Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z World of Tanks - najlepsze mapy w grze

14 postów w tym temacie

Właśnie brak wyboru mapy jest baardzo dobrą sprawą bo wszyscy gracze zmuszeni są uczyć się taktyki i gry zespołowej w każdej sytuacji. Gdyby można było sobie wybierać mapy pod własne preferencje były by takie sytuacje że na komarinie czy Prohorovce ustawiały by się same Arty i TD, a na Himelsdorfie same Heavy i Medium Tanki - bez sensu.

Dodatkowo takie przymusowe żonglowanie mapami ogranicza nudę nawet jeżeli nie lubisz pewnych map to taka odmiana raz na jakis czas sprawi ze wolniej znudzisz się grą.

Zauważyłem że ostatnio dodali Westfield od czasu gdy byłem po raz ostatni (3 tygodnie temu) czekam na pełną wersje, ciekawe ile nowych map wyjdzie jeszcze 14 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Angmir w pełni się z tobą zgadzam, ale od siebie dodam, że jedyną wadą wyboru losowego map jest to że np. do takiej mapy jak Himmelsdorf często przydzielane są nawet 4 Arty co jest bezsensowne, bo arty na ulicy w mieście oko w oko z innym czołgiem niewiele zdziała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja która ma być na "rilis" to v6.4 (aktualnie 6.39)a w niej dwie nowe mapy "Added new maps – Mountain Pass and Prairies", pozatym granie "wczesnymi" i "późnymi" czołgami może sie różnić na danej mapie.Więc brak możliwosci wyboru mapy jest plusem. Pozatym to się zwie "bitwa losowa" nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły artykuł... na himmelsdorfie lekkie i średnie? Grałeś kiedykolwiek w WoT? W miastach olbrzymią przewagę mają ciężkieczołgi i niszczyciele czołgów. A i artą jeśli się potrafi i zna miejsce do ustawienia się można dobrze pograć.
Zresztą podane zostały praktycznie wszystkie mapy ;) A tzw. taktyka i ostrożność na Malinowca i Komarynie to zazwyczaj po prostu campienie więc moim zdaniem te mapy są kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khem. Himmelsdorf i lekkie i średnie czołgi? Ta mapa to raj dla TD i HT. TD jak się ustawi w uliczce i ma z przodu HT, to blokują we 2-3 cały przejazd -> taktyka doskonale się sprawdza przy sparingach i turniejach. Lekkie nie mają gdzie nabrać prędkości, a nie są dostatecznie zwrotne, aby na maksymalnym przyspieszeniu zmieścić się w zakręt.

Prokhorovka pomimo nierówności terenu jest nadal niemalże płaska. Każda artyleria, poza niemiecką niskich tierów, doskonale trafia tam w cel.

A Westfield jest obecnie mapą z najbardziej zabugowanym systemem spotingu. Nieraz się zdarza, że w pobliżu wrogiej artylerii nikogo nie ma (tak na odległość około 700m), a ta nagle się pojawia jako widoczna. Podobnie jak i wrogi czołg może Cię staranować, a Ty dopiero wtedy go wykrywasz.

I to ''małe miasteczko'' na Lakeville zajmuje tylko 1/3 mapy.

A Komarin jest najgorszą mapą moim zdaniem. Jeszcze większy camping niż na Malinovce, ze względu na 3 ciasne mosty.

@BigGoot ->
Gra wychodzi w wersji 6.3.10, a nie 6.4. Supertesty 6.4 zaczynają się dopiero za 2 tygodnie na rosyjskim serwerze, więc w EU będzie nie wcześniej niż za 3-4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała gra to jeden wielki bug.a co do spotingu...stoję TD w krzakach przy okręgu bazy mam świetną widoczność na wszystkie strony i naraz....ktoś zdobywa bazę wysuwam się lekko i co ....stoją sobie 3 czołgi.Magiczne niewidzialne czołgi.A tak w ogóle to wszystko zaczęło się chrzanić po patchach im nowszy patch tym gorzej się gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, być może wynika to z tego, że ogólnie przyjemniej grało mi się lekkimi i średnimi czołgami, niż ciężkimi - zapewne stąd nieporozumienia/różnice. Czy losowy dobór map jest plusem? Oczywiście, to o czym piszecie to zdecydowany plus, aczkolwiek... chyba jednak jestem zwolennikiem starej szkoły, gdzie mogę sobie wybrać moją ulubioną mapę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wilkv ma racje, jeszcze co do ilości map mogę dodać, że po premierze dodawane będą 2-3 nowe mapy co 1-2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą moglibyście napisać newsa o tym że polskie Klany wygrały europejskie eliminacje do mistrzostw świata w WoT.
Podium wyglądało bodajze tak

1. Klan Polski
2. Klan Polski
3. Klan mieszany

ps. mój błąd - Polacy wygrali w 2 z 3 kategorii, w 3ciej wygrał klan mieszany

tutaj news http://game.worldoftanks.eu/news/contests/moscows_calling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł

Edit co do poprzedniego posta precyzując info o Ural Steel:
Div 6/60 1stPAD-Bravo Squad (Polski klan)
Div 8/90 Pirates"Henry Morgan" (mieszany klan w samej drużynie około 9 Polaków)
Div 10/140 1SBP (Polski klan)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł, ale Koshmarin i Campinovka jako ulubione mapy? Ja rozumiem, że wybór siłą rzeczy musi być subiektywny, ale naprawdę, bez przesady.

Szkoda, że w zestawieniu nie ma Abbey - jednej z ciekawszych map zarówno pod względem grafiki, jak i gameplaya.

No i na koniec - niektóre fragmenty (jak ten z lekkimi czołgami i Himmelsdorfem) brzmią, jakby recenzent nie grał (strzelam) żadnym czołgiem powyżej Tier 7.

Czekamy na 12.04, już się nie mogę doczekać Shermana M4A2E4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować