Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Homefront z THQ Pass i dedykowanymi serwerami

17 postów w tym temacie

Po tym co zobaczyłem jak wygląda konfiguracja serwera w CoD Black Ops gdzie gra się praktycznie tylko jedną mapę (nuketown) lub tylko tryb TDM oraz Dominacja to ja dziękuje. A szkoda bo tak ładnie się zapowiadało, chyba że ta konfiguracja będzie ograniczona tak to jest w Bf BC2 ("HC" lub "nie HC").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nihil novi, ot, kolejna metoda wydawców, by zdzierać z graczy dodatkową kasę w zasadzie za nic. O ile walkę z piractwem jak najbardziej rozumiem i popieram, o tyle odsprzedaż ORYGINALNEJ gry nie powinna być w te spsób "karana".

Zresztą, niech sobie wydawcy cwaniakują i kombinują, jak tu podwoić zyski kosztem graczy. Gracze i tak znajdą sposób. Ot, choćby założą nowe, specjalnie dla tej gry konto, i będą odsprzedawać grę razem z tymże kontem.

I kombinujący, jak tu zgarnąć dodatkową kasę za nic wydawca będzie mógł sobie te 10 dolców wsadzić w... nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 14:39, Tenebrael napisał:

Nihil novi, ot, kolejna metoda wydawców, by zdzierać z graczy dodatkową kasę w zasadzie
za nic. O ile walkę z piractwem jak najbardziej rozumiem i popieram, o tyle odsprzedaż
ORYGINALNEJ gry nie powinna być w te spsób "karana".

Zresztą, niech sobie wydawcy cwaniakują i kombinują, jak tu podwoić zyski kosztem graczy.
Gracze i tak znajdą sposób. Ot, choćby założą nowe, specjalnie dla tej gry konto, i będą
odsprzedawać grę razem z tymże kontem.

I kombinujący, jak tu zgarnąć dodatkową kasę za nic wydawca będzie mógł sobie te 10 dolców
wsadzić w... nos.



W tej kwestii nic się nie zmienia i nie będzie się zmieniać. Rynek gier rośnie w szybkim tempie, więc nie dziwne, że każdy chce uszczknąć coś dla siebie. Jednakże takie zagrywki są trochę poniżej pasa. Czy kłopot gier używanych jest tak poważny? Jakoś, dla przykładu, MW2 sprzedało się świetnie mimo że nie było tam żadnych specjalnych kodów dedykowanych dla nieużywanych gier. Ludzie kupowali bez problemu używane MW2.
Wydaje mi się, że to jest po prostu zabezpieczenie ze strony wydawcy przed porażką danej gry. To znaczy, lepiej zmusić graczy, żeby kupili nową wersję, wypróbowali multi niż pozwolić im odkupić grę od innych, wtedy gdy gra okaże się klapą.
Dla mnie jest to walka z wiatrakami, bo i tak gracze znajdą sposób, żeby ominąć te ograniczenia. Niestety nie każdego stać na grę (na konsolę, bo tam rynek gier używanych jest największy) za 200 zł. Mnie też nie stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mówiac o tym, ze Homefront, ma ogormne szasne, zostac porazką i to nie ze wzgledu na to, że będzie kicha. Ale, że to będzie nowa marka (bez solidnego poparcia PR - przynajmniej tak mi sie wydaje), do której ludzie podchodzą... z niskim entuzjazmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 14:34, Kamilski napisał:

Po tym co zobaczyłem jak wygląda konfiguracja serwera w CoD Black Ops gdzie gra się praktycznie
tylko jedną mapę (nuketown) lub tylko tryb TDM oraz Dominacja to ja dziękuje. A szkoda
bo tak ładnie się zapowiadało, chyba że ta konfiguracja będzie ograniczona tak to jest
w Bf BC2 ("HC" lub "nie HC").


Eee... W ogóle grałeś w BO? Teraz ciężko znaleźć więcej niż 1-2 serwery z niskim pingiem i Nuketownem 24/7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mercuror
Grałem wczoraj i mi wystarczy na najbliższy miesiąc. W wyszukiwarce mam wyłączony tylko tryb HC. Może to u mnie tak jest że mam tylko nukwetown, i do tego mieszkam we Włoszech i na pewno nie mam w wyszukiwarce tego co ty bo polskich serwów nie widzę w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości zaawansowanego ustawienia opcji serwera jest równoznaczny z zabiciem gry klanowej w danej grze. THQ to firma, która wie, że esport i fanatyczni fani potrafią trzymać grę przy życiu wiele lat (patrz Dawn of War), ale wpierw trzeba im dać warunki do rozwoju. Bo do rozgrywki klanowej 8v8 nie potrzeba wiele, wystarczy, że na serwerze da się ustawić konkretną mapę i jakieś ograniczenia. Dobry krok, wszystkie stare gry, na pewno lepsze od dzisiejszych produkcji, dawały możliwość robienia cudów s serwerami. I dlatego były dobre, bo każdy serwer był inny, gracze znajdowali coś dla siebie, a nie dziesięć tysięcy serwerów w przeglądarce i wszystkie takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód aby tę grę ominąć szerokim łukiem... Chociaż większość ludzi o tym nie będzie pewnie wiedzieć i da się nabić w balon... Później problem będą mieli ci co odkupią grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tą grę dość mocno napalałem, bo mimo braku marketingowego hype''u (a może właśnie dzięki temu) wyglądała mi na grę bardzo porządną. Ale takie praktyki wydawcy mocno zniechęcają mnie do kupna. Dlatego też, dla zasady, albo gry nie kupię, albo kupię używaną, wraz z kontem - wiem, wiem, wydawca nie zbiednieje przez brak tych kilkudziesięciu złotych, ale zasady są zasadami. Przynajmniej będę miał satysfakcję, że mimo takich nie fair zagrywek (IMHO) kupię grę ORYGINALNĄ, a łakomy na dodatkową kasę wydawca nie dostanie z tego ani grosza. Taki drobny akcik buntu przeciw systemowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym ze używaną grę ktoś kupi i będzie chciał zagrać musi wpłacić na konto 10 dolarów , to ładnie załatwili niektórych. Bardzo ciekawe czy gra bedzie i multi takie dobre .ze mogą sobie pozwolic na taki krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn it. EA zaczęło teraz wszyscy kopiują. I będzie jak z grami EA, allegro.pl i online passy do kupienia po 15zł, na zachodnich eBayach też są, też mi skuteczna walka z używkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 13:11, Zgreed66 napisał:

Nie wiem, kto dokladnie zaczal, ale chyba nie EA ;)


Sam patent dodawania kodów na dodatkową zaratość w nowych kopiach wymyślili ludzie z THQ. EA tylko rozwinęło ten system.
Teraz THQ wpadło na pomysł sprzedawania gier w częściach. Jak EA się do tego zabierze, to wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować