Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

>. Obecna konfiguracja przełknęła by Vistę ale bez AERO, co podobno jest najlepsze

Dnia 01.02.2007 o 13:34, ko?nik napisał:

w całym systemie :(

hmm, ja jakoś się obeszłem bez thema XP w windowsie XP, bo dla mnie jest za cukierkowy i w ogóle... Z vistą będzie podobnie, nie będę chciał aero. A w ogóle to tak zrobię bym miał 2 systemy jeden XP drugi V...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem moj PC programem do sprawdzania czy vista moze dzialac i mi powiedzial ze jak kupie jeszcze 512 mb ramu(mam tylko jedno 512) i zrobie update sterownikow to mi pojdzie jak zloto. Areo tez. Wiec nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A w ogóle to tak zrobię bym miał 2

Dnia 01.02.2007 o 13:41, Narodowiec napisał:

systemy jeden XP drugi V...

Ja tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:54, Mar12 napisał:

Sprawdzilem moj PC programem do sprawdzania czy vista moze dzialac i mi powiedzial ze jak kupie
jeszcze 512 mb ramu(mam tylko jedno 512) i zrobie update sterownikow to mi pojdzie jak zloto.
Areo tez. Wiec nie jest zle.


Możesz podać jaki to program, bo też bym sobie sprawdził :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 14:02, ko?nik napisał:

> Sprawdzilem moj PC programem do sprawdzania czy vista moze dzialac i mi powiedzial ze
jak kupie
> jeszcze 512 mb ramu(mam tylko jedno 512) i zrobie update sterownikow to mi pojdzie jak
zloto.
> Areo tez. Wiec nie jest zle.

Możesz podać jaki to program, bo też bym sobie sprawdził :P

Prosze...
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=42B5AC83-C24F-4863-A389-3FFC194924F8&displaylang=en
Heh to orginalny program z microsoftu. Bierzcie i korzystajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mam dwa pytania.

1. Czy mogę spokojnie pracować i grać na takim sprzęcie:

Pentium 4 HT 3,00 GHz
1,5 GB RAM
Gigabite GeForce 7600 GT Silent Pipe II
80 GB HDD

2. Zastanawiam się między 3 wersjami Windowsa: Home Premium, Business i Ultimate. Która jest najlepsza do internetu,gier i pracy w wordzie itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 14:06, tytusgit napisał:

Hmm...mam dwa pytania.

1. Czy mogę spokojnie pracować i grać na takim sprzęcie:

Pentium 4 HT 3,00 GHz
1,5 GB RAM
Gigabite GeForce 7600 GT Silent Pipe II
80 GB HDD

2. Zastanawiam się między 3 wersjami Windowsa: Home Premium, Business i Ultimate. Która jest
najlepsza do internetu,gier i pracy w wordzie itd. ?


Sprzencik jest cool i z areo pociagniesz
Jesli grasz to bierz ultimate ale home premuim tez jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdroższe nie zawsze najlepsze ;] Ale z tego co czytałem to Home powinno wystarczyć do wszystkiego, no i jest bardzo tanie ;)
Ja btw zostaję przy XP... Primo: że nie stać mnie na Vistę (nawet jakbym chciał mieć oryginała xD) bo zbieram na drugi monit ;] Secundo: że nie mam AŻ tak dobrego kompa. Tertio: wkurza mnie, że każdy się tym podnieca... A ja NIE... Będę miał starego dobrego XP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 14:13, Thief-mb napisał:

Najdroższe nie zawsze najlepsze ;] Ale z tego co czytałem to Home powinno wystarczyć do wszystkiego,
no i jest bardzo tanie ;)
Ja btw zostaję przy XP... Primo: że nie stać mnie na Vistę (nawet jakbym chciał mieć oryginała
xD) bo zbieram na drugi monit ;] Secundo: że nie mam AŻ tak dobrego kompa. Tertio: wkurza mnie,
że każdy się tym podnieca... A ja NIE... Będę miał starego dobrego XP ;)

Jak grasz ta najlepiej miec i Viste i xpeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię połowicznego upgrade''a. Vistę zainstaluję, ale mojego starego, dobrego Media Center Edition oczywiście zostawię ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 11:54, czaja24 napisał:

> No i po instalacji... ^^ jakoś nieodczuwam wymagań tak przez wszystkich opisywanych....a
może
> to zasługa 2gb ramu...teraz wezme się za testy.

Napisz jak u Ciebie z wydajnością, umnie po drugiej dobie intensywnej eksploatacji chodzi bardzo
dobrze


Jak narazie wszytko bardzo płynnie...choć do grania narazie zostaje XP bo strasznie wkużają częste błędy sterwonika i wyspyka do pulpitu :/ Choć to też zdarz się na XP''q hehe...takie życie z 8800...

PS. Vista wygląda cudownie na monitorach 16:9 , pasek sidebar wogule nieprzeszkadza w pracy...wreszcie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z zakupem Visty poczekam gdzieś do lata, jesieni gdy będzie w pełni można korzystać z niego, tzn. DX10, gry pod Viste itp. I cena będzie niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena Windowsa do wakacji na pewno nie spadnie. Dopiero za dwa - trzy lata. I tak cena jest o wiele niższa niż WinXP zaraz po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 14:25, Arclight napisał:

Cena Windowsa do wakacji na pewno nie spadnie. Dopiero za dwa - trzy lata. I tak cena jest
o wiele niższa niż WinXP zaraz po premierze.


E, i tak teraz nie kupię. Zapewne ma dużo bugów, potrzeba czasu żeby to połatac a na szczęście Xp ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2007 o 14:20, Dead-pl napisał:

Jak narazie wszytko bardzo płynnie...choć do grania narazie zostaje XP bo strasznie wkużają
częste błędy sterwonika i wyspyka do pulpitu :/ Choć to też zdarz się na XP''q hehe...takie
życie z 8800...

PS. Vista wygląda cudownie na monitorach 16:9 , pasek sidebar wogule nieprzeszkadza w pracy...wreszcie
:]


Ściągnij sobie forceware100.54 to jest beta ale i tak lepsza od 97.46 - błędy może ze dwa razy miałem a do pulpitu jeszcze niewyskoczyła żadna gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim gramsajcie (link po avatarem ) dodałem nowy wątek - Znane problemy z windows vista, wszystko opiera się na doświadczeniach własnych i sprawdzonych, cały czas będe aktualizował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:21, Olamagato napisał:

od 15 lat wnerwia. :) Szczególnie jak sie coś systemowi porąbie i położy jakieś okienko na
pozycji (-1,-1)... Na szczęście to ostatnie w XP się już nie zdarza.


Niestety nic takiego nie znalazłem, przypuszczam że ma to związek konfiguracją wyświetlania obrazu na wielu ekranach i opcja do blokowania pulpitu była w panelu nvidia lub aplikacji nvision. w vista jest to samo co w poprzednich windach a niestety panel sterowania nvidia nie jest jeszcze funkcjonalny i nie ma prawie żadnych opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy na takiej konfiguracji

AMD Sempron 1,75 ghz
512 MB RAM
grafika radeon x1300 pro DDRII 256 MB

bede mogl komfortowo pracowac pod kontrolą systemu Vista Home Premium?

P.S co znaczy komfortowo tzn. grac w gry, sluchac muzyki, przegladac net i uzywac pakietu office.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować