Zaloguj się, aby obserwować  
Yackoo_GR

Nowy GameRanking już za kilka dni!

32 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2006 o 02:05, Ajantis napisał:

(...) "komercha się z tego
robi" poszedłem sobie.


Czy Ty naprawdę ślepo wierzysz że są fanatycy którzy będą głodować i robić pismo o nakładzie 200 egzemplarzy bo więcej nie zejdzie? To nie jest zin. To czasopismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 02:05, Ajantis napisał:

nawet przedwczoraj jak w kiosku widziałem (zdziwiłem się, że
w ogóle widziałem ;P) to chciałem ją kupić ale zdawało mi się, że widziałem gdzieś w rogu napis
PEŁNA WERSJA CZEGOŚTAM. No to zniesmaczony obróciłem się i komentując "komercha się z tego
robi" poszedłem sobie.


O tym chyba już gdzieś pisaliśmy. Wydania z pełną wersją - GameRanking Extra pochodzą z czasów, gdy wydawał nas Play i "utylizował" niesprzedane egzemplarze, dorzucając gierkę i sprzedając potem jako wydanie extra. Standardowo w miesięczniku GameRanking NIE BYŁO I NIE MA ŻADNYCH PŁYT Z PEŁNYMI WERSJAMI CZY DEMAMI.
Jeśli ktoś chce fajne pismo do czytania, bez komercyjnych dodatków - polecam GameRankinga - z resztą jeśli ktoś ma wątpliwości, zawsze może zajrzeć do Empiku i przejrzeć pismo, czy mu się spodoba, czy nie. Myślę, że to uczciwe i jasne postawienie sprawy - w GR płacicie wyłącznie za czasopismo, nie dodatki i duperele, gazeta nie jest foliowana - każdy może sprawdzić, jaka jest i co w niej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 01:12, Yackoo GR napisał:

>

Czy tu ktokolwiek rozumie to, co czyta?! Czy może piszę po japońsku i nie rozpoznajecie
literek?
Ile razy mam powtarzać, że w numerze 4 2006 GameRankina - czyli najnowszym - jest recenzja
Obliviona???
Gothic III - gra będzie późnym latem - rozumiem, że oczekujesz już teraz recki? Czy może zapowiedzi
bazującej na wszystkim znanych materiałach prasowych


tak jest napisane :

14 the elder scrolls IV: oblivion
kiedyś będą... (zapowiedzi)

to sugeruje ludziom ze to nie recenzja lecz zapowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy ten fragment:

A oto spis treści numeru:
04 wywiad
06 newsy growe
temat numeru
14 the elder scrolls IV: oblivion
kiedyś będą... (zapowiedzi)
18 alone in the dark 5
22 tylko u nas!!! - spetsnaz unleashed

moim zdaniem nie ma wątpliwości, że zapowiedzi zaczynają się po Oblivionie, który jest tematem numeru... jeśli to jest nieczytelne, to i tak wyjaśnienie tego padło tu już chyba ze dwa razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 10:44, Yackoo GR napisał:

Zobaczmy ten fragment:

A oto spis treści numeru:
04 wywiad
06 newsy growe
temat numeru
14 the elder scrolls IV: oblivion
kiedyś będą... (zapowiedzi)
18 alone in the dark 5
22 tylko u nas!!! - spetsnaz unleashed

moim zdaniem nie ma wątpliwości, że zapowiedzi zaczynają się po Oblivionie, który jest tematem
numeru... jeśli to jest nieczytelne, to i tak wyjaśnienie tego padło tu już chyba ze dwa razy...


Po prostu część ludzi jest przyzwyczajona (po kontaktach z CDA), że Temat Numeru to obszerna zapowiedź lub reportaż z jakichś zjazdów, spotkań, a nie recenzja.
A wracając do Gothica 3, to nie wymagam od was recenzji niewydanej jeszcze gry, tylko jakąś obszerną zapowiedź, wywiad z twórcmi itd. Przecież moglibyście pojechać do Niemiec i wyciągnąć od Pirani jakieś ciekawe informacje czy screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 10:23, Yackoo GR napisał:

O tym chyba już gdzieś pisaliśmy. Wydania z pełną wersją - GameRanking Extra pochodzą z czasów,
gdy wydawał nas Play i "utylizował" niesprzedane egzemplarze, dorzucając gierkę i sprzedając
potem jako wydanie extra. Standardowo w miesięczniku GameRanking NIE BYŁO I NIE MA ŻADNYCH
PŁYT Z PEŁNYMI WERSJAMI CZY DEMAMI.

Ależ dawajcie płyty jak najbardziej! Ale nie wypychajcie je moneymakerami jak Splinter Cell tylko DODATKAMI do gazety. Zróbcie może jakieś działy tam na płytce czy coś, wklepcie njusy może, ciężko wymyśleć cokolwiek jak spora część osób ma teraz dostęp do Internetu więc to co kiedyś było na płytkach teraz jest w necie ale ciągle można tam dać jakieś fajne rzeczy. Wykombinujcie jakieś najs tapetki, dema małych programów czy coś tak żeby zawartość płytki była interesująca. Sporo jest gierek abandonware, nie wiem jak się sytuacja prawna tego stuffu przedstawia ale można zapakować na CD chociażby GTA 1 (muzyka zajmuje 3/4 giery, no comments ale warto tą połowę płytki poświęcić imho).

CD są jak najbardziej dobre ale wypchane rzeczami które są rzadkie, trzeba się ich naszukać i są ciekawe. :) Uskuteczniajcie szczytną ideę cover cd a nie gra/y + gazeta to wtedy na pewno będzie spox.
A teksty typu GR to pismo z niższej półki to komentarze zapatrzonego w CDA maniaka którego zreformować imho można tylko gazetą która da więcej płyt, więcej stron i więcej pełnych wersji gier, sry ale imho tak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem odpowiedzi, sry.

Dnia 12.04.2006 o 07:28, W3 napisał:

Czy Ty naprawdę ślepo wierzysz że są fanatycy którzy będą głodować i robić pismo o nakładzie
200 egzemplarzy bo więcej nie zejdzie? To nie jest zin. To czasopismo.

Ja tylko mówię co do mnie przemawia. Nie kręcą mnie produkty all-in-one, chcę kupić grę - idę do Empiku i za 20 zeta mam eXtra klasykę (bez instrukcji co jest dla mnie olbrzymim minusem ale chociaż w pudle), a jak chcę kupić gazetę to chcę gazetę która stoi na wysokim merytorycznym poziomie i która szanuje czytelnika. Po co mam wydawać 15 zeta za coś co mi się nie przyda gdy po prostu chcę poczytać o grach? Niech panowie z CDA dokonają jakiejś małej segmentacji rynku i zrobią CDA lite - koszt 3-4 zeta, żadnej płytki, ewetnualnie wypierniczyć jakieś niepotrzebne działy a zostawić gry no i oczywiście reklamy. 100 stron za 4 zeta CDA na pewno dałoby radę i taką gazetę kupowałbym częściej niż normalne CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że takie pismo nie powstanie, bo byłby na nie mały popyt. A jak mały popyt to i mały nakład. A robienie małego nakładu się nie opłaca. A już na pewno nie za 3-4 złote. Poza tym, CDA jest już wylansowane jako cholernie drogie czasopismo o grach i raczej nie będzie zmieniać wizerunku.

Mi natomiast nie spodobał się Twój zwrot "komercha się z tego robi" w sprawie GameRankingu. Czasopismo musi się sprzedawać i na siebie zarabiać, bo o to tu chodzi. Czyli trzeba jakoś przyciągnąć ludzi. Może to co wydaje PLAY ma się do pisma jak nos do pięści, ale dzięki temu kupi je zarówno fan gier pokroju Maluch Racer, jak i "czytelnik ambitny" który płytki wyrzuci do kosza. No i gdzieć wciśnie się te niesprzedane egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jeszcze jedną wersję CDA, nie o zmianę w ogóle wizerunku gazety. Niech sobie będzie ta za 15 zeta ale mogą też zrobić mniejszą i tańszą.

Co do tego komentarza to może masz rację ale jestem bardzo uczulony na pełne wersje gier i odrzuca mnie jak rzeczą o której się ciągle rozmawia to płytki. Ile osób tutaj na forum komentuje artykuły w CDA? A ile płytki? Smuggler zrobił topic o CDA, pierwsza strona prawie cała (dalej mi się nie chciało czytać ;P ) to komentarze typu "łaaaaaał Splinter Cell i Gothic łaaaaaaaaaał". Nie komentarze typu "super ostatnio ktośtam opisał grę, niezły klimat" tylko "łaaaaaaaaał gra nowa łaaaaaaaaaaaaał " ;) . Widać, że ważne są tutaj gry a gazeta dużo mniej więc jeśli GR który miał być GAZETĄ o grach a nie pismem dołączanym do pełnej werji gier (sory ale imho tak ja to widzę) to tam pełnych wersji gier być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 18:47, W3 napisał:

Może to co wydaje PLAY ma się do pisma jak nos do pięści, ale dzięki temu
kupi je zarówno fan gier pokroju Maluch Racer, jak i "czytelnik ambitny" który płytki wyrzuci
do kosza. No i gdzieć wciśnie się te niesprzedane egzemplarze.


Zanim znów zaczną się niedomówienia: Play od kilku ładnych miesięcy nie jest wydawcą GameRankinga i nie ma z nami nic wspólnego (poza nazwą GameRanking - ten tytuł pisma należy do nas, ale nazwa portalu do Play''a). Z tego samego względu w sprzedaży mogą być jedynie bardzo stare numery GR z płytą CD. Wydawany przez nas magazyn dostępny jest tylko w wersji bez cedeków.

A co do dołączania płyt, to myślę iż pomysł dawania zamiast pełniaków wszelkich ciekawych dodatków itp. jest dosyć ryzykowny. Niestety, jak już ktoś tu zauważył, ogromna część "czytelników" podnieca się pełnymi wersjami - nie sądzę, aby dało się konkurować extra stuffem z np. Splinter Cellem. Zapewne znaleźli by się miłośnicy takiego pomysłu, ale w skali całego pisma to raczej byłaby porażka - tłoczenie cedeków kosztuje określone pieniądze i nikt nie może sobie pozwolić na wtapianie pieniędzy. Takie są niestety realia i efekt ładowania do czasopism 2, 3 czy 4 cedeków z kolejnymi pełnymi wersjami. Oczywiście, to nienormalna sytuacja, ale nie mogąc jej zmienić nie zamierzamy bawić się w wyścig pt. kto da więcej prezentów.

Staramy się robić dobre pismo o grach. Z ciekawymi tekstami, z kącikami tematycznymi, z dobrą publicystyką. Przede wszystkim zaś robione dla czytelników, którzy naszym zdaniem mają bardzo duży wpływ na zawartość i wygląd GameRankinga. Z resztą na ten temat zapewne najlepiej by wypowiedziały się osoby, które kupują nas od kilku miesięcy i widziały, jak pismo zmienia się praktycznie z miesiąca na miesiąc. I to w sumie wszystko. Jeśli kogoś przekonamy, aby kupił nasz nowy numer i sprawdził, czy mu się spodoba - fajnie. Jeśli nie - trudno. Każdy ma prawo mieć własne zdanie i swoje ukochane, jedyne słuszne czasopismo o grach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 00:46, Yackoo GR napisał:

A co do dołączania płyt, to myślę iż pomysł dawania zamiast pełniaków wszelkich ciekawych dodatków
itp. jest dosyć ryzykowny. Niestety, jak już ktoś tu zauważył, ogromna część "czytelników"
podnieca się pełnymi wersjami - nie sądzę, aby dało się konkurować extra stuffem z np. Splinter
Cellem. Zapewne znaleźli by się miłośnicy takiego pomysłu, ale w skali całego pisma to raczej
byłaby porażka - tłoczenie cedeków kosztuje określone pieniądze i nikt nie może sobie pozwolić
na wtapianie pieniędzy. Takie są niestety realia i efekt ładowania do czasopism 2, 3 czy 4
cedeków z kolejnymi pełnymi wersjami. Oczywiście, to nienormalna sytuacja, ale nie mogąc jej
zmienić nie zamierzamy bawić się w wyścig pt. kto da więcej prezentów.


I takie wyobrażenie o GR miałem, zakoczyła mnie ta pełna wersja gry po szumnych zapowiedziach, że robicie tylko gazetę ;)

Dnia 13.04.2006 o 00:46, Yackoo GR napisał:

Jeśli kogoś przekonamy, aby kupił nasz nowy numer


Z jednej strony ciężko może być kogoś przekonać do kupna bo nie kusicie nowymi grami na cd, z drugiej strony gazeta jest tania więc why not ;)

>Każdy ma prawo mieć własne zdanie i swoje ukochane, jedyne słuszne czasopismo o grach ;)

GR może jest spox ale Secret Service > all, sry imho taka jest prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować