Zaloguj się, aby obserwować  
NEPTUNAK

MROCZNE WIEKI

367 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2006 o 22:17, Vel Grozny napisał:

Jak zrobisz save-load, to gra doda paru członków na wszystkich dworach. Niestety, z reguły
będą to kobiety. To jest największy bug tej gry - wśród dworzan ciężko znaleźć faceta :)


Tak, znam ten ból... - ech, żeby w życiu tak było;). Wkurzało mnie też jak grałem np Bizancjum, a wszyscy faceci na moim dworze byli muzułmanami/poganami - i daj takiemu jakieś ziemie. Nie mówię - wierni to i potrafią być, ale chciałbym też ponawracać prowincje na (w tym przypadku) prawosławie. A właśnie: mam pytanko: gram np Polską i na pogańskiej prowincji tworzę biskupstwo, biskupem mianuję katolika, Niemca - czy kultura zmieni się na niemiecką czy na polską (król/arcybiskup jest Polakiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 21:45, lajt napisał:

A co zrobić aby zwiększyła się wydajność w prowincjach?

Z tego co wiem, na wydajność ma wpływ zarządzanie Twoje zsumowane z zarządzaniem majordomusa i nieprzekroczenie limitu rozmiaru domeny. Jak grasz w jedną z nowszych wersji beta, to liczy się nie zarządzanie, ale intryga (Twoja i tego gościa od szpiegów). Chyba niektóre budynki ją również zwiększają (a budynki "złodziejskie" - zmniejszają).

BTW - wiecie, że została zapowiedziana EUIII? Na nowym enginie wreszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem nie mogę zawierać małżeństw między dworzanami,od innych państw dostaję propozycję małżeństwa a sam gdy próbuję to mam puste okienko.Jedynie gdy umarła mojemu władcy żona to mogłem ożenić tylko jego bo jedynie on mi sie pokazywał w okienku po zaproponowaniu małżeństwa.Jak by ktoś mógł to prosze o pomoc.Czy można ożenić swoich wasali i jak ożenić króla z córką innego władcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 15:43, Keyoke napisał:

Mam problem nie mogę zawierać małżeństw między dworzanami,od innych państw dostaję propozycję
małżeństwa a sam gdy próbuję to mam puste okienko.Jedynie gdy umarła mojemu władcy żona to
mogłem ożenić tylko jego bo jedynie on mi sie pokazywał w okienku po zaproponowaniu małżeństwa.Jak
by ktoś mógł to prosze o pomoc.Czy można ożenić swoich wasali i jak ożenić króla z córką innego
władcy ?


aranzowac malzenstwa mozesz tylko dla swojej rodziny. znaczy ci co maja twoje nazwisko. oczywiscie czyni to dwor pelen starych panien i kawalerow, ale tak to juz jest.
co do twoich wasali, mozsz oczywiscie proponowac im malzenstwo: swoja corke lub syna, jednak jest pewne zastrzezenie. nie mozesz robic malzenstw wladcow: typu ksiaze nowogrodu z hrabina pskowa. co najwyzej syn ksiecia nowogrodu.
co do ozenku krola z corka innego wladcy: jedyne warunki to te, ze oboje musza byc stanu wolnego oraz oboje musza byc chrzescijanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez ninjaska
czytałem w poradach że można żenić dworzan jeśli nie można to dlaczego inni władcy przysyłają mi propozycję małżeństwa???
>jak sprawdzić które prowincję należą do mnie ???
>jak sprawdzić ile mój władca może posiadać prowincji bez kary ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktoś wie jak ustawić optymalnie w prowincji zależności między chłopami a rycerzami oraz mieszczaństwem i duchowieństwem ???
>Zbuntowała mi się prowincja i nie wiem co zrobić aby stłumić bunt.Na obrazku prowincji mam rewoltę i nie wiem co mam zrobić ???
>Jak ustalić następstwo aby dziedzicem został następca o jak najlepszych cechach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 11:43, Keyoke napisał:

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez ninjaska
czytałem w poradach że można żenić dworzan jeśli nie można to dlaczego inni władcy przysyłają
mi propozycję małżeństwa???

jak juz wspominalem, mozesz aranzowac malzenstwa tylko dla osob ze swojej rodziny. ale nic nie stoi na preszkodzie, bys wydal corke za marszalka dworu, czy ozenil syna z dworka.

Dnia 14.04.2006 o 11:43, Keyoke napisał:

>jak sprawdzić które prowincję należą do mnie ???

na panelu, po lewej stronie sa rozne tryby mapy. jest tam tryb mapy politycznej. jesli klikniesz na swoja stolice, to wszystkie zielone prowincje sa twoje, jasnozielone, twoich wasali, a bardzo jasnozielone wasali twoich wasali. pomaranczowe to te, do ktorych roscisz sobie prawo.

Dnia 14.04.2006 o 11:43, Keyoke napisał:

>jak sprawdzić ile mój władca może posiadać prowincji bez kary ???

najedz mysza na ikonke w gornym pasku, przedstawiajaca zloto. po chwili pojawi sie informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 11:57, Keyoke napisał:

>Czy ktoś wie jak ustawić optymalnie w prowincji zależności między chłopami a rycerzami
oraz mieszczaństwem i duchowieństwem ???

nie ma ustawienia optymalnego. pilnuj tylko by nikt nie mial ponizej 10% (chyba tylu), bo zaczna sie buntowac.

Dnia 14.04.2006 o 11:57, Keyoke napisał:

>Zbuntowała mi się prowincja i nie wiem co zrobić aby stłumić bunt.Na obrazku prowincji
mam rewoltę i nie wiem co mam zrobić ???

sama zniknie. zniknie tym predzej im masz mniej masz prowincji a twoj steward jest zdolny.

Dnia 14.04.2006 o 11:57, Keyoke napisał:

>Jak ustalić następstwo aby dziedzicem został następca o jak najlepszych cechach ???

uff. rozumiem, ze nie jest najstarszy? znaczy ten najbardziej zdolny? jest taka forma dziedziczenia (nazwa wyleciala mi z glowy, ale trzecia od gory), w ktorej dziedziczy najpotezniejszy z synow. daj mu mnostwo prowincji i tytulow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od całkiem niedawna gram w ta grę sporo podbilem terenów i chcialem podwyższyć podatki ale nie mogę suma w podatku cały czas wskazuje 0,0zl a gdy mi przychodza komunikaty że mam coś zaplacić to pokazuje sie 0,0zl :/
Może nieświadomie włączylem jakiś kod bo całycz czas dochód mam 10 i od nowa nie chce mi się grać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 10:57, cybek21 napisał:

Aha i jeszcz jakieś państwo wypowiedzialo mi wojne a ja nie moge znaleźć je na mapie i wlaściwie
niewiem z kim walczę... co robić ??

wlacz tryb mapy politycznej (po lewej stronie na dole). twoje panstwo bedzie na zielono, panstwo wroga na czerwono.
co do problemu z dochodami, to nie bardzo zrozumialem. wszystko co masz zaplacic kosztuje zero? to chyba jakis blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to jest błąd a teraz to już w ogóle gra jest okropna cały czas rebeljanci się buntują choc podatki są na minimum cały czas spełniam żądania buntowników i nikogo ne wieszam. Dotatkowo małe państewko podemna wypowiedziało mi wojen i o dziwo wyruszyło na mnie z armia 4500 ja po zmobilizowaniu wojska miałem niecałe 2500 ludzi i połowa z tego była na terenach Inflant i Kurlandi :(
Da się zawezwać jakieś posiłki ????bo mi podbiją i splądrują całe państwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktoś wie jak zmienić wiarę i kulturę w podbitych prowincjach pogańskich ?Nie chcę tworzyć biskupstw a nie jestem pewny czy jest jakiś inny sposób.
>Ile lat musi mieć potomek aby bezpiecznie mu nadać prowincję?
>Jak nadawać prowincję,te podbite zostawiać sobie a odziedziczone potomkom czy odwrotnie ?
>Jak żenić córki aby zostawały u mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie są zmiany w patchach do Mrocznych Wieków?Proszę o liste zmian po polsku bo kiepsko u mnie z angielskim.Nigdzie nie mogę tego znaleźć.Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram przez net i wyskakuje mi błąd, co mogę zrobić, żeby błąd nie wyskakiwał? Jeśli chodzi o sam błąd, to jest to ten, co można wysłać raport. Mam nadzieje, że wiecie, o co chodzi:) Gram jakieś 15-30 minut i wyskakuje mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej :) mam wersje 1.04 pl - czy będzie wreszcie patch 1.05 pl ? "zassałem" angielski ale nie chce się zainstalować (komunikat że crusaders... nie jest zainstalowany na tym komputerze). Czyżby CD-Projekt się wypieło i przestało aktualizowac łatki do tej gry? szkoda bo 1.05 wiele podobno zmienia w grywalności a w końcu kupując grę mam prawo wymagać aktualizaji takich samych jak w wersji eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 10:54, Matitr napisał:

hej :) mam wersje 1.04 pl - czy będzie wreszcie patch 1.05 pl ? "zassałem" angielski ale nie
chce się zainstalować (komunikat że crusaders... nie jest zainstalowany na tym komputerze).
Czyżby CD-Projekt się wypieło i przestało aktualizowac łatki do tej gry? szkoda bo 1.05 wiele
podobno zmienia w grywalności a w końcu kupując grę mam prawo wymagać aktualizaji takich samych
jak w wersji eng.

http://www.eufi.org/viewtopic.php?t=9540
tutaj znajdziesz rozwiazanie. w ogle jesli chodzi o gry paradoxu to polecam ci strone eufi.org. cd projekt lekcewazy i europe i crusaders kings. nawet nie zajakneli sie o nowym dodatku do victorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować