Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak powstawała gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - walka

73 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 12:54, Lucas_the_Great napisał:

W beta-teście pisałem o tym, więc się tu już nie powtarzałem.

cytuję: "Do tego dochodzi parowanie, zresztą rewelacyjnie wykonane i unik". Sam przyznasz że za wiele to się nie dowiedzieliśmy, bo w betateście nic więcej niz to zdanie nie ma ;)

btw. walka z tarczownikami jest tak niesamowicie upierdliwa jak walka w batmanie z clownami z nożami/elektropałkami? Bo wnerwiało to niemożebnie, że taki skrzyżował sobie ręce, a batman zapominał od tego jak się kopie i nic gościowi nie dało się zrobić (no cóż, taki utok walki opartej na męczeniu jednego przycisku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 13:12, dark_master napisał:

> W beta-teście pisałem o tym, więc się tu już nie powtarzałem.
cytuję: "Do tego dochodzi parowanie, zresztą rewelacyjnie wykonane i unik". Sam przyznasz
że za wiele to się nie dowiedzieliśmy, bo w betateście nic więcej niz to zdanie nie ma
;)


Point taken. :)
Spacja - unik, Q - znak, E - parowanie, R - bomba, jest z czego składać kombosy :)

Dnia 11.05.2011 o 13:12, dark_master napisał:

btw. walka z tarczownikami jest tak niesamowicie upierdliwa jak walka w batmanie z clownami
z nożami/elektropałkami?


Jak wypracujesz skuteczną taktykę, to przestają być kozakami. Podać moją ulubioną i zepsuć zabawę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2011 o 13:23, Lucas_the_Great napisał:

Point taken. :)
Spacja - unik, Q - znak, E - parowanie, R - bomba, jest z czego składać kombosy :)

:)
swoją drogą, unik to tylko odskok/turlanie się do tyłu, czy na boki też się da? No i czy są piruety/przeskoki nad przeciwnikiem jak w W1? Co prawda z ich używaniem było różnie, ale efektowności (i w przypadku przeskoku-efektywności) im odmówić nie można było

Dnia 11.05.2011 o 13:23, Lucas_the_Great napisał:

Jak wypracujesz skuteczną taktykę, to przestają być kozakami. Podać moją ulubioną i
zepsuć zabawę? :P

zgaduję że aard/igni i z silnego go (w sumie jak w jedynce), czyli coś, czego właśnie w batmanie brakowało, ale tak tylko pytałem co by się upewnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 13:35, dark_master napisał:

swoją drogą, unik to tylko odskok/turlanie się do tyłu, czy na boki też się da? No i
czy są piruety/przeskoki nad przeciwnikiem jak w W1? Co prawda z ich używaniem było różnie,
ale efektowności (i w przypadku przeskoku-efektywności) im odmówić nie można było

To naprawdę bardziej złożone, przypomnę, że na walkę składa się ponad 50 animacji z mocapu :)

Dnia 11.05.2011 o 13:35, dark_master napisał:

zgaduję że aard/igni i z silnego go (w sumie jak w jedynce), czyli coś, czego właśnie
w batmanie brakowało, ale tak tylko pytałem co by się upewnić ;)


Otóż kluczem jest... parowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest śmieszne... Niby polska gra, a wszelakie wywiady, czy też procesy powstawania gry są w języku angielskim. Widać teraz, że nawet polskie studia mają nas w poważaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 14:33, Snafu napisał:

To jest śmieszne... Niby polska gra, a wszelakie wywiady, czy też procesy powstawania
gry są w języku angielskim. Widać teraz, że nawet polskie studia mają nas w poważaniu
;)

Hmm, to ja po angielsku pisałem o powstawaniu? Muszę chyba wreszcie się przespać, skoro już takie jazdy odwalam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 14:38, Lucas_the_Great napisał:

Hmm, to ja po angielsku pisałem o powstawaniu? Muszę chyba wreszcie się przespać, skoro
już takie jazdy odwalam... ;)

Nie, nie. Chodzi mi o filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 14:33, Snafu napisał:

To jest śmieszne... Niby polska gra, a wszelakie wywiady, czy też procesy powstawania
gry są w języku angielskim. Widać teraz, że nawet polskie studia mają nas w poważaniu
;)


A nie wiesz że to Angielski jest językiem globalnym? Dodatkowo gra ma się sprzedać na świecie a nie tylko w Polsce...

Idąc twoim tokiem myślenia np. Filmiki z gier Ubisoftu powinny być po Francusku, o ukraińskim stalkerze nawet nie wspominając... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 12:27, Koski napisał:

Niestety, z tego co wyczytałem w recenzji w CDA, odbiega on znacząco od Heliotropu znanego
z Sagi i Opowiadań :/


Widać ostała się tylko nazwa, dobre i to ;). Zobaczymy, jak to się sprawdzi w praniu. Nie czytam CD Action, nie wiesz, na jakiej zasadzie będzie działał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2011 o 14:56, Koski napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia np. Filmiki z gier Ubisoftu powinny być po Francusku, o ukraińskim
stalkerze nawet nie wspominając... :P

..ale one często są w rodzimym, angielskie są wtedy napisy :P No chyba że wypowiada się etatowy PRowiec, ale to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:26, palpatine napisał:

Widać ostała się tylko nazwa, dobre i to ;). Zobaczymy, jak to się sprawdzi w praniu.
Nie czytam CD Action, nie wiesz, na jakiej zasadzie będzie działał ?


Pozwól, że zacytuję:

"...Heliotrop powodujący spowolnienie ruchów przeciwników (swoisty bełt-time)."

Myślę że działa on na styl Eliksiru "Zamieć" z pierwszego Wieśka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:48, Koski napisał:

Myślę że działa on na styl Eliksiru "Zamieć" z pierwszego Wieśka :)


No to pojechali po bandzie teraz. To już nie mogli zrobić jakiegoś repela, który odbije czar w atakującego lub osłonę, która go osłabi ? Po prostu młodzieżowo skomentuję: OMFG.....

To teraz mamy Zamieć i Heliotrop, które działają praktycznie tak samo. Gdzie logika, kurza fejs :/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:56, palpatine napisał:

To teraz mamy Zamieć i Heliotrop, które działają praktycznie tak samo. Gdzie logika,
kurza fejs :/


Możliwe że "Zamieć" została wywalona. Może Lucas powie coś na ten temat? Bo faktycznie też się zagubiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:58, Koski napisał:

> To teraz mamy Zamieć i Heliotrop, które działają praktycznie tak samo. Gdzie logika,

> kurza fejs :/

Możliwe że "Zamieć" została wywalona. Może Lucas powie coś na ten temat? Bo faktycznie
też się zagubiłem...


Lucas, prosimy :). Bo Zamieć w jedynce była na prawdę silną umiejętnością, od nachalnego jej używania chroniła nas dostępność składników do eliksiru. Tutaj, kiedy "coś podobnego" będzie aktywowane ze znaku, to nie czuję jakoś tego balansu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wszystkim narzekającym poczekać na premierę gry i samodzielne sprawdzenie gry lub bazowanie na wielu opiniach recenzentów. Po co krytykować wszystko co się da zamiast cierpliwie poczekać tydzień? Temu się nie podoba walka w zamieszczonym materiale, drugi narzeka na działanie znaku i/lub pokrywanie się jego domniemanego(informacja z 3ciej ręki) efektu z możliwe że wcale nie istniejącym w grze eliksirem, jeszcze ktoś inny nie mając się czego uczepić krytykuje że twórcy mówią po angielsku (w momencie kiedy chcą zaistnieć na rynku światowym, a jak ktoś nie mówi po angielsku to chyba czytać po polsku potrafi). Chyba sarmacka ksenofobia się odzywa. Jest dla mnie niepojęte jak można oceniać grę lub jej elementy, jeżeli tylko kilka osób jak na razie miało okazję w nią zagrać, a na pewno żaden z wypowiadających się tego zaszczytu nie dostąpił. Recenzji w CD-Action nie czytałem, aczkolwiek musimy być świadomi, że możliwe jest że ten plusik przy dziewiątce, pojawił się zamiast 10, żeby nikt nie posądził recenzenta o stronniczość, dlatego wątpię w to, iż ocena jest zawyżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecie wg Sagi Heliotrop neutralizował lub osłabiał czar/fale dźwiękową. Więc skąd u was plotka o spowalnianiu czasu !?

Czasem mogła władać tylko Starsza Krew xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 13:23, Lucas_the_Great napisał:

Spacja - unik, Q - znak, E - parowanie, R - bomba, jest z czego składać kombosy :)

A jak wygląda samo zastosowanie tego w mechanice gry - chodzi mi o to jak szybko po ataku można stosować te umiejętności, czy parowanie musi być koordynowane z fazą ataku przeciwnika, czy istnieje postawa obronna przygotowania do parowania/uniku etc.

Wreszcie pytanie o stosowanie znaków i mikstur - czy możliwy jest imba Igni jak w pierwszej części (5 znaków pod rząd o maksymalnym rażeniu - nie trzeba korzystać z miecza)? Co do mikstur - to kiedy można ich użyć: pojawiły się niedawno informacje, że tylko w trybie medytacji (dodatkowe pytanie przy okazji tego - jak wygląda dostępność medytacji w drugiej części?) a nie w czasie walki jak pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 17:02, Buachu napisał:

Przecie wg Sagi Heliotrop neutralizował lub osłabiał czar/fale dźwiękową.

Było to chyba coś w rodzaju blokowania i parowania ofensywnej energii czaru raczej. Chociaż to już czysto akademicka różnica w porównaniu ze zmianą tego na ''bullet-time''. To było słabym pomysłem już w jedynce, gdzie tak naprawdę Zamieć potrafiła bardziej grę utrudnić ze względu na kłopotliwy timing wyprowadzanych ciosów i znaków niż pomóc. A wykorzystanie takiej mechaniki w drugiej części to chyba próba wtłoczenia w grę kolejnego bajeru... nie wiem czy słuszna, raczej wątpię ;P

Btw: EK #472 w drodze do 3miasta... hell yeah!!! ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty marudzisz, że inni marudzą :). Omawiamy ważne dla nas kwestie, więc nie wtykaj palca między drzwi ;).

Co do ksenofobii: bardzo ładnie, że znasz takie słowo, ale zastosowanie go w kontekście kuleje. Nie wiem, jak ksenofobia łączy się z dyskusją na temat zawartości gry. Zaszalałeś, że ojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować