Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 14:51, Sth`Devilish napisał:

Nie będe się z tobą sprzeczać co lepsze i kto ma rację (bo tylko zmarnujemy kilka stron
forum), wyraziłeś po prostu swoje zdanie i też nie podałeś żadnych konkretów, tylko jakoś
tak ogólnikowo ;) Poczytaj sobie choćby http://www.pcworld.pl/news/147780/Vista.SP1.czasem.szybciej.czasem.wolniej.niemal.zawsze.w.tyle.za.XP.html


Wybrałeś vortal, który nie dość, że nie posiada żadnego autorytetu testowego, to jeszcze..., dobra, nie będę więcej pisał. Pozwól więc, że nawet nie przeczytam.

Dnia 30.11.2008 o 14:51, Sth`Devilish napisał:

- tu znajdziesz więcej konkretów. Co do 32bit vs 64bit - skoro nie próbowałeś, to oczywiste
że nie widzisz różnicy. I nie chodzi tu o samo 4 GB RAM. Ale w sumie, dla przeciętnego
użytkownika, który komputer wykorzystuje tylko do prostych aplikacji, gier i multimediów,
to 32bit w zupełności wystarcza.


Ktoś tu "przed chwilą" wspominał o czytaniu ze zrozumieniem. Zacytuję sam siebie: "...Do dzisiaj (pomimo prób) nie przesiadłem się na wersję 64-bitową Visty..."
Zakupiłem swego czasu dwie Visty Ultimate: 32- i później64-bit. Tej drugiej próbowałem dwukrotnie używać. Raz przez dwa tygodnie a po niespełna roku przez tydzień. I stwierdziłem, że nie ma sensu.
Czy wytłumaczysz mi na czym polega Twoje użytkowanie systemu "w inny sposób" niż proste gry, aplikacje i multimedia przeciętnego użytkownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 14:12, mrosi napisał:

/.../ > Nieprawda. Zdecydowana większość użytkowników XP zrezygnowała z SP3 lub go odinstalowała
z powodu problemów jakie powodował w systemie. Z SP1 do Visty jest dokładnie odwrotnie
- polepszył system. /.../

Nie zauważyłem żadnych problemów po zainstalowaniu SP3 ani w wersji Homę ani w wersji Pro. Z tych paru osób, z którymi utrzymuję normalny, nie przez internet, kontakt, nikt nie zrezygnował z SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Posiadam Viste Home Premium i wszystkie funkcje visty aero glass są uruchomione, ale sidebar oferuje tylko kilka gadżetów i nie posiada funkcji zmieniania kolorów, ani wyglądu sidebara.
W czym leży problem? Proszę o o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bo tak jest "z urzędu". Sidebar ma 12 "fabrycznych" gadżetów i jedynymi jego ustawieniami jest strona ekranu lub kwestia czy ma być ponad innymi oknami. I tyle. Nic więcej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 13:45, Iqor napisał:

Trochę mało jest tam tych gadżetów. Liczyłem na więcej, sam program Thoosje sidebar oferuje
dużo więcej.


Zawsze możesz zmienić...

Dnia 01.12.2008 o 13:45, Iqor napisał:

PS. Dlaczego gadżet pogodowy nie działa?


Zapytaj programistów z MS...
Gdzieś na necie jest opis jak sprawić żeby działał. Ja osobiście używam gadżetów pogodowych AccuWeather.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na dobra już mnie krew nagła zalewa. Vista 32 bit laptop sony vaio vgn-fz21m przy odpalaniu filmu na blu-rayu rozdzielczość ekranu zmienia się na 640x480 16 bit i leci sam dźwięk obraz jest różowy (oczywiście po przywróceniu rozdzielczości). Program to InterVideo Win DVD BD był zainstalowany przez sony, najnowszą łatkę do niego zassałem i nic, więc chyba to wina visty, sterów do grafy też nowszych nie ma na stronie sony (nvidia przekierowuje mnie na stronę sony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 15:20, mrosi napisał:

/.../

A kodeki zainstalowałeś?


kodeki do filmow na ble-ray ? z tego co wiem jest tylko kilka programow potrafiacych odtwarzac filmy na bd i nie potrzebuja kodekow. Zreszta ten film dzialal jak laptop byl nowy, czyli z rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 20:39, vadit napisał:

> Ale na serio kurde wszystko mi znika i nic mi nie zapamiętuje , np. widok sobie
ustawiam
> na duże ikony , zatwierdzam w narzędziach , wychodzę z tego folderu co to ustawiłem
wchodzę
> jeszcze raz i mam jakąś listę co standardowo była :|
masz tu fixa:
http://blog.secondgate.pl/2008/04/17/jak-zmusic-viste-do-zapamietywania-ustaw ien-folderow/



Kurde jest jeszcze inna strona z tym bo ta nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłam komputer, z stystem operacyjnym Vista.
Podłączyłam go, włączyłam i pojawił się tylko biały ekran. Zadzwoniłam do informatyka. Przyjechał uruchomił Vistę przez tryb awaryjny i działała jeden dzień bez problemu. Teraz znowu przy każdym włączeniu się resetuje, (jest niebieski ekran z jakimiś napisami). Byłam zmuszona go odłączyć i teraz piszę ze starego komputera... Ehhh znowu następny komputer, który będzie się psuł. Mam tego osobiście dosyć. Ten stary się wkółko psuł kolejny nowy też to samo. Tracę nerwy, serio..... Znowu muszę go wysyłać by mi naprawili...... I oby to zrobili, bo inaczej wyrzucę komputer przez okno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:00, 332 napisał:

Właśnie zakupiłam komputer, z stystem operacyjnym Vista.
Podłączyłam go, włączyłam i pojawił się tylko biały ekran. Zadzwoniłam do informatyka.
Przyjechał uruchomił Vistę przez tryb awaryjny i działała jeden dzień bez problemu. Teraz
znowu przy każdym włączeniu się resetuje, (jest niebieski ekran z jakimiś napisami).
Byłam zmuszona go odłączyć i teraz piszę ze starego komputera... Ehhh znowu następny
komputer, który będzie się psuł. Mam tego osobiście dosyć. Ten stary się wkółko psuł
kolejny nowy też to samo. Tracę nerwy, serio..... Znowu muszę go wysyłać by mi naprawili......
I oby to zrobili, bo inaczej wyrzucę komputer przez okno :/

pewnie panięty ram albo płyta główna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył tobie tzw "Blue Screen of Death (BSoD)"? Jeżeli tak, to upewnij się że we właściwościach systemu w ustawieniach uruchamiania i odzyskiwania masz wyłączoną opcję "automatycznie uruchom ponownie". Jak znowu ci wyskoczy niebieski ekran z errorem, to zapisz sobie gdzies na kartce jego treść (wystarczy tylko sam komunikat erroru na górze, ewentualnie z nazwą pliku którego dotyczy oraz ciąg liczb na dole, choć może to wyglądać inaczej) lub po prostu zrób zdjęcie aparatem i zapostuj, spróbujemy pomóc rozwikłać tą zagadkę.

Stwierdzenie czaja24, że coś jest padnięte to zbyt pochopne wyciąganie wniosków, przecież tak na dobrą sprawę nie wiadomo co jest grane... Na razie nie rób absolutnie NIC, zanim zaczniesz testować sprzęt i marnowac na to godziny, jesli nie dni, lepiej po prostu dowiedzieć się co powoduje ów error.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować