Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wersja demo nieSławny: inFamous 2 już za kilka tygodni

15 postów w tym temacie

Dziwnie przetłumaczyli ten tytuł. "Infamous" to nie tyle "niesławny" co "zniesławiony". "Niesławny", ale w tym złym znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Karmo! Jak można tak przetłumaczyć tytuł... To już lepiej było napisać fonetycznie. Lepiej by wyglądało "ynFamus". lol
Co to za mania tłumaczenia tytułów? Jeszcze jak jakiś dobrze wygląda po Polsku, ale to?! To tak jakby film "Salt"
w naszym kraju wypuścić pod tytułem "Sól".
A w newsie mogliście napisać pod dość nieFortunnym tytułem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:57, n33trox napisał:

Dziwnie przetłumaczyli ten tytuł. "Infamous" to nie tyle "niesławny" co "zniesławiony".
"Niesławny", ale w tym złym znaczeniu.


Zniesławiony to "dishonored", poza tym inFamous to nie jest strona bierna, więc zniesławionym być nie może i już.

Tłumaczenie jest git, czekamy z niecierpliwością ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 13:09, Markush napisał:

O Karmo! Jak można tak przetłumaczyć tytuł... To już lepiej było napisać fonetycznie.
Lepiej by wyglądało "ynFamus". lol
Co to za mania tłumaczenia tytułów? Jeszcze jak jakiś dobrze wygląda po Polsku, ale to?!
To tak jakby film "Salt"
w naszym kraju wypuścić pod tytułem "Sól".


Salt w tym przypadku to nazwisko, więc nie można tego tłumaczyć w tym przypadku.
inFamous to żadne nazwisko, ponieważ postać nazywa się Cole. I wszystko gra i bucy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 13:18, palpatine napisał:

Salt w tym przypadku to nazwisko

Może, nie wiem, nie oglądałem, podałem tylko przykład pierwszego lepszego filmu.

Dnia 04.05.2011 o 13:18, palpatine napisał:

inFamous to żadne nazwisko, ponieważ postać nazywa się Cole. I wszystko gra i bucy.

Wszystko nie gra i bucy, bo jak to do cholery wygląda? nieSławny. Luuuudzie.

Dobra, a jak już to tylko mi przeszkadza bo jestem polofobem (czy jak tam ktoś mnie kiedyś nazwał) to jak można zrobić.
"nieSławny: inFamous 2"... "Sól: Salt" To jest okładka, a nie słownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować