Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Castlevania: Lords of Shadow - recenzja

77 postów w tym temacie

gram.pl

To nie jest recenzja Castlevanii jaką znacie. Produkcja MercurySteam poza tytułem zdaje się nie mieć nic wspólnego z kultową serią. To gra wiernie kopiująca pomysły, które wszyscy już znamy. Na domiar złego nie dodaje nic nowego od siebie...

Przeczytaj cały tekst "Castlevania: Lords of Shadow - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko 6,8?? ! ta gra jest bardzo dobra. Starcia z bossami wypadają świetnie, gameplayowo także wymiata. SWTFU2 które starcza na 4h mizernej gry dostaje ocene 6 a C:LoS tylko 6,8 no to są jaja, oczywiście wiem ze jest to zdanie recenzenta i szanuje jego wypowiedź : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za samą długość gra powinna mieć co najmniej 7.0 :P

Po demku jestem cholernie zaskoczony bo wcześniej tą grą sie nie interesowałem, a tu prosze, kawał świetnego dema w świetnej oprawie graficznej ze świetniejszą muzyką :). Kupuje gdy tylko bede miał możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna, nie powiem ale jednak szału nie ma... Ale to także tylko moje zdanie... Lecz jedno mnie boli, ta gra jest o niebo lepsza niż taki Dante''s Inferno a ocena o 0.2 gorsza. Ale cóż, kwestia gustu osoby recenzującej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra dla mnie takze jest swietna i stawiam ja wyzej niz god of war 3 . Graficznie dopieszczona , hi-resowo ,ladnie i ogolnei z fantazja . IMO najladniejsza z gier tego typu . Gameplayowo takze dla mnie stoi na wysokim poziomie od zwyklych sieczek z plebsem po walki z bossami. Dla mnie jest to gra na mocne 8.5/10 :] . Stawiam ja sporo wyzej niz dobrego god of wara 3 :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że autorowi Castlevania się kompletnie nie spodobała.
Osobiście w Castlevanie grałem i wciągnęła mnie znacznie bardziej niż God of War 3 (Castlevanie przeszedłem w 3 dni a GoW3 w ponad miesiąc bo tak mi się dłużył chwilami) i nie uświadczyłem większych problemów z kamerą.
Gierka dlamnie zdecydowanie na 9-9,5 wśród wszelkiej maści H&S bądź jak kto woli slasherów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:00, Sejo1 napisał:

Mam grę na ps3 i przeszedłem...dla mnie rewelacyjna, moja ocena to 9/10. Oczywiście moja
ocena jest subiektywna.

Wnioskuję, że nie tylko Twoja... xD 6.8 xD

Gdyby w tytule było God of War gra na start dostała by 8 ... chyba przestane czytać recenzje na gram ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG ta gra za długość, historię, design, muzykę i gameplay powinna dostać 9/10 jak nic. maXan- masz rację God of War dostaje oceny już za samą markę a Castlevania jest IMO lepsza od GoW, a byłem i jestem fanem tegoż :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie ma to jak czytać komentarze pod recenzjami - zrozumcie, recenzja to opinia piszącego. O gustach się podobno nie dyskutuje, prawda?
Castlevania to crap i nie dorasta do pięt God of War, ba, nawet Dante''s Inferno!

Spoiler

/troll mode off


Się przejmujecie tymi recenzjami, jakby to ostatnie wyrocznie były.

@maXan: ty już lepiej nic nie pisz, bo twoja opinia o grach na PS3 jest znana na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą, gdybym się czegoś nie uczepił...

Wybujały patos, (...), moralitety i podniosły ton lektora składają się na obszerny panegiryk, przy którym Kronika Polska Galla Anonima zdaje się być zwykłym tekstem PR-owym

Czyli mamy dokładnie to samo, co w poprzednich Castlevaniach. No, może poza lektorem...

Dialogi z gadającym koniem i orłem

To Castlevania. Nic mnie tu nie jest w stanie zdziwić.

ak nie przystało na grę z serii Castlevania, Gabriel posiada jedną główną broń

Hę? To chyba o dwóch różnych seriach mówimy... Praktycznie każdy bohater cyklu posługiwał się jakąś "sznurkową" bronią, czy to bat, łańcuch czy cokolwiek innego. Nie grałem we wszystkie części Castlevanii, ale z tych, w które grałem, jedynie Aria of Sorrow na GBA pozwalała nam na wybór "uzbrojenia", oferując wszelkiego rodzaju miecze, szable i szpady. Innymi słowy - nowa Castlevania jak najbardziej pasuje do reszty cyklu pod względem broni. Polecam wyszukanie informacji o Vampire Killer Whip i Hunter''s Whip. To powinno wyjaśnić sprawę

Poza podstawowym orężem jedyną alternatywą pozostają sztylety, fiolki z wodą święconą; (...) kryształ oraz małe wróżki.

Czyli znowu standard.

Nie wiem, w ile części Castlevanii Pan Redaktor grał, ale z tekstu (a konkretnie z wymienionych powyżej fragmentów, jak też niektórych innych, które pominąłem milczeniem) wynika, że chyba nie było ich zbyt wiele. Ciężko uznać za wiarygodną recenzję, w której wymienia się jako wadę brak "arsenału", w sytuacji, gdy cała seria w jakiś sposób powiązana jest z rodzajem broni, jakiego używa Gabriel.

Dodajmy do tego fakt, że ocena, wystawiona przez Gram.pl dość mocno odbiega od ocen wystawionych przez serwisy takie jak np. RealGamer (9/10), GamersHell (8.5/10), GameSpy (4/5), WorthPlaying (8/10) itp. Średnia jej ocen według GameRankings wynosi 82.6% - różnica dość spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsza recenzja na gram.pl z którą się kompletnie nie zgadzam. Lords of Shadow naprawdę mi się spodobało, może nie tak jak Bayonetta o której do tej pory opowiadam gdy ktoś mówi "slasher", ale mimo wszystko dobrze się przy nowej Castlevani bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ocena spóźniona jakieś 2 tygodnie, po drugie jest strasznie do bani, bo gra to mocne 9/10, gra która zdmuchnęła God of War III (tak mam PS3 i kocham serię GoW) oraz jest niesamowicie długa, ma świetnie wyważone walki z bossami jest ich dużo, nawiązuje do Shadow of the Colossus, ma masę smaczków, niesamowitą grafikę, muzykę i bezsprzecznie jeden z najlepszych gameplayów w shalsherach, jakie wady ?

- niewidzialne ściany, i jest trudna

Recenzent bez uraz to jakiś "tłok" przy grach na 4 godziny jak SW:TFU2, MoH, Enslaved która jest przeciętna dajecie ocenę 6,8 dla Castlevani to musicie upaść na głowę:

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/castlevania-lords-of-shadow/critic-reviews

Na metacritic 85/100 zaniżone właśnie baranami co powinni zmienić zawód, albo sprawiedliwe oceniać bo tak bez urazy 6,8 dla Castlevani i 6,0 dla SW:TFU2, oraz UWAGA, UWAGA Front Mission Evolved na 7,5, ale to nie koniec kpiny tego portalu : Enslaved: Odyssey to the West na 9,1 (o matko nowa Castlevania zmiata dosłownie Enslaved), najlepsze na koniec i tak : Sniper: Ghost Warrior na 7,5 !!! Zostawiam to bez komentarza, jedyne co mi przychodzi do głowy to chyba startujecie do miana najgorszego portalu o grach w PL (ścigacie się z gry.onet ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry jeszcze nie zaliczyłem, ale z tego co widzę mam ''troszkę'' odmienne od recenzenta zdanie. Świetny klimat, dobry gameplay, piękna grafika, długi (jak na tego typu grę) czas rozgrywki - IMO gra ciekawsza od wspomnianego wcześniej God of War III (TO był dopiero przerost formy nad treścią - gra była zbyt efekciarska i gdzieś zatraciła klimat poprzednich części, a i gameplay z tragicznymi, nie różniącymi się od siebie broniami, był średnio interesujący ). Póki co gra ode mnie dostaje 8/10, może po zobaczeniu napisów końcowych się to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:18, Ring5 napisał:

Dodajmy do tego fakt, że ocena, wystawiona przez Gram.pl dość mocno odbiega od ocen wystawionych
przez serwisy takie jak np. RealGamer (9/10), GamersHell (8.5/10), GameSpy (4/5), WorthPlaying
(8/10) itp. Średnia jej ocen według GameRankings wynosi 82.6% - różnica dość spora.


A więc rozdawajmy ósemki czy dziewiątki na prawo i lewo, żeby średniej na metacritic nie zawyżać/zaniżać.
@alexds: nie ma to jak poórywnywać FPSa do slashera. Inne gatunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:15, Henrar napisał:

Eh, nie ma to jak czytać komentarze pod recenzjami - zrozumcie, recenzja to opinia piszącego.
O gustach się podobno nie dyskutuje, prawda?

niby nie, ale szanowny redaktor dużego portalu to nie jest jakiś crpgfan z forum, który może napisać każdą bzdurę z którą można się zgadzać lub nie - od osoby zajmującej się takim pisarstwem zawodowo wymaga się jednak jakiegoś obycia (tak w ramach gatunki, jak i serii) oraz profesjonalizmu.
już akurat nie wnikam czy ta recenzja jest ok czy nie, ale jak ktoś mi np ocenia SC:Conviction na dychę, nazywa to świetną skradanką + najlepszą częścią serii i jeszcze dostaje za takie bzdury pieniądze, to coś tu jest nie halo.

Dnia 03.11.2010 o 20:15, Henrar napisał:

Się przejmujecie tymi recenzjami, jakby to ostatnie wyrocznie były.

wyrocznią może nie, ale wpływają na słupki sprzedaży - inaczej tak by nimi nie kupczono.

Dnia 03.11.2010 o 20:15, Henrar napisał:

@maXan: ty już lepiej nic nie pisz, bo twoja opinia o grach na PS3 jest znana na forum.

aczkolwiek tutaj rację ma - jak recenzowana jest kolejna część jakiejś osom (i do tego ekskluzif dla danej konsoli) serii lub stworzona przez tru utytułowane studio jak bioware, to to musi być niesamowity niegrywalny crap, by ocena była niższa niż 8. Ba, nawet jeśli jest to ledwie poprawna gra, to i tak oceny zaczynają się od 9, bo to przecież GoW.
A wyjątki są baaaardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:28, Henrar napisał:

A więc rozdawajmy ósemki czy dziewiątki na prawo i lewo, żeby średniej na metacritic
nie zawyżać/zaniżać.


Czyli co, należy celowo zaniżać oceny, żeby odbiegać od innych, tak? Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania reszty tego, co napisałem. Recenzent jako wady wymienia rzeczy, które są podstawą cyklu Castlevania (powtórzę - jedyną częścią, w której bicza nie było była Aria of Sorrow, uznana [uwaga!] za non-canon), wystawia ocenę niższą, niż otrzymał naprawdę średni Sniper:GW (jak słusznie zauważył alexds powyżej) i wszystko jest cacy, bo nie zawyżono oceny.

Gratuluję podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:29, dark_master napisał:

aczkolwiek tutaj rację ma - jak recenzowana jest kolejna część jakiejś osom (i do tego
ekskluzif dla danej konsoli) serii lub stworzona przez tru utytułowane studio jak bioware,
to to musi być niesamowity niegrywalny crap, by ocena była niższa niż 8. Ba, nawet jeśli
jest to ledwie poprawna gra, to i tak oceny zaczynają się od 9, bo to przecież GoW.
A wyjątki są baaaardzo rzadko.

Ja to wiem - i tak będzie prawdopodobnie w przypadku nowego CoD-a (byłbym zdziwiony, gdyby miał oceny niższe niż 85/100), ale wtedy duża część osób jakoś nie marudzi, prawda?

Zresztą nie wnikam - recenzje mnie rzadko obchodzą. Wolę zagrać w dany tytuł i go ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6.8?
Gra zasługuje na odwrotną ocenę - 8,6 pasowałoby w sam raz. Jedynie walką ustępuje grą z serii GoW, chociaż system i tak jest dużo bardziej złożony i na dłuższą metę ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować