Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak powstawała gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - walka

73 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 14:56, Koski napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia np. Filmiki z gier Ubisoftu powinny być po Francusku, o ukraińskim
stalkerze nawet nie wspominając... :P


Jest językiem globalnym, to fakt. Ale gra chcąca być "najlepszą polską produkcją", powinna mieć zwiastuny/wywiady w języku polskim. Oczywiście, można by zrobić dwie wersje językowe, tylko to już są koszta, czas i chęci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bo EK już wysłana. Czy materiały dodatkowe w EK zawierają spojlery, proszę o odpowiedź kogos kompetentnego ponieważ nie chce sobie popsuć przyjemności z grania. Jak nie zawierają to umilę sobie czekanie oglądaniem tych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 20:12, ostry119 napisał:

Pytanie bo EK już wysłana. Czy materiały dodatkowe w EK zawierają spojlery,


No pewnie. Chociażby artbook czy standardowy poradnik roi się od spoilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2011 o 17:35, Graffis napisał:

A jak wygląda samo zastosowanie tego w mechanice gry - chodzi mi o to jak szybko po ataku
można stosować te umiejętności, czy parowanie musi być koordynowane z fazą ataku przeciwnika,
czy istnieje postawa obronna przygotowania do parowania/uniku etc.

sądząc po załączonym filmiku (i mając w pamięci batmana na którym się wzorują) to naciskasz magiczny przycisk "blok" i jesteś nie do ruszenia tak długo jak ktoś nie użyje silnego ciosu na tobie, zero timingów ani takich rzeczy, to nie mount&blade.

hm, a moją kolekcjonerkę ciągle pakują i przygotowują do wysyłki, chyba strzelili focha za niezbyt pochlebne komentarze :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ciachnięcie kilku przeciwników na raz będzie dopiero możliwe pod koniec gry dopiero po rozbudowaniu umiejętności. W jedynce podobał mi sie styl grupowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 20:47, dark_master napisał:

A jak wygląda samo zastosowanie tego w mechanice gry - chodzi mi o to jak szybko
po ataku
> można stosować te umiejętności, czy parowanie musi być koordynowane z fazą ataku
przeciwnika,
> czy istnieje postawa obronna przygotowania do parowania/uniku etc.
sądząc po załączonym filmiku (i mając w pamięci batmana na którym się wzorują) to naciskasz
magiczny przycisk "blok" i jesteś nie do ruszenia tak długo jak ktoś nie użyje silnego
ciosu na tobie, zero timingów ani takich rzeczy, to nie mount&blade.

Parowanie działa na jeden atak, potem albo atakujemy, albo znowu wciskamy E i odbijamy kolejny cios. Zależnie od rozwoju postaci, parowanie robi się coraz lepsze (pochłania więcej procent obrażeń, obejmuje szerszy kąt ataku...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 19:52, Snafu napisał:

Jest językiem globalnym, to fakt. Ale gra chcąca być "najlepszą polską produkcją", powinna
mieć zwiastuny/wywiady w języku polskim. Oczywiście, można by zrobić dwie wersje językowe,
tylko to już są koszta, czas i chęci...


Wszystkie Dev Diary dotyczące Wieśka 2 były po polsku. Myślę że dobre i to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:45, Koski napisał:

> Jest językiem globalnym, to fakt. Ale gra chcąca być "najlepszą polską produkcją",
powinna
> mieć zwiastuny/wywiady w języku polskim. Oczywiście, można by zrobić dwie wersje
językowe,
> tylko to już są koszta, czas i chęci...

Wszystkie Dev Diary dotyczące Wieśka 2 były po polsku. Myślę że dobre i to :P


Może i tak. Ale pierwsze zwiastuny/teasery były w języku niemieckim ;). Widać, że nawet dla swojego wydawcy i twórcy niewiele znaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka przypomina mi taką zaawansowaną walkę z Gothica w połączeniu z finisherami jak w Assassin''s Creed. No i jeszcze używanie znaków kojarzy mi się ze SW TFU, tam mocą można było ciskać przeciwników po kątach jak tutaj. Przyznam, że wygląda smakowicie i być może okaże się to świetnym rozwiązaniem. Po premierze się okaże :) Już długo czekam na fajną grę z przyjemnym systemem walki i wygląda na to, że w końcu się doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 07:31, Snafu napisał:

Może i tak. Ale pierwsze zwiastuny/teasery były w języku niemieckim ;). Widać, że nawet
dla swojego wydawcy i twórcy niewiele znaczymy.


Ale Wiedźmin 2 po polsku jest, słowiański humor jest, czarny dowcip i łacina śmietnikowa jest, nie ma powodów do narzekań :). A materiały z gry, takie jak zwiastuny są w wielu językach, dla mnie mogą być nawet po chińsku, pod warunkiem, że z napisami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 12:12, Yanquez napisał:

Przystojniaki, a kiedy będzie dostępny czwartkowy materiał specjalny? Bo już się doczekać
nie mogę ;)

W godzinach popołudniowych. Wciąż liczę na możliwość zrobienia screenów z wersji PL. Tracę jednak nieco nadzieję, a do wieczora na pewno zwlekać nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 09:37, palpatine napisał:

> Może i tak. Ale pierwsze zwiastuny/teasery były w języku niemieckim ;). Widać, że
nawet
> dla swojego wydawcy i twórcy niewiele znaczymy.

Ale Wiedźmin 2 po polsku jest, słowiański humor jest, czarny dowcip i łacina śmietnikowa
jest, nie ma powodów do narzekań :). A materiały z gry, takie jak zwiastuny są w wielu
językach, dla mnie mogą być nawet po chińsku, pod warunkiem, że z napisami ;).

Wiem, że Wiedźmin jest w całości po polsku. To jest duży plus, jednak deweloper mógłby się bardziej postarać i zrobić polskie wersję również teaserów czy wywiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady gdyby polonizacja nie była udana to według mnie taki malutki skandal by wybuch.
PS
Ile można pakować jedną grę czekam już 5h :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam. Właśnie słucham muzyczki z Wiedźmina 2. Bardzo fajna i klimatyczna.
Świetnie wszystko zapakowane. Bardzo podoba mi się moneta, będzie przerobiona na wisiorek do kluczy.
No i głowa będzie fajną pamiątką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować