Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Karta Praw Gracza zostanie zaktualizowana?

39 postów w tym temacie

Chcialbym by byl punkt ktory mowilby, ze gracz ma prawo do tworzenia oprogramowania i modyfikacji do gier nie wspieranych juz przez producentow (serwery, aby grac np. po lanie, jak kiedys) itp ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:25, Laston napisał:

Treyarch bójcie się


Przecież oni będą mieli to gdzieś, tzn. całe EA i inni wielcy wydawcy. Nic i nikt ich nie obliguje do przestrzegania tej karty praw.

----> karolkx23x

Ta, żebyś mógł ją przejść, a potem stwierdzić, że "przypadkiem" ci się "nie spodobała" i oddać ją do sklepu? Nie ma tak dobrze, chcesz grać - płać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:34, Mercuror napisał:

Nic i nikt ich nie obliguje do przestrzegania tej karty praw.

Tu się mylisz i to bardzo. My - konsumenci, gracze mamy takie prawo. Ciekawe czy kiedykolwiek dożyję takich czasów, w których skorzystamy z niego na masową skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" zwrotu całej sumy zapłaconej za niedziałającą na komputerze nabywcy grę"

jeśli by ktoś przeforsował taki przepis i wymuszał na sprzedawcy zwrot kasy jak nie działa na mojej maszynie... to po prostu robienie gier na PC przestało by się opłacać! Bo każdy mógłby zwrócić grę i sklepy by się zamieniały w przechowalnie pieniążków! Każdy nakaz to miecz dwusieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taka Karta musiałaby mieć rozsądnie sformułowane przepisy. Oddawanie gry po 10 dniach z jakichkolwiek powodów byłoby sporym nadużyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:38, metronom napisał:

> Nic i nikt ich nie obliguje do przestrzegania tej karty praw.
Tu się mylisz i to bardzo. My - konsumenci, gracze mamy takie prawo. Ciekawe czy kiedykolwiek
dożyję takich czasów, w których skorzystamy z niego na masową skalę.


Czyli nigdy? Gry będą kupowane tak czy siak, nawet jak producenci będą lali graczom na głowę ciepły mocz. A wiesz dlaczego? Bo nie ma dla nich żadnej sensownej alternatywy. Jak chcesz pograć w CoDa, a nie lubisz tego jak Cię Treyarch traktuje to albo mimo wszystko kupisz CoDa albo w ogóle go nie kupisz, czyli nie pograsz. Wybór, choć moralnie trudny, w praktyce jest łatwy.

Owszem, można to obejść, ale ten sposób jest jeszcze bardziej trudny i naganny pod względem moralnym, a dodatkowo na tym forum moderatorzy mają dziwną obsesję na punkcie jego ścigania, prowadzącą do ogromnych degradów i banów za samo piśnięcie czegoś bardzo luźno powiązanego z tym tematem (vide ostatni degrad -3 w temacie Minecrafta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:43, arborek napisał:

" zwrotu całej sumy zapłaconej za niedziałającą na komputerze nabywcy grę"

jeśli by ktoś przeforsował taki przepis i wymuszał na sprzedawcy zwrot kasy jak nie działa
na mojej maszynie... to po prostu robienie gier na PC przestało by się opłacać! Bo każdy
mógłby zwrócić grę i sklepy by się zamieniały w przechowalnie pieniążków! Każdy nakaz
to miecz dwusieczny :)


Ale przecież właśnie tak jest-przynajmniej w Empiku możesz oddac grę,którą kupiłeś dzień wcześniej i nawet za bardzo nie słuchają tłumaczenia. Pani po prostu wzięła ode mnie paragon i (rozpakowana) gierkę i oddała mi kasę. Zero problemów. Mój koleś też oddał swoje GTA4 na następny dzień po zakupie i też zero pytań. Nie wyobrazam sobie sytuacji,gdy zakupiona gra nie działa poprawnie na moim kompie,chociaż wg.specyfikacji na pudełku powinna,a ja nie mogę jej zwrócic i odzyskac pieniędzy. Na to są odpowiednie paragrafy...;)

Ps.A Stardock niech się lepiej za Gal Civ3 w końcu zabierze,a nie tracą czas na jakies pierdoły...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Up czy to taka pierdoła, polemizowalbym.

A co do samej karty. Podpisuję się obiema lapami, nogami i czym tam moge jak poprzednio ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:26, Zgreed66 napisał:

@Up czy to taka pierdoła, polemizowalbym.


No w obecnych czasach to "pierdoła",bo ta Karta nie ma żadnej mocy prawnej,a nie zanosi się za bardzo,żeby to sie miało wkrótce zmienic. Każdy kraj za to ma odpowiednie przepisy,które chronia konsumenta przed zakupem wadliwych produktów-czy to będą zwykłe buty,czy programy komputerowe....Dlatego ja bym wolał,zeby Stardock zrobił wreszcie Gal Civ3,a nie jakąś Kartę,którą i tak mogę sobie wsadzi w...oko...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o moc prawną tak, ale sam ruch jest dobry. Z czasem ma szansę zmienić się przemienić w coś większego jak nic innego, szczegolnie po takich problemach jak ostatnio były z Black Opsem, czy nowym Hot Pursuitem i po tym, co moze znowu nadejsc. Wiec patrząc z tej strony... jak dla mnie to nie taka pierdółka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:10, Mercuror napisał:

A wiesz dlaczego? Bo nie ma dla nich żadnej sensownej alternatywy.

To, że Ty tej alternatywy nie widzisz wcale nie oznacza, że jej nie ma.

Dnia 24.02.2011 o 13:10, Mercuror napisał:

Jak chcesz pograć w CoDa, a nie lubisz tego jak Cię Treyarch traktuje to albo mimo wszystko kupisz CoDa albo w ogóle go nie kupisz, czyli nie pograsz.

Albo zagrasz w grę konkurencji o podobnej tematyce i mechanice, lub w zupełnie inny tytuł. Za bardzo nie rozumiem narzuconego w Twojej wypowiedzi ograniczenia. Jakby COD był objawieniem i świętą krową, poza którą nic więcej nie istnieje. A jest wręcz przeciwnie, bo to tylko taki interaktywny odpowiednik "2012" Emmericha.

Dnia 24.02.2011 o 13:10, Mercuror napisał:

Wybór, choć moralnie trudny, w praktyce jest łatwy.

Ja nie mam z tym problemu.

Dnia 24.02.2011 o 13:10, Mercuror napisał:

Owszem, można to obejść, ale ten sposób jest jeszcze bardziej trudny i naganny pod względem moralnym, (...)

Wbrew temu co sądzisz wyjść jest znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taki w z mojej strony art, wiem ze tak by nie zrobili.
No ale jak by gry nie mozna było odpalic na swoim kompie i błedy by były an tyle ze nie mozna było kontynuowac gry to wtedy powinna byc rekompensata w jakies postaci lub zwrot kasy za gre.

Grasz 2-3 godziny, nagle bład a gry nie mozesz przejsc, to wtedy gracza nie jest wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgred66
Pewnie,że sam ruch jest dobry. Jest nawet tak cudowny i wspaniały,że...po prostu zupełnie nierealny! No chyba Sam w to nie wierzysz,że wydawcy gier sami sobie zrobią takie "kuku";) Ech,o naiwna młodości...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:47, metronom napisał:

Albo zagrasz w grę konkurencji o podobnej tematyce i mechanice, lub w zupełnie inny tytuł.
Za bardzo nie rozumiem narzuconego w Twojej wypowiedzi ograniczenia. Jakby COD był objawieniem
i świętą krową, poza którą nic więcej nie istnieje. A jest wręcz przeciwnie, bo to tylko
taki interaktywny odpowiednik "2012" Emmericha.

Wskaż mi grę podobną do CoDa. Ale tak podobną, żeby była podobna, a nie gorsza (MoH) czy inna w założeniach (BC 2).

Dnia 24.02.2011 o 13:47, metronom napisał:

Ja nie mam z tym problemu.

To pozostaje pozazdrościć.

Dnia 24.02.2011 o 13:47, metronom napisał:

Wbrew temu co sądzisz wyjść jest znacznie więcej.

To ja sobie teraz napisze, że tych wyjść jest dokładnie 1504, tylko ich nie wypiszę, bo co? Wystarczy, że napisałem, że jest ich dużo i już. Wiesz coś o tym, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:57, Mercuror napisał:

To ja sobie teraz napisze, że tych wyjść jest dokładnie 1504, tylko ich nie wypiszę, bo co? Wystarczy, że napisałem, że jest ich dużo i już. Wiesz coś o tym, prawda?

Przypadłość dzisiejszego rozumowania, podawać wszystko na talerzu bo szukanie samemu jest za trudne, za ciężkie lub cokolwiek innego. Może mam Ci jeszcze powiedzieć jak masz żyć? Ludzie, zacznijcie w końcu sami coś robić, a nie czekacie wiecznie na to, aż ktoś inny o tym powie. Ewolucja dała ludziom rozum, ciekawe po co.
Poza tym nie znam Cię, nie wiem co lubisz, czego nie, co Ci się w CODzie podoba, czego szukasz w tego rodzaju zabawie. To, że MOH (nie grałem) jest dla Ciebie gorszy wcale nie wyklucza go z bycia alternatywą, dla kogoś innego może być przeciwnie, to samo BF/BC nawet jeśli różnią się elementami mechaniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale to Ty zasugerowałeś, że istnieją inne opcje, a teraz ja mam ich sobie szukać? No way, albo podajesz te opcje, albo zamilknij z takimi bezpodstawnymi stwierdzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować