Zaloguj się, aby obserwować  
Onybic

Rift: Planes of Telara

142 postów w tym temacie

o dziwo nie powstał jeszcze pełnoprawny temat o tej gierce ;)

Tak więc zaczynajmy!


Oficjalna strona gry: http://ww.riftgame.com/

Rift jest to gra MMO, która łączy bardzo dużo już sprawdzonych rozwiązań z innych produktów, do tego dodaje szczyptę nowości jaką są dusze i archetypy, oraz ich zastosowanie.

Pełny opis dodam wkrótcę (dodałem duży tekst, po kliknięciu dodaj post wykrzaczyło mi się coś w przeglądarce i padło)


Tak jeszcze dodając dzisiaj rozpoczyna się open beta, start o 19 naszego czasu. Aby dostać się posiadać należy jedynie konto trion, które założyć można na stronce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj open beta testy. Byłem pozytywnie nastawiony do tego tytułu, ale to co dzisiaj zobaczyłem przerosło moje oczekiwania. Naprawdę bardzo fajnie się gra. Rifty super sprawa. Graficznie gra wymiata. Ścieżka dźwiękowa również bardzo dobra. Jutro z kumplem pewno dobijemy już do levela wymaganego w instancjach więc będę mógł coś więcej powiedzieć. Aktualnie gra wygląda super, taki jakby trochę wow ale z samymi najlepszymi i poprawionymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej w tym MMO Armorsmithing (plate i chain), Blacksmithing (bronie i tarcze oprócz lasek i różdzek), Outfitting (cloth i leather) oraz Artificing (naszyjniki,pierścionki, laski, totemy i różdzki)faktycznie coś daje, nie tak jak w wowie, gdzie ma raczej marginalną funkcję

http://telarapedia.com/wiki/Profession#Crafting_Professions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 23:41, lastvegas napisał:

Nie doszukałem się nigdzie, ale czy ta gra ma jakiś trial?


Rift nie doczekał się jeszcze premiery w EU, a sam trial będzie, kiedy nie wiadomo. Było sporo czasu, żeby pograć w betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aj tak się rozegrałem, że zapomniałem kompletnie o tym temacie xD

gram na serwerze Whitefall, po stronie guardianów, nick łatwo się domyślić ;)

obecnie lvl 43 i szybko rośnie hehe :D


gra jest genialna, pvp jest świetne, życ nie umierać po prostu :)

wszystkich chętnych zapraszam do gry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe spostrzeżenie na temat nazwy tematu ;) Gra nazywa się Rift i tyle. Planes of Telara zostało usunięte z nazwy już bardzo, bardzo dawno temu, niestety nie wszyscy to zauważyli, a już na pewno nie polskie portale branżowe, wszędzie widać te babole ;).

Dnia 03.03.2011 o 23:41, lastvegas napisał:

Nie doszukałem się nigdzie, ale czy ta gra ma jakiś trial?

Nie ma triala i długo jeszcze nie będzie o ile zainteresowanie produkcją pozostanie na tym poziomie. Można było swobodnie pograć chociażby w open becie, która skończyła się przed tygodnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak odnośnie nazwy ''oj tam oj tam'' :p


47 lvl sie zbliża ^^ instancje są tutaj przefajne po prostu :) grafika ich jak i ogólnie design jest przyjemny :)

jak będę robił już heroic to każdy nagram i umieszczę linki tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra całkiem fajna. Gram magiem nekromantą/warlockiem i póki co jest bardzo "wow-owato". Ale to dla mnie plus. Wie ktoś jakie jest podejście producenta do add-onów? Znaczy czy będą, już są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Jakie wasze odczucia są z gry ? Fajna gra? Warto kupić? ;) Czy takiemu wyjadaczowi wowa jak ja, ta gra się spodoba ;). Ogólnie mam zamiar ją kupić, bo WoW powiedzmy że trochę się znudził i zastanawiam się nad riftem a odbnowieniem abo w Eve-o ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanom WoWa Rift powinien przypaść do gustu. Twórcy skupiali się w niej raczej na starych, dobrych, sprawdzonych pomysłach niż na wymyślaniu jakiś super orginalnych cudów (i mieli chyba racje, bo każda gra MMO w ostatnich latach siląca się na mega oryginalność dość szybko lądowała w koszu, widać nie ma na to zapotrzebowania).
Populacja ciągle rośnie, otwierane są nowe serwery. Devsi ciągle pracują nad tytułem, jest sporo do roboty podczas levelowania i w engamingu, a nowe rzeczy (instancje, raidy) jeszcze na ten miesiąc.
Gra jest młoda, trudno mówić o jej przyszłości, ale widać, że nie skończy marnie za kilka miesięcy. Pozatym poza Lotro, była to druga w historii gier MMORPG skończona w dniu wydania produkcja (w sensie dopracowania technicznego całej gry, bo wiadomo że nowy content zawsze będzie dodawany).
Chociaż pudła z grą są dość drogie, to klucze na niektórych serwisach aukcyjnych są w dość przystępnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 22:19, Deathblade napisał:

Hej !

Jakie wasze odczucia są z gry ? Fajna gra? Warto kupić? ;) Czy takiemu wyjadaczowi wowa
jak ja, ta gra się spodoba ;). Ogólnie mam zamiar ją kupić, bo WoW powiedzmy że trochę
się znudził i zastanawiam się nad riftem a odbnowieniem abo w Eve-o ;)

Pewnie ci sie spodoba. Osobiscie nie gram, ale moj chlopak tak. Opisujac jego zachowanie moge dojsc do wniosku, ze gra jest przyjemna. Z poczatku bardzo mu sie podobala, ciagle tylko wychwalal, ale juz po kilku dniach emocje opadly i zaczal narzekac: a to, ze mobki zrzucaja co chwile z mounta, albo wtornosc i ciagle rifty, a juz na koniec zaczal sie zastanawiac co go czeka na maks lvlu. Tzn Rift to gra dobra, ale jak kazda nowosc ma niedorobki i nie jest jescze tak rozbudowana jak wow, ktory za te pare lat dorobil sie juz paru dodatkow. Gra jest podobna do wowa, jak pierwszy raz zobaczylam interfejs to pomyslalam, a co to jakas nowa grafika w wowie xD. Ale to bylo podczas bety, w ktora kolega gral.

Jak ci sie znudzil wow to bierz smialo przerwe od tejze gry i zakup Rifta. Moze cena jest dosc wysoka, ale chyba warto sprobowac cos nowego. Ja bym sama probowala, ale moj komputer by nie uciagnal tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj o godzinie 23 z kawałkiem włamano mi się na konto. Moja kasa zniknęła, ale, że zareagowałem szybko tylko i wyłącznie kasa..
co najciekawsze tysiące ludzi zostało zhackowanych, wystarczy wejść na forum zobaczyć ogrom zjawiska..

tutaj nasuwa się pytanie, jak to możliwe? Przetestowałem komputer 3ma różnymi programami od keyloggerów, posiadam antywirusa aktywnego cały czas, firewalla ustawionego na ''paranoiczną'' ochronę, nic nie ściągałem, nie dałem się na żaden scam ani nic z tych rzeczy...

nie jestem jedynym w takiej sytuacji.. tak więc zmieniajcie hasła, najlepiej też maile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry osobiscie nie kupilem i nie zamierzam, bo uwazam, ze nie zasluguje ona na abonament, ale jako ze gralem od pierwszej bety ciekaw jestem jak Rift sie rozwinie i z boku obserwuje ich forum. I cos jest na rzeczy skoro polowa topicow, to skargi na temat hackow i wlaman na konto. I na pewno nie jest to wina graczy. Skoro ludzie pisza, ze graja po sieci od kilku/kilkunastu lat i nigdy nie byli hacknieci, to znaczy, ze system zabezpieczen w Rifcie lezy i kwiczy. Do tego customer support jest ponoc tragiczny. Zreszta sam z ciekawosci wyslalem do nich zapytanie apropo paypala i do dzis nie doczekalem sie odpowiedzi.

Moze i launch obyl sie bez bugow, ale jezeli mialbym wybierac miedzy bugami a utrata konta, z pewnoscia wybralbym to pierwsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda na bardzo ciekawą i chętnie uciekłbym do niej od WOWa. Powodem jest totalny brak balansu klas w WOWie co doprowadza mnie już do szału. Jak to się sprawdza w RIFT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 19:22, Lailonn napisał:

Jakby ktoś chciał pooglądać filmiki z gry:

http://www.youtube.com/watch?v=RcUbkOMpKVk

Gra tak mocno zrzyna z WOWa, ze aż boli ;D System questów, system logów itd. Ale budowa
postaci i ciągłe zone eventy zachęcają :)


tak, a wow zrzynał z everquesta, ultimy itp. takie argumenty po prostu ssą ;] gry z gatunku mmo wszystkie mają takie rozwiązania i wychwalanie wowa jako tego, od którego się zaczeło jest po prostu objawem ograniczonych horyzontów i małego doświadczenia w mmo.


gra jest przyjemna, dużo się dzieje no i jest co robić, ale co będzię później się zobaczy, na facebooku podali ostatnio klucz trial dla 25 osób, taka ciekawostka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy z każdego zrzyna ale sam wygląd quest trackera czy quest loga jest ctr+c ctr+v z wowa :p Nie przeszkadza mi to. Z WOWa uciekłem, bo zirytowało mnie nieustanne grzebanie w mechanice klas.

Kupiłem na allegro sam CD-Key kolekcjonerki. Teraz pytanie jak na tym założyć konto...

ps. W Ultime grałem 8 lat i nic jej nie przebije ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 00:12, Lailonn napisał:

Każdy z każdego zrzyna ale sam wygląd quest trackera czy quest loga jest ctr+c ctr+v
z wowa :p Nie przeszkadza mi to. Z WOWa uciekłem, bo zirytowało mnie nieustanne grzebanie
w mechanice klas.

Kupiłem na allegro sam CD-Key kolekcjonerki. Teraz pytanie jak na tym założyć konto...

ps. W Ultime grałem 8 lat i nic jej nie przebije ;p



wskakujesz tutaj https://rift.trionworlds.com/ albo na http://eu.riftgame.com/en/ i register

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby się odezwać po nabiciu 25lvlu ;) Dotychczas grałem w Ultima Online, Tibia, Lineage 2, World of Warcraft, EVE Online a teraz RIFT.

Mam więc chyba jakieś tam doświadczenie co do tego typu gierek. Po spędzeniu kilku dni przy RIFTcie mogę śmiało go każdemu polecić. Gra kopiuje najlepsze pomysł z innych produkcji i robi to skutecznie. Dokładając do tego nowinki jak system dusz, inwazji i bardzo dobrą grafikę gra się wyjątkowo miło. Ciągle coś się dzieje, nawet grając samotnie nie zanudzimy się. Dugneony przemyślane i wymagające.

Pomimo bycia już trochę czasu online nie powstał żaden jedyny słuszny schemat gry. Mając tyle dusz(podklas) do wyboru co gracz to inna kombinacja. Walcząc PVP czy robiąc raidy ani razu nie poczułem, że moje wybrane skille był błędne.

Jeśli ktoś lubi gry jak WOW ale jest on dla niego zbyt prosty/cukierkowy i nudny to RIFT nadaje się rewelacyjnie. Zresztą większość spotkanych graczy to uciekinierzy z WOWa. Dotąd żaden nie zapowiedział, że wraca tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować