Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Shifta: Przebijemy sterylne Gran Turismo 5

35 postów w tym temacie

Ja obstawiam że to nie jest to Porsche. Inne światła i kształt (jak na moje oko) ale nie wykluczam na 100%
Taki rozmiar zdjęcia, że hohoho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam co prawda nie grałem dużo ani w serię GT ani w Forzę (troszkę w GT4 i FM2) ale po tym od razu mogę stwierdzić, że Shift jest dużo lepszą grą dla mnie (podkreślam dla mnie)! Przede wszystkim sam system rozgrywki, kupujesz samochód z najniższej klasy i pniesz się powoli w górę kariery, nie ma debilnych serii w stylu wyścigi tylko samochodami z 4-cylindrowymi silnikami o mocy takiej i takiej i wyprodukowanych w latach takich, a takich. Zupełnie bezsensowne rozwiązanie (przynajmniej w FM2 gdzie po 1h kariery miałem już w garażu z 15 samochodów). Tutaj jest prosto i czytelnie. Odnośnie modeli aut - po jakiego grzyba mi 1000 modeli skoro tak na dobrą sprawę nie bawi mnie jazda takim Daihatsu z roku 1980 (głupi przykład) albo dawanie do gry 15 modeli danej generacji Golfa różniących się tylko pojemnością silnika i to niewielką oraz kształtem lusterek. Wolę te kilkadziesiąt modeli ale za to naprawdę fajnych z podziałem na poszczególne klasy (zaczynając od Mazdy RX-8 przez Lancera Evo, Audi R8, a na Zondzie R kończąc). Co do długości kariery to jest to niestety duuuży minus, chciałoby się zdecydowanie więcej najpierw pograć w ten tryb, a dopiero potem przejść do świetnego moim zdaniem multiplayera. Grafika zdecydowanie rzuca na kolana przynajmniej tą z FM3. To takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jeżeli zamierzają pobić GT5 bez co najmniej 500 pojazdów, to niech lepiej zaczną prosić ludzi o darowizny. Więcej w ten sposób zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 19:07, kodi24 napisał:

Polubiłem semi-arcade''owy model jazdy, bo to pozwoliło wygrywać wyścig za wyścigiem i szybko posuwać się na przód w karierze.


A na jakim poziomie trudności grałeś i jakie miałeś włączone asysty prowadzenia samochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli. Shift jest efekciarski a GT5 właśnie sterylne, stonowane i dostojne. Mimo to szanse na rywalizację mają niewielką bo GT5 ma wręcz oszałamiająco bogata zawartość przy której Shift to biedny rumun. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 13:42, kodi24 napisał:

Pro, brak asyst (nie cierpię tego;), skrzynia manualna, AI na medium;


No to nieźle - mnie szlag trafiał jak jeździłem w tej konfiguracji tylno-napędowcami (do których należy jeden z moich ulubieńców, BMW Z4 :(). Na pewno nie byłbym w stanie wszystkiego odblokować w jeden dzień, ale może po prostu mniej lub gorzej gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej, zanim zakupiłem Shifta mordowałem zawzięcie Prologue i F-1 2010 (non stop), więc może to kwestia przyzwyczajenia ;) Druga sprawa, że w Shifcie są sposoby na szybkie zdobywanie kasy, zupełnie "legalnie" ;). Sama strategia na wyścig jest bardzo prosta, ale nie będę nikomu psuł zabawy i przemilczę ;) Choć nie powiem, że sam model jazdy bardzo w tym pomaga ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 19:07, kodi24 napisał:

To przecież o to chodzi, a pod tym względem Shift jest
100 razy bardziej sterylny od GT- w ogóle nie widać tutaj pasji do samochodów, jest za
to wszechobecny kicz kojarzący się z kretyńskim "Szybcy i Wściekli" pod przykrywką gry

Dementuję, jestem fanem Szybkich i Wściekłych, a Shift w ogóle mi się z tym filmem nie kojarzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie kojarzyl- ogladales moze ostatnio 24h Daytona live na Eurosporcie? Pierwsza mysl jaka mi przeszla przez leb to Gran Turismo, a dokladnie replaye z GT. Gdy ogladam replay z NFS''a widze efekciarstwo rodem z filmow dla milosnikow akcji. Nie ma juz w Shifcie motywow pseudo-fabularnych jak w poprzednich NFS''ach, ale efekciarski styl pozostal, podbijanie na sile dynamiki filtrami, dzwieki z kosmosu i te filmiki przed eventami- mile dla oka, ale... Jedni to lubia, inni nie- mnie to osobiscie nie razi, wszak gdyby bylo na odwrot nie kupil bym tej gry ;) Ale jesli tworca gry chce mi wmowic, ze to wszystko sluzy "oddaniu wrazen z jazdy" i wyciera sobie gebe produktem dla pasjonatow to mam prawo wyrazic swoj sprzeciw- zwlaszcza, ze nie trawie takiej formy uprawiania reklamy, ktora wiesza sie na barach czemus, czemu do piet nie dorasta;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zagrałem w GT4 to doszedłem do wniosku że jest to dobra gra, ale właśnie trochę za sterylna... Shift był też dobry, ale jak dla mnie zrobiony trochę na odwal.

Trudno będzie NFS''owi przebić GT... Pewnie im się to nie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować