Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – pierwsza recenzja na świecie w CD-Action!

263 postów w tym temacie

Wtrącę się do dyskusji apropo długości ME..
30 h - trochę jestem zdziwiony. ME 1 zajął mi 12 godzin, z czytaniem wszystkiego co w codexie (ok prawdopodobnie nie odkrylem wszystkiego, zgoda), nie zrobiłem wszystkich zadań pobocznych (znudziły mnie, były naprawdę słabe moim zdaniem) oraz nie znalazłem wszystkich "znajdziek" - jeżdżenie Mako mnie strasznie frustrowało. Aczkolwiek rozmawiałem ze wszystkimi napotkanymi osobami i praktycznie wszystkie questy poboczne miałem aktywne. Zgodzę się, że potencjalnie jeszcze z 10 h gry miałem, ale 20? ;) No ale każdy gra swoim tempem, dlatego tymi 24h bym się nie przejmował. W sumie w ogóle się nie przejmuje, cały Hype o W2 po mnie spływa :(. Nie ukończyłem jeszcze 1.. Nie ukończyłem misji na wyspie, zginęły sejwy no i trzeba będzie zaczynać od nowa :(. A pamiętam walke z ogarem na najwyższym poziomie do dzisiaj... Koszmar :D

Co do porównań do ME 2. Ja tam narzekać nie będę.. Mi się przyjemniej grało niż w każdą inną grę ostatnio. Ok fabułą przewidywalna - wiadomo było, co się tak naprawdę stanie, narracja trochę bardziej serialowa niż filmowa (te zbieranie ekipy), ale wg mnie same poszczególne historie całkiem fajne. Kiedyś była już dyskusją o RPC "z elementami". Mi tam również odpowiada. Nie muszę spędzać 10 h z gry na wybieraniu umiejętności i ekwipunku, a skupiam się na fabule i akcji. Może za bardzo ku przygodówkom się skłaniam :P. Chociaż lubię jak jakiś tam wybór w grze mam raz po raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 11:31, Tenebrael napisał:

Przeprowadziłem drobne "dochodzenie", buszując w necie w poszukiwaniu info, czy ktoś
już na tym grał, czy nie. Z tego, co czytam, to jednak Wiedźmin 2 faktycznie został złamany.
Świadczy o tym kilka komentarzy, a także to, że crack mocno się już rozpowszechnił po
różnych zakamarkach netu.

Dowody? Żeby udowodnić, musiałbym Wieśka 2 zassać, cracka zassać, i sam się przekonać.
A to czyniłoby mnie piratem, czego RACZEJ bym nie chciał. Więc moge polegać jedynie na
tym, co piszą ludzie.


Zaden z crackerów nie przyznał się do złamania wieśka 2 i wydania cracka, puki co te wszystkie informacje o rzekomych działających crackach to bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9+?!?! Spodziewałem się dychy, tym bardziej że pierwszy Wiesiek też miał 9+, a dychę otrzymał sam Mass Effect 2. Ehh zawiodłem się, ale i tak zagram. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 11:56, iRReniQs napisał:

9+?!?! Spodziewałem się dychy, tym bardziej że pierwszy Wiesiek też miał 9+, a dychę
otrzymał sam Mass Effect 2. Ehh zawiodłem się, ale i tak zagram. :D


Też tak uważam Mass Effect 2 jest mniej erpegowy od Wieśka, a dostał lepszą ocenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2011 o 12:02, khorinis38 napisał:

Też tak uważam Mass Effect 2 jest mniej erpegowy od Wieśka, a dostał lepszą ocenę


Ocenę to się chyba przyznaje za całokształt tego co dana gra prezentuje a nie dla tego, że jest cRPG.
Idąc tak durnym kryterium oceniania produkcji taki Dragon Age Origins powinien dostać tak 2/3 na 10 bo przecież jest mniej "RPGowy" od takiego Tormenta.

Co nie zmienia faktu, że oceny i recenzje w CDA są tak rzetelne jak gazeta FAKT =) [vide dziwnym trafem pomija sie w wielkich produkcjach zazwyczaj warstwę techniczną, w takiej recce o ME2 nie było słowa o tym jak gra chodzi, fakt faktem optymalizacyjnie i pod kątem stabilności produkt był stosunkowo wzorowy, nie mniej pomijanie pewnych aspektów rzetelnej recenzji panowie z CDA mają już we krwi]
Dlatego do oceny CDA podchodzę z dystansem, zagram za 6 dni to się dowiem ile w niej "prawdy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to, ze gra jest mniej lub bardziej rpgowa nie znaczy, ze dostanie większą ocene ;) jest jeszcze wiele innych aspektow do oceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przeglądam reckę Wieśka i ocena jakiej się spodziewałem. Szkoda tylko, że zanim zagram i się przekonam czy rzeczywiście zasługuje na

Spoiler

9+

minie trochę czasu :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry też dostał 10/10, a jest mniej erpegowy...
Zrozumcie, że ME2 to NIE JEST RPG, tylko gra akcji (z paroma ELEMENTAMI rpg) i porównywanie go do W2 jest trochę nie na miejscu. Tyczy się to też recenzji w CDA, gdzie recenzent strzelił lekkiego babola. A jak jest z tym wiedźminem, dowiemy się za tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ostatnie filmiki dostawałem ciarek, czytając o 9+ w CDA uroniłem łezkę - 23 maja wracam do domu, instaluję Wieśka, wybieram trudny tryb gry i włączam tryb no-life :P. Zanosi się na to, że W2 będzie wszystkim tym na co czekałem i będzie wart każdej złotówki wydanej na kolekcjonerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu 9/10 dla bubla, zwanego "Gothic 3" nie sugeruję się żadnymi recenzjami Cd-Acton.
Jedyne co mnie trochę niepokoi, to wpsomniane 24godziny gry przy "niespiesznym" przechodzeniu.
Poczekam na premierę, opinię na tym i na innych forach i wtedy zdecyduję się, czy warto kupię W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie mówię że ta gra jest mniej lub bardziej rpgowa :P Moim zdaniem Mass Effect 2 jak najbardziej zasługuje na 10. Przechodzę go już któryś raz z kolei i dalej chce mi się w niego grać, a to o czymś świadczy. Natomiast Wiedźmin 2 dostał taką a nie inną ocenę z jakichś tam powodów, nie wiem z jakich nie czytałem recenzji. Mówię tylko że spodziewałem się dychy, nic więcej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zestaw CDA + polska gra+ wiedźmiński hype, ciężko się było spodziewać innej oceny. ;p

No ale wracając z pracy wpadnę po CDA i zobaczę, co tam napisali. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:12, Kubicki_24 napisał:

Far Cry też dostał 10/10, a jest mniej erpegowy...
Zrozumcie, że ME2 to NIE JEST RPG, tylko gra akcji (z paroma ELEMENTAMI rpg) i porównywanie
go do W2 jest trochę nie na miejscu.


Przeczytaj recenzję ME2 i zrozum, że CDA klasyfikuje grę jako cRPG. Poza tym, w tej recenzji (Wieśka) porównali fabułę i tutaj się zupełnie z recenzentem nie zgadzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak każdy samodzielnie oceni Wieśka 2 ,ale uważam, że pierwsza część była trochę przereklamowana
i zasługiwała na 8,5 największą wadą 1 były wg mnie starcia z bossami, oprócz tego pieska no i walka mogła być lepsza.Mam nadzieję, że 2 część bardziej mi przypadnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że hejterzy mają używanie.
Bez obrazy, ale myślenie na poziomie "oceny są miarodajne - takie jakie ja bym dał" ustawia Wasz wiek umysłowy na ok 13 lat. Po pierwsze, po są inne magazyny, żeby sobie z nimi porównać, więc w przypadku Obliviona na przykład 10/10 a 93% nie jest taką wielką różnicą ''miarodajności'' - może się recenzentowi podobał. Mi też się podobał i co - ja nie jestem miarodajny bo ośmielam się mieć inne zdanie? Prawda leży tam, gdzie leży.
Wracając do Wiedźmina - faktycznie nie widzę możliwości żeby wystawić ujową ocenę grze która jest na okładce + jest pierwsza na świecie itd. Jednakże wypadałoby się zastanowić, co tu jest skutkiem a co przyczyną - może CDA tak się napaliło na tego Wiedźmina ponieważ redaktor po zagraniu w wersję preview 3 dni nie mógł zasnąć z emocji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:26, Akallabeth napisał:

Wracając do Wiedźmina - faktycznie nie widzę możliwości żeby wystawić ujową ocenę grze
która jest na okładce + jest pierwsza na świecie itd. Jednakże wypadałoby się zastanowić,
co tu jest skutkiem a co przyczyną - może CDA tak się napaliło na tego Wiedźmina ponieważ
redaktor po zagraniu w wersję preview 3 dni nie mógł zasnąć z emocji?

Według mnie wszystkie polskie recenzje będą bardziej subiektywne od zagranicznych ze względu na to, że W2 to polska gra. Poczekam na zagraniczne recenzje, tam nie będą się bali opisywać błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:29, Dared00 napisał:

Według mnie wszystkie polskie recenzje będą bardziej subiektywne od zagranicznych ze
względu na to, że W2 to polska gra. Poczekam na zagraniczne recenzje, tam nie będą się
bali opisywać błędów.

Cóż, trudno odmówić Ci racji - z powodu braku wcześniejszego przebicia za granicą każda wysokobudżetowa gra to festiwal jarania się polskich growych mediów i przesadnego machania flagą, o czym mówił nawet Adrian Chmielarz podczas rozmów nt Bulletstorma. Niemniej silny patriotyzm lokalny nie powinien zaburzać odbioru gry i wydaje mi się, że nawet mimo tego subiektywizmu nie doczekamy się sytuacji, w której beleco dostaje >8. Poza tym, lepsze chyba to niż pisanie pochlebnych recenzji dlatego, że gazeta/portal siedzi w kieszeni wydawcy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 09:18, Tenebrael napisał:

"CD Projekt RED stworzył erpega, któremu fabularnie i jakościowo dorównuje bodaj tylko
Mass Effect 2"


Zaraz, zaraz, co? Też mi komplement :D. Mass Effect 2 był mierniutki pod względem fabuły, wątki poboczne miały okazjonalne przebłyski geniuszu, ale jako całość to miernota, pseudo mrok i przewidywalność jak cholera. Jakościowo też nie jest za dobrze, bo sama gra jest CTRL + C, CTRL + V, co jeszcze bardziej widać w Dragon Age 2. Kto to recenzował, Allor? :D

Dnia 10.05.2011 o 09:18, Tenebrael napisał:

Reasumując, z owej recenzji, wbrew ocenie końcowej, wyłania się obraz raczej kolejnego
slashera pokroju DA2, krótkiego, nastawionego na walkę, nie rozwijającego fenomenu poprzedniej
części, ale idącego w masy, i do bardzo mass effectowe masy.


Produkt przygotowany na rynek zachodni, gdzie przecież takie produkcje dominują i coś bardziej skomplikowanego raczej nie przejdzie (a może jednak?). Zresztą same zręcznościowe walki to jeszcze nic złego, jeżeli cała reszta stoi na wysokim poziomie, ale autor recenzji chyba grał w W2 jak w Mortal Kombat czy coś w tym stylu.

I nie to, że nastawiony jestem negatywnie do Wieśka 2, bo przecież jeszcze nie grałem, a gameplaye wyglądały całkiem zachęcająco, ale raczej gry nie kupię, chyba że będę miał możliwość wcześniejszego zagrania. Nic dziwnego, że do współczesnych gier podchodzę jak do jeża, bo teraz kupuję kota w worku, a kiedyś człowiek pykał w demko, a jak demko mu się podobało, to od razu cieszył się z pełnej wersji, a teraz to raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy niektórzy wylewający tu swoje żale na temat ME kiedyś zrozumieją, że CDA jest pismem dla typowego współczesnego gracza, a już niekoniecznie dla erpegowego dinozaura. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować