• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek235

Zamarzanie ekranu w grach / toshiba L650

Pytanie

Witam, problem jak w tytule. Wiem że były już wątki podobnego typu, wszystkie przejrzałem lecz do tej pory nie znalazłem rozwiązania. Laptopa kupiłem ponad dwa tygodnie temu, od tego czasu próbowałem praktycznie wszystkiego, od przeinstalowania antywirusa poprzez instalację programów typu quiet hdd aż do zastosowania podkładki chłodzącej pod komputer. Nie mam już pomysłu co dalej zrobić, jestem zdesperowany bo zależy mi przede wszystkim na grze warcraft 3. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

39 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.02.2011 o 18:03, wojtek235 napisał:

bez podkładki, podkładke pozyczyłem tylko na chwile od kumpla zeby sprawdzic czy pomoze
przy zamarzaniu. nie pomoglła :)



Powiedz mi coś wiecej o Twoim problemie.
Przy jakiej grze/grach się pojawia, czy żadne klawisze nie reagują i w żaden sposób nie można powrócić do systemu.
Cz przy normalnej pracy w systemie ten problem też się pojawia?
Ściągnij Speed Fan, uruchom i daj tutaj screen.
Jeden podczas gry, drugi w stanie spoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

problem występuje w grze warcraft 3. trudno mi powiedzieć czy w jeszcze innych, bo druga gra jaką posiadam to football manager( tu jest wszystko ok). Gdy dojdzie do zawieszenia to następuje nagły spadek fps, praktycznie do 0, nie reaguje ani myszka ani klawiatura, cała akcja w grze ulega zawieszeniu po czym po 2 sekundach znajduje się już w innym miejscu. Gdy pracuje w systemie taka sytuacja nie występuje. screen musi być koniecznie z programu speed fan czy może być z HWMonitor? bo szczerze mówiąc już tyle przeróznych programów zainstalowałem, że nie chcę już bardziej zaśmiecać komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może być z HWM.
Dobrze było by gdybyś spróbował pograć w jakąś inną obciążającą komputer grę.
"(...) po czym po 2 sekundach znajduje się już w innym miejscu." Mam rozumieć, że gra się odwiesza po chwili?
Instalowałeś wszelkie najnowsze patche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak, gra po chwili się odwiesza, przez jakiś czas jest ok po czym znowu następuje krótka zwiecha. czasami zdarza się, że w ciągu 10 sekund przytnie trzy razy a czasami przez kilka minut jest spokój. zamarzanie występuje niezależnie od tego co się dzieje w samej grze. gram na battle necie więc mam zainstalowanego najnowszego patcha

20110221190606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poproszę jeszcze screen gdy nie masz włączonej gry.
Myślę, że problem może tkwić po prostu w samej grze.
W Warcrafta nie grałem na Windows 7 ale jest to dosyć stara gra do tego dochodzi moment, w którym jak twierdzisz się odwiesza. Do tego laptop i to całkiem dobry a gry takie jak te nie lubią komputerów przenośnych.
Masz tutaj podobny temat http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3573&u=17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

temperatura przy wyłączonej grzy jest praktycznie taka sama, zależy ona głównie od czasu w jakim jest włączony komputer. podczas włączenia gry załączają się dodatkowe wiatraki no i temp. jest utrzymana na poziomie podonym do tego ze scr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a co do samej gry to mam kumpla, który posiada sony vaio i rowniez windows 7. u niego gra działa bez zarzutu.

http://forums.toshiba.com/t5/General-Technology/L505D-ES5025-quot-Freeze-quot-Problem-amp-Performance-On-Old/m-p/132444#M25447

tutaj wrzucam link do forum z podobnym problemem tylko dotyczącego innego komputera. może jakieś analogiczne sterowniki przychodzą wam do głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2011 o 20:39, wojtek235 napisał:

a co do samej gry to mam kumpla, który posiada sony vaio i rowniez windows 7. u niego
gra działa bez zarzutu.


Bo ma komputer o innej konfiguracji.
Porównywanie koledze działa mi nie często nie ma sensu.
Możesz ściągnąć jakąś starszą wersje sterowników do Twojej karty graficznej ze strony ATI.
No i zdefragmentuj sobie dysk , a nóż coś ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem wiem, wstawiłem to tylko żeby była jakaś wskazówka czy coś. zdaję sobie sprawę z tego że ma inne podzespoły ;) zanim zainstaluje nowe sterowniki musze najpierw usunąć stare ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, inaczej mogłoby się coś skopać. Radzę też po zainstalowaniu sterów przejechać system CCleanerem , żeby się pozbyć pozostałości po starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może nie masz ich wcale zainstalowanych w takim razie o.0 ?
Możesz od biedy, ściągnąć sterowniki ze strony ati, napisać stare [jeśli w ogóle jakieś tam są zainstalowane, powinny być widoczne w panelu sterowania w dodaj/usuń programy] następnie odinstalować owe sterowniki, zrestartować system do trybu bezpiecznego, programem driver sweeper [nie CCleanerem, CCleaner to program do czyszczenia plików tmp, rejestru i zarządzania autostartem] wykasować pozostałości po sterownikach, po czym wykonać kolejny restart i następnie zainstalować pobrane sterowniki na czysto [tzw czysta instalacja]

P.S.
Dziwne jest imho to że HW monitor nie widzi temperatury karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To wychodzi na to, że tam nie ma jak ktoś przypuszczał mobility radeona a zintegrowany intel.
I masz odpowiedź na swoje problemy - karty takie własnie jak integry intela nie nadają się kompletnie do grania.

P.S.
I wciąż pewnie ten lapek za mocno się grzeje [może jest ostro zakurzony w środku i wymaga czyszczenia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no tylko dziwne jest to, że na gorszych laptopach ze zintegrowaną kartą graficzną ta gra działa bez takiego zamarzania, mimo że na niższych parametrach. u mnie działa płynnie na najwyższych mimo tych nieregularnych przycinek..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować