Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Punkty odbioru osobistego sklepu gram.pl w ponad 100 miastach!

12 postów w tym temacie

A ja z tego miejsca chciałbym podziękować sklepowi Gram.pl za PŁATNY odbiór osobisty, czyli kuriozum na skalę chyba światową :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 19:52, PinKee napisał:

A ja z tego miejsca chciałbym podziękować sklepowi Gram.pl za PŁATNY odbiór osobisty,
czyli kuriozum na skalę chyba światową :/


Jeśli ma blisko taki punkcik to moge zapłacić te 3 zł, trudno nie będe mieć na piwo tym razem. Jak jest gdzieś na drugim końcu miasta jak w Szczecinie to rzeczwiście lepiej dać kurierowi w łape i dostaniesz to szybciej i pod dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 19:57, vegost napisał:

Jeśli ma blisko taki punkcik to moge zapłacić te 3 zł, trudno nie będe mieć na piwo tym
razem. Jak jest gdzieś na drugim końcu miasta jak w Szczecinie to rzeczwiście lepiej
dać kurierowi w łape i dostaniesz to szybciej i pod dom :)

Mi nie chodzi o to, czy te parę złociszy to dużo czy mało. Sednem sprawy jest to, że nawet gdyby opłata wynosiła 1 grosz, to ja i tak miałbym wonty, bo z zasady odbiór osobisty powinien być darmowy! W końcu jak sam idziesz do sklepu, to miło by było, żebyś nie musiał jeszcze za to dopłacać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 23:08, PinKee napisał:

Mi nie chodzi o to, czy te parę złociszy to dużo czy mało. Sednem sprawy jest to, że
nawet gdyby opłata wynosiła 1 grosz, to ja i tak miałbym wonty, bo z zasady odbiór osobisty
powinien być darmowy! W końcu jak sam idziesz do sklepu, to miło by było, żebyś nie musiał
jeszcze za to dopłacać :P


Nom to prawda, ale koledzy potrzebują na paliwo i zabierają tobie 3 zł na piwo :) No takie życie, dlatego już wole kuriera :) Nie ma sensu się z nimi kłócić bo to bezcelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ze odbior osobisty powinien byc 0,00zl gdyz SAMI musimy pofatygowac sie do punktu, a czesto jazda po pracy w dniu premiery czyli w srodku tyg wiaze sie ze staniem w korkach i tak naprawde tracimy 1-2h swojego czasu. Domyslam sie ze ta oplata prawdopodobnie wynika z tego ze takie odbiory sa w salonach innych firm np Sferis, i za friko nic Polsce nie ma, co nie zmienia faktu ze czlowiek automatycznie odnosi wrazenie ze zostaje robiony kolejny raz w ciu..
Wszystko ma swoje koszty, wieksze lub mniejsze i zgrabniej badz mniej zgrabnie sa one chowane w cenie towaru.
To ze KAZDYM markecie kupujecie za 2zl 5litrow plynu a nie 1l, to nie nasz zysk, tylko zakup 5l roztworu 98% wody.
To ze w Smyku mozecie zakupic klocki Lego w "PROMOCJI" za 199zl ze skreslona cena 259zl to poprostu tanie chwyty (gdyz cena nigdy nie osiagnela 259zl, gdyz cena w kazdym innym sklepie to 159zl).

A do gram.pl i pre orderow mam tylko jedna zastrzezenie. Jezeli zamawiam towar na 4-5 miesiecy przed premiera to oczekuje ze dostane go w dniu premiery badz wczesniej w cenie nie wyzszej niz w dniu premiery. Czesto zdazalo sie tak ze zadowolony z preordera za 119zl czekam na produkt do dnia premiery, a okazuje sie ze w Media Markcie towar jest po 99zl 1-2 dni wczesniej. Konsumenta nie interesuja tlumaczenia "... bo to duza siec handlowa ...", "...bo ktos czegos niedopelnil..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 08:40, Szreder napisał:

Fakt faktem ze odbior osobisty powinien byc 0,00zl gdyz SAMI musimy pofatygowac sie do
punktu, a czesto jazda po pracy w dniu premiery czyli w srodku tyg wiaze sie ze staniem
w korkach i tak naprawde tracimy 1-2h swojego czasu. Domyslam sie ze ta oplata prawdopodobnie
wynika z tego ze takie odbiory sa w salonach innych firm np Sferis, i za friko nic Polsce
nie ma, co nie zmienia faktu ze czlowiek automatycznie odnosi wrazenie ze zostaje robiony
kolejny raz w ciu..

Szczególnie że w sklepie internetowym Cenegi jest darmowa wysyłka kurierem, to przynajmniej Gram.pl mogłoby dać darmowy odbiór osobisty. Może i nie jest on realizowany w ich sklepach, ale przecież Sferis to jest wspólna grupa kapitałowa, więc nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby za darmo odbierać. Kiedyś tłumaczono te 3 zł faktem, że pracownicy Sferisów mają dodatkową robotę przez te odbiory osobiste, a ja jak odbierałem gry w Sferisie, to gościu przynajmniej został wyrwany ze snu i był mi chyba wdzięczny, że wreszcie jakiegoś człowieka widzi i ma trochę rozrywki ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 08:40, Szreder napisał:

Czesto zdazalo sie tak ze zadowolony z preordera za
119zl czekam na produkt do dnia premiery, a okazuje sie ze w Media Markcie towar jest
po 99zl 1-2 dni wczesniej. Konsumenta nie interesuja tlumaczenia "... bo to duza siec
handlowa ...", "...bo ktos czegos niedopelnil..."


MM jest duza siecia handlowa i moze sobie pozwolic na mega promocje znacznie obnizajac cene gry. Bo klient przychodzi do sklepu z mysla o zakupie gry, a pozniej sie okazuje, ze jeszcze potrzebuje myszke, pada, komlpet czystych plytek DVD i moze jeszcze jakas inna gre albo film kupi i sklep tak czy inaczej wyjdzie na swoje. Owszem zdarzy sie, ze klient kupi sama gre, bo tylko ona go akurat interesuje, ale i tak wczesniej czy pozniej znow przyjdzie do tego sklepu z przekonaniem, ze cos bedzie taniej, i cos innego kupi. Na gram.pl sa roznego rodzaju fajne promocje. Co do wysylki to zazwyczaj gry sa wysylane w tym samym dniu, w ktorym trafiaja one do magazynu. Czasem niestety dostawa pozno wjedzie, albo okaze sie, ze cos sie nie zgadza i trzeba poczekac. W MM po wjechaniu towaru moze on byc niemal od razu wystawiony na polki, ze sklepu wysylkowego jest on wysylany. Niemniej jednak ekpia gram.pl co rrobi co moze, by gry byly jak najtansze i jak najwczesniej wysylane do klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować