takiego klucza jak masz tu podane (albo idziesz ręcznie foderami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 21:21, Norrion napisał:

ale dzięki wielkie ta gra to moje
marzenie odkąd wyszła:)


Coś wolno spełniasz swoje - niezbyt wygórowane - marzenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FF 8 sie chowa przy FF 7. Siodemeczka to majstarsztyk, sliczna /jak na tamte czasy/ grafika, wciagajaca fabula, wyrazisci bohaterowie.Osemka znudzila mi sie zanim sie tak naprawde zaczela, pogralem z 4 godziny i oddalem. Jakos mnie nie wciagnela :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś wyjaśnić 3 rzeczy :)? Po pierwsze do czego służy umiejętność GF "boost" po drugie jak (zasady) gra się w karty a po 3 czy limit breaker są losowe, czy można jakoś wpłynąc na ich "pojawienie się"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 21:40, Norrion napisał:

A mógłby mi ktoś wyjaśnić 3 rzeczy :)? Po pierwsze do czego służy umiejętność GF "boost" po
drugie jak (zasady) gra się w karty a po 3 czy limit breaker są losowe, czy można jakoś wpłynąc
na ich "pojawienie się"?


1. Podczas animacji ataku GFa mozesz klepac przycisk, czym go "boostujesz" - wowczas zada wieksze obrazenia (uwaga jednak - mozesz to robic tylko, gdy na ekranie jest symbol wskazujacy, ze teraz nazely go boostowac - jesli go nie ma, a klepniesz w przycisk, Boost spadnie do 75% normalnej sily ataku GFa). Dzieki temu niektore GFy mozna zboostowac do 200% i wiecej.

2. W karty gra sie banalnie, nie wiem czego nie rozumiesz, sa przeciez tutoriale w grze rozbudowane. Najprosciej mozna to powiedziec tak: gdy karta, ktora ktos doklada na plansze ma wieksza liczbe na przylegajacym boku, niz ta, z ktora bedzie sasiadowac, to ta lezaca zostanie "przejeta" przez dokladajacego. Osoba z wieksza iloscia kart na koncu wygrywa. Potem dochodza rozne rozmaite zasady, jak chocby Plus czy Same, ktore zmieniaja je troche, ale zazwyczaj chodzi o to samo. Poczytaj tutoriale w grze.

3. Limit Breaki pojawiaja sie wtedy, gdy postac ma malo energii (zolta liczba). Mozna je takze "wywolac" sztucznie poprzez rzucenie na siebie czaru Aura.

Aha - i FF VIII totalnie zjada FF VII. Przereklamowane ponad miare, oferujace polowe rozmachu nastepnych finali, RPG, ktore ludzie milo wspominaja, bo dla wielu bylo pierwszym tytulem z tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FF8 nie zjada FF7 i nigdy nie zje.
FF8 miało fajne pomysły JEDNAK:

-System magii z którego się mało korzysta. Po co komu walić np fire, skroro atakiem fizycznym dało się zadać wieksze obrazenia. 90% magii słuzyło tylko do podpinania pod statystyki.

-Brak punktów mp a czary używane jak przedmioty (ilosć użyć w sztukach)

-Nie raz i nie dwa, durne do granic możliwości wysysanie czarów od przeciwnika co po prostu nudziło. Znajdowało się przeciwnika i wysysało się od niego zaklecia. Tylko, ze trwało to wiekami aż 3 postacie wyssają po 100 sztuk czaru.

-Znikoma przydatność umiejetności poza
Magic, GF, Draw i Item, Darkside, Mug

-Zbyt przepakowane GFy ktorymi praktycznie dało się przejsć gre.

-Beznadziejny system limitów który całkowicie psuł balans walki

-Fabuła, ktora stała się PRZEKOMBINOWANA od jakiejś 3 CD. Głowny motyw nieciekawy, zwłaszcza pozniej (do 3 cd fabuła BEZBLEDNA, te ataki na ogrody, starcia, bitwy, mrau!)

-Zdecydowanie mniej smaczków/podgierek jak/ rzeczy do zrobienia/uzyskania oraz znikoma ich przydatnosć w samej grze.

-Brak swoistej aury w charakterze złych postaci. W FF7 były one tak genialnie, a tutaj? Tak samo klimat jakim im towarzyszył.

-Klimat, w FF8 o wiele lżejszy, można nawet rzecz sielankowy w stosunku do ciezkiego klimatu FF7. Widziałeś gdzies slumsy w FF8? Wszystko takie piekne, szczesliwe, kolorowe. Ble.

-Wiekszosć postaci jest płytka psychicznie jak połbut. Nie poznajesz ich tak dobrze jak to miało miejsce w FF7, mniej się z nimi żywasz a ich historia ktora odkrywamy poźniej i ich powiazania z nasza postacia... przekombinowana. Mi się to nie podobało i uważam, że jest to naciągane. W FF7 każda miała jakiś cel, swoja historie, INNA, osobną a tutaj...

-Ogolna prostota rozgrywki ktora towarzyszy banalnym walka, gdzie przeciwnik nie jest wstanie nam zbytnio zaszkodzić. Są wyjątki ale to tylko wyjątki.

-Możliwosć przepakowania postaci już na 1cd w taki sposób, ze bossów na końcu pokonuje się jednym atakiem fizycznym bądz gfem. Sam tak zrobiłem za 3 przejściem. Na 2cd masz juz prawie wszystko. Co z tego, że przeciwnicy rosną w siłe z Toba, skoro rosną słabiutenko?

Jestem WIELKIM fanem całej seri FF, przeszedłem 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, mistic questy, tactica, tactica advance i cos tam jeszcze :)
Chociaż FF8 podoba mi się, uważam go za gre genialną to jednak w porownaniu do FF7 wypada blado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 15:40, Norrion napisał:

Gdzie mogę znaleźć "steel pipe"?


Możesz wygrać lub ukraść od Elastoida (znajduje się we wnętrzu Lunatic Pandora) lub Wendigo (np. w Dollet forest i Galbadia Plains).
Możesz też zamienić kartę Elastoida w Steel Pipe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować