Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2010 o 20:55, filip29 napisał:

Możecie mi polecić jakieś ćwiczenia na nogi (głównie łydy, ale uda też mogą być) do robienia
w domu?

To zależy jaki masz sprzęt. Na łydy są wspięcia z ciężarem jednonóż lub obiema nogami. Na uda przysiady ze sztangą.
Zabrajin
Zakwasy oznaczają, że albo ma się nieprzyzwyczajone mięśnie albo, że trening był na prawdę dobry.
Można na nich ćwiczyć choć zależy co. Mi np gdy miałem kwas w klacie ciężko było robić drążek dlatego zamieniałem kolejność. Tak jak kolega wcześniej mówił- mięśnie wtedy potrzebują odpoczynku ale gdy masz zakwasy w klacie możesz robić barki czy ramiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, jaki sprzęt polecacie do domowej siłowni, oprócz ławeczki ?

I kolejne, czy na super wypasionym atlasie za 5k pln, jestem w stanie wykonać więcej ćwiczeń na różne partie mięśni, niż za pomocą ławeczki, gryfów z obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 20:37, HeyBabyGirl napisał:

Ponawiam pytanie, jaki sprzęt polecacie do domowej siłowni, oprócz ławeczki ?


Sztangi, sztangielki, obciążenia, drążek, skakanka, sprężyna, jak chcesz to mogą być podpórki do pompek - masz wtedy większy zakres ruchu. Też mam ławkę Keltona, tyle że zestaw Home II bodajże i osobno u nich dokupiłem modlitewnik, bo ten z Home III nie miał podpórki pod klatkę, ogólnie sprzęt bardzo fajny, aczkolwiek cholernie długo czekałem na przesyłkę. No i polecam modlitewnik do Twojej ławki i jak chcesz to wyciąg do ławeczki - sam zamierzam w niedalekiej przyszłości taki dokupić. No chyba że do ściany ale to zależy od możliwości. O i prasa do nóg.

Dnia 11.05.2010 o 20:37, HeyBabyGirl napisał:

I kolejne, czy na super wypasionym atlasie za 5k pln, jestem w stanie wykonać więcej
ćwiczeń na różne partie mięśni, niż za pomocą ławeczki, gryfów z obciążeniem?


Zależy. Super wypasiony atlas ma np. ławeczkę do brzucha, na ławeczce zbytnio nad brzuchem nie popracujesz. A co do klatki, pleców czy mięśni ramion to zależy jak wolisz - wolny ciężar czy maszyny. Atlas na pewno bezpieczniejszy, przesadzisz z ciężarem to po prostu puścisz, sztanga poleci na Ciebie. Z drugiej strony wolne ciężary mają większy zakres ruchu. Nogi na atlasie raczej tylko na prasie możesz ćwiczyć, ławeczkę można rozbudować, ale na nogi lepsze od prasy są np. przysiady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać: nieważne ile sprzętu masz, ważne czy i jak ćwiczysz. Możesz kupić atlas za 5k, ławeczkę, obciążenia, wyciągi i bieżnię, a osiągniesz gorsze efekty od faceta z drążkiem, skakanką i motywacją. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś, że jak długo się jeździ na rowerze, przez wiele lat, to można mieć problemy z potencją... Prawda to? Ja średnio codziennie robię 15-18km, i nie wiem jak to się odbije na moje zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 21:34, kedzior141 napisał:

Słyszałem coś, że jak długo się jeździ na rowerze, przez wiele lat, to można mieć problemy
z potencją... Prawda to? Ja średnio codziennie robię 15-18km, i nie wiem jak to się odbije
na moje zdrowie :)


Najstarsi górale nie wiedzą. Jedni mówią tak, inni mówią nie, a jeszcze inni jeżdżą 15 lat, a potem mają dziecko. Zresztą, w czasach, kiedy zaszkodzić na to może imkrofala, albo komórka w spodniach to już bym się specjalnie nie przejmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 21:34, kedzior141 napisał:

Słyszałem coś, że jak długo się jeździ na rowerze, przez wiele lat, to można mieć problemy
z potencją... Prawda to? Ja średnio codziennie robię 15-18km, i nie wiem jak to się odbije
na moje zdrowie :)

Jak tak teraz sobie myślę o tych gniecionych jądrach i penisie to możesz mieć rację... Ciasne spodnie przecież też są odradzane przez lekarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 23:21, Ambroo napisał:

Co ma gnieciony penis do jakości plemników? oO

Jądrach i penisie!
Nie wiem co ma wiem, że mu przyjemnie nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 20:37, HeyBabyGirl napisał:

Ponawiam pytanie, jaki sprzęt polecacie do domowej siłowni, oprócz ławeczki ?

dużo obciążenia, gryf prosty, łamany, dwa krótkie do hantli, drążek przykręcany do ściany, skakanka, regulowana ławka prosta/skośna z wyciągiem.

Dnia 11.05.2010 o 20:37, HeyBabyGirl napisał:

I kolejne, czy na super wypasionym atlasie za 5k pln, jestem w stanie wykonać więcej
ćwiczeń na różne partie mięśni, niż za pomocą ławeczki, gryfów z obciążeniem?

do głowy przychodzą mi tylko rozpiętki siedząc i ''wyciskanie'' siedząc. no ale mając taki atlas będziesz jeszcze mógł przyszpanować przed kumplami -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie cwiczenia masz na mysli :P Na pewno nie polecalbym podnoszenia ciezkich rzeczy i rozsadnego korzystania z silowni, jesli do takowej uczeszczasz. A zakwasy? Mnie pomaga rozciaganie bezposrednio po treningu, choc na niektorych lepiej dziala goraca kopiel i piwo :]

P.S.
Mam pytanie. Ostatnio na treningu (przedwczoraj) oberwalem kilka razy i teraz jak jem, czy przezuwam cos twardszego, to czuje mocne klucie w okolicach szczeki/ucha. Troche mnie to zaczyna irytowac. Wie ktos jak temu zaradzic, czy moze ktos juz tak mial? Tylko nie polecajcie zadnych painkiller''ow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 15:23, Cascad napisał:

by mieć dobre wyniki trzeba dużo ćwiczyć, dużo jeść i pić dużo wódki.


I piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 13:58, kuba9876543210 napisał:

Zalezy jakie cwiczenia masz na mysli :P Na pewno nie polecalbym podnoszenia ciezkich
rzeczy i rozsadnego korzystania z silowni, jesli do takowej uczeszczasz. A zakwasy? Mnie
pomaga rozciaganie bezposrednio po treningu, choc na niektorych lepiej dziala goraca
kopiel i piwo :]

P.S.
Mam pytanie. Ostatnio na treningu (przedwczoraj) oberwalem kilka razy i teraz jak jem,
czy przezuwam cos twardszego, to czuje mocne klucie w okolicach szczeki/ucha. Troche
mnie to zaczyna irytowac. Wie ktos jak temu zaradzic, czy moze ktos juz tak mial? Tylko
nie polecajcie zadnych painkiller''ow.

Mi czasem szczęka przeskakuje pochrupie kilka dni, parę razy szczeli i wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 20:41, RobertKubicaF1 napisał:

Nie wiecie czy walka Pudzian&Silvia będzie transmitowana w polsacie na żywo?


Nie jestem pewien, ale raczej marne szanse. Zostają powtórki, transmisje w necie, albo może retransmisja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2010 o 01:20, Budo napisał:

Nie jestem pewien, ale raczej marne szanse. Zostają powtórki, transmisje w necie, albo
może retransmisja.


Można też spróbować na RTL u naszych sąsiadów. Może pokażą...bardziej mnie martwi brak transmisji walki Sosnowskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 01:23, Longer napisał:

bardziej mnie martwi brak
transmisji walki Sosnowskiego...


A mnie Jurasa, który też na Moosin będzie walczył... walkę Pudziana zawsze gdzieś znajdę, a Jurkowskiego- nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o pozytywnych właściwościach picia codziennie wina czerwonego, ale nie wiem jakie wybrać. Może mi ktoś powiedzieć jak wybrać dobre wino? Ale polecić dobrą butelkę? Nie chcę kupować w ciemno jakiegoś taniego winiacza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować