Zaloguj się, aby obserwować  
rada

USA--jaka jest?

55 postów w tym temacie

Ja tam mało wiem o stanach ale bardzo bym chcial tam poleciec. Moze i glupi temat ale jeszzce nikt takiego nie zalozyl. Teraz chce sie od Was dowiedziec co myslicie o stanach, moze sa tacy co mieszkali tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 13:59, rada napisał:

Ja tam mało wiem o stanach ale bardzo bym chcial tam poleciec. Moze i glupi temat ale jeszzce
nikt takiego nie zalozyl. Teraz chce sie od Was dowiedziec co myslicie o stanach, moze sa tacy
co mieszkali tam.


Z opowiadan mojego wujka wiem żę na pewno żyję się tam na poziomie jeśli ma się "zwykłą" prace. ale wyszscy gonią za pieniędzmi i tylko za nimi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 13:59, rada napisał:

Ja tam mało wiem o stanach ale bardzo bym chcial tam poleciec. Moze i glupi temat ale jeszzce
nikt takiego nie zalozyl. Teraz chce sie od Was dowiedziec co myslicie o stanach, moze sa tacy
co mieszkali tam.

do dup......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 14:32, Darkstar181 napisał:

Ludzie ponoć nie myślą o niczym innym jak o zarabianu forsy.


Tak, a w Polsce ludzie myślą o transcendentnej samorealizacji ;). Stereotypy i uogólnianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 13:59, rada napisał:

Ja tam mało wiem o stanach ale bardzo bym chcial tam poleciec. Moze i glupi temat ale jeszzce
nikt takiego nie zalozyl. Teraz chce sie od Was dowiedziec co myslicie o stanach, moze sa tacy
co mieszkali tam.

Jeśli chcesz polecieć tak jak większość Polaków, którzy mają wyobrażenie że Ameryka to wzór ideału, z zamiarem osiedlenia się tam i dalszego życia, to możesz się trochę zdziwić. Natomiast jeśli chcesz wyjechać pozwiedzać świat to proszę bardzo - nie wiem tylko jak to jest teraz z wizami - znieśli je w końcu, czy dopiero zamierzają to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tematów nie zkłada sie bo -niema jeszcze takiego przedewszystkim musza mieć sens bo nikt nie bedzie się do niech dopisywał a jeśli chodzi o USA to oni biorą wszytsko dla siebie nie dziela sie odkryciamy w dziedzinie nauki nie lubie ich jak bym miał gdzieś lecieć to do irlandi albo Hiszpani:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i się czepiam, ale czy nie powinno być "USA-jakie są?" - w końcu to Stany Zjednoczone... :P
A żeby nie było offtopa to może coś o mieszkańcach tego państwa : Stuprocentowy Amerykanin to osiemdziesięcioprocentowy idiota.Może i stereotypy, ale jednak trudno się z tym nie zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szkołe to:
nie prawda jest to ze nie mozna sciagac itp...
uczyc sie tam nie trzeba, poziom jest duzo mniej wymagajacy wystarczy spisac prace domowa przed lekcja
w szkole typu gimnazjum / liceum codziennie jest sie przez 8 godzin w szkole i kazdego dania lekcje sa takie same!!

Co do ludzi:
napewno sa bardziej sympatyczni niz w polsce ( jesli chodzi o starsze osoby to znaczy chodzi mi tu o nasze polskie mohery :P )
ogolnie te ladne panienki sa strasznie chamskie i egoistyczne ( ale sa naprawde ładne:P )

no wiecej nie chce mi sie pisac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 14:55, esteban09 napisał:

A żeby nie było offtopa to może coś o mieszkańcach tego państwa : Stuprocentowy Amerykanin
to osiemdziesięcioprocentowy idiota.Może i stereotypy, ale jednak trudno się z tym nie zgodzić.


Trudno sie z nim niezgodzic? hmmm masz az takie doswiadczenie w obcowaniu z Amerykanami? Heh w naszym kraju to jakas masowa moda na stereotypy: Amerykanin-idiota, Niemiec-gruby piwozlop, Rosjanik-pijak, Ukrainiec/Rumun-brudas... itd. szkoda ze sami jestesmy na zachodzie postrzegani jako zlodzieje (patrz ostatnie reklamy media markt w Niemczech) i pijaki (to akurat ma czesciowo uzasadnienie - o tym za moment)

Przez ostatnie lata mialem mozliwosc (i przyjemnosc) dosc czestego podrozowania. W tym czasie poznalem wielu Amerykanow (z wieloma utrzymuje kontakt do dzis) a takze mieszkancow roznych krajow Europy. I szczerze - sa to calkowicie normalni i inteligentni ludzie od ktorych wielu z nas (ze mna wlacznie) mogloby sie czegos dobrego nauczyc. szczegolnie otwartosci i przyjacielskosci wzgledem innych. ba, zaryzykowalbym nawet ze jesli chodzi o ludzi mlodych na i po studiach to bardzo wiele takich osob poznalem wlasnie w us. nie bez powodu ich uniwersytety naleza do najlepszych na swiecie (uklony w strone MIT). Pewnie, kolki znajda sie wszedzie ale zdecydowanie nie ma co wierzyc w stereotypy i historie "a tata Macka powiedzial..."

i jeszcze dygresyjka o Polakach za granica. z podrozy rekreacyjnych zapadly mi w pamiec dwie negatywne historie: pierwsza miala miejsce podczas pobytu w Hiszpanii widzialem kilku chwiejacych sie mlodych ludzi ktorzy probowali wejsc do klubu bluzgajac ostro na wszystkich w okol a nastepnie szarpiac a po chwili tlukac piesciami (!!!) stojacych przy wejsciu ludzi. skonczylo sie na tym ze zgarnela ich policja (z oporami) a pare osob musialo opatrzyc pogotowie; druga historyjka miala miejsce w samolocie, nie pamietam juz skad. na poklad wsiadlo dwoch chwiejacych sie ludzi (nie wiem czemu zaloga ich wpuscila). panowie ostro klnac nie chcieli sie uspokoic a po chwili zeby bylo zabawniej zaczeli jeszcze wymiotowac. rodzina owej dwojki osob nawet nie probwala interweniowac czy przepraszac. ot uwazali ze sa na urlopie, wszystko im wolno.
teraz, co laczy obie historie? otoz z przykroscia przekonalem sie ze w obu "gwiazdami" byli Polacy. I szczerze bylo mi przykro. Cos w tym jest ze wielu z nas za granica zachowuje sie nieprawdopodobnie glupio, co przynajmniej czesciowo pozwala mi zrozumiec stereotyp o nas (co nie znaczy ze sie z nim zgadzam - na te dwa negatywne przypadki przeciez wypada multum pozytywnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę, że USA to kraj o 4 pod względem wielkości kraj na Ziemi, o populacji ponad 288 mln ludzi w dodatku podzielony na kilkadziesięt stanów, z których każdy różni się klimatem, prawem, tradycjami.

A co po niektórzy dokonali generalizcji, że "wszyscy gonią za pieniędzmi". Taką debatę to można prowadzić o 100-osobowym osiedlu, na poziomie "albo czarne albo białe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 14:50, Grucha91 napisał:

> Ja tam mało wiem o stanach ale bardzo bym chcial tam poleciec. Moze i glupi temat ale
jeszzce
> nikt takiego nie zalozyl. Teraz chce sie od Was dowiedziec co myslicie o stanach, moze
sa tacy
> co mieszkali tam.
Jeśli chcesz polecieć tak jak większość Polaków, którzy mają wyobrażenie że Ameryka to wzór
ideału, z zamiarem osiedlenia się tam i dalszego życia, to możesz się trochę zdziwić. Natomiast
jeśli chcesz wyjechać pozwiedzać świat to proszę bardzo - nie wiem tylko jak to jest teraz
z wizami - znieśli je w końcu, czy dopiero zamierzają to zrobić?

nie mam pojecia narazie nie zamierzam pakowac walizek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ameryce nagrasz jedna fajna plyte a juz jestes dobry i masz szmal a w polsce ludzie haruja cale zycie i nic, to mnie przytlacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak! Zgadzam się z Tobą. To wszystko tylko nędzne stereotypy. Mam paru znajomych z USA z którymi rozmawiam poprzez dobrodziejstwo, jakim niewątpliwie jest Xfire i muszę przyznać bez żenady, że do głąbów im daleko.
Dla mnie USA to fascynujący kraj. W domu studiuję jego historię i kulturę, codziennie czytam sobie "nation news" na www.usatoday.com. Moim marzeniem jest właśnie tam polecieć i żyć. Choć przez jeden dzień być Amerykaninem, obywatelem narodu, który zrodził się z emigrantów, którzy nie mogli liczyć na państwa z których pochodzili (a to że sporo było wówczas imigrujących "bastards", to jeszcze nic - popatrzcie na to jak zachowują się niektórzy Polacy za granicą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego sie nie da powiedziec jak tam jest polecisz to zobaczysz ja juz wiele razy byłem w USA bo mam zielona karte i lece kiedy chce ale jakos jeszcze jestem w polsce moze po szkole polece i tam zaczne studia itp. ale USA ma swoje złe strony napeno nie jest to czysty kraj a chodzi o czystos ulic itp. poprostu widac ze jest tam dosc "brudno" ale jest wiecej plusow wiec zwasze mozna tam polecie ale sa ładniejsze miejsca od USA np. Jamajka ten kraj polecam wszystkim odwiedzic ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 14:50, Grucha91 napisał:

nie wiem tylko jak to jest teraz
z wizami - znieśli je w końcu, czy dopiero zamierzają to zrobić?


Moja mama dostała w srode wize. Więc nie znieśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 15:58, rada napisał:

W ameryce nagrasz jedna fajna plyte a juz jestes dobry i masz szmal a w polsce ludzie haruja
cale zycie i nic, to mnie przytlacza.


:].
Niestety muszę Cię zmartwić, ale w USA są setki tysięcy artystów, którzy swoimi możliwościami wokalno-instrumentalnymi biją nawet czołowych wykonawców polskich, ale nie wypływają na szerokie wody bo nie mają szczęścia albo jest tak duże nasycenie rynku.

Następnym razem zanim będzie wypowiadał się o czymś "dużym" to warto trochę poczytać, a nie opierać wypowiedź na bazie czyichś frustracji, kolorywch magazynów czy filmów akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze jak skoncze studia, to sie tam wybiore chocby w celach rekreacyjnych (po oczywiscie dorobieniu grosza u naszych zachodnich sasiadow). Fascynuje mnie w ameryce ich kultura patriotyczna, ktora urosla niemal do rangi religii. I tego szczerze amerykanom zazdroszcze, poczucia wspolnoty narodowej, czyli tego na co u nasz polakow trudno liczyc, a tym bardziej za granica. Bo wtedy polak polakowi wilkiem...
Dawno nie spotkalem rodaka ktory by byl dumny z tego ze jast wlasnie polakiem ... a amerykanie wydaja sie miec to chyba w genach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 18:15, Igor FCBayern napisał:

Najgorsze w Stanach są chyba niektóre dzielnice... ;) Prawdemówiąc to niechciałbym tam mieszkać.


I, co najgorsze, tych dzielnic jest bardzo dużo. Niektórzy postrzegają USA jako kraj bogaty i myślą, że jak bogaty to znaczy, że prawie wszystkim się tam żyje dobrze. Nonsens, im kraj bogatszy tym większe rozwarstwienie społeczeństwa i zawsze znajdzie się duża liczba ludności żyjąca na granicy ubóstwa. Przykładami są Waszyngton czy Boston, które wielu ludzi kojarzy wyłącznie z głównymi, bogatymi i dobrze wyglądającymi dzielnicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować